Racjonalista - Strona głównaDo treści
Umowa w kulturze europejskiej

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
03-03-2019 23:00Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Umowa w kulturze europejskiej
Ocena 1 na 1
Kupuje stosunkowo dużo usług internetowych pochodzących z różnych krajów, co najmniej połowę od usługodawców amerykańskich, USA wciąż wiedzie prym w sieci, a resztę z całego świata.

Ostatnio akurat testuję dostawców usług telefonii voip. Popróbowałem NEXMO, 3CX i doszedłem do europejskiego SIPGATE gdzie również zrobiłem sobie konto testowe a tam:

Jetzt kostenlos testen
- voller Funktionsumfang
- Testphase endet automatisch
- ohne Angabe von Bankdaten

Co można przetłumaczyć tak:

Wypróbuj za darmo już teraz
- Pełna funkcjonalność
- Faza testowa kończy się automatycznie
- bez podawania danych banku

Szczególnie interesujące wydały mi się 2 ostatnie punkty tej krótkiej oferty:
- Faza testowa kończy się automatycznie
- bez podawania danych banku

Pomyślałem - po co ktoś o tym w ogóle pisze?
Choć właściwie natychmiast wiedziałem dlaczego ktoś to napisał.

A czy Wy wiecie?
signup.sip(*)51650170-1705116059.1551650170
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej..
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> w swiecie ludzkich Bogow, który stworzyliście
>Raz odnosisz się do tego świata, kiedy indziej do przyszłego, stworzonego od zera.
>Może zdecyduj się w końcu czy chcesz detronizować 'Bogów', czy raczej budować swój własny niezależny system.
>Ta schizofenia naprawdę bywa mdląca.

Jedno jest w związku z drugim albowiem zechcesz umówić się z kimś na jawną własność i wzajemnie wypłacany od niej podatek w miejsce podłego podatku VAT a napadnie na Ciebie pojony licznymi przywilejami funkcjonariusz współczesnego państwa i uwięzi Cie w klatce na szczury pod zarzutem przestępczości zorganizowanej.

W klatce na szczury wśród potężnej agresji i zła kazda psyche się załamie i tyle będzie ze zmiany świata.

Dopóki skutecznie nie podważy się współczesnych wartości o nowych zasadach nie ma mowy, nikt na to nie pozwoli a zwłaszcza ten, który żywi się podatkiem VAT.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi szarley
>>>> Wiem, nie wolno pytać Hamerlika
>>Przecież odpowiadam
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371
>Doprawdy?????
>60 ucieczka

Przejrzałem ten tekst jeszcze raz i znalazłem w nim tylko jeden znak zapytania przy magistrze ekonomii, którym nie jestem.

Zapytałeś to Ci odpowiadam, żebyś mógł się ta odpowiedzią żywić przez cały rok.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi szarley
>2 Tajny wybór jest w interesie obywateli. nie są zastraszani. Pisałem ci już przykład z bogatym przedsiębiorcą, który chce mieć przyjaznego sobie wójta, żeby móc wylewać ścieki do rzeki. Zastraszy jawnie głosujących pracowników i nie będą głosowali zgodnie ze swoim interesem
>UCIECZKA UCIECZKA UCIECZKA

Kapitalista nie miałby żadnych środków zastraszenia gdyby nie stali za nim funkcjonariusze państwa gotowi do przemocy w jego imieniu.

Kto broni własności ludzi wylewajacych truciznę do rzeki? Ja?

#454
26-03-2019 17:50
 Ocena 1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> Czyli jednak idzie o sama walkę i to z dowolnego powodu?
>Nie wiem jak u innych, ale mnie chodzi o rozwiązywanie w miarę prostych krzyżowek.
>Przy trudniejszych się zniechęcam, poza tym mam liczne i często bardziej skomplkowane obowiązki.
>Jak dla mnie, możesz pisać dalej. Nawet zachęcam i pozdrawiam.

Jacku nie musisz tak podkreślać złożoności, pojemności i efektywności twojego umysłu, tu się każdy tego domyśli ale możesz, zakazu nie ma.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>Miałby problem, gdybyś np. na pewien czas zamilkł.
>Oj tam. Odwyk byłby raczej krótki, aczkolwiek konieczy. Już jest konieczny.
>Krystian..

Aha czyli Ty nie zrezygnujesz ze swojego stylu życia, ze swoich zwyczajów, np. pitu pitu na forum w czasie kiedy inni nie mogą wyjść z fabryki bez okien na powietrze a ja mam zmienić swoje zwyczaje, żeby wyszło na twoje?

Czy wiesz, że w niektórych fabrykach nie wolno odejść od taśmy nawet gdy ta się zatrzyma i trzeba przy niej stać nawet wtedy gdy ty sobie patrzysz kawę czy herbatę?

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> Trzeba po prostu spróbować i zobaczyć jak to się będzie rozwijać
>Albo się widzi w tym zysk, albo nie widzi, lub widzi stratę. Nic nie trzeba robić dla zasady.

Złożone korzyści bardzo ciężko dostrzec i zrozumieć. Gdyby to było łatwe nasi dziadowie nie musieliby się mordować na polach walki.

Zamiast rozlupywac sobie lby o dwa swiniaki we wsi współpracując wyhodowaliby ich 20.

Ty też tak rozumujesz, że jak zrobisz robola w konia to zyskasz, bo wypijesz jego soki życiowe i pochloniesz jego energię. Nie potrafisz zrozumieć, że gdybyś pozwolił mu się rozwinąć we współdziałaniu zyskałbys 10x więcej.

szarley (54913 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>>2 Tajny wybór jest w interesie obywateli. nie są zastraszani. Pisałem ci już przykład z bogatym przedsiębiorcą, który chce mieć przyjaznego sobie wójta, żeby móc wylewać ścieki do rzeki. Zastraszy jawnie głosujących pracowników i nie będą głosowali zgodnie ze swoim interesem
>>UCIECZKA UCIECZKA UCIECZKA
>Kapitalista nie miałby żadnych środków zastraszenia gdyby nie stali za nim funkcjonariusze państwa gotowi do przemocy w jego imieniu.
Wytrzeźwiej

Zwolnienie z pracy z cichym porozumieniem z innymi pracodawcami nie jest środkiem zastraszenia?
Podwyżka czynszu nie jest środkiem zastraszenia?
Podwyżka ceny za wodę nie jest środkiem zastraszenia?

A jaka jest korzyść z jawności głosowań?
Ucieczka

>Kto broni własności ludzi wylewajacych truciznę do rzeki? Ja?
Tak TY! pozwalając im wiedzieć na kogo głosują


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#458
26-03-2019 19:03
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>>>>> Wiem, nie wolno pytać Hamerlika
>>>Przecież odpowiadam
>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371
>>Doprawdy?????
>>60 ucieczka
>Przejrzałem ten tekst jeszcze raz i znalazłem w nim tylko jeden znak zapytania przy magistrze ekonomii, którym nie jestem.
Tam są ARGUMENTA matematyczne wyliczenie, że w twoim świecie nastąpi natychmiastowa koncentracja kapitału
UCIECZKA UCIECZKA UCIECZKA UCIECZKA

Zachwalasz papierosy jako lekarstwo na raka płuc

>Zapytałeś to Ci odpowiadam, żebyś mógł się ta odpowiedzią żywić przez cały rok.
pytałem 60 razy

Jacek pyta (ja wcześniej też o to pytałem) jaka jest konsekwencja 'nieuznania własności"
Ucieczka

Dlaczego?
Bo twoja orwellowska nowomowa nie pozwala ci nazwać rabunku rabunkiem

W twoim świecie silny ma prawo zabrać słabemu wszystko, ale ty nazywasz to "nieuznawaniem własności"

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

szarley (54913 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>a napadnie na Ciebie pojony licznymi przywilejami funkcjonariusz współczesnego państwa i uwięzi Cie w klatce na szczury pod zarzutem przestępczości zorganizowanej.

Skończ jarać to gówno bo ci gówno z mózgu zostało

GDZIE WIDZIAŁEŚ LUDZI W KLATKACH NA SZCZURY!

Jesteś zwolennikiem wolności dla zabójców, gwałcicieli podofilów, oszustów i złodziei bo w twoim świecie jedyną karą jest pogrożenie palcem, ale w dzisiejszym świecie tylko najarany kretyn widzi klatki na szczury.
Tak samo najarany kretynie widziałeś siebie pracującego o głodzie przykutego do maszyny

skończ jarać to gówno, bo ci gówno z mózgu zostało ciulu

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

szarley (54913 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>kiedy inni nie mogą wyjść z fabryki bez okien na powietrze

Skończ jarać to gówno najarany ciulu


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi szarley
>Tak TY! pozwalając im wiedzieć na kogo głosują

Nie! TY! Okazując gotowość przymusowej egzekucji własności ludzi, którzy niszczą innych.

U podstaw tego całego syfu leży wasze prawo niejawnej i nieopodatkowanej własności wywodzące się wprost z waszej pierwotnej i prymitywnej chciwości.

Wystarczy podważyć prawo niejawnej i nieopodatkowanej własności, żeby sila ludzkich Bogow zmalała a ludzkich niewolników wzrosła.

#462
26-03-2019 19:13
 Ocena-1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi szarley
>>kiedy inni nie mogą wyjść z fabryki bez okien na powietrze
>Skończ jarać to gówno najarany ciulu

Pytałem Cie już czy podmiejskie hale produkcyjne i magazynowe mają okna. Sprawdziłes? Przecież w nich są ludzie.

Porównałes z ilością okien w wiezowcach ze stali i szkła?

Zrobiles to?
A gdzie tam.
Ty nawet jakbyś spojrzał na taką halę to nie zobaczyłbys jej, bo się nie opłaca.

szarley (54913 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>>Tak TY! pozwalając im wiedzieć na kogo głosują
>Nie! TY! Okazując gotowość przymusowej egzekucji własności ludzi, którzy niszczą innych.
1 Chochoł
2 Przeczytaj co napisałeś

Tajne wybory są korzystne, ponieważ nie pozwalają na szantaż. uciekłeś od argumentów

>U podstaw tego całego syfu leży wasze prawo niejawnej i nieopodatkowanej własności
Skończ jarać to gówno, to w twoim świecie własność będzie nieopodatkowana
Ucieczka


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#464
26-03-2019 19:23
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>>>kiedy inni nie mogą wyjść z fabryki bez okien na powietrze
>>Skończ jarać to gówno najarany ciulu
>Pytałem Cie już czy podmiejskie hale produkcyjne i magazynowe mają okna. Sprawdziłes? Przecież w nich są ludzie.

1 Jest w nich oświetlenie odpowiadające normom, jeśli nie to PODAJ ADRES TEJ FABRYKI
2 nie ma fabryk, z których nie można wyjść! Nie ma niewolnictwa CIULU

>Ty nawet jakbyś spojrzał na taką halę to nie zobaczyłbys jej, bo się nie opłaca.
3 pracowałem w kopalni, tam nie ma słońca, nie wiesz co to praca w ciemności CIULU


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#465
26-03-2019 20:40
 Ocena-1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi szarley
>1 Jest w nich oświetlenie odpowiadające normom, jeśli nie to PODAJ ADRES TEJ FABRYKI

W przypadku jednych społeczeństwo angażuje się w budowę szklanych wież a dla drugich konstruuje blaszaki z oświetleniem jak w kurniku albo chlewiku?

To są wasze NORMY?

I co robol ma być szczęśliwy z powodu widoku mieniacej się w nocy, tysiącem świateł, wieży, do której wstępu broni mu bramka chipowa, choć sam nie z czego zapłacić za prąd?

Ocipiales?
W imię czego?
W imię tego, że mu wciśniesz, iz to wspólne dobro choć wszędzie ma zakaz wstępu?

Czy w imię frajerstwa?

Naklamiesz mu, ze ma opiekę zdrowotną za darmo?
Ze jego dzieci mają darmową naukę?

Wystarczy, że spojrzy na paragon i będzie wiedział ze za wszystko przepłaca.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365