 |
Rozpusta z etycznego punktu widzenia Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-06-2014 15:41 | Jacek Przypadek (1069 punktów) | Rozpusta z etycznego punktu widzenia
1 na 1 | Pytanie moje jest proste. Czy jeżeli jestem dorosły, nie mam zobowiązań i jestem rozpustnikiem - degraduję siebie i innych a więc postępuję w sposób niemoralny i niegodny człowieka? Mam na myśli sytuację, w której np. co piątek "wyrywam" inną młódkę na dyskotece lub zaglądam do domu publicznego. Spółkuję jedynie z osobami dorosłymi i chcącymi tego samego - niezobowiązującego seksu.
Czy takie zachowanie jest moralne?
Pytam, po jestem w trakcie lektury książki "Etyka w działaniu". Autorem jest ateistyczny filozof, prof. Jacek Hołówka, który zalicza tam rozpustę do zachowań niemoralnych. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Dalej..Šemū' el Lönneberg (1919 punktów) (zablokowany) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia | Pytasz w jaki sposób coś co: - jest świadomym i dobrowolnym aktem - sprawia satysfakcję wszystkim uczestnikom - nie narusza (realnych) interesów osób trzecich może być niemoralne? Odpowiadam: W przypadku gdy naruszony jest interes osób postronnych, które mogą stać się biernymi współuczestnikami aktu rozpusty seksualnej. Nic nie jest tak demoralizujące jak bierność. Przy czym zasada ta dotyczy tylko miejsc publicznych ogólnie dostępnych. W przypadku np. zamkniętego spektaklu teatralnego lub tańca GO GO w Cocomo o żadnym zgorszeniu nie ma mowy (o ile widzowie wcześniej byli poinformowani lub też zgorszenie zostało wliczone w cenę biletu razem z vatem). Jeżeli zaś podczas koncertu jakieś gwiazdy rock'n'rolla dojdzie na scenie do spontanicznego, nieplanowanego aktu kopulacji to... zgorszenie moralne części publiczności jest obowiązkowe. |
| qerfy (677 punktów) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia | > Jestem ciekaw co by się stało gdyby jakiś szalony naukowiec w ramach eksperymentu wprowadził do grupy bonobo samca zmodyfikowanego genetycznie tak, że byłby osobnikiem dominującym. Czy bonobo uznałyby jego istnienie zagrożenie dla swej grupy i pozbyły się go czy też uległyby jego dominacji?Celne pytanie. Prawdopodobnie nie uległyby jego dominacji. Bo co to jest dominacja? Żeby dominować trzeba uzyskać aprobatę grupy. Skoncentrujmy uwagę na samicach bonobo. Po pierwsze decydujący jest ich brak selektywności przy doborze partnera, czyli dopuszczanie do kopulacji wszystkich osobników. Druga przyczyna tkwi w sile zawiązywanych przez nie koalicji, które odpierają agresję samców.
"Nic nas tak bardzo nie okłamuje, jak nasz własny osąd" |
| qerfy (677 punktów) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia | > >Zarobki prostytutek są astronomicznie wysokie> Z powodu małej podaży ich usług, co z kolei zawdzięczamy tych usług dezawuowaniu, podobnie bezpodstawnie drogie są np. narkotyki. Ale nawet dobrze zarabiające prostytutki są w takiej sytuacji, że za "nieco grosza na waciki" dają rzecz dla mężczyzny istotną.To co ma powiedzieć przysłowiowy Kowalski zarabiający te 4zł/h? "Nieco grosza na jedną dwudziestą wacika"?
"Nic nas tak bardzo nie okłamuje, jak nasz własny osąd" |
#184 1 na 1 Šemū' el Lönneberg (1919 punktów) (zablokowany) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia | > To że nie zachowujemy się dziś jak zwierzęta to efekt rozwoju gospodarczego oraz zmian w mentalności. Sam rozum to narzędzie, które można wykorzystać zupełnie dowolnie.Ktoś mi kiedyś powiedział, że pojęcia rozumu i intelektu opracowano jesienią w średniowieczu. Nie wiem, czy to prawda, ale jeśli ktoś twierdzi, że rozwój gospodarczy uczłowiecza, to wojny i holokaust z pewnością są zjawiskami czysto ludzkimi (humanistycznymi). |
Šemū' el Lönneberg (1919 punktów) (zablokowany) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia | > Być może ten miły i elokwentny pan/pani z forum ,po godzinach i życiu prywatnym oddaje się od wielu lat prześladowaniem i niszczeniem innych ludzi ...> Dlaczego to robi ? na przykład dlatego że zachowali się niezgodnie z jego interesem albo po prostu bo lubi i może .Może też być tak, że ten miły i elokwentny pan po godzinach i życiu prywatnym oddaje się anonimowo publicznej masturbacji intelektualnej w Internecie i od wielu lat prześladuje i niszczy innych na forach. Niektórzy ludzie w obawie przed kastracją intelektualną w realnym świecie tworzą swoje rozpustne alter ego aby dać upust swej fiksacji oralnej. Jestem tego doskonałym przykładem. |
Šemū' el Lönneberg (1919 punktów) (zablokowany) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia | > Serio uważasz, że np. "dziewczęta" z domów publicznych uprawiają seks za pieniądze, bo chcą "doświadczyć niezobowiązującego seksu"?Prawdopodobnie uważa, że panny z Awinionu to istoty rozumne, które dokładnie wiedzą czego chcą, świadome swych potrzeb i konsekwentnie realizujące libertyńskie ideały. |
Šemū' el Lönneberg (1919 punktów) (zablokowany) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia | > Aseksualność, tak samo jak homoseksualizm czy leworęczność, nie jest chorobą, więc nie musi być leczona.A rozwiązłość seksualna, nimfomania, pedofilia, BDSM, kompulsywna masturbacja, ekshibicjonizm, voyeuryzm, fetyszyzm, homofobia? Seks analny, asslicking, ballbusting, biseksualizm, bodystocking, bondage, brafitting, bukake, bunga bunga, celibat, ciągnięcie za włosy, crempig, crossdressing, cuckold cumshot, cunnilingus, cybersex, deep throat, dirty talking, dogging, elekrostymulacja, facefuck, facesitting, finał z połykiem, foot job, gaging, Gang Bang... zwinny języczek, złoty deszcz... Naprawdę nic z tych rzeczy cie nie kręci? |
#188 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia | > Pytasz w jaki sposób coś co:> - jest świadomym i dobrowolnym aktem> - sprawia satysfakcję wszystkim uczestnikom >- nie narusza (realnych) interesów osób trzecich>może być niemoralne? > Odpowiadam:> W przypadku gdy naruszony jest interes osób postronnych, które mogą stać się biernymi współuczestnikami aktu rozpusty seksualnej. Nic nie jest tak demoralizujące jak bierność.> Przy czym zasada ta dotyczy tylko miejsc publicznych ogólnie dostępnych. W przypadku np. zamkniętego spektaklu teatralnego lub tańca GO GO w Cocomo o żadnym zgorszeniu nie ma mowy (o ile widzowie wcześniej byli poinformowani lub też zgorszenie zostało wliczone w cenę biletu razem z vatem). Jeżeli zaś podczas koncertu jakieś gwiazdy rock'n'rolla dojdzie na scenie do spontanicznego, nieplanowanego aktu kopulacji to... zgorszenie moralne części publiczności jest obowiązkowe.> Pipcys jak Inuit po samogonie Toż sam napisałeś to, co podreśliłem, a potem tłumaczysz, że jest niemoralne bo interes osób trzecich został naruszony |
#189 3 na 3 | baszarteg (2319 punktów) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia |
> Może też być tak, że ten miły i elokwentny pan po godzinach i życiu prywatnym oddaje się anonimowo publicznej masturbacji intelektualnej w Internecie i od wielu lat prześladuje i niszczy innych na forach.> .... Jestem tego doskonałym przykładem.A może być pan kim chce ("Trolem wiecznym tułaczem " "Napoleonem" itp  i oddawać się czemu chce ,choćby był to "intelektualny rimming"  co mnie do tego ? ocenie pana w tym miejscu na podstawie tego co przeczytam . > Niektórzy ludzie w obawie przed kastracją intelektualną w realnym świecie tworzą >swoje rozpustne alter ego aby dać upust swej fiksacji oralnej. Jestem tego doskonałym >przykładem.Pan nadaje skąd z zaświatów ? chodzi panu zapewne o podział na świat realny i internet ,podział nieco sztuczny zwłaszcza gdy w gre wchodzi jak to pan ujął "kastracja intelektualna"  Co za różnica jak kto się stymuluje intelektualnie w obliczu takiej groźby  Większość ludzi nie widzi potrzeby żadnej stymulacji intelektualnej a pan nawet jeszcze "ego" monoży ,no to chyba dobrze ,zuch !  |
#190 4 na 4 | qerfy (677 punktów) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia | > >To że nie zachowujemy się dziś jak zwierzęta to efekt rozwoju gospodarczego oraz zmian w mentalności. Sam rozum to narzędzie, które można wykorzystać zupełnie dowolnie.> Ktoś mi kiedyś powiedział, że pojęcia rozumu i intelektu opracowano jesienią w średniowieczu. Nie wiem, czy to prawda, ale jeśli ktoś twierdzi, że rozwój gospodarczy uczłowiecza, to wojny i holokaust z pewnością są zjawiskami czysto ludzkimi (humanistycznymi).Moje stwierdzenie nie było bezpodstawne. Faktycznie notuje się postępujący spadek przemocy. Cytat:Niemcy hitlerowskie podczas wojny uzyskały liczbę 135 zabitych na 100 000 osób w skali roku, podczas gdy średnia z uwzględnionych 27 wspólnot tradycyjnych wynosiła 524 ofiar na 100 000 osób rocznie. W całym wieku dwudziestym Pinker podaje liczbę: 60 na 100 000, podczas gdy w pierwszej dekadzie XXI w. liczba ta wynosi mniej niż 0,0003. www.granic(*)nioly-i-demony-ludzkiej-natury
"Nic nas tak bardzo nie okłamuje, jak nasz własny osąd" |
#191 -2 na 2 Šemū' el Lönneberg (1919 punktów) (zablokowany) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia | > Moje stwierdzenie nie było bezpodstawne. Faktycznie notuje się postępujący spadek przemocy.> Cytat:Niemcy hitlerowskie podczas wojny uzyskały liczbę 135 zabitych na 100 000 osób w skali roku, podczas gdy średnia z uwzględnionych 27 wspólnot tradycyjnych wynosiła 524 ofiar na 100 000 osób rocznie. W całym wieku dwudziestym Pinker podaje liczbę: 60 na 100 000, podczas gdy w pierwszej dekadzie XXI w. liczba ta wynosi mniej niż 0,0003. Słusznie prawisz. Aby zmniejszyć liczbę ofiar po swojej stronie trza mieć porządne czołgi, a bez sprawnie funkcjonującej gospodarki trudno takie wyprodukować. Jednocześnie aby zwiększyć liczbę ofiar po stronie przeciwnej należy mieć przemyślny system masowej zagłady. W przypadku nazistowskich Niemiec był to system niezwykle humanitarny. Dymiące kominy to wszak symbol prężnej gospodarki. |
#192 3 na 3 | qerfy (677 punktów) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia | > Słusznie prawisz. Aby zmniejszyć liczbę ofiar po swojej stronie trza mieć porządne czołgi, a bez sprawnie funkcjonującej gospodarki trudno takie wyprodukować. Jednocześnie aby zwiększyć liczbę ofiar po stronie przeciwnej należy mieć przemyślny system masowej zagłady. W przypadku nazistowskich Niemiec był to system niezwykle humanitarny. Dymiące kominy to wszak symbol prężnej gospodarki.Co do Niemiec, to straciły 10% populacji podczas drugiej wojny światowej pl.wikiped(*)ry_w_II_wojnie_światowej. Bardziej ucierpiały tylko Polska, ZSRR, Łotwa i Litwa. Jak widać wcale nie chodziło o zmniejszenie liczby ofiar po swojej stronie. Władza nie zawsze działa dla dobra swoich obywateli. Co do artykułu, który zalinkowałem, to obliczona przez Pinkera wielkość śmiertelności we wspólnotach tradycyjnych jest nawet wyższa niż śmiertelność podczas drugiej wojny światowej.
"Nic nas tak bardzo nie okłamuje, jak nasz własny osąd" |
#193 4 na 4 | Anna Salman (16360 punktów) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia | > A rozwiązłość seksualna, ...Z tych wszystkich jedynie pedofilię i homofobię uważam za kwalifikowane bezwzględnie do leczenia - bo jest to ze szkodą dla osób postronnych. > Seks analny, ... Naprawdę nic z tych rzeczy cie nie kręci?Szczerze? Zrozumiałam ze trzy rzeczy z w/w (a nie chce mi się skakać po wiki) i pewnie tu nie ma jednej jedynej - drapanie po plecach.  |
#194 4 na 4 | szarley (54913 punktów) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia | > A rozwiązłość seksualna, nimfomania, pedofilia, BDSM, kompulsywna masturbacja, ekshibicjonizm, voyeuryzm, fetyszyzm, homofobia?> Seks analny, asslicking, ballbusting, biseksualizm, bodystocking, bondage, brafitting, bukake, bunga bunga, celibat, ciągnięcie za włosy, crempig, crossdressing, cuckold cumshot, cunnilingus, cybersex, deep throat, dirty talking, dogging, elekrostymulacja, facefuck, facesitting, finał z połykiem, foot job, gaging, Gang Bang...Ależ Ty znasz obcych słów!!!!! Młodzieńcze, jedno mnie nie kręci i nigdy nie kręciło. Zdradzanie tajemnic małżeńskiej alkowy. Większość ludzi dojrzałych emocjonalnie nie rozpowiada na lewo i prawo co robi w łóżku ze swoją partnerką/partnerem. Jeśli Anna napisała Ci o drapaniu po plecach to powinieneś czuć się spuszczony w szambo. |
#195 -1 na 1 Władysława_Rybnik (-74 punktów) (zablokowany) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia |
> Prostytucja to seks za pieniądze, czy więc kobiety czerpią przyjemność z dawania >przyjemności za pieniądze? A na czym polega taka przyjemność?Nie tylko dają. Znam wiele prostytutek, obecnie nawróconych. Każda czerpała przyjemność fizyczną z nierządu. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|