 |
Umowa w kulturze europejskiej Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 03-03-2019 23:00 | Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Umowa w kulturze europejskiej
1 na 1 | Kupuje stosunkowo dużo usług internetowych pochodzących z różnych krajów, co najmniej połowę od usługodawców amerykańskich, USA wciąż wiedzie prym w sieci, a resztę z całego świata. Ostatnio akurat testuję dostawców usług telefonii voip. Popróbowałem NEXMO, 3CX i doszedłem do europejskiego SIPGATE gdzie również zrobiłem sobie konto testowe a tam: Jetzt kostenlos testen - voller Funktionsumfang - Testphase endet automatisch - ohne Angabe von Bankdaten Co można przetłumaczyć tak: Wypróbuj za darmo już teraz - Pełna funkcjonalność - Faza testowa kończy się automatycznie - bez podawania danych banku Szczególnie interesujące wydały mi się 2 ostatnie punkty tej krótkiej oferty: - Faza testowa kończy się automatycznie - bez podawania danych banku Pomyślałem - po co ktoś o tym w ogóle pisze? Choć właściwie natychmiast wiedziałem dlaczego ktoś to napisał. A czy Wy wiecie? signup.sip(*)51650170-1705116059.1551650170 | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej..Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Przykro mi, jesteś SAM Wspólną budowę świata podejmują inni, inni pracują, ty żresz Kindergeld za który płacą emeryci płacąc VAT w AldikuVatem najeść potrafią się tylko cwaniacy, normalni ludzie potrzebują pozywienia, ktoego nie wytwarzaja emeryci. > A w hamerciulizmie jeden człowiek ma mieć cały świat> www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371Zaproponowałem automatyczny podział majątku po osiągnięciu pewnej wartości. I dlaczego zwykły człowiek nie mógłby zaoferować odkupu wozka widłowego z Amazonowego magazynu? Co to wózki widłowe tylko w Amazonia są potrzebne. Znowu mi wyjedziesz z przykładem niepodzielnej rury na dnie Bałtyku. Otóż jestem jak najgoretszym przeciwnikiem istnienia jebitnych rur, od których wszyscy stają się zależni. Istnienie takich zależności społecznych jest w ścisłym związku ze stopniem koncentracji kapitału. Jeśli mój model uniemożliwi funkcję jebitnej rurze to trudno, niech sobie zgnije ta rura na dnie, znajdzie się inne źródła energii i co ważne lokalne i rozproszone, pod kontrolą wielu niezależnych od siebie administratorów. |
#77 -1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >Kiedy mówisz o wspólnej budowie nowego świata?> To ja o tym mówię??  Mówiłeś w reakcji na moje stwierdzenie, ze budujemy zlote wieze japiszonom, zeby na ostatnim pietrze poczuli wreszcie te wladze nad swiatem, ze budujemy razem i każdy dla siebie. Tak powiedziałeś? Ale mozesz temu zaprzecic i dolaczyc sie do koncepcji budowy wiez. > > A dla kogo ten świat, skoro jedni mają go coraz więcej a> > drudzy coraz mniej. Dla wszystkich?> Hamerlik, zmiłuj się.> Świat dla wszystkich za darmochę to mrzonka.Mówię właśnie. Zadnego uznania cudzej wlasnosci za frajer i do tego jeszcze zatajonej. Widze, ze zaczynasz lapac. > Popatrz wokół. Co widzisz? Wszelkie systemu obiecujące raj, przyniosły ludziom jeszcze większe cierpienie i ofiary. Niczego cię to nie nauczyło?Zatem dobrze, że mój system oznacza trud i znoj. Szarley wciąż wierzy, ze w tym systemie dom straci a kiedy wspominam o braku prawa pracy, darmowego lecznia, darmowego nauczania, braku panstwowych emerytur itd to jest pewien, ze to pieklo. Twoj kumpel uwaza, ze moj system obiecuje pieklo czyli nie raj, czyli juz wyglada obiecujaco. Czegos sie jednak nauczylem i cudzego nie rozdaje a nawet chce kryptograficznie chronic przed rozdaniem cudzego. > Bierzesz się za robotę, to masz.No przecież mówię! > Jak oszukujesz, działsz nieetycznie - to też masz, ale na krótką metę. Później zostajesz odrzucony. Skierowany na boczny tor.Ooo nie mów nie mów. Nie po to wymysliliscie tajna wlasnosc i panstwowa ochrone tajemnic, zeby robienie blizniego w konia dalo sie latwo zdemaskowac. Jak jestes cwany, masz dobra papuge to nikt ci nie podskoczy. A jesli nawet to przymus panstwowy go zniszczy. > Etyka to nie jest coś, z czym sie rodzisz albo sobie wymyślaszJak nie jak tak? A Tobie wartości Pan ustala?  Takie wkrety to możesz robić katolikom ale nie mi. Ja do twoich Panów nic nie mam. > Pozostań przy swojej wizji, ja naprawdę nie mam z tym żadnego problemu.> Tylko nie chcę, żebyś nam tu jęczałw nieskończonosć bo to cholernie nudne i żałosne.> Nie wiem jak innym, ale mnie smutno mi oglądać jak się człowiek tapla w upokorzeniu na własne życzenie. Ty robisz to wręcz z masochistyczną radością zapuszczonego dziecka.Ooo biedy Jacunio. Swojego wątku nie może założyć i pisać w nim co tylko chce? Tylko musi się zapłać w tym szambie? Żeby nakreślić zagubionym owieczkom prawdziwe wartosci. Ooooooooo Tyle uwagi poswieciles kompromitacji innego czlowieka. Naprawde wspolczuje. > Stroję sobie żarty z twoich licznych infantylnych ambicji i rozmachu. To oczywiste  > Po prostu to wszystko jest b. dziecinne.To Ty chyba też musisz być dziecinny, bo dzieci wola zabawe z dziecmi a dorosli z doroslymi > Jakoś podświadomie może liczę, że moje metody dają komuś tam otrzeźwienie.Widzę, że próbujesz uratować świat. To tak jak ja. Ja przed Toba Ty przede mna. Jesteśmy podobni. > Świat na pewno nie jest dla dużych dzieci, a świat dla wszystkich to zgrany od setek lat komunał. Zrozum chłopie.To o świecie nie dla wszystkich jest nawet ciekawe. Moze rozwiniesz? Niektórzy nie powinni opuszczac fabryk czy jak? > Wybór należy do ciebie w którą stronę pójdziesz: rzeczywistosci, czy nieustannych niezbornych fantazji i robienia z siebie na stałe pośmiewska.Ktoś ten świat musi poprawić. Ty masz to w tyle. Inni myślą tylko o sobie i swoich rodzinach. Więc kto go poprawi jeśli nie ja? |
#78 -1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >>Trudno nie stroić sobie żartów z taaakich ambicji i rozmachu...  > >Bardziej żartujesz kiedy piszesz o moim olewaniu studiów czy o potrzebie przeproszenia dluznikow, od których nieetycznie windykowalem należności?> Sam się przyznałeś do olewania studiów, twój intelektualny poziom dowodzi,że za gęsi maturę kupiłeś.Nie pamiętam, zebym wspominal, iz przebalowalem cale studia. Sądzisz, iż jadowita żmija mogła to dodać od siebie? > Sam się przyznałeś że żyłeś z windykacji długów biedoty.Nie pamiętam ani jednego własnego słowa o nieetycznych metodach prowadzenia windykacji ani też o biedzie dłużników, których dotyczyła. Uważasz, że jadowita żmija dodała to od siebie a Ty jej w tym wtorujesz? Sadzisz, że lepiej byłoby gdyby młodzież nie bawiła się lecz stała w szeregu w czarnych mundurkach? Powiem Ci, że akurat ja prowadziłem czynności windykacyjne zazwyczaj wobec osób prawnych, spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, dotyczyła więc formy organizacji, która pomaga Wam zwykłych ludzi otumanic i zrobić w konia. To nie dotyczyło bynajmniej biedoty. Ale gdyby nawet, masz coś naprzeciw przymusowej egzekucji długów biedoty? Nieeee, nigdy w to nie uwierzę. Zarzucasz mi czynienie dobra? Bo nie chciałbym dojść do wniosku, że mnie szkalujecie, żeby w oczach innych mnie ponizyc, żeby odebrać wartość i znaczenie moim ideom? Szydzisz ze mnie? Jesteś też jadowita zmija, która posunie się do wszystkiego, żeby utrzymać swój status? |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >Przykro mi, jesteś SAM Wspólną budowę świata podejmują inni, inni pracują, ty żresz Kindergeld za który płacą emeryci płacąc VAT w Aldiku> Vatem najeść potrafią się tylko cwaniacy,W twoim systemie cwaniacy będą mieli raj > normalni ludzie potrzebują pozywienia, ktoego nie wytwarzaja emeryci.... i dlatego należy zagłodzić emerytów? > >A w hamerciulizmie jeden człowiek ma mieć cały świat> >www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371> Zaproponowałem automatyczny podział majątku po osiągnięciu pewnej wartości.Podział? I co z tego? zamiast 10 000 ha będzie 100x100ha? Dookoła tych 10x100 ha wyznaczy działkę o szerokości 1 cm i nikt mu nie wyceni tych stu działek. Ucieczka > I dlaczego zwykły człowiek nie mógłby zaoferować odkupu wozka widłowego z Amazonowego magazynu?1 Bo... na cholerę mu ten wózek 2 A dlaczego używany od Amazonu? Pewnie na nowy nie stać... > Znowu mi wyjedziesz z przykładem niepodzielnej rury na dnie Bałtyku.Uciekłeś od pytania jak ją podzielić wzdłuż czy w poprzek? > Otóż jestem jak najgoretszym przeciwnikiem istnienia jebitnych rur, od których wszyscy stają się zależni.Tak, wiem, zamiast jednej rury ma być ich setka 1 gaz zdrożeje z powodu kosztów budowy 100 rur 2 i tak na koniec wszystkie będą należały do jednego cwaniaka > Jeśli mój model uniemożliwi funkcję jebitnej rurze to trudno, niech sobie zgnije ta rura na dnie, znajdzie się inne źródła energii i co ważne lokalne i rozproszone, pod kontrolą wielu niezależnych od siebie administratorów.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >I dlaczego zwykły człowiek nie mógłby zaoferować odkupu wozka widłowego z Amazonowego magazynu?> 1 Bo... na cholerę mu ten wózek> 2 A dlaczego używany od Amazonu? Pewnie na nowy nie stać...Ooo tak, ktoś bez niczego, bez żadnego dochodu i doświadczenia powinien kupić wielką nowa koparke w 40 letnim kredycie. Oczywiście z kredytu z prywatnego banku lecz państwowo, przymusowo egzekwowanego. I co? Wtedy go macie? Frajer robi przez całe życie co chcecie a potem zniewala następnych, > >Znowu mi wyjedziesz z przykładem niepodzielnej rury na dnie Bałtyku.> Uciekłeś od pytania jak ją podzielić wzdłuż czy w poprzek?> >Otóż jestem jak najgoretszym przeciwnikiem istnienia jebitnych rur, od których wszyscy stają się zależni.> Tak, wiem, zamiast jednej rury ma być ich setka> 1 gaz zdrożeje z powodu kosztów budowy 100 rur> 2 i tak na koniec wszystkie będą należały do jednego cwaniakaNie uzależniamy się od jebitnych rur cwaniaków tylko zachowujemy umiejętności wytworzenia energii na własne potrzeby, bo cwaniaki od jebitnej rury na pewno spróbują zrobić z nas swoich niewolników. |
#81 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Mówiłeś w reakcji na moje stwierdzenie, ze budujemy zlote wieze> japiszonom, zeby na ostatnim pietrze poczuli wreszcie te wladze> nad swiatem, ze budujemy razem i każdy dla siebie.> Tak powiedziałeś?Nie, nie powiedziałem tak. > Ale mozesz temu zaprzecic i dolaczyc sie do koncepcji budowy wiez.Nie kupuję tej alternatywny. Próbujesz rozpaczliwie wcisnać mnie (nie tylko zresztą mnie) w swoja naiwną retorykę. Tylko po co ci to? Nie poczujesz się lepiej z ludźmi wokół, którym wcisnałes chwilowo kit. A później wystawią ci rachunek. Z tego co czytam, miałeś tak wiele razy, prawda? Nic cię to nie nauczyło? > Mówię właśnie. Zadnego uznania cudzej wlasnosci za frajer i do> tego jeszcze zatajonej. Widze, ze zaczynasz lapac.Pytałem, z czym się konkretnie wiąże owo nieuznanie. W odpwiedzi jak zwykle kłopotliwe milczenie. > Zatem dobrze, że mój system oznacza trud i znoj.Ej tam, owijasz bułkę w bibułkę, nawet to trochę rozumiem: tonący brzytwy się chwyta, a ty w samotności na którą się skazałeś, chwytasz sie wewnętrznych infantylnych wymysłów. Smutny widok. Niestety, twój system wciąż oznacza beznadzieję i upodlenie. Nawet o milimetr nie posunałeś się do przodu w ciągu ostatnich lat. > cudzego nie rozdaje a nawet chce kryptograficznie> chronic przed rozdaniem cudzego.Acha? Cudze to ty chlopie systemowo niszczysz. Pytałem wcześniej, z czym się konkretnie wiąże twoje nieuznanie. W odpwiedzi kłopotliwe milczenie. Czyli klasyka. > jesli nawet to przymus panstwowy go zniszczy.W życiu obowiązują pewne zasady: mama jest wazna, a umów należy dotrzymywać. Proste. Szanuj umowy nie dlatego, że ktoś cię ukarze za nieszanowanie, ale dlatego że bliźni liczy na to że się z niej wywiążesz. W ten sposób budujesz wzajemne zaufanie. Szanując własne słowo i nie robiąc sobie z gęby cholewy. > >Etyka to nie jest coś, z czym sie rodzisz albo sobie wymyślasz> Jak nie jak tak?> A Tobie wartości Pan ustala?  Oj tam. Mnie zdarzało się słuchać, co mówili mądrzejsi ode mnie. Czyli zupełnie odwrotnie, niż u ciebie.  > robisz to wręcz z masochistyczną radością zapuszczonego dziecka.> Ooo biedy Jacunio. Swojego wątku nie może założyć i pisać w nim co tylko chce?> Tylko musi się zapłać w tym szambie? Żeby nakreślić zagubionym owieczkom> prawdziwe wartosci. OooooooooOjojoj. Masz ludziom za złe że ci odpisują, dobrze rozumiem? Mam wrzucić wątek, ale broń boże nikt nie ma prawa go kwestionowac. "Macie łykać, jak pelikany".  > >Po prostu to wszystko jest b. dziecinne.> To Ty chyba też musisz być dziecinny, bo dzieci wola zabawe z dziecmi a dorosli z doroslymiJa po prostu lubię rozwiązywac krzyżówki. Proste krótkie zajęcie co jakiś, czas relaksuje od trudniejszych zyciowych wyzwań. Czaisz. > Widzę, że próbujesz uratować świat. To tak jak ja. Ja przed> Toba Ty przede mna. Jesteśmy podobni.Wiem, że chciałbyś  W motywacji do ratowania świata tobie nikt nie dorówna. Jesteś Mi szczem.  Nie, jeden taki był (co najmniej jeden w historii) ale to dawno - jakieś 2 tys lat temu. > > Świat na pewno nie jest dla dużych dzieci, a świat dla wszystkich> > to zgrany od setek lat komunał. Zrozum chłopie.> > To o świecie nie dla wszystkich jest nawet ciekawe. Moze rozwiniesz?> > Niektórzy nie powinni opuszczac fabryk czy jak?Skoro to lubią i nie widzą innego miejsca - dla mnie w porzadku. Popatrz, pytalem cię parę razy, co byś robił w krystko-raju. Zawsze padała jakas niekonkretna odpowiedź. Widać nie masz innego pomysłu na życie ,ale może się mylę? Co byś robił?  > > Wybór należy do ciebie w którą stronę pójdziesz: rzeczywistosci,> > czy nieustannych niezbornych fantazji i robienia z siebie na stałe pośmiewska.> Ktoś ten świat musi poprawić.Jezus już poprawił. Wiem że trudno ci się zorientować: teraz nastała taka epoka iż każdy kreuje lepszą wersję siebie, bo to się do kupy sprawdza. I cóż poradzisz? > Ty masz to w tyle. Inni myślą tylko o sobie i swoich rodzinach.> Więc kto go poprawi jeśli nie ja?A z czym? Z wódeczką na studiach? Z niepłaceniem alimentów? Przeciez ty nie potafisz poskladać do kupy nawet paru prostych zależnosci ekonomicznych typu, że jak ktoś ma ekonomiczną sporą władzę, to jej używa np. po to, by nie uchwalano mu wyższego podatku. Albo jak każdy ma poletko to razem spędzają wiecej czasu i kosztów na produkcji żywności, niż gdyby robił to jeden na dużym polu o sumie powierzchni małych. Co rusz obnażasz tutaj swoją indolencję w nowej dziedzinie. A świat chcesz zbawiać.  Śmiech.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#82 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Nie pamiętam ani jednego własnego słowa o nieetycznych> metodach prowadzenia windykacjiDostajesz medal za "zapomnienie", kłamczuszku.  Wzbudenie negatywnych emocji, zaszczepanie niepokoju i przekierowanie strumienia gotówki z finansowania życiowych potrzeb dłużnika (np. jego dzieci) na wierzyciela jest etyczne... no gratuluję, tak mógł wykrzywić tylko Hamerlik. Krystian Hamerlik-Konopka 08-03-2019 11:37 Cytat: Moje metody jak każdego w tym zawodzie były proste. Wzbudzić negatywne emocje, zeby ktos w dazeniu do spokoju splacil dlug, dokonal innyvh wyborów, nie kupił dziecku butów tylko zapłacił za telefon za "1 zł" 2000 zł, który oszukany i nabrany na przemoc państwowa kupił w afekcie, choć wcale go nie potrzebował. www.racjonalista.pl/forum.php/s,781996#w783957> To nie dotyczyło bynajmniej biedoty. Ale gdyby nawet, masz coś> naprzeciw przymusowej egzekucji długów biedoty? Nieeee, nigdy w to nie uwierzę.> Zarzucasz mi czynienie dobra?> Bo nie chciałbym dojść do wniosku, że mnie szkalujecie, żeby w oczach> innych mnie ponizyc, żeby odebrać wartość i znaczenie moim ideom?> Szydzisz ze mnie?Zarzucam ci hipokryzję, oraz próbę wyprojektowania na innych własnego poczucia winy w związku z ludźmi, których prawnie szemranymi metodami windykowałeś. Spółki to też ludzie i ich losy. To nie rzecz.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Nie uzależniamy się od jebitnych rur cwaniaków tylko zachowujemy> umiejętności wytworzenia energii na własne potrzebyTo już bylo. Przynudzasz i dajesz tylko kolejne świadectwo własnej indolencj. www.radiow(*)ychu-Maja-nawet-do-100-metrow#
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#84 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Nie pamiętam, zebym wspominal, iz przebalowalem cale studia. Sądzisz, iż jadowita żmija mogła to dodać od siebie?Jacek cytował twoją wypowiedź > >Sam się przyznałeś że żyłeś z windykacji długów biedoty.> Nie pamiętam ani jednego własnego słowa o nieetycznych metodach prowadzenia windykacji ani też o biedzie dłużników, których dotyczyła. Uważasz, że jadowita żmija dodała to od siebie a Ty jej w tym wtorujesz?Cytat poniżej > Sadzisz, że lepiej byłoby gdyby młodzież nie bawiła się lecz stała w szeregu w czarnych mundurkach?Nie. > masz coś naprzeciw przymusowej egzekucji długów biedoty? Nieeee, nigdy w to nie uwierzę. Zarzucasz mi czynienie dobra?Chochoł. Jestem przeciwnikiem eksmisji na bruk > Bo nie chciałbym dojść do wniosku, że mnie szkalujecie, żeby w oczach innych mnie ponizyc, żeby odebrać wartość i znaczenie moim ideom?W szkalowaniu to ty jesteś mistrzem > Jesteś też jadowita zmija, która posunie się do wszystkiego, żeby utrzymać swójstatus? Mój status to sobie sam domalowałeś Wg ciebie żyję tylko z kapitałowych dochodów,tymczasem żyję z pracy, nawet jeśli zapłata za tę pracę jest rozłożona na lata, jak autorskie prawa z przekładów, to i tak jest do dochód z pracy. OPODATKOWANY i proporcjonalny do zainteresowania czytelników. Gdybym przełożył książkę, której nikt nie przeczyta, nie zarobię. Moje ryzyko, ty za pracę wypłatę dostaniesz zawsze, bo "nasze" prawa ci to gwarantują
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#85 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >>I dlaczego zwykły człowiek nie mógłby zaoferować odkupu wozka widłowego z Amazonowego magazynu?> >1 Bo... na cholerę mu ten wózek> >2 A dlaczego używany od Amazonu? Pewnie na nowy nie stać...> Ooo tak, ktoś bez niczego, bez żadnego dochodu i doświadczenia powinien kupić wielką nowa koparke w 40 letnim kredycie.Lepiej w kredycie niż wcale Wziąłem kredyt, zbudowałem dom, spłaciłem kredyt, dom jest mój > Oczywiście z kredytu z prywatnego banku lecz państwowo, przymusowo egzekwowanego.z banku spółdzielczego jedynie ty uważasz, że spółdzielnie nie istnieją > Frajer robi przez całe życie co chcecie a potem zniewala następnych,Chochoł > Nie uzależniamy się od jebitnych rur cwaniaków tylko zachowujemy umiejętności wytworzenia energii na własne potrzeby,Każdy swój atomowy reaktor? czy piec z własnym lasem lub własnym bieda-szybem? Znów błysnąłeś wiedzą. > bo cwaniaki od jebitnej rury na pewno spróbują zrobić z nas swoich niewolników.jesteś niewolnikiem? Współczuję. ja kupuję energię. narzekam na monopolistę, ale niewolnikiem nie jestem
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#86 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Wg ciebie żyję tylko z kapitałowych dochodów,tymczasem żyję z pracy.. którą Hamerlik gardzi, podobnie zreszta jak wszystkich innych włącznie ze swoją. Zastanawiam się, czy dalsze bęckowanie tego bęcwała ma sens. Może inni by go troszku posprowadzali do parteru. Wymiękam.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#87 -1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > > Wg ciebie żyję tylko z kapitałowych dochodów,tymczasem żyję z pracy> .. którą Hamerlik gardzi, podobnie zreszta jak wszystkich innych włącznie ze swoją.> Zastanawiam się, czy dalsze bęckowanie tego bęcwała ma sens. Może inni by go troszku posprowadzali do parteru.> Wymiękam.Czujesz się osamotniony? Może zgodność innych z twoimi poglądami jest już tylko twoim wyobrażeniem. Pomysl o tym. Świat jest pełen ludzi a zauważ, tłumy Ci nie przytakuja. Gdzie oni są Żebyś nie został na palcu boju sam jak palec. |
#88 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Może zgodność innych z twoimi poglądami jest już tylko twoim wyobrażeniem.To o twoich poglądach. W 2007 r. był przewrót, zgodnie z teorią raju* masz rodzinę w dużym domu na 7a działce z ogrodem. 12 lat później, czyli w marcu 2019 r. po drodze dojazdowej do twojej posesji idzie sobie rolnik. Spaceruje z psem. Co robisz? a) wybiegasz i przekonujesz go do uznania swojej jawnej i opodatkowanej własności korzyściami, z lęku , że ten je zakwestionuje b) zastraszasz rolnika, bo sądzisz że wszyscy tak robią wokół (inaczej są w niebezpieczeństwie) więc i ty musisz c) robisz swoje w domu, tylko odnotowując jego przejście d) zakładasz nową księgę e) robisz coś innego f) nic nie robisz (nie reagujesz) gdyż na ścianie wyświetla ci się (aktualizowana co 0,1 s) liczba uznających twoją własność internautów. Tylko co parę minut śledzisz ją kątem oka. g) to się nie mogło zdarzyć, gdyż na poczatku drogi jest solidna brama na solidny kod dostępu h) to się mogło zdarzyć, gdyz rolnik jest właścicielem drogi Na drugi dzień (nie uwzględniajac odpowiedzi g) tą drogą przechodzi** pielgrzymka do Częstochowy, znacznie przewyższająca swą liczbą internautów uznających twoją własność. Wszyscy mają smartfony, których co jakiś czas używają aby zerknąc to tu, to tam. * dokładniej Hamerlik-raju ** w wypadku h) za pozwoleniem rolnika
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > po drodze dojazdowej do twojej posesji idzie sobie rolnik. Spaceruje z psem.> Co robisz?Dopóki nic na tym nie tracę niech sobie idzie, ja też przejdę się po jego polu nie niszcząc tam niczego. Po co miałbyś spoglądać co chwile w monitor? Wartość nieruchomości zbudowana z wielu wycen jest ustabilizowana, nic niezwykłego nie powinno się zdarzyć. A jak się zdarzy to zostaniesz powiadomiony, bo to jakby przed twoim domem ktoś stanął i zaproponował, ze Ci za dom da milion, też powiedziałbys się o tym. Wiem chciałbyś powiedzieć, że współcześnie będąc właścicielem możesz ignorować potrzeby innych, może Cię to nie obchodzić i nic się dla Ciebie nie zmienia. W moim modelu to tak nie działa. Nie możesz sobie już więcej pozwolić na ignorancję i bezwzglednosc, twój dobrobyt staje się związany z dobrobytem innych. W moim modelu nie jest dalej tak, że jedni dostają wszystko co chcą a inni zupełnie nic. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Dopóki nic na tym nie tracę niech sobie idzie, ja też przejdę się po jego polu nie niszcząc tam niczego.Przeczysz sobie > Po co miałbyś spoglądać co chwile w monitor? Wartość nieruchomości zbudowana z wielu wycen jest ustabilizowana, nic niezwykłego nie powinno się zdarzyć. A jak się zdarzy to zostaniesz powiadomiony,Jak zostanę powiadomiony? Przykro mi znów sprowokowane przez ciebie pytani, znów ucieczka > Wiem chciałbyś powiedzieć, że współcześnie będąc właścicielem możesz ignorować potrzeby innych,ktoś staje przed moim domem i proponuje za niego milion złotych Ignoruję go, w twoim świecie nie mam prawa ignorować? > W moim modelu to tak nie działa. Nie możesz sobie już więcej pozwolić na ignorancję i bezwzglednosc,Jeśli kogoś stać na milion złotych za mój dom, to nie muszę się przejmować jego potrzebami, jest bogatszy ode mnie i świetnie sobie poradzi. A biedny miliona nie ma. Tak więc ignoruję jego potrzeby a bezwzględność... cóż to twoje podejście do emerytów i chorych morzonych głodem w twoim systemie > W moim modelu nie jest dalej tak, że jedni dostają wszystko co chcą a inni zupełnie nic.Ten nabywca z milionem to ma raczej wszystko czy nic?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|