 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-09-2011 21:19 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Polemika z racjonalizmem
3 na 3 | Dostaliśmy polemikę z racjonalizmem. Nie zdecydowałem się na publikację tego tekstu. Jednak napisany jest bez widocznych złych emocji i nie znieważa ateistów, czyli wyróżnia się z morza religijnej apologetyki. Gdyby ktoś chciał zobaczyć i popolemizować, to dostępny jest niżej. Leopold August Trojański:Tekst niniejszy proszę potraktować jako politykę z szeroko rozumianym racjonalizmem, którego głównym założeniem jest ateizm. Polemika ta skupić się musi na rozjaśnieniu tego, co wydaje się najmniej zrozumiałe dla szanownych autorów - kwestii religii i kościoła, jej źródeł w wierze i podparcia ateizmu w racjonalizmie. Całość: [Załącznik] | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..#121 3 na 3 mbielecki (2227 punktów) (zablokowany) | Odp: Polemika z racjonalizmem | > >>Minus. Pogarda jest oznaką upadku. I moralnego, i umysłowego.> >Ocena niesprawiedliwa, gdyż nie oceniam osób, lecz ich poglądy. Wszystkie osoby szanuję, nawet jeśli wyznają żenująco prostackie poglądy, tak jak w tym przypadku.> Nawet w odpowiedzi nie potrafisz się wyzbyć pogardy. Po co pisałeś "żenująco prostackie" - istnieje mnóstwo słów mogących opisać Twoje poglądy bez odniesienia do negatywnych uczuć.> Czy jak napiszę, że Twoje zdanie jest prostackie i żenujące, to wyczujesz w tym pogardę?Po namyśle stwierdzam, że masz rację. Jednak zwróć uwagę, że na tym forum agresja, inwektywy i pogarda, i to ze strony filarów tego forum, to standard. Z tego oczywiście nie wynika, że do tego "standardu" należy się dostosowywać. Ale przyznaj, że ta wypowiedź o "stworzeniofizyce" była (...)  |
#122 6 na 6 | Andrzej Bogusławski (52273 punktów) | Odp: Polemika z racjonalizmem | . > Czy ci "racjonaliści" naprawdę sądzą, że fizyka może badać stworzenie świata? Co za ciemnota... Pewnie sobie wyobrażają, że po stworzeniu pozostałoby coś w rodzaju "promieniowania tła"...  Co za ciemnota... Panu to Pan Parys się kłania. Może jest wykładowcą w Pańskim seminarium? Fizyka nie tylko może, ale korzystając z dostępnych jej narzędzi bada świat od początków - o ile takie kiedykolwiek zaistniały? Co wcale nie jest takie pewne. Nauka, jeżeli nie stwierdza najmniejszych przesłanek potwierdzających istnienie, to nie zajmuje się bzdurami. Cóż za znaczenie może mieć dla ludzi jakaś nadnaturalna rzeczywistość, która w żaden doświadczalny sposób nie oddziałuje na dostępną nam rzeczywistość. To tyko spekulacyjna bzdura, którą dziś mogą zajmować się tylko teologowie. Czyli religijna ciemnota udającą mędrców. @@@ . |
#123 6 na 6 | setarkos (10757 punktów) | Odp: Polemika z racjonalizmem | > .. przejście od braku rzeczywistości materialnej do rzeczywistości materialnej.A jeśli żadnego "przejścia" nie było, w takiej choćby sytuacji, że nie istnieje "brak rzeczywistości materialnej"? |
#124 6 na 6 | Andrzej Bogusławski (52273 punktów) | Odp: Polemika z racjonalizmem | . > Jednak zwróć uwagę, że na tym forum agresja, inwektywy i pogarda, i to ze strony filarów tego forum, to standard.Nawet i to jest prymitywnym kłamstwem. Odwrotnie jest to otwarte forum dla racjonalistycznej inteligencji, gdzie mamy dużo szacunku i życzliwości dla różnorodnych poglądów. Tyle tylko, że część z nas (na przykład ja) jest wprost uczulona na głupotę, a szczególnie taką upartą. Powtarzającą swoje bzdury jak uszkodzona płyta. Tak - ma Pan rację - zdecydowanie taką głupotą pogardzam, a nawet staję się agresywnym, co do inwektyw, to moderacja czuwa i często dla dobra kultury i poziomu dyskursu, nie pozwala nazywać rzeczy po imieniu. Bardzo dobrze potrafi tu uchwycić rzeczy sedno - Pan Big_zyd i myślę, że już czas aby zapoznał się z Pańską próbą ewangelizacji naszych forumowiczy. @@@ . |
#125 13 na 17 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Polemika z racjonalizmem | > Jednak zwróć uwagę, że na tym forum agresja, inwektywy i pogarda, i to ze strony filarów tego forum, to standard.Naprawdę tak uważasz? Bo moim zdaniem standardem jest rzeczowa dyskusja, zaś agresja i inwektywy pojawiają się sporadycznie i tylko w pewnych określonych sytuacjach. Natomiast co do pogardy... owszem, znajduję ją, jednak nie u (jak to określiłeś) "filarów" forum.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#126 6 na 8 | maruda (5550 punktów) | Odp: Polemika z racjonalizmem | > A jeśli żadnego "przejścia" nie było, w takiej choćby sytuacji, że nie istnieje "brak rzeczywistości materialnej"?Trzeba się przyzwyczaić do pewnego słownictwa rozmówców. M.Bielecki jest kreacjonistą, niekoniecznie takim twardym kreacjonistą który twierdzi że świat powstał w siedem dni, ludzie żyli w tym samym czasie co tyranozaur, a potop był faktem. On upiera się tylko przy jednym drobiazgu z tamtej filozofii. "Świat został stworzony, stworzony przez mojego boga, bo tak zapisano w mojej świętej księdze i tak powiedział mi mój kapłan." |
#127 8 na 8 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Odp: Polemika z racjonalizmem |
> Jednak zwróć uwagę, że na tym forum agresja, inwektywy i pogarda, i to ze strony filarów tego forum, to standard. Z tego oczywiście nie wynika, że do tego "standardu" należy się dostosowywać.Z mojej strony tego tak nie widać. A czytam wiele odpowiedzi, nie tylko ze swoich rozmów, bo jestem moderatorem. O ile z twojej strony to widać, to spróbuj się zastanowić, skąd się to bierze. Każdy z nas, uczestników forum, ma swój typ adwersarza, z którym trudno mu dyskutować bez emocji (w tym negatywnych). Jeśli akurat jesteś dla kogoś właśnie taką osobą, to trudno. Ale jeśli wiele osób ponosi w rozmowach z Tobą, to może ich jakoś do tego prowokujesz. Pomyśl. Zwykle najwięcej emocji negatywnych tworzy pisanie w kółko o tym samym. Piszesz o religii, jesli dobrze zauważyłem, napisz dla odmiany wątek o czymś innym (tylko nie polityce, bo mamy kampanię). > Ale przyznaj, że ta wypowiedź o "stworzeniofizyce" była (...)  Mogę Ci tylko przyznać, że jestem za cienkim bolkiem, by z całkowitą pewnością orzec, czy kiedyś dowiemy się, co się działo od punktu 0 do czasu Plancka, oraz co było wcześniej. Doceniam za to ludzi, którzy sensowną metodą, czyli naukową, próbuja poszerzyć granice naszego poznania. Czy im wyjdzie, czy nie, nie zależy ani od Ciebie, ani ode mnie, ani od jakiejkolwiek książki, tylko od tego, jak działa wszechświat. Nawet jeśli okaże się, że nie mogą sięgnąć za czas Plancka, to i tak próbując poznają lepiej wszechświat i prawa nim rządzące, na czym na pewno i my skorzystamy. Nie widzę zatem żadnego sensu w atakowaniu ich, czy gardzeniu nimi. Pozdrawiam
Rzeczywistość to coś, co nie znika, kiedy przestaje się w to wierzyć. P.K.Dick |
#128 10 na 10 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Polemika z racjonalizmem | > Czy ci "racjonaliści" naprawdę sądzą, że fizyka może badać stworzenie świata? Co za ciemnota...Uważasz, że literaturoznawstwo znacznie lepiej się do tego nadaje? 
Ubald Ś. Biskup. Dwóch ślepych oświecił, trzeciemu wyperswadował, aby ciemnym był dla uniknienia obrazy Bożej przez oczy. Przeciw czartom potężny Patron. (xiądz Benedykt Chmielowski, dziekan rohatyński, firlejowski, podkamieniecki pasterz) |
#129 1 na 3 mbielecki (2227 punktów) (zablokowany) | Odp: Polemika z racjonalizmem | > >Jednak zwróć uwagę, że na tym forum agresja, inwektywy i pogarda, i to ze strony filarów tego forum, to standard. Z tego oczywiście nie wynika, że do tego "standardu" należy się dostosowywać.> Z mojej strony tego tak nie widać. A czytam wiele odpowiedzi, nie tylko ze swoich rozmów, bo jestem moderatorem.Zatem przypomnij sobie, jak sponiewieraliście andrzeja10. Oczywiście zawsze można powiedzieć, że ofiara była sama sobie winna, bo zachowywała się w sposób irytujący dla oprawców. |
#130 4 na 6 | maruda (5550 punktów) | Odp: Polemika z racjonalizmem | > Zatem przypomnij sobie, jak sponiewieraliście andrzeja10.Proszę wyjaśnij w jaki sposób Andrzej10 został sponiewierany. Kompletnie nie rozumiem zarzutu postawionego tu w ten sposób. |
#131 6 na 6 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Odp: Polemika z racjonalizmem | Z tego co pamiętam, wskazano mu na sprzeczności w jego "objawieniach". Powiedzenie kłamcy, że kłamie, to poniewieranie? Czy chodzi o coś innego? Pozdrawiam
Rzeczywistość to coś, co nie znika, kiedy przestaje się w to wierzyć. P.K.Dick |
#132 2 na 2 mbielecki (2227 punktów) (zablokowany) | Odp: Polemika z racjonalizmem | > Z tego co pamiętam, wskazano mu na sprzeczności w jego "objawieniach". Powiedzenie kłamcy, że kłamie, to poniewieranie?> Czy chodzi o coś innego?Źle pamiętasz. Spotkał się z obelgami i pogardą, wielokrotnie naruszano jego godność osobistą - przejrzyj wątki przez niego zapoczątkowane, to się przekonasz. Kilka przykładowych wypowiedzi, którymi go poczęstowano: "na razie jako rozmówca stanowisz dno. Fakty mówią same za siebie, dawkę powinieneś zwiększyć albo odstawić na bok dragi, bo jak widać co zażyjesz to i w bad trip wyruszasz. Zmień styl życia, nakarm bezdomnego psa ,zrzuć 5kg... cokolwiek, ale skończ z tymi prochami! Jeśli nie chcesz odwiedzić psychiatry, bo zle Ci się kojarzy, to może chociaż psychoanalityk? Jak ktos wczesniej zauwazyl to Ty byles ujarany a nie urojony. Po "swietej Marii" halucynacji sie nie ma. Mi to wyglada na szalwie wieszcza. Jazda jak po kleju i pali sie toto. A jak chcesz Jezuska zobaczyc to listki sobie pozuj Andrzej ma kłopoty z rozumieniem słów, które mają więcej niż trzy sylaby. Smutne to ale prawdziwe" |
#133 5 na 5 | Vytautas (4394 punktów) | Odp: Polemika z racjonalizmem | > > Czy ci "racjonaliści" naprawdę sądzą, że fizyka może badać stworzenie świata?> A dlaczego nie? Dlaczego z góry zakładać jakieś ograniczenia w poznaniu świata? Tylko z obawy, że się może okazać, że żadnego stworzenia nie było? Połknąłeś haczyk. Pytanie, które Ci zadano zawiera tezę o istnieniu stworzenia. Odpowiadając na nie przyznałeś, że stworzenie istniało. To Twój adwersarz powinien udowodnić, że stworzenie było, a nie fizycy, że go nie było. |
#134 4 na 6 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Odp: Polemika z racjonalizmem | Sprawdź, czy ktoś mu napisał, że jest żenujący i prostacki. Czy raczej atakowano jego niezdolność do rozmowy i mitomanię. W tym, co zacytowałeś nie ma takiej pogardy, jak u Ciebie. Jeśli ktoś go opieprzał, to w raczej delikatny i czasami miły sposób. Zarzucano mu, że tworzy "pod wpływem". Jak chcesz mogę Ci znaleźć, gdzie sobie przeczy w swoich wpisach i skąd widać, że jest kłamcą - atak na niego nie wziął się znikąd. Rzeczywiście dał mu podstawy. Pozdrawiam
Rzeczywistość to coś, co nie znika, kiedy przestaje się w to wierzyć. P.K.Dick |
#135 1 na 1 mbielecki (2227 punktów) (zablokowany) | Odp: Polemika z racjonalizmem | > >.. przejście od braku rzeczywistości materialnej do rzeczywistości materialnej.> A jeśli żadnego "przejścia" nie było, w takiej choćby sytuacji, że nie istnieje "brak rzeczywistości materialnej"?Jest taki pogląd filozoficzny. Jeden z wielu.  |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|