Racjonalista - Strona głównaDo treści
Umowa w kulturze europejskiej

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
03-03-2019 23:00Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Umowa w kulturze europejskiej
Ocena 1 na 1
Kupuje stosunkowo dużo usług internetowych pochodzących z różnych krajów, co najmniej połowę od usługodawców amerykańskich, USA wciąż wiedzie prym w sieci, a resztę z całego świata.

Ostatnio akurat testuję dostawców usług telefonii voip. Popróbowałem NEXMO, 3CX i doszedłem do europejskiego SIPGATE gdzie również zrobiłem sobie konto testowe a tam:

Jetzt kostenlos testen
- voller Funktionsumfang
- Testphase endet automatisch
- ohne Angabe von Bankdaten

Co można przetłumaczyć tak:

Wypróbuj za darmo już teraz
- Pełna funkcjonalność
- Faza testowa kończy się automatycznie
- bez podawania danych banku

Szczególnie interesujące wydały mi się 2 ostatnie punkty tej krótkiej oferty:
- Faza testowa kończy się automatycznie
- bez podawania danych banku

Pomyślałem - po co ktoś o tym w ogóle pisze?
Choć właściwie natychmiast wiedziałem dlaczego ktoś to napisał.

A czy Wy wiecie?
signup.sip(*)51650170-1705116059.1551650170
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej..
#166
15-03-2019 13:06
 Ocena 1 na 1
j23a (1186 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi salek
>>Tam w ogóle w KrystkonRaju jakaś gotówka jest?
>A, cwaniaczku, byś się chciał z raju krystka wypłatą gotówkową wykręcić..
Gotówka to gotówka, nic tego nie zmieni

#167
15-03-2019 13:30
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
Groźba zbiednienia?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>Ale nie wskazujące na szarleya.

Odpowiedź jest wyżej.
Cytat:
wiadomo (przynajniej jednej uważnej stronie) że od określenia go cwaniakiem wzięła się owa różnica zdań.

Skoro u Ciebie wymaga wskazania - zdarza się.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Groźba zbiednienia?
Niby kto ją wysunie?

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>>Ale nie wskazujące na szarleya.
>Odpowiedź jest wyżej.
W ramach tamtego posta tekst poprzedzający to
"Czyniąc siebie tematem dyskusji zgodziłeś się na swojej osoby krytykę. [...] Tak, w granicach kultury." i szarley nie jest w nim wskazany.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
www.racjonalista.pl/forum.php/s,783530#w784467

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#172
15-03-2019 14:56
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
Jedynka.

proces SJP:
1. «przebieg następujących po sobie i powiązanych przyczynowo określonych zmian»
2. «postępowanie prowadzone przez sąd»
3. «kolejno następujące po sobie zmiany fizykochemiczne materii»

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

szarley (54913 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>Tym bardziej pozostaje w mocy moje twierdzenie, że kto się na dyskusję na swój temat nie godzi, niech sam też na swój temat milczy.

Kluczowe słowo "swój"


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#174
15-03-2019 15:51
 Ocena 1 na 1
j23a (1186 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>Teraz banki nie przesyłają już nawet papierowych wyciągów, nie mówiąc o podpisie na tych wyciągach osoby uprawnionej.

Jak nie jak tak (Alior bank).

>Wszystko co masz to zrzut ekranu, na który każdy sadzie popuka się w głowę jeśli prawnik banku powie, ze to bzdury. Jestes calkowicie zalezny od woli ludzi banku.

No to zwiną mi miesięczną pensje (mam drugi bank z rezerwą awaryjną), powiem dziękuje i finał. Od tego się nie umiera. Wszystkie banki chyba nie poumawiane ?
W KONOPKERAJ jak masz jedno konto to pewnie się da (pytania czekają!).

>Bank ma przy tym prawo do wystawiania tytułów egzekucyjnych, nawet sąd tego nie robi tylko sam bank.

No ale przecież nie mogą mi na lewo wpisać minusa jak nie mam żadnej formy brania debetu. Jak to sobie technicznie wyobrażasz? Wymyśla wszystko wstecz, umowę na debet kartę, limit na dziesiątki tysiaków, jakaś specjalna, złota, podpisy itp. Poważny bank? Bez jaj.

Takie jaja to ponoć robili windykatorzy jak widzieli że trafili na jelenia co takiego nie spuści do szamba od razu (np. dług z 2004 za jakieś tam konta telefoniczne czy z TV SAT), na parę stówek naturalnie. Na tyle dużo że na wódkę starczy ale realne i na tyle mało by była szansa że przeciętniak odpuści. I to sobie wyobrażam. Dzwoni Knopke na moją komórkę (wieczorem, jak jestem na spacerze i podziwiam z kundlicą wschód księżyca w pełni coby mnie wkurzyć dodatkowo) i mówi że mój ojciec ma dług w TV który odziedziczyłem. Ja to oczywiście pieczołowicie odkręciłem i sprawdzałem w bankach po jeg śmierci ale zawsze by mnie matołek zaniepokoił że coś przegapione itp. Ponoć ganiał za komórkowymi długami jak sam tu pisze więc szansa jest. Na to że trafi emeryta co się boi też.

>Kiedys dzięki temu prawu, po przelewie wierzytelności na bank i wystawieniu przez bank tytułu do trefnej należności tysiące Januszy zostało zrobionych w konia. Po prostu nie rozumieli jak się cwaniaki na tym prawie uwlaszczyli.

Możesz rozwinąć.

>Najlepsze jest jednak to, ze urzędasy już wymyślają forme pieniądza w postaci przymusowego depozytu w prywatnym banku. To już jest kuriozum.

Coś więcej?

#175
15-03-2019 16:05
 Ocena 1 na 1
j23a (1186 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>>masz konto z określonym regulaminem, zgodziłeś sie i na postawie tego konta handlujesz.
>Takie twierdzenie trzeba udowodnić.

Było wcześniej.
Hierarchia zaufania (to czego nie ma strefa KnopkeRAJ).
Pierwsza umowa (ja jestem od chyba 2001 na Allegro) była z potwierdzeniem papierowym, list. umowa itp.
Później transakcje i budowanie zaufania.

>To nie jest tak, że to co powie allegro to jest jakaś świętość przyjmowana za dogmat. To oni muszą udowodnić, że to co mają w swoich bazach danych jest zgodne z prawdą.

Masz historie wpłat, przelewy, opinie i materialne przedmioty.
To nie bzdura klasy BITCOIN.

> Inaczej allegro mogłoby wpisać dowolny dług dowolnej osobie.

Nie wiem czy to czymś realnie grozi poza kasacją konta.
Przecież muszę mieć przedmiot, odebrać, wysyła go osoba trzecia, poczta itp.
Jak to wszystko konsekwentnie sfingujesz?

Wpiszą mi lipę, nie zapłacę prowizji i co?
Przedmiotu nie ma, poza Allegro nikt nie poszkodowany.
Co dalej?

Uwierzę w jakieś niewielkie wałki, 20-30 zł zwłaszcza jak masz jakąś sprzedaż już itp. To dopiszą, tam pomnożą, czegoś nie doczytasz, machniesz ręką i już. W nic na skalę kataklizmu na pare/parenaście tysiaków.

#176
15-03-2019 16:16
 Ocena 2 na 2
j23a (1186 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi szarley
>>>Przecież ten Twój śmieszny system odbiera środki jak przekroczysz swoje 2 pensje
>>Niczego nie odbiera.
>>Jest limit oszczędności związany z wartością opodatkowanej własności.
> Czyli odbiera! Skończ z tą nowomową

Gorzej jest.
Jakoś musi być szacowane te 2 pensje poza które automat kasuje środki na koncie, nie wszyscy mają stałą prace (czy tylko jedną prace). I jakoś dostajesz o tym wiadomość (status doręczenia, zabezpieczenia, brak dostępu do sieci, wirus na kompie, co tylko chcesz itp.).
Tu będzie dopiero pole do nadużyć.
Temu wpiszą tysiaka jak rogaty a po znajomości 15
Ten przeczytał a temu zmienili wieczorkiem, nie wiedział bo coś tam. wcisnął ENTER i mu skasowało (do podziału dla ważnych) prawie całą sumę z chaty co sprzedał

Wyobrażasz sobie co to za paranoja ?

Już jest precedens z wirusem w jakimś urzędzie i przelaniem setek tysięcy nie tam gdzie trzeba W KNOPKERAJ paranoja kwadratowa murowana żelbetonem przeciwatomowym.

szarley (54913 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>Najlepsze jest jednak to, ze urzędasy już wymyślają forme pieniądza w postaci przymusowego depozytu w prywatnym banku. To już jest kuriozum.

Znów się świnka najarała, aż zwieracz puścił.....

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>www.racjonalista.pl/forum.php/s,783530#w784467
Zgadza się: właśnie tam nie ma słowa o szarleyu.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi Jacek Głodzik

A może tak nawiązałbyś do mojej wypowiedzi?

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi szarley

>>Tym bardziej pozostaje w mocy moje twierdzenie, że kto się na dyskusję na swój temat nie godzi, niech sam też na swój temat milczy.
>Kluczowe słowo "swój"
Odkryłeś, że i Ciebie ta zasada dotyczy?

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365