 |
Umowa w kulturze europejskiej Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 03-03-2019 23:00 | Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Umowa w kulturze europejskiej
1 na 1 | Kupuje stosunkowo dużo usług internetowych pochodzących z różnych krajów, co najmniej połowę od usługodawców amerykańskich, USA wciąż wiedzie prym w sieci, a resztę z całego świata. Ostatnio akurat testuję dostawców usług telefonii voip. Popróbowałem NEXMO, 3CX i doszedłem do europejskiego SIPGATE gdzie również zrobiłem sobie konto testowe a tam: Jetzt kostenlos testen - voller Funktionsumfang - Testphase endet automatisch - ohne Angabe von Bankdaten Co można przetłumaczyć tak: Wypróbuj za darmo już teraz - Pełna funkcjonalność - Faza testowa kończy się automatycznie - bez podawania danych banku Szczególnie interesujące wydały mi się 2 ostatnie punkty tej krótkiej oferty: - Faza testowa kończy się automatycznie - bez podawania danych banku Pomyślałem - po co ktoś o tym w ogóle pisze? Choć właściwie natychmiast wiedziałem dlaczego ktoś to napisał. A czy Wy wiecie? signup.sip(*)51650170-1705116059.1551650170 | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej..#61 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >ALEŻ JA NICZEGO DO CIEBIE NIE CHCĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!> Nie chciej też aby obowiązywały mnie ustanowione, przez tajnie wybranych, przez Was, prawodawcow, prawa.1 nie wybierałem ci prawodawców - chochoł - nie mam praw wyborczych ani w Polce ani w Niemczech 2 bojkotując wybory też głosujesz 3 Udowodniłem ci już że tajność wyborów jest w interesie biedniejszej części społeczeństwa - uciekłeś 4 w nosie mam czy obowiązują cię takie czy inne prawa - chochoł - jedź sobie w tę swoją strefę, tylko przestań ją obiecywać jak orgazm kobiecie, bo obietnice stają się nudne* 5 twoim prawem jest Kindergeld - jakoś nie rezygnujesz "naszych" praw > I jeśli zechcesz grozić karą,...chochoł * nudne są też twoje ucieczki, konfabulacje, mantry, kłamstwa i obelgi
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#62 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Przecież Wy nigdy nie narzekacie a zawsze jedynie szydzicieNo wiesz, powiem szczerze: trudno nie stroić sobie żartów z tak skrojonego systemu. Trudno nie stroić sobie żartów z taaakich ambicji i rozmachu... 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > 2 bojkotując wybory też głosujeszByłoby tak gdybym wierzył, że chciejstwo tajnie wybranych prawodawcow jest prawem ale nie jest - nie moim. Moim prawem jest moja wrodzona moralność. Jestem istotą moralną. Moje normy spoleczne wynikają wprost z mojego umysłu. |
#64 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Nie chciej też aby obowiązywały mnie ustanowione, przez> tajnie wybranych, przez Was, prawodawcow, prawa.Pewnie. Każdy by chciał brać kredyty i później nie spłacać. Przywileje i prawa z tego systemu dla mnie (np. kindergeld), obowiązków nie chcę. Brawo Kali!!  > I jeśli zechcesz grozić karą, za niespełnianie twojej chciwościKażdy by chciał odrzucić od siebie wyrzuty sumienia, zamiast wziąć je za rogi. Podrzucenie innemu dużo prostsze i łatwiejsze. > to groz swoim kolesiom nie mnieHm tak się składa, że to nie szarley ma niemałe doświadczenie w grożeniu..  Tak a propos kolesiów jeszcze. Pisałem do ciebie o tym w wątku "Czy życząc sobie pieniędzy życzymy sobie władzy?" www.racjonalista.pl/forum.php/s,777461#w782378Jak zwykle nie raczyłeś odpowiedzieć. Spróbuj może najpierw nawrócić paru kolegów po fachu. To już będzie sporo. [Załącznik]Żródło: zzdrpkp.org.pl/
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#65 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Moim prawem jest moja wrodzona moralność.Gru ghm. Bez kometarza.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#66 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Nie podejmę się egzekucji takiej własności.Wiemy od lat, czego się nie podejmujesz, a czego tak. To nie ten temat. Czytałaś uważnie moje pytanie? > Nie skonstruuje broni i nie użyje jej, żeby tej własności bronić.To wiadomo. Zanudzasz. Bardzo cię proszę - odpowiadaj na temat. > Nikogo nie przekonam, że taka istnieje wprost przeciwnie,> kiedy ktoś inny skonstruuje broń i zamierzy jej użyć żeby jej użyć> w obronie niejawnej i nieopodatkowanej własności, będę starał się go powstrzymać.Nie pytałem o to czy ktoś skonstruuje broń, czy jej użyje (a może nie) i co na to Hamerlik. Z goła nie interesuje mnie to. Ja ani nie mam broni, ani się nią nie posługuję. Pytałem, jakie są konsekwencje nieuznawania cudzej własnosci w twoim systemie. Konkretne i mierzalne konsekwencje.Może przeczytaj ze 3 x pytanie, zanim zabierzesz się za odpowiedź, jakoś tak z zasady słabo odpowiadasz na temat.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#67 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >2 bojkotując wybory też głosujesz> Byłoby tak gdybym wierzył, że chciejstwo tajnie wybranych prawodawcow jest prawem ale nie jest - nie moim.> Moim prawem jest moja wrodzona moralność.Nakazująca głodową eutanazję starych i chorych od pozostałych moich punktów znów ucieczka
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#68 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Żaden robol bez mienia nie powinien uznać cudzej niejawnej> i nieopodatkowanej własności, bo jeśli to zrobi zadziała na własną szkodę."Nie powinien uznać", czyli co konkretnie? Z jakimi działaniami owo nieuznanie wiążesz?
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#69 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > No tak, bowiem uznanie niejawnej i nieopodatkowanej własności> jest poważna wadą stosunków społecznych, która ostatecznie prowadzi do (ciach)Z jakim działaniem wiążesz nieuznanie tej własności?
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#70 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Moje normy spoleczne wynikają wprost z mojego umysłu.To o twoich normach. W 2007 r. był przewrót, zgodnie z teorią raju* masz rodzinę w dużym domu na 7a działce z ogrodem. 12 lat później, czyli w marcu 2019 r. po drodze dojazdowej do twojej posesji idzie sobie rolnik. Spaceruje z psem. Co robisz? a) wybiegasz i przekonujesz go do uznania swojej jawnej i opodatkowanej własności korzyściami, z lęku , że ten je zakwestionuje b) zastraszasz rolnika, bo sądzisz że wszyscy tak robią wokół (inaczej są w niebezpieczeństwie) więc i ty musisz c) robisz swoje w domu, tylko odnotowując jego przejście d) zakładasz nową księgę e) robisz coś innego f) nic nie robisz (nie reagujesz) gdyż na ścianie wyświetla ci się (aktualizowana co 0,1 s) liczba uznających twoją własność internautów. Tylko co parę minut śledzisz ją kątem oka. g) to się nie mogło zdarzyć, gdyż na poczatku drogi jest solidna brama na solidny kod dostępu h) to się mogło zdarzyć, gdyz rolnik jest właścicielem drogi Na drugi dzień (nie uwzględniajac odpowiedzi g) tą drogą przechodzi** pielgrzymka do Częstochowy, znacznie przewyższająca swą liczbą internautów uznających twoją własność. Wszyscy mają smartfony, których co jakiś czas używają aby zerknąc to tu, to tam. * dokładniej Hamerlik-raju ** w wypadku h) za pozwoleniem rolnika
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#71 1 na 1 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > > dlaczego ktoś ma mnie nienawidzić.> To proste. Gdyż wiedziesz u siebie spokojne życie, a nawet chwilami jesteś szczęśliwy w swoim zadbanym sadzie.> Ustawiłeś się.> Nie każdy umiał kiedyś tak o to wszystko zadbać, jak ty..> Dlatego sprawiedliwość nakazuje, żebyś był obiektem zawiści, a nawet byś cierpiał.> Skracając wywód do konkluzji:> Swoją dbałością o siebie i bezpośrednie otoczenie.. zasłużyłeś na cierpienie. Cwaniaku. Nieboracy i prymitywi górą!!  Brutalne to, ale prawdziwe. Nie da się ukryć, że jego system to tylko wynik jego frustracji i kompleksów. W sumie, jeśli jego genialności nikt nie odkrył w Niemczech, znaczy tylko, że szybko odkryto jego bredzenie. Zawsze Polak z natury. Więc dlaczego nie wraca do Polski i nie forsuje w polskich umysłach jego systemu? Wiem. Bo w każdej nawet wsi by pogonili takiego żelaznymi drągami. I on to wie też. Jest świadom. Lepiej mu pier..lić z Niemiec. Bo tam nikt mu nie przyjdzie do chałupy i nie zacznie wybijać szyb w oknach, w podzięce dla jego "ekonomii" wyrażając "sympatię". Nikt nie przyjdzie do wynajętego mieszkania, bo wie, że zniszczy nie jego własność. Wie doskonale, że Polak ma rogatą naturę i tylko umie liczyć w ramach podstawowej matematyki.. Bo w Polsce, ludzi konkretnych, byłby dziadem (bo nie zna matematyki piźdz.elec.) Bardzo szybko. U nas zdrajco nie ma takich wizji-telewizji. Nas nauczono szybko identyfikować fantastów i wizjonerów. Mało ich w rządzie? Więc palancie , dlaczego wobec tylu niechęci do Twojej osoby ciągle się wpychasz jak koszula w dupę? CO WNIOSŁEŚ ORYGINALNEGO I CIEKAWEGO DO TEGO FORUM? System? Pogadaj sobie z ekonomistą o wykształceniu średnim. Polskiego wykształcenia. Zmiecie Ciebie natychmiast. Co za dureński POTWÓR!
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Trudno nie stroić sobie żartów z taaakich ambicji i rozmachu...  Bardziej żartujesz kiedy piszesz o moim olewaniu studiów czy o potrzebie przeproszenia dluznikow, od których nieetycznie windykowalem należności? Pytam, bo nie wyczulem jeszcze twojego poczucia humoru. A kiedy jesteś poważny? Kiedy mówisz o wspólnej budowie nowego świata? A dla kogo ten świat, skoro jedni mają go coraz więcej a drudzy coraz mniej. Dla wszystkich? Ale z Ciebie jajcarz. Dobrze, że to wyraziłeś, bo juz Cię miałem za jadowita żmije a Ty jesteś tylko zartownisiem. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >Trudno nie stroić sobie żartów z taaakich ambicji i rozmachu...  > Bardziej żartujesz kiedy piszesz o moim olewaniu studiów czy o potrzebie przeproszenia dluznikow, od których nieetycznie windykowalem należności?Sam się przyznałeś do olewania studiów, twój intelektualny poziom dowodzi,że za gęsi maturę kupiłeś. Sam się przyznałeś że żyłeś z windykacji długów biedoty. > Kiedy mówisz o wspólnej budowie nowego świata?Przykro mi, jesteś SAM Wspólną budowę świata podejmują inni, inni pracują, ty żresz Kindergeld za który płacą emeryci płacąc VAT w Aldiku > A dla kogo ten świat, skoro jedni mają go coraz więcej a drudzy coraz mniej. Dla wszystkich?A w hamerciulizmie jeden człowiek ma mieć cały świat www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371UCIECZKA UCIECZKA UCIECZKA UCIECZKA UCIECZKA UCIECZKA
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Brutalne to, ale prawdziwe.Raczej zgodne z tym czego oczekujesz, czego chcesz. > Nie da się ukryć, że jego system to tylko wynik jego frustracji i kompleksów.Postulaty polityczne zawsze są wynikiem jakiś napięć. Wiodlbym spokojne życie pośród Was to jego zmianę miałbym za nic. Czyja wina? Oczywiście moja. Wy jesteście czyści  . > i nie forsuje w polskich umysłach jego systemu?Właśnie to robię. Jestes Polakiem i najwyrazniej czytasz moje tresci. W tej chwili niczgo w Tobie nie zmienily ale niektore procesy sa dlugie. Pozyjemy, zobaczymy czy pozostaniesz taki obojetny. > Wiem. Bo w każdej nawet wsi by pogonili takiego żelaznymi drągami. I on to wie też.Wiem, do pewnych rzeczy potrzeba dojrzeć. Twoi godni twojego szacunku ludzie modlą się do Bogów nierzadko o wygraną w totolotka, marzac, zeby wszystko zrobili inni a im ppzostanie jedynie skonsumowac. > Jest świadom. Lepiej mu pier..lić z Niemiec.Tak, jestem świadomy. > Bo tam nikt mu nie przyjdzie do chałupy i nie zacznie wybijać szyb w oknach, w podzięce dla jego "ekonomii" wyrażając "sympatię". Nikt nie przyjdzie do wynajętego mieszkania, bo wie, że zniszczy nie jego własność.Wybite szyby za odmienne przekonania? Bo liczy się tylko sprawiedliwosc wg Wenancjusza? Mowisz o tym, jakbys nie tylko tego byl swiadom ale jakbys to akceptowal. Akceptujesz wybijanie szyb za niezgodność poglądów? > Wie doskonale, że Polak ma rogatą naturę i tylko umie liczyć w ramach podstawowej matematyki.. Bo w Polsce, ludzi konkretnych, byłby dziadem (bo nie zna matematyki piźdz.elec.) Bardzo szybko. U nas zdrajco nie ma takich wizji-telewizji.Zdrada czego? Jezusa i Maryi czy waszej patriarchalnej kultury, w ktorej jak general powie to musisz chocbys zabil niewinnego? Zdrada waszej hierarchii społecznej? Zdrada waszzego panstwa? Zgadzać się jestem zdrajaca waszego panstwa ale nie jest nim Polska tylko podle i prymitywne stosunki spoleczne > Nas nauczono szybko identyfikować fantastów i wizjonerów. Mało ich w rządzie?Aha i piekny świat stworzyliście. Nie zapomnij spojrzeć czy nowe fabryki podmiejskie mają okna, bo może ich nie mają. W kurnikach i chlewniach też są niepotrzebne. > Więc palancie , dlaczego wobec tylu niechęci do Twojej osoby ciągle się wpychasz jak koszula w dupę? CO WNIOSŁEŚ ORYGINALNEGO I CIEKAWEGO DO TEEGO FORUM?Odbieram Wam władzę. Krok po kroczku. Co ślepy? Chce Wam odebrac moj swiat, zeby go odzyskac. To miejsce jest moje. Moglibysmy razem ale z wami sie nie da, bo chciwosc zalala wam umysly. > System? Pogadaj sobie z ekonomistą o wykształceniu średnim. Polskiego wykształcenia. Zmiecie Ciebie natychmiast.> Co za dureński POTWÓR!Wolę być durenskim potworem niż potworem moralnym. Pogadamy w kryzysie, do którego niechybnie doprowadzicie. Zobaczymy jacy wtedy będziecie mądrzy i uczeni. Kryzysu nie unikniecie, bo koncentracja kapitału wciąż postępuje. To tylko kwestia czasu kiedy znowu wróci wielki kryzys gospodarczy, chwila w której biedocie nie będzie już czego odebrać. Bez kryzysu i w dobrobycie moje postulaty znaczą tyle co nic. |
#75 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Pytam, bo nie wyczulem jeszcze twojego poczucia humoru.No wiem. Choć rozmawiamy od lat. > Kiedy mówisz o wspólnej budowie nowego świata?To ja o tym mówię??  > A dla kogo ten świat, skoro jedni mają go coraz więcej a> drudzy coraz mniej. Dla wszystkich?Hamerlik, zmiłuj się. Świat dla wszystkich za darmochę to mrzonka. Popatrz wokół. Co widzisz? Wszelkie systemu obiecujące raj, przyniosły ludziom jeszcze większe cierpienie i ofiary. Niczego cię to nie nauczyło? Bierzesz się za robotę, to masz. Jak oszukujesz, działsz nieetycznie - to też masz, ale na krótką metę. Później zostajesz odrzucony. Skierowany na boczny tor. Etyka to nie jest coś, z czym sie rodzisz albo sobie wymyślasz dla własnego użytku i narzucasz ją innym. Pozostań przy swojej wizji, ja naprawdę nie mam z tym żadnego problemu. Tylko nie chcę, żebyś nam tu jęczałw nieskończonosć bo to cholernie nudne i żałosne. Nie wiem jak innym, ale mnie smutno mi oglądać jak się człowiek tapla w upokorzeniu na własne życzenie. Ty robisz to wręcz z masochistyczną radością zapuszczonego dziecka. > Dobrze, że to wyraziłeś, bo juz Cię miałem za jadowita żmije a Ty jesteś tylko zartownisiem.Stroję sobie żarty z twoich licznych infantylnych ambicji i rozmachu. To oczywiste  Po prostu to wszystko jest b. dziecinne. Jakoś podświadomie może liczę, że moje metody dają komuś tam otrzeźwienie. Świat na pewno nie jest dla dużych dzieci, a świat dla wszystkich to zgrany od setek lat komunał. Zrozum chłopie. Wybór należy do ciebie w którą stronę pójdziesz: rzeczywistosci, czy nieustannych niezbornych fantazji i robienia z siebie na stałe pośmiewska.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|