Racjonalista - Strona głównaDo treści
Umowa w kulturze europejskiej

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
03-03-2019 23:00Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Umowa w kulturze europejskiej
Ocena 1 na 1
Kupuje stosunkowo dużo usług internetowych pochodzących z różnych krajów, co najmniej połowę od usługodawców amerykańskich, USA wciąż wiedzie prym w sieci, a resztę z całego świata.

Ostatnio akurat testuję dostawców usług telefonii voip. Popróbowałem NEXMO, 3CX i doszedłem do europejskiego SIPGATE gdzie również zrobiłem sobie konto testowe a tam:

Jetzt kostenlos testen
- voller Funktionsumfang
- Testphase endet automatisch
- ohne Angabe von Bankdaten

Co można przetłumaczyć tak:

Wypróbuj za darmo już teraz
- Pełna funkcjonalność
- Faza testowa kończy się automatycznie
- bez podawania danych banku

Szczególnie interesujące wydały mi się 2 ostatnie punkty tej krótkiej oferty:
- Faza testowa kończy się automatycznie
- bez podawania danych banku

Pomyślałem - po co ktoś o tym w ogóle pisze?
Choć właściwie natychmiast wiedziałem dlaczego ktoś to napisał.

A czy Wy wiecie?
signup.sip(*)51650170-1705116059.1551650170
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej..
#91
13-03-2019 17:49
 Ocena-1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi szarley
>Lepiej w kredycie niż wcale

Dla wielu w tym dla mnie lepiej wcale niz w waszym kredycie. Ponadto wasz kredyt obarczony lichwa i przemoca nie jest żadnym cudem, można stworzyć lepsza alternatywę.

>Wziąłem kredyt, zbudowałem dom, spłaciłem kredyt, dom jest mój

Magazynier z Amazonu też to zrobi? Bo niedługo będą już tylko miejsca pracy w Amazonach, Alphabetach, Applach itp.

>z banku spółdzielczego jedynie ty uważasz, że spółdzielnie nie istnieją

Ostanite podrygi. Przy następnym kryzysie wszystkie zostaną przejęte przez cwaniaków zmowionych z funkcjonariuszami.

>Każdy swój atomowy reaktor? czy piec z własnym lasem lub własnym bieda-szybem?
>Znów błysnąłeś wiedzą.

A co w zamian za ciepło z rozpadu atomowego? Niewola?
W waszym świecie ludzi-czesci maszyn, czlowiek traci zdolnosc nawet porabania drewna.
Jak już wszystkich uzaleznicie od jednej jebitnej elektrowni, to kto odwazy sie sprzeciwic jej czynnosci? Terrorysta?
Czy w waszym świecie można żyć poza systemem czy od razu sie ginie?

>jesteś niewolnikiem? Współczuję. ja kupuję energię. narzekam na monopolistę, ale niewolnikiem nie jestem

Narzekasz?
Budujesz świat zupełnego monopolu i narzekasz na wynik swojej działalności?
To głupie.
To przestań go tworzyć. Aaaa nie przestaniesz?
Kiedy podwyżka podatku od chleba i zwiększenie kar za zdradę tajemnic?

#92
13-03-2019 18:01
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>>Lepiej w kredycie niż wcale
>Dla wielu w tym dla mnie lepiej wcale niz w waszym kredycie.

1 Naszym? Masz na myśli Bank spółdzielczy w którym mam udziały? czy też znów najarałeś się mocarza i w każdym rozmówcy widzisz właściciela banku?
2 Nie chcesz kredytu? Nie bierz. Żyjesz w wolnym świecie

>Ponadto wasz kredyt obarczony lichwa i przemoca nie jest żadnym cudem, można stworzyć lepsza alternatywę.
Zapewne można, a twój duposystem nie jest dobrą alternatywą. pozbawia ludzi wolności

>>Wziąłem kredyt, zbudowałem dom, spłaciłem kredyt, dom jest mój
>Magazynier z Amazonu też to zrobi?
Wolno mu. W twoim świecie bez prawa do oszczędzania i kredytu nawet na motorower nie może sobie pozwolić. Uciekłeś

>Bo niedługo będą już tylko miejsca pracy w Amazonach, Alphabetach, Applach itp.
Pyerdolisz

>>z banku spółdzielczego jedynie ty uważasz, że spółdzielnie nie istnieją
>Ostanite podrygi.
Pyerdolisz

>>Każdy swój atomowy reaktor? czy piec z własnym lasem lub własnym bieda-szybem?
>>Znów błysnąłeś wiedzą.
>A co w zamian za ciepło z rozpadu atomowego? Niewola?
Ty serio piszesz o domowych atomowych reaktorach? Bo jeśli tak to jesteś megakretynem

>W waszym świecie ludzi-czesci maszyn, czlowiek traci zdolnosc nawet porabania drewna.
skończ jarać to gówno, bo ci gówno z mózgu zostało

>Jak już wszystkich uzaleznicie od jednej jebitnej elektrowni, to kto odwazy sie sprzeciwic jej czynnosci? Terrorysta?
skończ jarać to gówno, bo ci gówno z mózgu zostało

>Czy w waszym świecie można żyć poza systemem czy od razu sie ginie?
naszym?
Można żyć poza systemem, ty też możesz, tylko Kindergeldu nie dostaniesz
Żyłem w miejscu gdzie się żadnych podatków nie płaci, bo do takiej wsi nawet poczta nie dochodzi

>>jesteś niewolnikiem? Współczuję. ja kupuję energię. narzekam na monopolistę, ale niewolnikiem nie jestem
>Narzekasz?
Zdarza się , choć rzadko.

>Budujesz świat zupełnego monopolu i narzekasz na wynik swojej działalności?
Chochoł, znów się najarałeś mocarza

>To przestań go tworzyć. Aaaa nie przestaniesz?
1Chochoł, znów się najarałeś mocarza
2 to ty proponujesz pełną koncentrację nieopodatkowanej własności w jednym ręku
www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371
ucieczka

>Kiedy podwyżka podatku od chleba i zwiększenie kar za zdradę tajemnic?
wiesz z kim i co piszesz?
Weź leki lub przestań ćpać bo ci zwieracz puści i będziesz śmierdzieć

Chcesz ze mną rozmawiać? to rozmawiaj ZE MNĄ a nie z wymyślonym przez siebie chochołem.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#93
13-03-2019 18:02
 Ocena-1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> Nie pamiętam ani jednego własnego słowa o nieetycznych
>> metodach prowadzenia windykacji
>Dostajesz medal za "zapomnienie", kłamczuszku.
>
>Wzbudenie negatywnych emocji, zaszczepanie niepokoju i przekierowanie strumienia gotówki z finansowania życiowych potrzeb dłużnika (np. jego dzieci) na wierzyciela jest etyczne... no gratuluję, tak mógł wykrzywić tylko Hamerlik.

Ale jaja.
A groźba przemocy państwowej, liczne groźby kar za złamanie narzuconych norm społecznych jak np. groźba kary za wyjawienie tajemnicy gospodarczej to dla pozytywnych emocji?

Gdyby wzbudzanie u innych poczucia winy było niemoralne to juz dawno gnilbys w kryminale.

Od kiedy w waszym świecie zastraszanie drugiego człowieka jest nieetyczne?

Mam Ci znaleźć twoją wypowiedź, w której mówisz o idealnym świecie bez stosowania przemocy gdzie stosuje się jedynie gróźby przemocy?

Co za zakłamanie?!

#94
13-03-2019 18:06
 Ocena-1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi szarley
>1 Naszym? Masz na myśli Bank spółdzielczy w którym mam udziały? czy też znów najarałeś się mocarza i w każdym rozmówcy widzisz właściciela banku?

Mam na myśli wasza kreację i emisję pieniądza. Opartą na prywatnych instytucjach, lichwie i państwowym przymusie egzekucyjnym. Mam na myśli wasz system pieniężny, który nie ma możliwości działać bez przemocy.

#95
13-03-2019 18:10
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>Mam na myśli wasza kreację i emisję pieniądza.
naszą? znów się najarałeś?

Mam na myśli wasz system pieniężny,
nasz? znów się najarałeś?

www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371
ucieczka

przykład z motorowerem
ucieczka

>Po co miałbyś spoglądać co chwile w monitor? Wartość nieruchomości zbudowana z wielu wycen jest ustabilizowana, nic niezwykłego nie powinno się zdarzyć. A jak się zdarzy to zostaniesz powiadomiony,
Jak zostanę powiadomiony?
Przykro mi znów sprowokowane przez ciebie pytani,
znów ucieczka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi szarley
>Ignoruję go, w twoim świecie nie mam prawa ignorować?

W moim świecie, gdy ktoś, zaproponuje Ci milion za dom i będzie ten milion miał zeby Ci zapłacić, ten podniesie wartość twojego domu i twój podatek od kapitału.

Podniesie jednak również twój debet i twój limit oszczędności.

#97
13-03-2019 18:13
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>>Ignoruję go, w twoim świecie nie mam prawa ignorować?
>W moim świecie, gdy ktoś, zaproponuje Ci milion za dom i będzie ten milion miał zeby Ci zapłacić, ten podniesie wartość twojego domu i twój podatek od kapitału.
>Podniesie jednak również twój debet i twój limit oszczędności.

przykro mi, nie przekonałeś mnie. Wolę, żeby cwaniak, który chce skupić w spom ręku całą własność nie miał wpływu na mój podatek

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi szarley
>Jak zostanę powiadomiony?
>Przykro mi znów sprowokowane przez ciebie pytani,
>znów ucieczka

Przyjdzie do Ciebie automatyczna wiadomość iż zdarzyło się coś niezwyklego w zakresie wyceny twojego mienia przez innych.

#99
13-03-2019 18:16
 Ocena-1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi szarley
>>>Ignoruję go, w twoim świecie nie mam prawa ignorować?
>>W moim świecie, gdy ktoś, zaproponuje Ci milion za dom i będzie ten milion miał zeby Ci zapłacić, ten podniesie wartość twojego domu i twój podatek od kapitału.
>>Podniesie jednak również twój debet i twój limit oszczędności.
>przykro mi, nie przekonałeś mnie. Wolę, żeby cwaniak, który chce skupić w spom ręku całą własność nie miał wpływu na mój podatek

Cwaniak, który nabedzie twój dom natychmiast zaczyna płacić od niego podatek, Ty sprzedając go zwalniasz się z wszelkiego opodatkowania.

Dopóki Ty jesteś właścicielem a inni nie, to Ty jesteś cwaniakiem.

#100
13-03-2019 18:22
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>Dopóki Ty jesteś właścicielem a inni nie, to Ty jesteś cwaniakiem.

Cwaniakiem?
Chcesz mnie obrazić tylko dlatego że mam dom na który zarobiłem pracą?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

szarley (54913 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>>Jak zostanę powiadomiony?
>>Przykro mi znów sprowokowane przez ciebie pytani,
>>znów ucieczka
>Przyjdzie do Ciebie automatyczna wiadomość iż zdarzyło się coś niezwyklego w zakresie wyceny twojego mienia przez innych.
>

Pytanie brzmiało:
JAK?

znów ucieczka

>Dopóki Ty jesteś właścicielem a inni nie, to Ty jesteś cwaniakiem.

Cwaniakiem?
Chcesz mnie obrazić tylko dlatego że mam dom na który zarobiłem pracą?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi szarley
>Pytanie brzmiało:
>JAK?

Np mailem.
Znasz?
I tak spędzasz 12h dziennie przed komputerem więc na pewno zauważysz i to się raczej już nie zmieni.

#103
13-03-2019 18:51
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
zacznijmy od tego

>Dopóki Ty jesteś właścicielem a inni nie, to Ty jesteś cwaniakiem.

Cwaniakiem?
Chcesz mnie obrazić tylko dlatego że mam dom na który zarobiłem pracą?

potem możesz snuć swoje bajędy o mailu na Syberii

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#104
13-03-2019 19:09
 Ocena-1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi szarley
>zacznijmy od tego
>>Dopóki Ty jesteś właścicielem a inni nie, to Ty jesteś cwaniakiem.
>Cwaniakiem?
>Chcesz mnie obrazić tylko dlatego że mam dom na który zarobiłem pracą?
>potem możesz snuć swoje bajędy o mailu na Syberii

Cwaniakami określa się ludzi władzy.
Społeczna klasa właścicieli jest klasą rzadzaca.
Ty też jesteś częścią tej klasy rządzącej.

Na Syberii też istnieją formy komunikacji i zapisu. Można je dostosować do księgi kapitału.

Znając jednak życie wkrótce na całym świecie będzie sieć dostępna.
Dzieci w Afryce być może dostępu do czystej wody nie mają ale każde ma komórkę, bo jak bez tego żyć. W Afryce bardzo popularne są płatności smsowe.
Taka mala księga kapitału tyle, że w prywatnych rękach i pod centralną kontrolą.
Ja znajac już chciwość i bezwzglednosc ludzi proponuję jednak rozproszony zapis i rozproszona kontrolę. Żadnej władzy centralnej nad księgą

#105
13-03-2019 19:17
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>>zacznijmy od tego
>>>Dopóki Ty jesteś właścicielem a inni nie, to Ty jesteś cwaniakiem.
>>Cwaniakiem?
>>Chcesz mnie obrazić tylko dlatego że mam dom na który zarobiłem pracą?
>>potem możesz snuć swoje bajędy o mailu na Syberii
>Cwaniakami określa się ludzi władzy.

Cwaniakami nazywa się cwaniaków. Pisz po polsku
Cwaniak to określenie negatywne. Powiązałeś nazwanie mnie cwaniakiem z posiadaniem domu Uczciwie, nie cwaniactwem na ten dom zarobiłem.

Reszta, kiedy odwołasz swoje kalumnie.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365