Racjonalista - Strona głównaDo treści
Własność jest władzą

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
14-09-2020 22:41Hamerlik Konopka (19903 punktów)Własność jest władzą
0 na 2
Postanowiłem, że Wam nie odpuszczę dopóki w definicji własności nie znajdzie się właściwy zapis jej istoty, tzn.:

Własność jest władzą.

Wasza współczesna definicja własności
pl.wikipedia.org/wiki/Własność
może być tylko dopełnieniem tej istoty i wyjaśnieniem jak ta władza się realizuje.

Twierdzę, że wszyscy jesteście świadomi tej istoty własności.
Twierdzę, że wszyscy świadomie ją ignorujecie.
Czynicie to, bo wasze umysły opanowała ideologia kapitalizmu i wypieracie wszystko co jej zagraża.
Ideologia kapitalizmu jest religią a Wy jesteście jej wyznawcami.
Wasze emocje, wasze myśli, wasze wierzenia, sądy, wasze decyzje są tej religii całkowicie podporządkowane.
Nie potraficie wyjrzeć poza jej przykazania ale ja Was teraz do tego zmuszam.

Żądam od Was uznania władzy człowieka nad człowiekiem za istotę własności i musicie moje żądanie spełnić. Nie pozwolę Wam przed tym uciec w kolejne wyparcia, falsyfikacje rzeczywistości i fantastyczne projekcje.

Mam rację i Wy to wiecie!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..
#31
15-09-2020 13:51
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
> Kiedy znajdziemy się na twoim terenie ja będą twoim (..)

.. gościem. Do bycia podwładnym jeszcze daleko.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#32
15-09-2020 13:53
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi okragly
>kiedy na twoim terenie zjawi się szarley będzie twoim niewolnikiem albo go przegonisz

Dlaczego od razu niewolnikiem. Nie może być po prostu gościem?
Gościa się nie przegania.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#33
15-09-2020 13:55
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Pomóc rozpatrywać?
Jeśli masz pomysł, który wydaje Ci się genialny, to chyba wiesz, co masz robić.

cr

#34
15-09-2020 13:56
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
Przykro mi, ale trzymam się jak najmocniej definicji brzegowych hamerlikanizmu.
Głoszę prawdę, jak chciałeś.
Zaskoczony?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#35
15-09-2020 14:01
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
>I niby czemu miałoby się tu coś zmienić?

Świat się globalizuje.

>Zastanawianie się nad tym od lat jest wyśmiewane.

Przez którego to śmiałka?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#36
15-09-2020 14:06
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
Tego nikt przesądził, czy genialny. Masz szansę być pierwsza

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#37
15-09-2020 14:22
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>kiedy na twoim terenie zjawi się szarley będzie twoim niewolnikiem albo go przegonisz
>Dlaczego od razu niewolnikiem. Nie może być po prostu gościem? Gościa się nie przegania.
na początku by rozmawiali, wymieniali informacjami, szczególnie jak gość przyszedł z prezentem np wódką, ale po np 2 dniach, byłoby tak jak napisałem


szukanie raju, moim celem

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Tego nikt przesądził, czy genialny.
To z czym się pchasz?


cr

#39
15-09-2020 14:55
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
>Zostawmy więc na tym globie jakiś teren neutralny, to kto na nim będzie podwładnym?

Tam i wtedy gdzie są ludzie ale nikt z nich nie jest właścicielem rzeczy i procesów tam nie ma między ludźmi hierarchicznego porządku, tzn. że nie istnieje żadna społeczność.

Tam i wtedy panuje anarchia, która dla zdrowia i życia zwierząt społecznych jest śmiertelnie groźna, dlatego Wenancjusz słuszne się jej obawia.

#40
15-09-2020 14:58
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: Własność jest władzą

>Zostawmy więc na tym globie jakiś teren neutralny, to kto na nim będzie podwładnym?
z raju jesteśmy stadni i terytorialni. Terytorium należało do komuny (zażyłe stado ludzkie), mężczyźni go bronili przed mężczyznami z innej komuny. Kobiety inaczej odczuwają terytorialność.


szukanie raju, moim celem

#41
15-09-2020 15:03
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
Przecież pisałem.
Z propozycją pomocy. W moim pojęciu może nie genialną, ale na pewno pomocną.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#42
15-09-2020 15:12
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>Tam i wtedy panuje anarchia, która dla zdrowia i życia zwierząt społecznych jest (..)

Równość jednak znosi relację władca / podwładny Cytat:
Relacja jest wręcz odwracana i władca wchodzi w rolę podwładnego a podwładny w rolę władcy co nie znosi relacji i nie przeczy jej istnieniu.


Co do anarchii to jednak nie musi tam wystąpić. Równość nie znaczy od razu anarchia.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#43
15-09-2020 15:18
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Zostawmy więc na tym globie jakiś teren neutralny, to kto na nim będzie podwładnym?
>Tam gdzie są ludzie ale nikt z nich nie jest właścicielem, tam nie ma hierarchicznego porządku, tzn. że nie istnieje żadna społeczność. panuje anarchia, która dla zdrowia i życia jest śmiertelnie groźna, dlatego Wenancjusz słuszne się jej obawia.
patoelity straszą anarchia, my im wierzymy. W raju była anarchia www.racjonalista.pl/forum.php/s,798067

Anarchia przewiduje przyszłość kooperatywną, wspólnotową i feministyczną, wyklucza władze, państwo, kapitalizm, rynek, wyzysk czy prace

Edward Abramowski teoretyk anarchizmu, był propagatorem ruchu spółdzielczego.

anarchizm sprowadza się do dwóch założeń.
-w normalnych warunkach ludzie są rozsądni i przyzwoici, na ile pozwala im środowisko, i umieją samodzielnie organizować własne życie i życie swoich wspólnot - nie trzeba im mówić, jak to zrobić.
-władza deprawuje
pod pewnymi względami jesteś anarchistą, i nie zdajesz sobie z tego sprawy.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>>I niby czemu miałoby się tu coś zmienić?
>Świat się globalizuje.
I niby jak zachodząca dzisiaj globalizacja uzasadnia twierdzenie, iż "w dzisiejszym świecie tylko dla b. ograniczonych ludzi cudza własność oznacza władzę"?

>>Zastanawianie się nad tym od lat jest wyśmiewane.
>Przez którego to
Od lat tego samego.

cr

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Z propozycją pomocy. W moim pojęciu może nie genialną, ale na pewno pomocną.
A skąd ta pewność?

cr

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365