Racjonalista - Strona głównaDo treści
Polemika z racjonalizmem

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
23-09-2011 21:19Mariusz Agnosiewicz (moderator)Polemika z racjonalizmem
Ocena 3 na 3
Dostaliśmy polemikę z racjonalizmem. Nie zdecydowałem się na publikację tego tekstu. Jednak napisany jest bez widocznych złych emocji i nie znieważa ateistów, czyli wyróżnia się z morza religijnej apologetyki. Gdyby ktoś chciał zobaczyć i popolemizować, to dostępny jest niżej.

Leopold August Trojański:
Tekst niniejszy proszę potraktować jako politykę z szeroko rozumianym racjonalizmem, którego głównym założeniem jest ateizm. Polemika ta skupić się musi na rozjaśnieniu tego, co wydaje się najmniej zrozumiałe dla szanownych autorów - kwestii religii i kościoła, jej źródeł w wierze i podparcia ateizmu w racjonalizmie.

Całość: [Załącznik]
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..
#271
08-10-2011 15:47
 Ocena 3 na 3
Oliwia Sandra Nowa (758 punktów)
(zablokowany)
Odp: Polemika z racjonalizmem
W odpowiedzi Jacek Tabisz
Przecież nie prezentowałam swojego stosunku do czarnych, tylko budowałam analogię do sposobu uzasadniania userki zupełnej. Podmieniając realia (w miejsce pejoratywnego "trolla" wstawiając takiegoż "czarnucha") skompromitowałam logikę jej stosunku do domniemanych "trolli".

>Dla mnie są tylko...
No jakaż to szkoda, że akurat nie Twoją nadzwyczajną szlachetność tu rozważamy.

Kto się na Racjonaliście sparzył, ten na religianta chucha i dmucha.

#272
08-10-2011 15:58
 Ocena 6 na 6
Jacek Tabisz (30006 punktów)Odp: Polemika z racjonalizmem
W odpowiedzi Oliwia Sandra Nowa
Pewnie, że szkoda, milej by mi się gadało o mojej szlachetności

Natomiast istnienie internetowych trolli jest faktem. Są osoby, które nie potrafią rozmawiać, a jednak narzucają się ze swoimi oracjami. Natomiast Murzyni nie są źli bo są czarni. Bycie Murzynem nie oznacza automatycznie bycia głupim, czy mądrym, złym czy dobrym. Określenie "troll" dotyczy natomiast ewidentnych niedostatków w sztuce dyskutowania. Przeważnie, ze strony misjonarzy, mamy tutaj niedostatek uwagi - niepokojące, choć merytoryczne komentarze są ignorowane, zaś katarynka gra dalej, tak jakby ich nie było.

Zrównanie Murzyna z trollem internetowym świadczy o złym stosunku do ludzi o ciemnej karnacji, zupełnie nieuzasadnionym.

#273
08-10-2011 16:12
 Ocena 3 na 3
Andrzej Bogusławski (52273 punktów)Odp: Polemika z racjonalizmem
W odpowiedzi Meretseger
.
>Nie masz, panienko, pojęcia, kto dla mnie jest, a kto nie jest "filarem". Staraj się na drugi raz nie kombinować, "co poeta miał na myśli".
Przepraszam, ale jeden post pod drugim i samo to mi się nasunęło:
Pani Ania: Oczywiście. Nie mamy monopolu na mądrość ani nie jesteśmy wolni od głupoty... Jednak szczytną ideą portalu jest właśnie racjonalność, dlatego może oczekujemy pewnego poziomu minimalnego od każdej ze stron w dyskusji.
Warto o ten minimalny poziom dbać. Nawet - gdyby to się upierdliwym i agresywnym głupkom, którym wydaje się, że wszystkie rozumy pozjadali - wyraźnie nie podobało.
To elitarne forum dla racjonalistycznej inteligencji i nawet, gdy, od czasu do czasu, mamy tu wielce specyficznych gości - to niech właśnie takim pozostaje.

Pozdrawiam serdecznie.

@@@
.

#274
08-10-2011 18:37
 Ocena 1 na 9
Oliwia Sandra Nowa (758 punktów)
(zablokowany)
Odp: Polemika z racjonalizmem
W odpowiedzi Meretseger
>Nie masz, panienko, pojęcia, kto dla mnie jest, a kto nie jest "filarem".
Nie masz, matrono, pojęcia o moim pojęciu na temat Twojego wyboru filarów... Itd.

Po Twojej ocenie n/t okazywania pogardy wiem kto wg Ciebie filarem nie jest. A ponieważ za takiego uchodzić powinien, dostałaś minus. Dodatkowo mianuję Cię Ratzingerem tutejszych jawnoszyderców i racjopyszałków.

Kto się na Racjonaliście sparzył, ten na religianta chucha i dmucha.

#275
08-10-2011 18:47
 Ocena 2 na 4
liliac (147340 punktów)Odp: Polemika z racjonalizmem
W odpowiedzi Oliwia Sandra Nowa
A prosiłam o zaniechanie trollingu...

#276
08-10-2011 19:11
 Ocena 4 na 4
zupełna (2507 punktów)Odp: Polemika z racjonalizmem
W odpowiedzi Oliwia Sandra Nowa
> Przecież nie prezentowałam swojego stosunku do czarnych, tylko budowałam analogię do sposobu uzasadniania userki zupełnej. Podmieniając realia (w miejsce pejoratywnego "trolla" wstawiając takiegoż "czarnucha") skompromitowałam logikę jej stosunku do domniemanych "trolli".
To powoli i wyraźnie: Troll to określenie osoby w odniesieniu do internetowej działalności tej osoby. Nie dotyczy oceny fizycznej ani osobowościowej tej osoby. "Czarnuch" to bardzo negatywnie nacechowane określenie niosące w sobie krytykę danej osoby ze względu na jej kolor skóry bez względu na jej działalność jakąkolwiek. Jesteś inteligetną osobą Oliwio i doskonale to wiesz.
Nie możesz skompromitowac mojego stosunku do internetowych trolli, bo go nie znasz.

Anna Salman (16360 punktów)Odp: Polemika z racjonalizmem
W odpowiedzi Jacek Tabisz
>Byłaś kiedyś w jakimś buddyjskim kraju sama i mieszkałaś z buddystami? Nie w hotelu, ale wśród ludzi?
Przecież łatwo się domyślić, że nie byłam i nie mieszkałam. Odbiegliśmy od tematu przewodniego, skończmy ...

#278
08-10-2011 19:40
 Ocena 1 na 1
Anna Salman (16360 punktów)Odp: Polemika z racjonalizmem
W odpowiedzi Jacek Tabisz
>No, a tak poza tym to jest manipulacja, a nie skrót myślowy Anno, co mnie dziwi, bo czemu to robisz?
Nie dało rady wkleić buźki, bo ciężko mi ten wątek "chodzi" - to miał być żart. Szkoda, że niektórzy internauci muszą mieć wszystko wyrysowane - być może korzystanie z komputera rzeczywiście ogranicza wyobraźnię. Ja, jako słuchowiec mam łatwiej, bo "słyszę" nawet pisane teksty. Twój poprzedni post też "usłyszałam", niestety, nawet bez wykrzykników. Skoro poczułeś się dotknięty, to przepraszam i wyłączam się z dyskusji (niepotrzebnie rozciągamy wątek).

Jacek Tabisz (30006 punktów)Odp: Polemika z racjonalizmem
W odpowiedzi Anna Salman
Skończmy, jak chcesz, nie ma sprawy. Ale nie mogłem się domyślić, że nie mieszkałaś gdzieś w Azji przez parę miesięcy. Takie rzeczy się zdarzają, a ja nie lubię się wymądrzać, więc spytałem. Mogłaś mieć inne obserwacje i doświadczenia.

#280
08-10-2011 22:02
 Ocena-2 na 2
mbielecki (2227 punktów)
(zablokowany)
Odp: Polemika z racjonalizmem
W odpowiedzi Fizyk
>>>>>> [...] to co jest wiarygodne?
>>>>> Wiarygodna jest obecna wiedza [...]
>>>> A któż to kwestionuje?
>>> Niejaki Ratzinger. www.racjonalista.pl/forum.php/s,451702#w454376
>> Jeżeli naprawdę tak myślisz, to znaczy, że zupełnie nie zrozumiałeś jego słów.
>Obawiam się, że to Ty nie rozumiesz polityki Ratzingera.

Nie wszyscy kierują się względami politycznymi. Dla niektórych ważna jest po prostu prawda. A w tym przypadku chodzi o prawdę głoszoną niezmiennie od dwóch tysięcy lat.

#281
09-10-2011 00:23
 Ocena 2 na 2
Jacek Tabisz (30006 punktów)Odp: Polemika z racjonalizmem
W odpowiedzi Anna Salman
Ok, nie ma sprawy, po prostu się zdziwiłem. Lubię kobiety i nie chciałbym, żebyś o mnie myślała jak o jakimś szowiniście.

#282
09-10-2011 03:12
 Ocena 5 na 9
Elka I Ponura (7473 punktów)Odp: Polemika z racjonalizmem
W odpowiedzi liliac
Najchętniej zobaczyłabym stałego bana, ale chwilowo po prostu ją wywalę ze swojego widoku forum. Jest jakiś poziom biedy intelektualnej, którego nie muszę znosić - mam prawa człowieka

Atheism is a non-prophet organization.
George Carlin

#283
09-10-2011 09:25
 Ocena 7 na 7
Andrzej Bogusławski (52273 punktów)Odp: Polemika z racjonalizmem
W odpowiedzi mbielecki
.
>Nie wszyscy kierują się względami politycznymi. Dla niektórych ważna jest po prostu prawda. A w tym przypadku chodzi o prawdę głoszoną niezmiennie od dwóch tysięcy lat.
Pomylił się Pan jeszcze raz - tą Prawdę z dużej litery się pisze.
W odróżnieniu od zmieniającej, wraz z nowymi odkryciami, prawdy naukowej do jakiej staramy się na tym portalu permanentnie dochodzić.
To - co Pan tu wypisuje - to nie są, w jakimkolwiek stopniu, merytoryczne rozmowy, a nasze forum, to forum dla racjonalistycznej inteligencji i trzeba choć starać się dostosować.
Gdy Pan uprawia tu tylko swój fideistyczny trolling, to przestaje być Pan poważnie traktowanym i coraz bardziej w naszej wyobraźni nabiera Pan wyglądu:



Choć oczywiście wszyscy wiemy, że jest Pan młodym przystojnym człowiekiem.

Bardzo przepraszam, ale Pan ma swoją wyobraźnię, która pozwala trwać Panu przy mitach sprzed dwóch tysięcy lat, a ja mam swoją, która podsuwa mi wygląd upartych trolli troglodytów.

Dzień Pański dzisiaj! Niech Pan idzie do kościoła i się pomodli albo odprawi mszę za nasze nawrócenie i pozostawi to Bogu.
Sam nie da Pan sobie zupełnie rady z nami.

Tu trzeba dużo czytać i co najważniejsze samodzielnie myśleć.

Miłego dnia.

@@@
.

#284
09-10-2011 12:43
 Ocena 1 na 1
Jacek Tabisz (30006 punktów)Odp: Polemika z racjonalizmem
W odpowiedzi sceptymucha
Tak na marginesie chciałbym zauważyć, iż zarzuciliśmy mbieleckiemu, iż jest ignorantem, skoro przyjmuje za pewnik historyczność Jezusa (myśliciela z Ewangelii i jednocześnie ukrzyżowanego - nie jako dwóch, czy więcej postaci). Pojawił się na forum Andrzej.51, który zarzuca mbieleckiemu zbytnią pewność w wierze w katolickie dogmaty i interpretacje Biblii, ale jeśli chodzi o historyczność Jezusa, z grubsza takiego, jakiego mamy w Ewangeliach - to Andrzej.51 poparł mbieleckiego. W związku z czym przeprosiłem (i znów przepraszam) mbieleckiego za zarzut ignorancji dotyczący przyjmowania za pewnik tak ujętego historycznego Jezusa. Teraz, gdyż nadal nie zgadzam się z tym ujęciem, dyskutuję z Andrzejem.51, który tak poza tym obrasta jak kula śnieżna w plusy. Czyżby więc owi wszyscy plusodawcy wierzyli w historyczność ewangelicznego Jezusa bez cudów? Gdzie byli, gdy mbielecki bronił tej idei? Gdzie zaś są sceptycy wobec tej idei? Dostrzegłem w tych zachowaniach pewien element hipokryzji ze strony naszego kolektywu - co prawda to prawda. Dodam, iż problem, o którym piszę, dostrzegła też Ignorancja (ciekawy głos wobec Andrzeja.51), oraz Meret i Bogusławski (którzy wolą zostawić sprawę osobom bardziej obeznanym w temacie i mającym czas (w końcu chodzi o erudycję Andrzeja.51)). Bądźmy uczciwi i zajmijmy się wypowiedziami Andrzeja.51 na wątku Grobowa historyczność, albo też zgódźmy się z tezą, iż obrońcy Grobowej historyczności (w tym mbielecki) mieli rację. Oczywiście mbielecki broni też idei Jezusa - boga, ale w pewnym momencie dyskusji oddzielił Jezusa ewangelicznego od jego boskości i też dostał po nosie, jak zauważył nie wprost Andrzej.51 - niesłusznie.

Zajmijcie się tym, drodzy Forumowicze, bo ta sytuacja póki co nie jest w porządku!

Anna Salman (16360 punktów)Odp: Polemika z racjonalizmem
W odpowiedzi Jacek Tabisz
Mam nadzieję, że źle odczytałam intencje. Ale to już dyskusja nie na ten wątek (który za chwilę pobije internetowy rekord Guinnessa).

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365