 |
Rozpusta z etycznego punktu widzenia Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-06-2014 15:41 | Jacek Przypadek (1069 punktów) | Rozpusta z etycznego punktu widzenia
1 na 1 | Pytanie moje jest proste. Czy jeżeli jestem dorosły, nie mam zobowiązań i jestem rozpustnikiem - degraduję siebie i innych a więc postępuję w sposób niemoralny i niegodny człowieka? Mam na myśli sytuację, w której np. co piątek "wyrywam" inną młódkę na dyskotece lub zaglądam do domu publicznego. Spółkuję jedynie z osobami dorosłymi i chcącymi tego samego - niezobowiązującego seksu.
Czy takie zachowanie jest moralne?
Pytam, po jestem w trakcie lektury książki "Etyka w działaniu". Autorem jest ateistyczny filozof, prof. Jacek Hołówka, który zalicza tam rozpustę do zachowań niemoralnych. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Dalej..#301 2 na 2 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia | > facet, którego nie zraziła ich przeszłość [...] większość tych biednych kobietDlaczego niby facet miałby się do prostytutek zrażać, toż one wszystkie dla niego, a też dlaczego prostytutka miałaby rezygnować z zawodu w przypadku wejścia w związek, z lenistwa? Oraz skąd pomysł z biedąw tym zawodzie, skoro jak wieść niesiepod latarnią można nieźle zarobić? |
#302 2 na 2 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia |
> Dlaczego niby facet miałby się do prostytutek zrażaćBywają tacy. > dlaczego prostytutka miałaby rezygnować z zawodu w przypadku wejścia w związekZ wyboru. Są urzędniczki, ekspedientki, pielęgniarki, co rezygnują z pracy po wyjściu za mąż, dlaczego nie prostytutki? > Oraz skąd pomysł z biedą w tym zawodzieTo nie mój pomysł, powtórzyłam za Władysławą_Rybnik, ją o to spytaj. Jej chyba nie o biedę materialną chodziło, ale paznokcia sobie za to uciąć nie dam. Pytaj u źródła. |
#303 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia | A gdzie tu jest "podnoszenie się z upadku moralnego" do którego się odniosłaś? |
#304 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia | I Ty to nazywasz rzetelne  Jasne. Nie mam pytań. > > Kto postrzega lepiej prostytucję męską, niż żeńską?> Zabawię się i rzucę na rybkę, że Andrzej Bogusławski.  Ok - skoro niknie ostatni bastion powagi, a wszystko ogrania wszędobylska rozrywka i żart, pora kończyć temat. Pozdrowienia
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#305 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia | Pragniemy pragniemy - my grzeszne istoty 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#306 3 na 3 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia | > >Kobiety czerpią przyjemność z prostytucji.> Czy takie są Pani doświadczenia?> Rzadkie, ale się zdarza i wówczas kurewstwo jest bardziej adekwatną nazwą.Wobec tak srogiej oceny mam pomysł - test psychologiczny. Dodam tytułem ostrzeżenia, iż skrajnie demaskatorskie testy stały się na tym forum niemal moją wizytówką. Mianowicie: gdyby Pani Bogusławska podjęła działalność zawodową jako prostytutka, to czy w przypadku usługi świadczonej własnemu mężowi (bo i czemu nie?) również fakt czerpania przyjemności ze wspólnego seksu zasługiwałby na miano kurewstwa? |
#307 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52267 punktów) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia | . > tytułem ostrzeżenia, iż skrajnie demaskatorskie testy stały się na tym forum niemal moją wizytówką.Tak, nawet zupełny tępak, to zauważy, iż Pani mniemanologia na własny temat już nawet skrajność przekroczyła. Jest Pani wprost ekstremalnie mądrą, dowcipną i demaskującą tu głupotę innych. Oczywiście to zupełnie nic z tym nie ma wspólnego No, bo i dlaczego? Miłego dnia. @@@ . |
#308 3 na 3 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia | > Jest Pani wprost ekstremalnie mądrą, dowcipną i demaskującą tu głupotę innych.Ku chwale tego forum, znanego już w całym polskim internecie z popularyzowanej tu zasady iż "nikt nas nie skompromituje bardziej, niż uczynimy to sami".  |
#309 4 na 4 | Andrzej Bogusławski (52267 punktów) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia | . Jest Pani wprost ekstremalnie mądrą, dowcipną i demaskującą tu głupotę innych.> Ku chwale tego forum, znanego już w całym polskim internecie z popularyzowanej tu zasady iż "nikt nas nie skompromituje bardziej, niż uczynimy to sami".  Pani Oliwia Sandra Nowak 05 sierpnia 2011 tak mądrze tu zaczęła: Oprócz natury obdarzającej nas mózgiem miewamy też i kulturę eliminującą chamstwo. A tak mądrze zakończyła: Czyli nie chcesz by córuś była prostytutką, bo za małe zarobki. Ale jak gdzie indziej nie zarobi więcej, to niech już idzie pod tę latarnię?Zaś od stycznia 2014 roku poucza nas jak winniśmy zachowywać się na forum już pani "Chętna racjonalistka", a jej skrajnie demaskatorskie testy stały się na tym forum niemal jej wizytówką. 07 marca 2014 zadała nam ważkie pytanie czy Idioci wypisują bzdury, czy może sprawy mają się inaczej?To zupełnie nie ma znaczenia - Wielce Szanowna Pani - czy taki idiota jak ja wypisuje bzdury, czy tak nieskończenie mądra osoba jak Pani wypisuje swoje genialnie i błyskotliwe refleksje, ważnym jest nasz inteligentny czytelnik, przed którym "nikt nas nie skompromituje bardziej, niż uczynimy to sami". Miłego dnia. @@@ . |
#310 3 na 3 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia | |
#311 2 na 2 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia | |
#312 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52267 punktów) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia | . > Rozumiem, że na pytanie> gdyby Pani Bogusławska podjęła działalność zawodową jako prostytutka, to czy w przypadku usługi świadczonej własnemu mężowi (bo i czemu nie?) również fakt czerpania przyjemności ze wspólnego seksu zasługiwałby na miano kurewstwa?Wielce Szanowna Pani - mnie, a sądzę, że i innych forumowiczów także nie bardzo interesuje Pani kurewstwo i odczuwanie lub jego brak w związku z nim przyjemności. Ponadto uważam to za zbyt osobiste Pani przeżycie abym śmiał Panią o to pytać. Trzeba być niezłym ćwokiem do zadawania takich pytań. Nie sądzę też aby Pani logika miała sens dla każdego czytelnika, ale paru, to rzeczywiście ma tu Pani adoratorów. > odpowiedź sformułować niełatwo,Bardzo łatwo takie chamskie i głupie pytanie całkowicie kompromituje Panią w mojej ocenie. > a już na pewno trudniej, niż prawić morały na temat - cytuję - "kurewstwa".Nie dość, iż popisuje się tu Pani własną głupotą, to jeszcze innych zrozumieć nie potrafi. To miał być jakiś morał? Pani Władysława: Kobiety czerpią przyjemność z prostytucji.Bogusławski: Czy takie są Pani doświadczenia? Rzadkie, ale się zdarza i wówczas kurewstwo jest bardziej adekwatną nazwą.Dalej Pani nic nie rozumie? Nie szkodzi - Pani jest tu specjalistką od pieprzenia, a nie od czegokolwiek rozumienia. www.racjonalista.pl/forum.php/s,625242#w625889www.racjon(*)m.php/z,0/d,7/s,519983#w520236Mnie Pani zupełnie nie bawi i dlatego grzecznie proszę - weź się Pani odstosunkuj ode mnie! @@@ . |
#313 3 na 3 | szarley (54912 punktów) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia | > , ale paru, to rzeczywiście ma tu Pani adoratorów.Klientów, Panie Andrzeju, klientów. W tym przypadku adorator to klient  Adorator nie płaci |
| niestadny (2492 punktów) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia |
Z pierwszą częścią się zgadzam, ale to "mistrzostwo" w wykonaniu akurat ateistów...  No nie wiem.
stado czyni myślących bezmyślnymi /Zbyszek Bryłowski/ |
#315 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia | To nie do końca bzdury Panie Adndrzeju, lub nie tylko. Nastąpił Pan kobiecie na odcisk, ośmielił się mieć swoje zdanie, a jeszcze ze swadą je tu (o zgrozo) wyraził - i to nie byle komu  Serdecznie pozdrawiam!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|