Racjonalista - Strona głównaDo treści
Opłaty za CO2

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
02-07-2016 12:32Max Golonko (1811 punktów)Opłaty za CO2
PIS starszy górników UE (grożą nam jakieś straszne opłaty za palnie węglem) a tymczasem ...
Jak to jest z tymi słynnymi opłatami za CO2?
Z pierwszej ręki od fachowca w tym względzie wiem, że Polska ma dobre limity (na bazie 1990 roku) i jeszcze na tym zarabia sprzedając nadwyżki.
Japonia musi już płacić lub odkupywać limity. Instytucja, która zbiera te opłaty daje potem pieniądze różnym krajom na modernizacje proekologiczne lub monitoring środowiska.
Te kraje zwykle wpuszczają te pieniądze w budżet czyli na wszystko, a potem, ze wstydu, około połowy tych środków wykorzystują zgodnie z przeznaczeniem.
PIS jak zwykle straszy i szczuje Polaków na kolejnych wrogów.
A ateiści to sodomici, gwałciciele i agenci Rosji - stąd komisja do sprawy przeciwdziałania ateizacji Polski.


Przypominam, że ateistą (co szkodzi innym) jest Jarek K. bo jest niemożliwe żeby homoseksualista, który miał w szkole teorię ewolucji, wierzył w boga.
Ale to KrK nie przeszkadza.
Ubijają swoje interesy.
Jarek realizuje misję swego życia - zemsta na Wałęsie i jego sojusznikach - za wyrzucenie go z ekipy Wałęsy.
KrK i Rydzyk po prostu biorą kasę, grunty i przywileje jakie Jarek K im daje w zamian za umożliwienie swojej misji.

Jarek nigdy nie zaprzeczył i nie zwalczał przelicznych doniesień w mediach o jego homoseksualizmie (bo musiałaby skłamać).
Ten homoseksualizm (odmienny niż u jego brata - jednojajowego bliźniaka) nie jest dziwnym bo nie u wszystkich mężczyzn orientacja seksualna jest wrodzona.
Może ukształtować się później - pod wpływem pewnych zdarzeń w sferze "social".
Ba, była społeczność, w której czynniki "social" doprowadziły do 20% udziału homoseksualnej orientacji wśród mężczyzn.
Wszystko to wyszło w szerokim badaniu Szwedom w 2007,2008 roku.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Dalej..
#91
11-07-2016 06:07
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi krystkon_1976
> Nie podporządkuję się obecnym regułom nawet jeśli moje życie
> dzięki temu mogłoby stać się pięknie łatwe, zdrowe i przyjemne

'Na złość karcącej mnie babci odmrożę sobie uszy'.

> Człowiek musi być w życiu dobry inaczej staje się małpą
> szukająca wyłącznie zaspokojenia

Jak ty do 2008r., by potem walczyć o hasut powietrza?

>Nie zostawię swoim dzieciom świata takim jaki jest.

"szlachetny człowiek wymaga najpierw od siebie, prostak najpierw od innych." (Konfucjusz). "Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." (Janusz Korczak).

>Może go nie zmienię ale pozostawię na nim swój wyraźny sprzeciw

Ten sprzeciw pozostawiasz już na nim od lat, zadanie wykonane.

> Wszystko co robię w fabryce, robię najlepiej jak tylko potrafię
> i daję z siebie tyle tylko ile mogę bez wyniszczenia siebie.
> Pracuję sam z potężną na 20m maszyną, właściwie jesteśmy swoimi częściami.

Chwali się.
Dziękuję za rozmowę.

Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi olson
>>> Jeśli ktoś ma tylko złe emocje, to istnieje amputacja tylko nich
>> To mrugnięcie w zasadzie mi wystarcza
> Do czego?

Wiem że wiesz, o co chodzi.


Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?

krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Jacku nie im gorzej tym lepiej tylko im więcej wiary w obecny system tym więcej mojej agonii. Gdybym teraz.postępował zgodnie z jego zasadami i spłacał dług, którego przyrost jest chyba większy od moich obecnych dochodów byłbym już nie tylko żywym trupem jak teraz ale prawdziwym, jedzonym przez robaki.

Powiedz mi jak mam zaspokoić potrzeby niezgodnych ze mną ludzi? Inaczej myślących, inaczej czujących, inaczej chcących, żeby w społeczeństwie cośkolwiek znaczyć a przez to i móc żyć jak człowiek? Technikum wieczorowe tu nie pomoże.

olson (9993 punktów)
(zablokowany)
Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Podejrzewam, że przeceniasz moje zdolności telepatyczne i prekognicyjne

#95
11-07-2016 11:12
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi krystkon_1976
> Gdybym teraz.postępował zgodnie z jego zasadami i spłacał
> dług, którego przyrost (ciach)

Nie warto zakłamywac rzeczywistosci. Prawdziwy problem w tym, że wcale nie brałeś jego zasad na powaznie PRZED zaciągnięciem.
Myślę, że postępowałbyś tak samo i w swoim systemie: kiedy mi wygodnie to olewam zasady, kiedy indziej je szanuję - w zależności od tego, co leży w moim interesie. Po trupach i do celu.
Teraz po prostu płacisz za swoje lekce ważenie sobie zasad obecnego systemu.
Uważam, że to b. uczciwie bo
a) nikt cię nie zmuszał do tego kredytu oprócz własnego chciejstwa.
b) podpisując cyrograf zgodziłeś się na zasady, mówienie że nie wiedziałeś co podpisujesz współprowadząc jednocześnie firmę i będąc absolwentem ekonomii jest słabą ściemką gościa, który nie chce zgodzić się z konsekwencjami własnej nieudanej decyzji "bo nie"

> Powiedz mi jak mam zaspokoić potrzeby niezgodnych ze mną ludzi?

A po co ci to? Nie musisz.

> żeby w społeczeństwie cośkolwiek znaczyć a przez to i móc
> żyć jak człowiek?

Naucz się czegoś znacznie bardziej wartościowego, naucz się wzbudzać w ludziach zaufanie.

> Technikum wieczorowe tu nie pomoże

Zależy jakie masz aspiracje. Jak chcesz być prezesem spółki giełdowej to technikum faktycznie nie wystarczy, a już najmniej wystarczy siedzenie na d** i narzekanie.

Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?

#96
11-07-2016 11:13
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi olson
Nie masz tylko złych emocji, nie kryguj się

Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?

olson (9993 punktów)
(zablokowany)
Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Mam tylko złe, ale przeważnie nie odczuwam żadnych, albo nad wszystkimi emocjami przeważa dystans. Mogę mieć dobry nastrój, ale tylko bez powodu, a złe emocje zawsze są przez coś.

#98
11-07-2016 12:51
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi olson
> Mam tylko złe, ale przeważnie nie odczuwam żadnych, albo nad
> wszystkimi emocjami przeważa dystans

Mam inaczej, dla mnie "w najgorszym wypadku pozbyć się emocji i uczuć tak jak ja to zrobiłem" z wiedzą którą mam o emocjach jest nie do przyjęcia.

Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?

#99
11-07-2016 13:13
 Ocena 2 na 2
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi olson
.
>Mam tylko złe, ale przeważnie nie odczuwam żadnych, albo nad wszystkimi emocjami przeważa dystans.
www.racjon(*)m.php/z,0/d,1/s,715419#w715479
www.racjon(*)m.php/s,714830/z,0/d,8#w715472

> Mogę mieć dobry nastrój, ale tylko bez powodu, a złe emocje zawsze są przez coś.
Tu wynikają najczęściej: z kompleksów, niedouczenia, braku merytorycznych argumentów, a już do "szewskiej pasji" doprowadza pana Olsona ich ewidentne wykazywanie:
www.racjon(*).php/s,710119/z,0/d,10#w712269
www.racjon(*).php/z,0/d,11/s,710119#w712633

Wtedy daje pełen popis tego na co go stać:
www.racjon(*)m.php/s,714830/z,0/d,8#w715446

@@@
.

#100
11-07-2016 13:39
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi Jacek Głodzik
.
Jeśli ktoś ma tylko złe emocje, to istnieje amputacja tylko nich.
To jest praktycznie niemożliwe, choć może występować tak duża przewaga złych, iż mogą całkowicie zdominować dobre.

Mam tylko złe, ale przeważnie nie odczuwam żadnych, albo nad wszystkimi emocjami przeważa dystans.
Pustych - nic nie niosących - deklaracji to można składać wiele, a i tak "wszystko okazuje się w praniu": www.racjon(*)m.php/z,0/d,6/s,714907#w715545

>Mam inaczej, dla mnie "w najgorszym wypadku pozbyć się emocji i uczuć tak jak ja to zrobiłem" z wiedzą którą mam o emocjach jest nie do przyjęcia.
Całkowicie się z Panem zgadzam iż pozbycie się emocji jest niemożliwe:
Uważam zresztą, iż pisanie bez zaangażowania emocjonalnego nawet filozoficznych traktatów zubaża ich wymowę, a tym samym osłabia przekaz intelektualny. Publicystyka, nawet naukowa, zaangażowania wprost wymaga.

Uczestniczyłem w wielu naukowych konferencjach naukowych, a kilka nawet sam organizowałem. Wypowiedzi dyskutantów rzadko pozbawione były emocji, a nawet jeden z profesorów o sporym dorobku tak się zdenerwował, iż zmarł na atak serca zanim przyjechało pogotowie. Wskazywałem już Panu na dorobek Damasio, który wskazuje w swoich badaniach na niezwykle istotną rolę emocji w funkcjonowaniu człowieka - od wymiaru biologicznego, przez społeczny, po kulturowy.

Emocje są naszą naturalną cechą i one wcale mi nie przeszkadzają. Prawie każdego człowieka, a przynajmniej tych normalnych, emocje ponoszą, ale nie wszyscy zaraz schodzą na poziom chamstwa. Dla mnie najgorszym dyskutantem jest głupi cham, szczególnie wtedy gdy utytułowany albo/i za nickiem ukryty.
Natomiast do "zapanowania złymi nad emocjami" pomaga posiadana wiedza, w przedmiocie dyskursu oraz kultura zaszczepiona w procesie socjalizacji: www.racjon(*).php/z,0/d,28/s,511985#w517041 Zaś na pełne ujawnianie naszej prawdziwej kultury (chamstwa) pozwala nam alkohol i internet, gdzie hejt i prymitywne chamstwo potrafią osiągać takie szczyty jakie w realu się nie zdarzają. www.racjonalista.pl/forum.php/s,590321

Pozdrawiam.

@@@
.

krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Czyli, ze na pozycję społeczną potrzeba sobie zasłużyć, bowiem do czego prowadzi osiągnięcie jej nazasluzenie pokazał juz komunizm?

Ale liczą się także warunki zdobywania zaufania a czasem wg mnie nie należy zdobywać zaufania lecz podjąć walkę o swoje. Nie sądzisz?

krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Opłaty za CO2
Ja żałuję, że w realu nie ma prawdziwego hejtu.
Gdybyśmy demonstrowali swoje prawdziwe emocje i przestali udawać kogoś kim nie jesteśmy po pewnym czasie zmęczenia się sobą nawzajem musielibyśmy zacząć się lepiej rozumieć i bardziej akceptować.

Gdyby np. mąż powiedział swojej żonie - jesteś brzydka jak noc a ona jemu na to, ze jest nieskończenie obleśny i wulgarny to po chwilowej obrazie może oboje zrobiliby cos ze sobą. Staliby się dla siebie bardziej korzystni.

olson (9993 punktów)
(zablokowany)
Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Mam inaczej, dla mnie "w najgorszym wypadku pozbyć się emocji i uczuć tak jak ja to zrobiłem" z wiedzą którą mam o emocjach jest nie do przyjęcia.

A cóż to za wiedza? Bo wg mojej wiedzy jest inaczej, a im większa kontrola emocji tym lepiej.

#104
11-07-2016 19:04
 Ocena 2 na 2
olson (9993 punktów)
(zablokowany)
Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi krystkon_1976
>Ja żałuję, że w realu nie ma prawdziwego hejtu.
>Gdybyśmy demonstrowali swoje prawdziwe emocje i przestali udawać kogoś kim nie jesteśmy po pewnym czasie zmęczenia się sobą nawzajem musielibyśmy zacząć się lepiej rozumieć i bardziej akceptować.

Nie akceptowalibyśmy się bardziej, ale przynajmniej kłamcy musieliby zrezygnować z pseudokultury i udawania kompetencji. Uważam, że konstruktywny hejt z dobrym pociskiem jest czymś pozytywnym, ale podstawą musi być chłodna logika.

>Gdyby np. mąż powiedział swojej żonie - jesteś brzydka jak noc a ona jemu na to, ze jest nieskończenie obleśny i wulgarny to po chwilowej obrazie może oboje zrobiliby cos ze sobą. Staliby się dla siebie bardziej korzystni.

Rozstaliby się.

olson (9993 punktów)
(zablokowany)
Odp: Opłaty za CO2
Te kłamstwa to konsekwencja moich argumentów: www.racjonalista.pl/forum.php/s,714830#w715368

Bogusławski je po prostu kopiuje i używa ich przeciwko mnie, bo nie jest w stanie podać merytorycznych argumentów. Stąd rozdygotane emocje i brak logiki #autokompromitacja.

A napisać to sobie może wszystko, ale nie zmaże w ten sposób swojej kompromitacji i w to brnie jak. Podobnym mechanizmem jest palenie się ćmy przy żarówce.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Dalej..

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365