 |
Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 26-05-2014 10:25 | paganus (731 punktów) | Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
4 na 4 | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Dalej..#61 3 na 3 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | Odp: Deklaracja fanatyzmu | > To odpowiedź na twoje pytanie, czemu religijny oszołom może chcieć pracować jako lekarz.Moim zdaniem odpowiedź jest inna - podpisaniem deklaracji zapunktuje u części oszołomów obecnych w społeczeństwie i będzie miał podkładkę na wypadek przejęcia władzy przez podobnych mu talibów. O wiele jednak ważniejsza jest kasa, w prywatnej przychodni jak mniemam uciszenie sumienia będzie tylko kwestią ceny.
The only good is knowledge and the only evil is ignorance. |
#62 3 na 3 | Jan Res (4015 punktów) | Odp: Deklaracja fanatyzmu | > Wszystkim tym osobom powinno być odebrane prawo do> wykonywania zawodu.Każdy lekarz przeciwstawia się woli Wszechmogącego próbując zająć Jego miejsce. A przecież tylko BÓG decyduje, kto umrze, kto musi cierpieć, a kto wyzdrowieje. Lekarze, to BLUŹNIERCY. W naszej, Katolickiej Ojczyźnie wszyscy tacy - lekarze i chorzy korzystający ze służby zdrowia - winni być surowo karani GRZYWNAMI I WIĘZIENIEM. To dla ich ZBAWIENIA, bo czymże jest ziemska kara wobec mąk piekielnych? A jeśli i to nie pomoże, to pozostaje jeszcze palenie bluźnierców sprzeciwiających się Woli Bożej na stosie. NAM, PRAWDZIWYM KATOLIKOM, WYSTARCZA MODLITWA. Wystarczy też zapoznać się z historią cudownych uzdrowień, aby porzucić wszelkie lekarskie (czyli pogańskie) praktyki. Cóż to za katolicy (księża, zakonnicy, biskupi, kardynałowie, a nawet papieże!), którzy zamiast się żarliwie modlić, korzystają z usług lekarzy? Jakąż to świętą była Matka Teresa, która cierpiącym biedakom mówiła "to Jezus cię całuje", a sama leczyła się w najdroższych amerykańskich klinikach? LECZENIE TYLKO DLA ATEISTÓW !!! Aby móc przestąpić próg placówki Służby Zdrowia należy okazać zaświadczenie o apostazji. Jeśli się go nie posiada - do pierdla. |
#63 3 na 3 | Piotr K. (307 punktów) | Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? | > Czy to jest wiara, konformizm czy obłuda ?> Czy lekarz, w trakcie służby, powinien być neutralny światopoglądowo ?te dwa punkty: 4. STWIERDZAM, że podstawą godności i wolności lekarza katolika jest wyłącznie jego sumienie oświecone Duchem Świętym i nauką Kościoła i ma on prawo działania zgodnie ze swoim sumieniem i etyką lekarską, która uwzględnia prawo sprzeciwu wobec działań niezgodnych z sumieniem. 5. UZNAJĘ pierwszeństwo prawa Bożego nad prawem ludzkim - aktualną potrzebę przeciwstawiania się narzuconym antyhumanitarnym ideologiom współczesnej cywilizacji, - potrzebę stałego pogłębiania nie tylko wiedzy zawodowej, ale także wiedzy o antropologii chrześcijańskiej i teologii ciała. Cały tekst: czestochow(*)a.html?piano_d=1#ixzz336NMXOETświadczą o tym że osoby podpisujące ten "dokument" de facto składają przysięgę na wierność obcemu państwu - Watykanowi. co podpada pod: Art. 127. § 1. Kto, mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności. § 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. Art. 128. § 1. Kto, w celu usunięcia przemocą konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. § 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. (...). czyli... Zdradę stanu  hawat.pl |
#64 2 na 2 | DyktaFon (9281 punktów) | Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? |
> Problem byłby wówczas, gdyby ludzie okreslonego zawodu (np lekarze) mieli tylko jeden światopogląd, ale tak się nie dzieje, nie widzę zatem szczególnego problemu, poza ogólnym, który dotyczy zapewne wielu zawodów.Lekarz może sobie myśleć cokolwiek... nawet może odradzać komuś takie czy inne rzeczy (np. antykoncepcję), ale nie może zmuszać nikogo do własnych przekonań na siłę. Jeśli własne wartości uniemożliwiają wykonywanie zawodu, to nie powinien takiego wybierać, a jeśli się pomylił, to powinien natychmiast zmienić zawód. Jak można sobie wyobrazić żołnierza - pacyfistę? Albo nauczyciela biologii negującego ewolucję? |
#65 1 na 1 | DyktaFon (9281 punktów) | Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? | > >Trzeba było skończyć medycynę lub przynajmniej spróbować mierzyć się z nią amatorsko, by nabrać jakiegokolwiek pojęcia przed czym stoi student medycyny, a przed czym student matematyki na Twojej uczelni (bo na innych możliwe, że przed czymś innym).> Obawiam się, że żeby móc się wiarygodnie w temacie wypowiadać należałoby studiować i matmę teoretyczną lub stosowaną na przeciętnym uniwerku i medycynę.> Moim subiektywnym zdaniem - medycyna to ogrom materiału w tym głównie pamięciowego, a poważna matma to rzecz znacznie trudniejsza, a mianowicie umiejętność abstarkcyjnego myślenia - tu ci zakuwanie dużo nie da. Możesz mi wierzyć, że na zastosowaniach lub toertycznej bywało kilka osób na roku, a cała reszta lądowała w "sekcji nauczycielskiej".> Matma na studiach to nie liceum i badanie przebiegu zmienności funkcji, czy jakieś tam pochodne...  Zgodzę się z całą wypowiedzią.... Np. ja na pewnym przedmiocie związanym z matematyką mogłem na egzaminie korzystać ze wszystkiego: kolegów, książek, notatek, dzwonić do przyjaciela  .... A i tak większość tego egzaminu nie zdała. Lekarze to w ogólności podobni ludzie do wszystkich innych, tylko mają inny zawód. Tak samo są wśród nich ludzie mądrzy, jak i.... ciut mniej mądrzy  Pewnie właśnie ci ostatni podpisują jakieś bzdurne deklaracje... |
#66 4 na 4 | pawel_wr (4297 punktów) | Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? |
>Czy to jest wiara, konformizm czy obłuda ? >Czy lekarz, w trakcie służby, powinien być neutralny światopoglądowo ?
W tym naszym chorym kraju dojdzie niedługo do tego, że biskupi wymuszą na adwokatach klauzule sumienia, i prawnicy odstąpią od prowadzenia spraw rozwodowych.
Pogrążony w wierze odrzuca rozum. |
#67 2 na 2 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? | > W tym naszym chorym kraju dojdzie niedługo do tego, że biskupi> wymuszą na adwokatach klauzule sumienia, i prawnicy odstąpią> od prowadzenia spraw rozwodowych.Niepotrzebnie podrzucasz pomysły talibanowi. Tylko jaki biznes mieliby w tym adwokaci? U lekarzy jest to raczej jasne - aborcja prywatnie i kasa na ukojenie bólu sumionka.
The only good is knowledge and the only evil is ignorance. |
#68 3 na 3 | romaro (25211 punktów) | Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? | > (jeszcze kilka z was na tym forum się uchowało ... jeszcze}.Powyżej coś pan wspomniał o zasadach moralnych a k*rwinizmem pan leci. Tak na marginesie - Mike to pana idol? |
#69 2 na 2 | romaro (25211 punktów) | Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? | > Rozumiem, że teraz owe zaburzenia, tak jak psychiatryczne, leczone będą egzorcyzmami.Czy chodzi Pani o zaburzenia występujące u pacjentów czy u lekarzy którzy podpisali Deklarację, bo nie ulega wątpliwości, że zdrowy i uczciwy lekarz czegoś tak idiotycznego nie podpisze. Wojciech Sadurski Filozof prawa i konstytucjonalista potraktował ją najzupełniej poważnie. Nie kryje, że dla 'poglądów' wyrażonych w Deklaracji nie ma szacunku. Ja idąc dalej, nie kryję, że nie mam szacunku dla tych lekarzy, którzy "totocoś" podpisali dla własnej korzyści albo ze strachu przed jakimś bożkiem. Czy to bóg, niczym snajper, z ukrycia do ludzi strzela błyskawicami? Muszę się zapytać astronomów. |
#70 -2 na 4 | alinkatoja (-31 punktów) | Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? | > Powiedzieć, że podpisywanie takich list to kpina, absurd, kuriozum czy debilizm to mało. Lekarz to katolikiem może być w domu nie przychodni, tym bardziej, że to co w państwowej przychodni będzie uwierać sumionko takiego oszołoma to w prywatnej zapewne będzie tylko kwestią ceny. Lekarz ma dbać o pacjenta nie odmawiać mu pomocy bo mu sumionko nie pozwala.> The only good is knowledge and the only evil is ignorance.Lekarz wierzący Katolikiem jest zawsze i nie da się go zmusić do zachowań ateistycznych, tak jak nie da się zmusić lekarza ateisty na siłę do respektowania w szpitalu Modlitwy porannej na dyżurze. A Katolik jest wierny pewnym normom, które musi i chce respektować. |
#71 4 na 4 | szarley (54912 punktów) | Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? | > Lekarz wierzący Katolikiem jest zawsze i nie da się go zmusić do zachowań ateistycznych, tak jak nie da się zmusić lekarza ateisty na siłę do respektowania w szpitalu Modlitwy porannej na dyżurze. A Katolik jest wierny pewnym normom, które musi i chce respektować.> Proponowałbym zacząć od: 1 Szacunku dla chorego 1.1 Punktualnego przychodzenia do pracy 1.2 Umawiaia chorych "na godzinę" aby nie czekali godzinami w kolejkach 1.3 Jeśli już muszą czekać, od zadbania o godne warunki 2 Niewymuszania łapówek |
#72 1 na 1 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? | > Lekarz wierzący Katolikiem jest zawsze i nie da się go zmusić do zachowań ateistycznych, tak jak nie da się zmusić lekarza ateisty na siłę do respektowania w szpitalu Modlitwy porannej na dyżurze.Czyli zachowaniem ateistycznym jest porządne wykonywanie pracy, za którą owemu lekarzowi płacą? To by wiele wyjaśniało. > A Katolik jest wierny pewnym normom, które musi i chce respektować.Pewnie, ale tylko wtedy kiedy to dla niego wygodne. Lekarz ma działać dla dobra pacjenta, a nie starać się osłaniać swoje nadwrażliwe sumionko.
The only good is knowledge and the only evil is ignorance. |
#73 1 na 1 | Christos (2696 punktów) | Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? |
> Proponowałbym zacząć od:> 1 Szacunku dla chorego> 1.1 Punktualnego przychodzenia do pracy> 1.2 Umawiaia chorych "na godzinę" aby nie czekali godzinami w kolejkach> 1.3 Jeśli już muszą czekać, od zadbania o godne warunki> 2 Niewymuszania łapówekA to bardzo ciekawe co postulujesz. Robiłem niedawno badania okresowe w prywatnej przychodni i doświadczyłem praktycznej realizacji Twoich postulatów. Z nawiązką w postaci kawusi z ciastkiem. 
No gods, no masters...I am who I am. |
#74 2 na 2 | szarley (54912 punktów) | Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? | > >Proponowałbym zacząć od:> >1 Szacunku dla chorego> >1.1 Punktualnego przychodzenia do pracy> >1.2 Umawiaia chorych "na godzinę" aby nie czekali godzinami w kolejkach> >1.3 Jeśli już muszą czekać, od zadbania o godne warunki> >2 Niewymuszania łapówek> A to bardzo ciekawe co postulujesz.> Robiłem niedawno badania okresowe w prywatnej przychodni i doświadczyłem praktycznej realizacji Twoich postulatów. Z nawiązką w postaci kawusi z ciastkiem.  Nie wątpię, że są dobrze zorganizowane przychodnie z NORMALNIE pracującym personelem. Osobiście bardzo rzadko korzystam z usług polskiej służby zdrowia, ale ilekroć muszę pojechać do przychodni lub szpitala np. z teściami to najbardziej irytuje mnie właśnie brak szacunku i empatii dla chorych. |
#75 8 na 8 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? |
> Ale ja pisałem o rozstrojach emocjonalnych kiedy to kobieta z jednej strony bierze jakieś gówniane tabletki antykoncepcyjne, a później kolejne na stabilizację emocjonalną nastroju bo ten został naruszony przez ten wcześniejszy syf.Utwierdziłam się w przekonaniu, że Pan nie wie, co pisze. Antykoncepcja rozstraja emocjonalnie jedynie dusze niektórych katoliczek, tak ogólnie nie ma wpływu na nastroje (jeśli już, to go poprawia, likwidując lęk przed niechcianą ciążą). > Ja wiem, że Pani to jedna z tego zakonu feministek (jeszcze kilka z was na tym forum się uchowało ... jeszcze)Przepraszam, Pan nam grozi eksterminacją? > czyli cichych apologetów emocjonalno-hormonalnej sterylizacji kobiet.Pan to najlepiej wie, kto tu jest czego apologetą. Dziwię się sobie, że rozmawiam z Panem na tym poziomie. > Pani to ja już serdecznie dziękuję.Wzajemnie, nie musi Pan mi odpowiadać, jeśli to tak strasznie Pana uwiera. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|