 |
Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 26-05-2014 10:25 | paganus (731 punktów) | Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
4 na 4 | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Dalej..#91 -2 na 4 | Burnham (1149 punktów) | Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? | Dziecko drogie, ale ja nie pisałem o endokrynologii, ale o sytuacji w której kobieta bierze tabletki antykoncepcyjne, ale później je odstawia bo sama czuje, że coś się z nią złego zaczęło dziać. Ja rozumiem, że lobby wyprało mózgi co niektórym i będą niczym Hindus mantrę powtarzać, że wszelka antykoncepcja jest super, ale tym się różnimy, że ja trochę życia poznałem. |
#92 10 na 10 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? | > Dziecko drogie"Dziecko" do Elki?  Niby młoda jest, ale... > kobieta bierze tabletki antykoncepcyjne, ale później je odstawia bo sama czuje, że coś się z nią złego zaczęło dziać.Czyli nie o endokrynologii, a o psychiatrii. Też można. > ale tym się różnimy, że ja trochę życia poznałem.Ciekawe. Tym ciekawsze, że piszesz Waćpan jak gimnazjalista. |
#93 9 na 9 | Elka I Ponura (7473 punktów) | Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? | > Dziecko drogie, ale ja nie pisałem o endokrynologii, ale o sytuacji w której kobieta bierze tabletki antykoncepcyjne, ale później je odstawia bo sama czuje, że coś się z nią złego zaczęło dziać. Ja rozumiem, że lobby wyprało mózgi co niektórym i będą niczym Hindus mantrę powtarzać, że wszelka antykoncepcja jest super, ale tym się różnimy, że ja trochę życia poznałem.Po pierwsze, ja mogę być dla ciebie najwyżej "pani". Ale na forum panuje netykieta, z zasady się tyka. Bądź łaskaw się zachowywać chociaż z podstawowo. Po drugie, widać gdzie byłeś i co widziałeś  - to, że antykoncepcja źle (bez badań) dobrana ma negatywne skutki, nie wyklucza jej jako farmaceutyku. Jak się nażresz furosemidu dla fantazji albo ci lekarz źle antybiotyk przepisze, to też będziesz miał problem. I co z tego, innym pomoże. Po trzecie, jako użytkowniczka antykoncepcji (jako leku, ale nic to) od dekady i osoba związana z medycyną faktycznie stwierdzam, że się różnimy jeśli chodzi o wiedzę w temacie  Może już idź sobie potupać nóżką, ale nie za mocno - nie wiadomo kiedy ostatnio robiłeś dentysometrię, to się może skończyć źle.
Atheism is a non-prophet organization. George Carlin |
#94 2 na 2 | Karton.R (392 punktów) | Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? | > Dla tych, którzy jeszcze o tym nie wiedzą :> fakty.tvn2(*)a-deklaracje-wiary,431890.htmlNajśmieszniejsze jest to, że przy użyciu antykoncepcji marnuje się co prawda materiał genetyczny w plemnikach i komórkach jajowych, ale one tak czy siak umrą, i to w niedługim czasie. A w zabiegu in vitro marnuje się mniej plemników, niż przy naturalnym zapłodnieniu (jeśli są one magazynowane). > Czy to jest wiara, konformizm czy obłuda ?> Czy lekarz, w trakcie służby, powinien być neutralny światopoglądowo ?Ja nazywam to idiotyzmem. Jeśli ci ludzie nie zdają sobie sprawy z powyższych i nazywają się lekarzami, to mamy bardzo, bardzo duży problem: brak wiedzy medycznej u tzw. "lekarzy". |
Jan Własnowolny (377 punktów) (zablokowany) | Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? | lekarze-coraz-chetniej-podpisuja-deklaracje-wiary
**********************
TO nie lekarze
To znachorzy
Wiary picarze
Na kasę chorzy
******* |
#96 6 na 6 | romaro (25211 punktów) | Klauzula sumienia. | Ten nie byle jaki lekarz, bo profesor i do tego jeszcze dyrektor szpitala ma sumienie, więc prawo mu nie straszne. My obywatele tego państwa też powinniśmy podpisać klauzulę sumienia, bo kto jak nie my mamy się martwić o nasze dzieci już narodzone. Kościół, tak jak pan doktorek, ma na względzie embriony i dopóki nie wyjdą one na świat dopóty go sumienie dręczy. Jeżeli ktoś by myślał, że później już go przestaje dręczyć to się myli. Później jego zainteresowanie skierowane jest na nowe embriony. A dzieci te już urodzone? Tymi już przestają się i on, i cała grupa jemu podobnych z KK na czele interesować. Bieda tych dzieci już nikogo nie interesuje. Dlatego to my obywatele musimy się zjednoczyć i podpisać deklarację sumienia. Zamiast płacić państwu podatki skierujmy te pieniądze na pomoc dzieciom. Mamy takie samo prawo do sumienia jak kościelne przydupasy. Walczmy o dzieci żyjące tak jak oni walczą o embriony. Tymi samymi metodami. Prawo Państwowe? A jest takie? Doktorki pokazały, że w obliczu ich sumienia jest ono mało znaczące. Jeżeli państwo ich sumienie uznaje, to musi uznać nasze. Jeżeli życie nienarodzone jest ważne, to to narodzone jest co najmniej równie ważne. Zaspokójcie najpierw potrzeby dziecka, a później oddajcie państwu to co się wam zostanie. O ile się zostanie. |
#97 3 na 3 | KORUND (4922 punktów) | Deklaracja wiary pkt 2 | -W tym wątku chciałbym się przyczepić do tego akurat punktu haniebnej deklaracji wiary składanej przez wielu lekarzy, bo jest dla mnie szczególnie absurdalny w kontekście kontaktów lekarza z pacjentem. Cytat:2. UZNAJĘ, iż ciało ludzkie i życie, będąc darem Boga, jest święte i nietykalne: - ciało podlega prawom natury, ale naturę stworzył Stwórca, - moment poczęcia człowieka i zejścia z tego świata zależy wyłącznie od decyzji Boga. Jeżeli decyzję taką podejmuje człowiek, to gwałci nie tylko podstawowe przykazania Dekalogu, popełniając czyny takie jak aborcja, antykoncepcja, sztuczne zapłodnienie, eutanazja, ale poprzez zapłodnienie in vitro odrzuca samego Stwórcę. -Co właściwie rozumiemy przez nietykalność? Jakie są tego interpretacje? Niedotykanie ludzkiego ciała w ogóle? Brak zgody na przerywanie tkanki? Moim zdaniem nie ma sfery życia na tej planecie, gdzie brzmiało by to aż tak idiotycznie, jak w przypadku kontaktów lekarza z pacjentem. Rozumiem, że nikomu nie wolno dotykać kogoś, kto sobie tego nie życzy. Może to mieć sens w przypadku deklaracji ze strony pacjenta. Dorosłego człowieka, który decyduje za siebie, ale nie ze strony lekarza! Przecież studia medyczne to ciągłe eksperymentowanie na ludzkim ciele. I to co najistotniejsze w tym punkcie deklaracji, kto wpadł na to, że ta nietykalność ma to dotyczyć akurat narządów płciowych i wszelkich aspektów związanych z płodnością? -Znając pobieżnie święte księgi, będące źródłem miłościwie panującej w tym katolickim grajdole religii, mimo wszystko nie rozumiem, skąd akurat taka interpretacja nietykalności? Gdzie jest o tym napisane w biblii, starym, czy nowym testamencie? Jest przykazanie "nie dotykaj bliźniego swego?", czy "nie stworzysz swojego potomka za pomocą "in vitro?" Czy jakiś sobór watykański coś orzekł w tym temacie, czy to tylko dowolne interpretacje religijnej ciemnoty? |
#98 3 na 3 | Episode_2 (3284 punktów) | Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? | |
#99 3 na 3 | Polspat (303 punktów) | Odp: Deklaracja wiary pkt 2 | Deklarację wiary jak i list Pani Półtawskiej przeczytałem bardzo dokładnie. Zastanawiam się na jakim etapie indoktrynacji religijnej można mówić o głupicie i ubezwłasnowolnieniu myślowym. Dlaczego osoby wierzące dają sobą manipulować do tego stopnia, że swoją działalnością zaczynają szkodzić innym? Zachodzę także w głowę, po kiego grzyba na tą listę wpisują się np dentyści |
#100 5 na 5 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Deklaracja wiary pkt 2 | Cytat:- ciało podlega prawom natury, ale naturę stworzył Stwórca, - moment poczęcia człowieka i zejścia z tego świata zależy wyłącznie od decyzji Boga. Hm... właśnie. Też się zastanawiam, skąd ten nacisk na płciowość z kompletnym pominięciem innych aspektów anatomii i fizjologii człowieka. Na przykład sztucznych zastawek i rozruszników serca (skoro delikwent ma naturalnie zejść na zawał), operacji zaćmy (bozia zsyłająca naturalną ślepotę), przeszczepów nerek (naturalne śmiertelne zatrucie przy niewydolnych własnych nerkach), pomp insulinowych (na nieleczoną cukrzycę łatwo zejść, no i takie to naturalne), szczepionek, antybiotyków i można tak wyliczać ad mortem, nomen omen. Jakoś im snu z powiek nie spędza fakt poprawiania po Panu Bogu, co schrzanił, tylko ta antykoncepcja, aborcja i in vitro tkwią im w głowie jak kolce mojej Mammillaria guelzowiana w moich palcach - ani wyciągnąć, haczyki mają. |
#101 3 na 3 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Deklaracja wiary pkt 2 |
> Zachodzę także w głowę, po kiego grzyba na tą listę wpisują się np dentyściNo, nie wiem... Skoro ciało podlega prawom natury, a naturę stworzył stwórca, to może nie będą plombować zębów, niech te naturalnie powypadają z powodu próchnicy? |
#102 2 na 2 | pawel_wr (4297 punktów) | Odp: Deklaracja wiary pkt 2 | > Cytat:- ciało podlega prawom natury, ale naturę stworzył Stwórca, >- moment poczęcia człowieka i zejścia z tego świata zależy wyłącznie od decyzji Boga. > Hm... właśnie. Też się zastanawiam, skąd ten nacisk na płciowość z kompletnym pominięciem innych aspektów anatomii i fizjologii człowieka.Pani Póltawska,urocza starowinka,daje wykładnię teologii narządowej..... Katolicka aberracja antyseksualna osiąga apogeum. www.youtube.com/watch?v=ytH86z5tpvU
Pogrążony w wierze odrzuca rozum. |
#103 2 na 2 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Deklaracja wiary pkt 2 | Pani Półtawskiej jestem w stanie wiele wybaczyć. Pani Półtawska ma po dziewięćdziesiątce, przeżyła straszne rzeczy w KL Ravensbrueck (była tzw. "królikiem"), przyjaźniła się z Karolem Wojtyłą, a z wiekiem coraz bardziej pogrążała się w dewocji aż do granic absurdu. Może z powodu wojny, choć ja akurat zareagowałabym odwrotnie... No, niech ma, skoro jej to do czegoś potrzebne albo w czymś pomaga, nie będę jej światopoglądu wymieniać na inny. Tylko dlaczego, do jasnej Anielki, jest traktowana jako wyrocznia i najwyższy autorytet w sprawach, w których nie ma nic do gadania, czyli w cudzych? |
#104 4 na 4 | setarkos (10757 punktów) | Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? | > Czy lekarz, w trakcie służby, powinien być neutralny światopoglądowo ? W kraju uznającym przestrzeganie prawa bez względu na religie (a takim mieni się Polska wedle preambuły konstytucji) lekarze nie powinni odmawiać zabiegów uznanych za legalne. Jeśli sumienie nie pozwala im na niektóre działania, to mogą zmienić zawód (przykładowo w weterynarii można się wykazać, jeśli lekarz nie lubi traktować pacjentów podmiotowo) lub zająć się praktyką prywatną typu znachorskiego. Nie widać możliwości funkcjonowania placówek służby zdrowia, w których odmawia się np. transfuzji krwi z powodu przekonań lekarza/pielęgniarki, a przynajmniej nie powinny być one współfinansowane przez państwo.
|
#105 4 na 4 | Mateusz Kożuch (2120 punktów) | Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? | > W sytuacji, gdy ktoś woli zabić dziecko aniżeli mieć "problemy" w postaci materialnie uboższego życia to wybiera komfort własny.To jakiś psychopata musi być aby tak postąpić. Poza tym we wszystkich cywilizowanych państwach zabójstwo człowieka (dziecka czy dorosłego) karane jest najwyższą możliwą karą. > Przecież to jest kwestia priorytetów, a światopogląd odgrywa w tym swoją rolę.Zabójstwo dziecka? Kwestia priorytetów? Ja pierdykam... > W przypadku gwałtów aborcja powinna być dopuszczana jak i w przypadku wad genetycznych.To Ty piszesz o aborcji czy o zabójstwie człowieka? > Są inne formy antykoncepcji zamiast tabletek. Tabletki to najgorszy syf jakie kobiety mogą w siebie pakować, a później to się odbija nie tylko na kobiecie, ale na partnerze i na dziecku, a rykoszetem trafia w ludzi obok.No toś pojechał. Szczególnie z tym partnerem i ludźmi obok. Mógłbyś rozwinąć? > Wszystko tylko nie ten syf. Ja akurat jestem za tym by w ogóle wycofano te tabletki z obiegu.Pewnie pożałuję, ale: dlaczego?
Headbangers www.youtube.com/watch?v=W0ISLSGF7sQ |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|