 |
Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 26-05-2014 10:25 | paganus (731 punktów) | Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
4 na 4 | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Dalej..#151 12 na 12 darkside (7775 punktów) (zablokowany) | Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? | To jest mało, że będzie spał słodko. To są bydlaki dotknięte ręką Boga i po takiej heroicznej, zwycięskiej walce skrzydła im zapewne gwałtownie rosną. Te pomylone łajzy walczą o swoje zbawienie i wieczność. Czyjeś cierpienie ich tutaj nie interesuje, bo ono jest w gestii Najwyższego, który ma tam jakiś swój plan. Oni tym się nie zajmują. Pan kazał, sługa musiał. Oni zrobili wszystko, co do nich należało, teraz Jego pora. Wyjątkowo chora mutacja chorej religii. |
#152 17 na 17 | wojtek. (1061 punktów) | Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? | Nie udzielam się już na forum, ale w związku z tym, że czytuję je dość regularnie, to z czystym sumieniem mogę napisać, że wypocin takiego idioty jak ty, dawno już tutaj nie dane mi było czytać. Dostaniesz taką odpowiedz, na jaką swoim zidioceniem zasługujesz. > Całe Twoje środowisko uważa te kilkaset osób-lekarzy za durni? Czy tylko Ty? Nie wiem jak całe środowisko, ale ja również uważam tych lekarzy za durniów. W dodatku za szkodliwych durniów, których należałoby pozbawić prawa wykonywania zawodu, albo zatrudnić w prywatnych, katolickich placówkach służby zdrowia, finansowanych choćby przez episkopat. W publicznej służbie zdrowia nie ma miejsca dla takich, którzy postępują według jakiegoś własnego "widzimisię". Podobnie nie ma dla takich miejsca w policji, wojsku czy jakiejkolwiek innej publicznej, finansowanej z budżetu państwa placówce. > Mają zasady, którymi się kierują. Zasady? O jakich ty, matole skończony, zasadach piszesz? Takich które zmuszają kobietę, która w świetle obowiązującego prawa może (skup się błaźnie i uważnie przeczytaj słowo " może", a następnie poproś kogoś, aby ci wytłumaczył, co to słowo oznacza) podjąć decyzję o wykonaniu zabiegu aborcji, aby urodziła dziecko które teraz będzie umierać? Tak à propos tej sytuacji, zadowolony bałwanku jesteś z tego, czego twoja bozia dokonała przy pomocy swego wiernego sługi, konowała Chazana? Swoje chore zasady to wy sobie stosujcie na własny użytek, w swoich placówkach i wobec pacjentów którzy sobie tego życzą , a od publicznych szpitali, wam oszołomy wara. > Zasady, których Tobie i Tobie podobnym brak. Nie pisz czy Pan Bogusławski i Jemu podobni mają zasady, czy też ich nie mają, boś obszczymurku z zaczadzoną kościelnym kadzidełkiem główką na takie rozważania za głupiutki i za króciutki  |
#153 7 na 7 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? | . > Wyjątkowo chora mutacja chorej religii.www.racjon(*).php/z,0/d,15/s,537149#w537779www.racjon(*).php/z,0/d,16/s,546248#w550728www.racjon(*).php/z,0/d,16/s,546248#w550739www.racjon(*).php/s,546248/z,0/d,17#w550815www.racjon(*).php/s,546248/z,0/d,18#w551092 Żalek: Nie ma mózgu, nie ma cierpienia
Szokujący obraz cierpienia dziecka, jaki wyłonił się z wypowiedzi prof. Dębskiego, nie pomógł w zmianie nastawienia prawicy do działań prof. Chazana. Mało tego, niektórzy komentujący dzisiaj sprawę, postanowili się skupić na tym, czy wypowiedź lekarza nie była manipulacją, lub czy jego działanie było zgodne z prawem.
Dla Jacka Żalka na przykład, kluczowym elementem wypowiedzi prof. Dębskiego jest rzekoma sprzeczność dotycząca obecności mózgu dziecka. - Ten opis dziecka to przykład manipulacji. Jeżeli najpierw słyszymy, że to dziecko nie ma mózgu, po czym okazuje się, że ten mózg jest, tylko że na wierzchu, nie w głowie, to jedno zdanie wyklucza drugie - stwierdził w programie "Tak jest" w TVN24. - No panie pośle... - wtrącił zdumiony jego słowami filozof Zbigniew Mikołejko. - On [prof. Dębski - red.] powiedział, że dziecko ma pół mózgu, szczątek mózgu... - zauważył z kolei prowadzący program Andrzej Morozowski.
- To jest ten mózg czy go nie ma? - ciągnął dalej Żalek. - To jest dziecko, które nie ma połowy głowy, ma mózg na wierzchu, wiszącą gałkę oczną, rozszczep twarzy itd. Nie ma mózgu w środku - wyjaśniał prowadzący, co jednak nie przekonało polityka. - Czyli panie redaktorze - jest mózg czy go nie ma? Jeżeli nie ma mózgu, to nie ma mowy o cierpieniu - stwierdził Żalek. - Pan szaleje na własny rachunek, na własną odpowiedzialność moralną - skomentował wywód posła Mikołejko. - Chce nas pan przekonać jednym zdaniem, że to jest zdrowe dziecko i pan prof. Dębski wprowadza nas dzisiaj w błąd, manipuluje nami? - zarzucił wyraźnie zdenerwowany Morozowski. - Nie, nie, nie, panie redaktorze... Ja przekonuję do tego, że powinniśmy się opierać na faktach, a nie insynuacjach - wyjaśnił poseł.A co Szanowny pan poseł wie o mózgu? www.racjon(*)/q,Na.poczatku.jest.mozg.gadziTyle samo co nasi forumowi trolle! Pozdrawiam serdecznie. @@@ . |
#154 8 na 8 | Episode_2 (3284 punktów) | Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? | > Prof Debski opisuje_dziecko, które "uratował" prof. Chazan.> Zdjęcia są tak drastyczne, że TVN nie chciał ich pokazaćJak najbardziej takie zdjęcia powinny być pokazywane. Prolajfowcy jakoś nie maja skrupułów, żeby pokazywać filmiki z aborcji, o czym niedawno pisała tu siostra_Immaculata_AI. Na fejsie widzę czasem zdjęcia abortowanych malutkich płodów z rzewnymi podpisami. Na podobnej zasadzie internet powinno obiegać zdjęcie opatrzone skromnym podpisem "Dziecko uratowane przez prof. Chazana". Mniejszymi literami szczegóły dla niezorientowanych. Niech prolajfowcy zobaczą, jak wygląda druga strona medalu. |
#155 4 na 4 | czes (4083 punktów) | Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? | > Nie udzielam się już na forum,...To wielka szkoda Wojtku, bo zawsze piszesz wyjatkowo dobrze. Serdecznie Cie pozdrawiam. 
Pozdrowienia dla wszystkich miłych i rozsądnych tak ateistów jak i teistów piszących na tym forum. |
#156 8 na 8 darkside (7775 punktów) (zablokowany) | Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? | Czym Żalek jest, to od początku jego widocznej "kariery" widać i czuć z daleka. Matka dziecka chce pozwać Chazana. www.tvp.in(*)k-nosa-powiek-rozszczep-twarzy Cytat:Wcześniej w oświadczeniu Dubieniecki podkreślił, że według jego klientów brak podjęcia ze strony Chazana "zdecydowanych i właściwych działań medycznych doprowadził do sytuacji, w której dziecko urodziło się z ciężkimi wadami ośrodkowego układu nerwowego, zniekształceniem twarzoczaszki, z przepukliną oponową, rozszczepem twarzy, masywnym wodogłowiem z zanikiem tkanki mózgowej, brakiem nosa, brakiem powiek i wytrzeszczem jednego oka.W obecnej sytuacji dziecko pozostaje pod stałą opieką lekarzy i ma wprowadzone leczenie paliatywne. Nie jest możliwym, aby dziecko mogło egzystować w przyszłości samodzielnie, o ile w ogóle będzie żyć. Pozostaje na silnych lekach przeciwbólowych, a rokowania są bardzo złe"
To po prostu dramat. Wygląda na to, że to życie, które sprowadza się wyłącznie do ciężkiego do wyobrażenia cierpienia dziecka i jego rodziców, było przede wszystkim potrzebne zboczeńcom religijnym, którzy swoją heroiczną postawą (mając w głębokim poważaniu cierpienia tych ludzi) załatwiają swoje nikczemne, pomylone, religijne interesy. Punktują sobie u swojego popapranego Boga niebywałym kosztem ponoszonym przez innych ludzi. To jest jakieś chore, totalnie zbydlęcone pasożytnictwo. Dewiacja jakaś, zboczenie, sadyzm? Co oni mają w tych łbach? |
#157 6 na 6 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? | > Dewiacja jakaś, zboczenie, sadyzm? Co oni mają w tych łbach?Problem polega na tym, ze demagodzy zarabiajacy kase na swoim p*****leniu o bogu dobrze wiedza co robia. Chazan, Terlikowski to zwykle, cyniczne skurwiele, ktore wiedza, ze skurwiaja sie dla kasy. Natomiast szeregowy katolik, ktory krzykiem i szlochem popiera p*****lenie Chazana i Terlikowskiego po prostu nie robi nic innego niz na codzien. Szeregowy katolik kojarzy grzech pierworodny z kopulacja a uratowane "zycie nienarodzone" z matka-kurwa, ktorej ze skurwionej macicy i rak gotowych do uduszenia wyrwano malutkiego, pulchniutkiego, rozowiutkiego, zdrowaskiego i pelnego szczescia dzidziusia. Po wyobrazeniu sobie aktu wyrwania oraz po blogim poklepaniu sie po katolickich, pelnych milosci do blizniego plecach, katolik konczy "walke" o zycie nienarodzone. Po wyproznieniu macicy katolik w dupie ma wszystkie inne okolicznosci. Rodzice dziecka to alkoholicy? Aaaa tam. Nie obchodzi mnie. DZiecko jest chore? Aaaa tam. Nie obchodzi mnie. Ja uratowalem "zycie nienarodzone" przed aborcja i na tym moja katolicka rola katolickiego obroncy "zycia nienarodzonego" sie konczy. Mam swoje problemy a nie jakies tam zycie juz narodzone. |
#158 6 na 6 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? | > Co oni mają w tych łbach?Nic obawiam się. Poza mózgiem niezdolnym do logicznego myślenia i empatii. Nie dziwi mnie wcale takie podejście, od kiedy to oszołomy przejmują się czyimś cierpieniem? Takie same podejście widać przy eutanazji: dla katoli nie ma to znaczenie - to nie oni cierpią, cierpienia nawet nie widzą bełkocą tylko o godnościach, za ważniejsze uznając swoje dobre samopoczucie niż skrócenie czyjegoś bólu. Jak dla mnie jest to zbydlęcenie, zaś ludzie pokroju Chazana nie są warci nawet splunięcia.
The only good is knowledge and the only evil is ignorance. |
#159 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? | . Prof Debski opisuje_dziecko, które "uratował" prof. Chazan. Zdjęcia są tak drastyczne, że TVN nie chciał ich pokazać.> Jak najbardziej takie zdjęcia powinny być pokazywane.> Na podobnej zasadzie internet powinno obiegać zdjęcie opatrzone skromnym podpisem "Dziecko uratowane przez prof. Chazana". Mniejszymi literami szczegóły dla niezorientowanych.> Niech prolajfowcy zobaczą, jak wygląda druga strona medalu.To co poniżej to tylko dla ludzi o mocnych nerwach lub po katolicku stawiających wiarę znacznie wyżej rozumu. fbcdn-spho(*)6530_3545040852498700737_n.jpg@@@ . |
#160 -3 na 3 Władysława_Rybnik (-74 punktów) (zablokowany) | Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? |
> Normalny lekarz podpisuje się pod HipokratesemAborcjoniści nie podpisują się pod Hipokratesem jak wiadomo: "Nigdy nikomu, także na żądanie, nie dam zabójczego środka ani też nawet nie udzielę w tym względzie rady; podobnie nie dam żadnej kobiecie dopochwowego środka poronnego." |
#161 2 na 2 | Sygnał (4252 punktów) | Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? | > Aborcjoniści nie podpisują się pod Hipokratesem jak wiadomo:> "Nigdy nikomu, także na żądanie, nie dam zabójczego środka ani też nawet nie udzielę w tym względzie rady; podobnie nie dam żadnej kobiecie dopochwowego środka poronnego."Skąd Pani to wytrzasnęła? Bo na pewno nie z przysięgi lekarskiej, ani starożytnej przysięgi Hipokratesa. |
#162 2 na 2 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? |
> Aborcjoniści nie podpisują się pod Hipokratesem jak wiadomo:> "Nigdy nikomu, także na żądanie, nie dam zabójczego środka ani też nawet nie udzielę w tym względzie rady; podobnie nie dam żadnej kobiecie dopochwowego środka poronnego."To Fragment z katolickiej przysiegi wsadzania obcych uczuc, odczuc, potrzeb i zyczen gleboko w dupe? "Nigdy nikomu, także na żądanie, nie dam zabójczego środka ani też nawet nie udzielę w tym względzie rady; podobnie nie dam żadnej kobiecie dopochwowego środka poronnego. Jesli bede wiedzial, ze plod jest uszkodzony i nie bedzie mial na przyklad mozgu to i tak pod grozna kary smierci kaze kobiecie urodzic (w razie potrzeby wyrzne jej te uszkodzone dziecko nozem z brzucha) po czym szybko zapomne o tym poniewaz sumienie moje bedzie czyste, pulchne i pachnace jak pupa dzidziusia. A wszystko to poniwaz jestem zdania, ze obce cierpienie nie jest tak wazne jak moje zbawienie i ogolne p*****lenie o bogu" |
#163 10 na 10 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? | . > Aborcjoniści nie podpisują się pod Hipokratesem jak wiadomo:Pod "Hipokratesem", to ile wiem, to już nikt się nie podpisuje. Przysięga Hipokratesa
Przysięgam na Apollina, lekarza, na Asklepiosa, Hygieę i Panaceę oraz na wszystkich bogów i boginie, biorąc ich za świadków, że wedle mej możności i zdolności będę dochowywał tej przysięgi i tego zobowiązania.
Mistrza mego w tej sztuce będę szanował na równi z rodzicami, będę się dzielił z nim swym mieniem i na żądanie zaspokajał jego potrzeby; synów jego będę uważał za swych braci i będę uczył ich swej sztuki, gdyby zapragnęli się w niej kształcić, bez wynagrodzenia i żadnego zobowiązania z ich strony; prawideł, wykładów i całej pozostałej nauki będę udzielał swym synom, synom swego mistrza oraz uczniom, wpisanym i związanym prawem lekarskim, poza tym nikomu innemu.
Będę stosował zabiegi lecznicze wedle mych możności i zdolności ku pożytkowi chorych, broniąc ich od uszczerbku i krzywdy. Nikomu, nawet na żądanie, nie podam śmiercionośnej trucizny, ani nikomu nie będę jej doradzał, podobnie też nie dam nigdy niewieście środka na poronienie. W czystości i niewinności zachowam życie swoje i sztukę swoją. Nie będę kroił, nawet cierpiącego na kamień, lecz pozostawię to mężom, którzy rzemiosło to wykonują. Do jakiegokolwiek wejdę domu, wejdę doń dla pożytku chorych, wolny od wszelkiej chęci krzywdzenia i szkodzenia, jako też wolny od pożądań zmysłowych, tak względem niewiast jak mężczyzn, względem wolnych i niewolników. Cokolwiek bym podczas leczenia czy poza nim w życiu ludzkim ujrzał czy usłyszał, czego nie należy rozgłaszać, będę milczał, zachowując to w tajemnicy. Jeżeli dochowam tej przysięgi i nie złamię jej, obym osiągnął pomyślność w życiu i pełnieniu swej sztuki, ciesząc się uznaniem ludzi po wszystkie czasy; w razie jej przekroczenia i złamania niech mię los przeciwny dotknie.Natomiast aby zostać lekarzem należy złożyć: Przyrzeczenie Lekarskie
Przyjmuję z szacunkiem i wdzięcznością dla moich Mistrzów nadany mi tytuł lekarza i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam:
obowiązki te sumiennie wypełniać; służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu; według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując należny im szacunek; nie nadużywać ich zaufania i dochować tajemnicy lekarskiej nawet po śmierci chorego; strzec godności stanu lekarskiego i niczym jej nie splamić, a do kolegów lekarzy odnosić się z należną im życzliwością, nie podważając zaufania do nich, jednak postępując bezstronnie i mając na względzie dobro chorych; stale poszerzać swą wiedzę lekarską i podawać do wiadomości świata lekarskiego wszystko to, co uda mi się wynaleźć i udoskonalić.
Przyrzekam to uroczyście! "Przyrzeczenie Lekarskie" czasem - przez nawiązanie do tradycji - nazywa się "Przysięgą Hipokratesa", ale nauki medyczne tak poszły do przodu, iż tylko jakiś głupek będzie przysięgał na Apollina, lekarza, na Asklepiosa, Hygieę i Panaceę oraz na wszystkich bogów i boginie. Trzeba zaś być mocno ograniczonym intelektualnie przez wiarę aby w XXI wieku taki stek bzdur podpisać. DEKLARACJA WIARY
Lekarzy katolickich i studentów medycyny w przedmiocie płciowości i płodności ludzkiej. Nam - lekarzom - powierzono strzec życie ludzkie od jego początku...
1. WIERZĘ w jednego Boga, Pana Wszechświata, który stworzył mężczyznę i niewiastę na obraz swój.
2. UZNAJĘ, iż ciało ludzkie i życie, będąc darem Boga, jest święte i nietykalne: - ciało podlega prawom natury, ale naturę stworzył Stwórca, - moment poczęcia człowieka i zejścia z tego świata zależy wyłącznie od decyzji Boga. Jeżeli decyzję taką podejmuje człowiek, to gwałci nie tylko podstawowe przykazania Dekalogu, popełniając czyny takie jak aborcja, antykoncepcja, sztuczne zapłodnienie, eutanazja, ale poprzez zapłodnienie in vitro odrzuca samego Stwórcę.
3. PRZYJMUJĘ prawdę, iż płeć człowieka dana przez Boga jest zdeterminowana biologicznie i jest sposobem istnienia osoby ludzkiej. Jest nobilitacją, przywilejem, bo człowiek został wyposażony w narządy, dzięki którym ludzie przez rodzicielstwo stają się "współpracownikami Boga Samego w dziele stworzenia" - powołanie do rodzicielstwa jest planem Bożym i tylko wybrani przez Boga i związani z Nim świętym sakramentem małżeństwa mają prawo używać tych organów, które stanowią sacrum w ciele ludzkim.
4. STWIERDZAM, że podstawą godności i wolności lekarza katolika jest wyłącznie jego sumienie oświecone Duchem Świętym i nauką Kościoła i ma on prawo działania zgodnie ze swoim sumieniem i etyką lekarską, która uwzględnia prawo sprzeciwu wobec działań niezgodnych z sumieniem.
5. UZNAJĘ pierwszeństwo prawa Bożego nad prawem ludzkim - aktualną potrzebę przeciwstawiania się narzuconym antyhumanitarnym ideologiom współczesnej cywilizacji, - potrzebę stałego pogłębiania nie tylko wiedzy zawodowej, ale także wiedzy o antropologii chrześcijańskiej i teologii ciała.
6. UWAŻAM, że - nie narzucając nikomu swoich poglądów, przekonań - lekarze katoliccy mają prawo oczekiwać i wymagać szacunku dla swoich poglądów i wolności w wykonywaniu czynności zawodowych zgodnie ze swoim sumieniem.To czysta bezsensowna głupota fanatycznych fideistów. Zupełnie nie przeszkadzają mi lekarze wierzący w przeróżne religie, ale nie chciałbym aby jakikolwiek dureń, który tą "Deklarację" podpisał dotykał się do mnie lub do moich bliskich. Brak mi nawet minimalnego szacunku dla inteligencji i medycznej wiedzy wszystkich zaślepionych ideologicznie, którzy ten stek bzdur podpisali lub go popierają. @@@ . |
#164 2 na 2 | Episode_2 (3284 punktów) | Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? | > To co poniżej to tylko dla ludzi o mocnych nerwachRzeczywiście za bardzo bije po oczach. Ja bym zrobił tak, żeby po kliknięciu najpierw w oczy rzucał się tekst i jedno mniej drastyczne zdjęcie, a dopiero poniżej były te 4 zdjęcia. Bo inaczej ludzie mogą nie przeczytać nawet, o co chodzi. Oprócz tego można by zrobić serię, pojedyncze opisane historie z pojedynczymi zdjęciami i puszczać je w obieg co tydzień. Można zrobić tak, żeby zdjęcia były widoczne dopiero po kliknięciu w napis "uwaga zdjęcie kontrowersyjne". Albo może być bardzo małe zdjęcie do powiększenia. |
#165 4 na 4 darkside (7775 punktów) (zablokowany) | Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? | Ja mam trochę problem z takimi szeregowymi katolikami, bo ich po prostu w moim otoczeniu nie ma. Nie zadaję się z takimi ludźmi, czytam tylko ich wypowiedzi albo słucham w TV i radio. Jest za to obok mnie dużo niedzielnych (albo obrzędowo-odświętnych) katolików, co myślą po swojemu, zazwyczaj bez sensu i byle jak - najczęściej jak im wygodne i jak im pasuje - i wytycznymi kocmołuchów się nie przejmują. Ale chciałem tylko napisać o tym, że ci niedzielni są tutaj zbulwersowani, a czasami zszokowani we właściwym kierunku. Zwłaszcza, kiedy teraz już wiadomo co się urodziło. Jest jeden tylko błąd, a może i wielbłąd, że nie bije się ich dodatkowo po oczach tymi zdjęciami. Wtedy klęska katotalibańskich oszołomów byłaby tutaj druzgocąca, bo obraz to obraz, a taki ekstremalny, znakomicie wbija się w czachę i zostaje na długo. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|