Racjonalista - Strona głównaDo treści
Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
26-05-2014 10:25paganus (731 punktów)Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
Ocena 4 na 4
Dla tych, którzy jeszcze o tym nie wiedzą :

fakty.tvn2(*)a-deklaracje-wiary,431890.html

Czy to jest wiara, konformizm czy obłuda ?
Czy lekarz, w trakcie służby, powinien być neutralny światopoglądowo ?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Dalej..
#361
22-07-2014 13:09
 Ocena-2 na 2
Władysława_Rybnik (-74 punktów)
(zablokowany)
Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
>człowiek jest zwierzęciem,

Można tak powiedzieć.

Tymczasem proszę podać adres weterynarza u którego się Pan leczy Panie Bogusławski?

#362
22-07-2014 13:17
 Ocena 5 na 5
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
W odpowiedzi Władysława_Rybnik

>Tymczasem proszę podać adres weterynarza u którego się Pan leczy Panie Bogusławski?

hej,
Czasem warto ( a nawet trzeba ) pomilczeć i w skupieniu przemyśleć o co właściwie chodzi !
W twoich wypowiedziach dostrzegam pewność zaistnienia wyżej wymienionej potrzeby
makuś


szczególne pozdrowienia dla wegetarian

#363
22-07-2014 13:17
 Ocena 5 na 5
Sygnał (4252 punktów)Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
>Nie zauważyłam.
>Nie zmienia to faktu że lekarzy leczących in utero nazywa Pan sadystami.

Nie, w żadnym wypadku. Medycyna prenatalna to potrzebna dziedzina. Nie wiem, skąd Pani wytrzasnęła wniosek, że uznaję takich lekarzy za sadystów.

Powtórzę post wyżej (żeby znowu Pani nie przeoczyła):

Nie napisałem, że lekarze; twierdzenie nie ogranicza się tylko do nich. Równie obrzydliwym zachowaniem byłoby zmuszanie ze strony rodziny czy partnera.
Dodatkowo nie "pozwala", tylko "zmusza".

>Z Pana wypowiedzi nie wynika jakie konkretne uszkodzone dzieci skazuje Pan na śmierć.

Bo to temat na inną dyskusję. Poza tym płody, w przypadku których nie można mówić jeszcze o życiu. I nie ja skazuję, lecz daję wybór kobiecie, która wedle własnej woli może rodzić warzywa, które przeżyją tydzień lub dokonać aborcji.

>Popełniłam błąd nieuwagi.

Proszę się więc pilnować i nie wyjeżdżać od razu ad personam.

#364
22-07-2014 13:34
 Ocena 1 na 1
szarley (54906 punktów)Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
>>To chyba tylko w twojej szkole podstawowej tak uczą!
>Dzieci w wieku wczesnoszkolnym się o tym nie uczą. To chciałam zaznaczyć.

Wielu rzeczy nie uczą się dzieci w wieku wczesnoszkolnym, wielu rzeczy jeszcze na studiach nie uczą...

Pisałem już Pani o tym
www.racjonalista.pl/forum.php/s,620444#w626260

#365
22-07-2014 13:37
 Ocena 3 na 3
szarley (54906 punktów)Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
> >człowiek jest zwierzęciem,
>Można tak powiedzieć.
>Tymczasem proszę podać adres weterynarza u którego się Pan leczy Panie Bogusławski?

Przekracza Pani granice dobrego smaku. Znacząco przekracza.

#366
22-07-2014 13:42
 Ocena 1 na 1
Władysława_Rybnik (-74 punktów)
(zablokowany)
Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
W odpowiedzi szarley
>> >człowiek jest zwierzęciem,
>>Można tak powiedzieć.
>>Tymczasem proszę podać adres weterynarza u którego się Pan leczy Panie Bogusławski?
>Przekracza Pani granice dobrego smaku. Znacząco przekracza.

Dlaczego. Człowiek jest zwierzęciem więc powinien się leczyć u weterynarza.
Ot biologia i medycyna.

Władysława_Rybnik (-74 punktów)
(zablokowany)
Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
W odpowiedzi Elka I Ponura
>Homo sapiens nie jest zwierzęciem??

Ależ jest.
Dlatego leczy się Pani u lekarza weterynarii?


Do uprawnień weterynarza należy:

badanie stanu zdrowia zwierząt
rozpoznawanie, zapobieganie i zwalczanie chorób zwierząt
leczenie zwierząt
udzielanie porad i konsultacji
pielęgnacja zwierząt
wydawanie opinii i orzeczeń
wykonywanie czynności związanych z określeniem zdolności rozrodczych zwierząt i ich zaburzeń oraz biotechniką rozrodu
wykonywanie detalicznego obrotu produktami leczniczymi weterynaryjnymi, paszami leczniczymi oraz wyrobami medycznymi przeznaczonymi dla zwierząt, na zasadach określonych w odrębnych przepisach
wypisywanie recept lekarskich na leki gotowe, apteczne czy też leki recepturowe przeznaczone dla zwierząt
wykonywanie badań laboratoryjnych i innych badań diagnostycznych
usypianie zwierząt, jeśli uzna, że choroba, na którą te cierpi jest nieuleczalna, bądź uleczenie jej będzie dla zwierzęcia zbyt dużym cierpieniem.

Władysława_Rybnik (-74 punktów)
(zablokowany)
Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
W odpowiedzi Sygnał
>Poza tym płody, w przypadku których nie można mówić jeszcze o życiu.

Płody są martwe?

>może rodzić warzywa

Ludzi. Warzywa to grupa produktów roślinnych przeznaczonych do spożycia.
Nie wiedziałam że posiada Pan poglądy kanibalskie.

Władysława_Rybnik (-74 punktów)
(zablokowany)
Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
>>Poza tym płody, w przypadku których nie można mówić jeszcze o życiu.
Płody są martwe? Mówi Pan tylko o rzadkich przypadkach wewnątrzmacicznego obumarcia płodu.
>>może rodzić warzywa
Ludzi. Warzywa to grupa produktów roślinnych przeznaczonych do spożycia.
Nie wiedziałam że posiada Pan poglądy kanibalskie.

#370
22-07-2014 13:52
 Ocena 3 na 3
szarley (54906 punktów)Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
>>> >człowiek jest zwierzęciem,
>>>Można tak powiedzieć.
>>>Tymczasem proszę podać adres weterynarza u którego się Pan leczy Panie Bogusławski?
>>Przekracza Pani granice dobrego smaku. Znacząco przekracza.
>Dlaczego. Człowiek jest zwierzęciem więc powinien się leczyć u weterynarza.

Zapraszam, w Rybniku znam kilku naprawdę dobrych, choć to miasto słynie raczej z lekarzy innych specjalności. Cóż, niestety nawet ci znani rybniccy specjaliści nie potrafią leczyć fanatyzmu


#371
22-07-2014 13:58
 Ocena 2 na 2
Sygnał (4252 punktów)Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
>Płody są martwe? Mówi Pan tylko o rzadkich przypadkach wewnątrzmacicznego obumarcia płodu.

Dobrze Pani zdaje sobie sprawę, że dyskusja o aborcji nie jest oparta tylko o kwestię biologiczną a też o kwestię etyczną. Płody mają funkcje biologiczne, czego w żadnym wypadku nie da się zakwalifikować jako pełnoprawne bytowanie urodzonego homo sapiens.

>Ludzi. Warzywa to grupa produktów roślinnych przeznaczonych do spożycia.

To była figura retoryczna. Założyłem, że Pani załapie.

>Nie wiedziałam że posiada Pan poglądy kanibalskie.
>

Ludzkie mięso smakuje podobno jak wołowina. I skąd pomysł, że mam takie poglądy?

#372
22-07-2014 14:00
 Ocena 3 na 5
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
.
>Tymczasem proszę podać adres weterynarza u którego się Pan leczy Panie Bogusławski?
Objęty jest on tajemnicą danych osobowych podobnie jak adres Pani psychiatry, że o Pani nauczycielach tu nie wspomnę.

@@@
.

#373
22-07-2014 14:16
 Ocena 2 na 2
darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
>podobnie jak adres Pani psychiatry

www.psychiatria.com/
tak mi się skojarzyło przez to miasto

#374
22-07-2014 14:52
 Ocena 1 na 1
paganus (731 punktów)Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
W odpowiedzi Elka I Ponura
>... Wszystkie jednakowo pozbawione podstaw naukowych, albo - jak powyższa - kręcące i naginające.

Tak naprawdę, nie powinno nas to dziwić, bo niby jakie (te argumenty) miałyby być ? Ideologia (w tym religia) ze swej natury jest kręcąca i naginająca.
Gdyby taka nie była, byłaby nauką.

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

Władysława_Rybnik (-74 punktów)
(zablokowany)
Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
W odpowiedzi Sygnał

>dyskusja o aborcji nie jest oparta tylko o kwestię biologiczną

Istnieje etyka chrześcijańska dzięki której powstrzymuje się Pan od skrzywdzenia osoby którą Pana znacznie denerwuje.

>I skąd pomysł, że mam takie poglądy?

Warzywa to grupa produktów roślinnych przeznaczonych do spożycia.
Pan użył figury retorycznej w oparciu o WYBIÓRCZE rozumienie terminu warzywo.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365