Racjonalista - Strona głównaDo treści
Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
26-05-2014 10:25paganus (731 punktów)Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
Ocena 4 na 4
Dla tych, którzy jeszcze o tym nie wiedzą :

fakty.tvn2(*)a-deklaracje-wiary,431890.html

Czy to jest wiara, konformizm czy obłuda ?
Czy lekarz, w trakcie służby, powinien być neutralny światopoglądowo ?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Dalej..
Władysława_Rybnik (-74 punktów)
(zablokowany)
Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
W odpowiedzi szarley

>Szczęśliwi ci, którzy na wczesnoszkolnej edukacji poprzestali

Niektórzy nawet nie osiągnęli poziomu umysłowego dzieci wczesnoszkolnych.
Czytanie ze zrozumieniem.

Pisałam o stanie wiedzy dzieci wczesnoszkolnych wynoszonych z podręczników, nie o swoim.

#227
08-07-2014 20:12
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
>>Małego człowieka? Znaczy kogo
>Ponieważ nie małej ryby, konia czy mrówki lecz człowieka właśnie.

Cytat:
Zarodek lub z greckiego embrion - osobnik roślinny lub zwierzęcy (także ludzki) we wczesnym etapie rozwoju zwanym okresem zarodkowym. Okres ten zaczyna się podziałem zygoty i u różnych organizmów kończy w różnym czasie. Zarodek występuje u zwierząt wielokomórkowych produkujących gamety a więc począwszy od niektórych gąbek i jamochłonów, natomiast o zarodku wśród roślin mówimy począwszy od paprotników.
U człowieka określenie embrion stosuje się zwykle do końca 8 tygodnia rozwoju. Od 9 tygodnia do końca ciąży rozwijający organizm nazywa się płodem.

Wikipedia, Słownik Biologiczny.

4 tygodniowy embrion:


Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#228
08-07-2014 20:14
 Ocena 1 na 1
Władysława_Rybnik (-74 punktów)
(zablokowany)
Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
W odpowiedzi Sygnał
>mimo braku możliwości samotnego przeżycia poza ustrojem matki

Nawet dziecko po urodzeniu pozostawione przez matkę umiera z głodu np.
To nie jest pełnoprawny człowiek?

>tej kwestii barbarzyńska.

Ochrona życia to barbarzyństwo, jego odbieranie to postęp.
Nie dla ludzi cywilizowanych.

#229
08-07-2014 20:34
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
>Odpowiadając na pytanie: Fazą rozwoju KOGO jest zygota? Otrzyma Pan odpowiedź.

Dziękuję, ale to już wcześniej wiedziałem. Oczywiście człowieka, tu między nami nie ma sporu.

W tym miejscu jednak Pani manipuluje: embrion nie jest człowiekiem.
Tak jak kura to kura, człowiek to człowiek, jajko to jajko a embrion to embrion.
Rozumiemy się?
Embrion jest fazą rozwojową prowadząca potencjalnie do człowieka a potencjalnie do czegoś innego - patrz patologia.
Ale nie człowiekiem.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Władysława_Rybnik (-74 punktów)
(zablokowany)
Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>4 tygodniowy embrion

To okres rozwojowy KOGO?

#231
08-07-2014 21:27
 Ocena 4 na 6
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
>To okres rozwojowy KOGO?

W tym miejscu jednak Pani manipuluje: embrion nie jest człowiekiem.
Tak jak kura to kura, człowiek to człowiek, jajko to jajko a embrion to embrion.

Embrion jest fazą rozwojową prowadząca potencjalnie do człowieka, a potencjalnie do czegoś innego - patrz patologia.
Ale nie jest człowiekiem.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#232
08-07-2014 21:27
 0 na 2
Władysława_Rybnik (-74 punktów)
(zablokowany)
Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Embrion jest fazą rozwojową prowadząca potencjalnie do człowieka

Czyj embrion?
Z genami JAKIEGO GATUNKU?

#233
08-07-2014 21:29
 Ocena-3 na 3
Władysława_Rybnik (-74 punktów)
(zablokowany)
Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Embrion jest fazą rozwojową prowadząca potencjalnie do człowieka

Embrion to osobny gatunek od człowieka?

#234
08-07-2014 21:37
 Ocena 13 na 13
szarley (54913 punktów)Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
>>Szczęśliwi ci, którzy na wczesnoszkolnej edukacji poprzestali
>Niektórzy nawet nie osiągnęli poziomu umysłowego dzieci wczesnoszkolnych.
>Czytanie ze zrozumieniem.
>Pisałam o stanie wiedzy dzieci wczesnoszkolnych wynoszonych z podręczników, nie o swoim.
Dialog był następujący:
na stwierdzenie że
Cytat:
>To, iż człowiek jest zwierzęciem należy do podstawowej wiedzy o człowieku.

Odpowiedziała Pani:
Cytat:
Podręczniki dla dzieci wczesnoszkolnych do przyrody o tym milczą.

Z czego jasno wynika, że Pani wiedzę z tych podręczników jako autorytet przywołuje i stąd moje stwierdzenie:
Cytat:
>>Szczęśliwi ci, którzy na wczesnoszkolnej edukacji poprzestali

, które Pani jako złośliwość poczytała była i złośliwością odpowiedziała.

Wybaczenia proszę, polska język, trudna język, a ja języka tego ani z domu, ani ze szkół nie wyniósłszy, nie zawsze poradzę językowe niuanse zrozumieć.

Zaś co do meritum sprawy (som zofcik jak w Rybniku godajom). Człowiek wedle wyników wszystkich obserwacji naukowych jest zwierzęciem, ba małpą nawet (w Rybniku pedzieliby iże czowiek to afa).
Fakt, że tego w podręcznikach dla bardzo młodych małpek rodzaju Homo nie podają, wcale mnie nie dziwi, wielu rzeczy małym małpkom się nie podaje jeszcze, bo są za małe żeby zrozumieć (w Rybniku szpokopić) Budowy atomu także się małym małpkom nie tłumaczy (niy klaruje) Co więcej najpierw w podstawowej szkole mówi się cosik o atomach jako niepodzielnych , potem mówi się, że są podzielne na nukleony i elektrony a potem okazuje się, że są jeszcze dalej podzielne a Demokryt z Abwehry sie pomylił (w Rybniku - dupnoł się)
Ja pewnych rzeczy o budowie atomu dowiedziałem się dopiero na studiach i zrobiło mi się bardzo smutno, że byłem tylekroć oszukiwany (tela razy mie rechtóry cyganiyli)
Dlatego małym małpkom nie mówi się, że są małpkami,
ale też nikt temu nie przeczy !!!!!!!
(Chyba, że Wy bajtlom ćma do łebów ciśniecie)

*****

Zgadzam się z jednym Pani stwierdzeniem
Cytat:
Każde życie człowieka jest cenne, nawet we wczesnej fazie rozwoju.

Pod warunkiem jednak, że to życie jest chciane. Wtedy należy o nie walczyć wszystkimi dostępnymi medycynie środkami! Jeśli kobieta chce urodzić dziecko, lekarze powinni zrobić wszystko co w ich mocy, aby to dziecko urodziła, a każdy kto jej w tym przeszkodzi jest zabójcą! Pod warunkiem, że kobieta chce to dziecko urodzić, wychować, kochać...

Jeśli matka wie, że nosi w sobie dziecko, którego czeka tylko kilka tygodni (dni, godzin, minut) beznadziejnego cierpienia, jeśli wie, że rodząc takie dziecko osłabia swoje szanse na zdrowe, żywe i kochane potomstwo, któż ma prawo ją sądzić? Pani?
Jeśli Bóg ją będzie sądził, będzie miłosierniejszy od rybnickiej katechetki, ale kiedy na Jego sąd trafi Chazan, nawet Bogu może zabraknąć miłosierdzia.

#235
08-07-2014 21:42
 Ocena 2 na 2
Sygnał (4252 punktów)Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
>Czy w takim razie ideologiczna bezstronność zajdzie gdy potraktuje się człowieka jako pełnoprawnego mimo jego braków? Czy może wtedy, gdy z racji kompletności potraktuje się go jako niepełnoprawnego?

Rozmawiamy tu o płodach, nie o ludziach.
>

#236
08-07-2014 21:44
 Ocena 3 na 5
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
>Embrion to osobny gatunek od człowieka?

Ebrion nie jest osobnym gatunkiem ani w stosunku do człowieka, ani żaby, ani paproci itp.

Ebrion ludzki prowadzi do człowieka, a być może do czegoś innego (patologia). Tego nigdy na poczatku nie wiemy.
Czy teraz jest to dla Pani lepiej zrozumiałe?

Poza tym, skoro embrion może prowadzić do człowieka, czy automatycznie oznacza to, że mamy zmuszać kobietę w ciąży do urodzenia dziecka?
Chce Pani zmuszać kogoś do zrobienia czegoś, czego konsekwencji Pani sama nie poniesie?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#237
08-07-2014 21:45
 Ocena 5 na 5
Sygnał (4252 punktów)Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
>Każde życie człowieka jest cenne, nawet we wczesnej fazie rozwoju.

Dyskusyjne. Nie uważam za cenne życia pozbawionego kontaktu z rzeczywistością warzywa. Ale też nie ja decyduję o pozbawieniu takiego funkcji biologicznych, tylko jego rodzina. W przypadku płodu wprost przenosi się to na matkę.

>Gdy spotka Pan na wypadek w którym jego ofiara traci ręce i pół czaszki ( jak kolega mojego męża w zakładzie metanometrii w kopalni) to zabija go Pan by nie cierpiał czy stara się ratować lub powiadomić tego kogo nazywa Pan sadystą czyli lekarza?

Oczywiście, że zawiadomiłbym lekarza. W przypadku trwałego mózgowe uszkodzenia decyzja co dalej zrobić pozostawiłbym rodzinie. To nie jest chyba takie trudne do wykoncypowania, co ?

#238
08-07-2014 21:48
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
Ludzkiego.
Pani Władysławo, proszę teraz odpowiedzieć na moje pytania. Szczerze i otwarcie.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,620444#w626265

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#239
08-07-2014 21:51
 Ocena 4 na 4
Elka I Ponura (7473 punktów)Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
>>To chyba tylko w twojej szkole podstawowej tak uczą!
>Dzieci w wieku wczesnoszkolnym się o tym nie uczą. To chciałam zaznaczyć.

Chyba żart. Napisałaś, że to wiedza podstawowa, że człowiek nie jest zwierzęciem. Bądź łaskawa się teraz nie wykręcać.

>>Żenujące
>Żenujące jest to że pochopnie wyciąga Pani wnioski.

Przeczytałam wszystkie twoje wypowiedzi. Wszystkie jednakowo pozbawione podstaw naukowych, albo - jak powyższa - kręcące i naginające.

To jest forum racjonalistów. Lubię to forum. Nie lubię ignorowania danych naukowych. Nie lubię ludzi podpierających się prawem ignorującym dane naukowe. Nie lubię ludzi wpychających mi ideologię religijną jako "prawa naturalne".

Żegnam komplementarnie do panującej pogody.


Atheism is a non-prophet organization.
George Carlin

#240
08-07-2014 23:19
 Ocena 3 na 5
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
.
>Panie Andrzeju Bogusławski.
>Zacznijmy od początku.
Bardzo proszę:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,443385/z,0
www.racjonalista.pl/forum.php/s,435136/z,0
www.racjonalista.pl/forum.php/s,597268/z,0
www.racjon(*).php/z,0/d,15/s,622763#w623764
www.racjon(*).php/z,0/d,15/s,530080#w531841
Gdy przeczyta Pani, przynajmniej moje, wypowiedzi zawarte w powyższych linkach ze zrozumieniem,
to możemy zaczynać od początku. Choć bardziej polecam tu wypowiedzi pani doktor (lekarza) Liliac.

Czytelnik 'Władysława_Rybnik' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,620444#w625948

Ale tak zupełnie serio, to o czym miałbym z trollem rozmawiać?
www.racjon(*)m.php/z,0/d,8/s,620444#w625243

@@@
.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365