 |
Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-09-2014 13:45 | Kaganek (669 punktów) (zablokowany) | Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości
7 na 7 | Bóg jakikolwiek (dopuszczany przez niektórych agnostyków).
Bóg który nie wpływałby na wszechświat, nie mógł nas ochronić przed taką czy inną katastrofą z kosmosu i sam wyznaczyć datę końca ludzkości jest dziwny!
Jeszcze bardziej dziwny i bez sensu (jak kwiatek do kożucha) jest Bóg który nie oferuje nam życia pozagrobowego.
Życie pozagrobowe "dusz" jest dziwne po pierwsze z racji materialnej natury myślenia i decydowania wynikającej wprost z ewolucyjnego pochodzenia naszego mózgu od zwierzęcego.
A teraz najciekawsze. Znam z autopsji (to znaczy z pewnego środowiska, w którym mieszkałem) dwa podobne przypadki.
Pierwszy. Chłopca w szkole podstawowej co miał nierozpoznany w porę wylew krwi do mózgu. O mało nie umarł. Stał się osobą co prawda chodzącą oraz mówiąca od biedy ale bardzo infantylną i niesamodzielną. Sytuacja poprawiała się z latami ale bardzo powoli i nigdy nie wróci do normy.
Drugi. Jakiś wypadek, nurkowanie, czy nieudana narkoza, nie pamiętam ale duża już dziewczynka (liceum) straciła przytomność i doznała niedotlenienia. Wróciła do siebie na tyle, że wróciła do szkoły i dała rade ją skończyć.
Ale była już inna. Szczególnie głupia i ujawniająca sporą AMORALNOŚĆ gdy na imprezach poczęstowano ją alkoholem.
Obie te osoby mogą w życiu trafić w towarzystwo które wykolei je do reszty.
Mając 12 czy 17 lat te osoby były inteligentnymi, oczytanymi osobami mającymi już ciekawe poglądy. Ale przeżyją jeszcze kilkadziesiąt lat. W jakiej wersji pójdą do nieba.
Bóg gdyby był musiałby wpuścić do nieba kopie takiego człowieka z każdego tygodnia życia.
W sumie kilkanaście tysięcy różnych klonów (z różnych chwil). To samo dotyczy każdego innego człowieka. Z wiekiem można zinfantylizować się z powodu zwykłej, podstępnej choroby neurologicznej.
Dlatego dusz nie ma bo nie ma ani jednego konkretnego człowieka. Chyba ze niebo jest pełne zidiociałych (medycznie to rozumiem) staruszków, staruszek i pół-debili (w sensie medycznym - nie obrażam tych ludzi) PRZEMIESZANYCH z tymi co im się udało dotrwać do zgonu w wyśmienitej formie intelektualnej i poglądowej - to ostatnie słowo (poglądy w chwili śmierci) też ważne bo kształtują tożsamość człowieka. Ktoś powie, a może one wszystkie nagle zmądrzeją? Nielogiczne! Uczynić mądrymi takich ludzi to dać im ogrom nowej wiedzy, nowych poglądów, nowego sposoby rozumowania. To będzie stwór całkowicie sztuczny. Równe dobrze Bóg mógłby sobie od razu (z pominięciem życia na Ziemi) stworzyć bilion takich dusz i z nimi gadać i gadać i gadać! | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej..#361 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości | . > Lepiej jednak posłuchać dobrej muzyki, wszak muzyka łagodzi obyczaje. Będzie z tego większy pożytek aniżeli ze wszystkich racjonalistycznych bajęd o wierze, Kościele, racjonalności i z całej tej myślowej popeliny. Naprawdę, szkoda czasu i atłasu. Dla kogo? Dla Pana i wszystkich ograniczonych przez wiarę umysłów? Zapewne będzie, ale na szczęście ani Wielce Szanowny Pan, ani Episkopat Polski, ani sam papież z Rzymską Kurią nie może nawet w Boga imieniu nakazywać wszystkim ludziom co im wolno myśleć i robić. Ważną jest sztuka, a w tym muzyka, ale ważniejszą jest nauka i zrozumienie całej otaczającej nas rzeczywistości. Tu o tym staramy się porozmawiać.> >>>Zapewne będzie, ale na szczęście ani Wielce Szanowny Pan, ani Episkopat Polski, ani sam papież z Rzymską Kurią nie może nawet w Boga imieniu nakazywać wszystkim ludziom co im wolno myśleć i robić. Ważną jest sztuka, a w tym muzyka,> A więc wolność!Jaka wolność? Heglowska "wolność jako uświadomiona konieczność"? www.racjon(*)m.php/z,0/d,1/s,512490#w512616www.racjon(*).php/z,0/d,20/s,532005#w536173www.racjon(*).php/z,0/d,20/s,532005#w536178www.racjon(*).php/z,0/d,20/s,532005#w536187Tak, maksymalna wolność na ile tylko to praktycznie możliwe, ograniczana tylko prawem innych do takiej samej wolności. Wszelkie przymuszanie - nie mówiąc już o szeroko pojętym gwałcie (np. na inteligencji) - jest zawsze złe i może być tylko jakoś tam usprawiedliwione społeczną koniecznością. > ...ale i zakaz na deser:> >>>ale ważniejszą jest nauka i zrozumienie całej otaczającej nas rzeczywistości.> >>>Tu o tym staramy się porozmawiać.Trzeba tu dużo złej woli, albo intelektualnego ograniczenia, aby jakiegokolwiek zakazu tu się dopatrzeć. > Dlaczego "ważniejszą"? "Ważniejszą" obiektywnie?Tak, dla całej ludzkości ważniejsze jest zrozumienie obiektywnie istniejącej rzeczywistości i praktyczny dorobek nauki od wszelkiego "pieprzenia o Szopenie", ale gdy ktoś poza ten poziom nie chce wyjść lub nie potrafi, to tylko jego problem bądź jego wybór. > Może dla wielu ludzi ważniejsze jest zrozumienie rzeczywistości, ale dla innych może być np. ważniejsze jej przeżywanie, samo cieszenie się zmysłowym powabem i kolorytem świata.Przecież ja nie wlazłem na żaden portal fideistów "cieszących się zmysłowym powabem i kolorytem świata" i nie pouczam ich co im wolno myśleć i co robić, jestem na portalu racjonalistów, a wiec ludzi kierujących się zbiorem dosyć jasno określonych idei, które Pan w różny sposób w całokształcie kwestionuje. > Udaje Pan wolnościowca, a jest Pan ciasnym i tępym doktrynerem.Pańskie epitety są tylko wyrazem Pańskiej merytorycznej bezsilności. www.racjon(*).php/z,0/d,18/s,622763#w624059www.racjon(*).php/z,0/d,13/s,618781#w619812www.racjon(*).php/z,0/d,13/s,618781#w619875www.racjon(*).php/z,0/d,13/s,618781#w619922> A na dodatek ślepym, bo tego nie dostrzega.Czego nie dostrzegam? Pańskiego poziomu intelektualnego i moralnego? Dostrzegam, Szanowny Panie dostrzegam i Pan wie to doskonale. Jest to przyczyną wszystkich Pańskich wyzwisk pod moim adresem. www.racjon(*).php/s,635357/z,0/d,22#w637788@@@ . |
#362 1 na 1 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości | Musi Pan się po prostu z tym pogodzić - albo zasadniczo zrewidować światopogląd, przede wszystkim odrzucając scjentyzm, ateizm, socjalizm i humanizm. Takie zestawienie to bowiem filozofia dla głąbów, pokraczne połączenie najgorszych idei. hej, Jestem wręcz zachwycony poziomem twych wypowiedzi . Są piękne , kulturalne i niezwykle merytoryczne . Zaproponowałem ci kulturalną wymianę poglądów - lecz ty - jak widać - nie jesteś do tego zdolny . Ponieważ nie posiadasz argumentów - musisz prymitywnie i bezczelnie obrażać . Musisz być nieźle wkurzony na swoją własną bezradność , nieskuteczność skoro po raz kolejny zajmujesz się pieszczeniem swego ego zamiast odpowiadać rzetelnie na pytania , odnosić się do merytorycznych argumentów ... Twój wybór ... Musisz pogodzić się z tym , że jesteś niewiarygodnie niewiarygodny ... Twoje wypowiedzi są nieuporządkowane , nieprzemyślane , chaotyczne , sprzeczne - nacechowane egocentryzmem i narcyzmem - Dlaczego tak je oceniam ? Ponieważ zbyt często wynika z nich , że po prostu chcesz mieć racje - nic innego Ty osobiście - ty jako ty - chcesz mieć racje - Nie jesteś w stanie zapomnieć o sobie i swoich potrzebach i pragnieniach - one są zbyt często na pierwszej linii aby ten aspekt lekceważyć ... A taka postawa jest naukowo nie-rzetelna - obarczona nadmiernie "ja" ... Próżność i pycha pozwalają na uznawanie swoich fantazji za fundament na którym zbudowany jest wszechświat . Skromności , wstrzemięźliwości , ostrożności w twoich wypowiedziach nie dostrzegam Natomiast dużo tam chełpliwości i zadufania i samozadowolenia . Musisz się z tym pogodzić makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
#363 1 na 1 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości | > Dobrze to ująłeś. Myśłę, że jest tam jeszcze jedno: tłumiona zazdrość, żywiona wobec nieklękających.> Pozdrawiamhej, A mnie wydaje się , że tutaj może mieć miejsce co innego - mianowicie przekonanie , że jeżeli istnieje bóg który mnie stworzył to ja jestem cząstką BOGA ! Jestem cząstką tego , który wszystko stworzył a więc w jakimś sensie - Ja sam jestem Bogiem ! Mam w sobie jego "geny" ... jestem jego synem , wnuczkiem a na pewno spadkobiercą - nośnikiem boskiej substancji i energii ! Kolega Elasp niczym gorszym nie byłby zainteresowany . Jakież ewolucje ... stopniowy rozwój - brak metafizycznych - magicznych - wyjaśnień ... mogłyby usatysfakcjonować Elaspa ? Przecież - żadne ! On bierze wszystko ! On jest bogiem ! - To on posiada jego esencje ... rozcieńczoną homeopatycznie - ale jednak ... A my racjonaliści ... jesteśmy głąbami ... Ponieważ rezygnujemy z boskości , z bycia bogami ... Z bycia dzieckiem BOGA ... Jego fantazje takiego stanowiska nie potrafią zaakceptować makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
#364 1 na 1 | Elasp (6859 punktów) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości |
> Twoje wypowiedzi są nieuporządkowane , nieprzemyślane , chaotyczne , sprzeczne - nacechowane egocentryzmem i narcyzmem - To poważny zarzut. Proszę o wykazanie sprzeczności. |
#365 2 na 2 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości | > Oni mnie nie drażnią. Oni mnie śmieszą.hej, Jasne ... Ponieważ to ty jesteś Bogiem a oni o tym nie wiedzą ... Jacy są śmieszni ... makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
#366 1 na 1 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości | hej, Jednym z najpotężniejszych zabobonów jest wiara w boga ... makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości |
> A mnie wydaje się , że tutaj może mieć miejsce co innego - mianowicie przekonanie , że jeżeli istnieje bóg który mnie stworzył to ja jestem cząstką BOGA !> Jestem cząstką tego , który wszystko stworzył a więc w jakimś sensie - Ja sam jestem Bogiem !> Mam w sobie jego "geny" ... jestem jego synem , wnuczkiem a na pewno spadkobiercą - nośnikiem boskiej substancji i energii !> Kolega Elasp niczym gorszym nie byłby zainteresowany .> Jakież ewolucje ... stopniowy rozwój - brak metafizycznych - magicznych - wyjaśnień ... mogłyby usatysfakcjonować Elaspa ?> Przecież - żadne !> On bierze wszystko ! Itd. Kol. Makuś chyba traci kontakt z rzeczywistością. |
#368 1 na 1 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości | > .> >Niewielu ludzi jest z natury dobrych - im niepotrzebna jest religia. Większość ludzi to ludzie z natury źli. Religia potrzebna jest właśnie im.hej, Po to aby usprawiedliwiać ich uczynki ! Bóg jest najpotężniejszym usprawiedliwieniem wszelkiego zła ! Bóg jako największe dobro zmusza ludzi do czynienia niewyobrażalnie złych rzeczy po to aby zasłużyć na życie wieczne Każdy morderca i gwałciciel który klęknie przed pierwszym poruszycielem zapewnione ma zbawienie ... Nic nie jest tak moralnie i intelektualnie dewastujące jak takie właśnie wyobrażenie ... makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
#369 2 na 2 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości | hej, Rozumiem ... Ty chcesz się bawić ... Baw się więc ... Możesz sobie wymyślać co chcesz ale jeżeli chesz z tej zabawy uczynić wartość ... musisz zaproponować coś zgoła innego niż dziecinną potrzebę ssania smoczka ! makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
#370 2 na 2 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości | > To poważny zarzut. Proszę o wykazanie sprzeczności.hej, Wykazałem to wielokrotnie ! Miałeś szanse ustosunkowania się do wielu moich wątpliwości - lecz zrezygnowałeś z merytorycznej dyskusji zastępując ją opowiadaniem o głąbach i ich filozofiach ... Czym skompromitowałeś siebie samego ... makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
#371 1 na 1 | Elasp (6859 punktów) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości | > > To poważny zarzut. Proszę o wykazanie sprzeczności.> hej,> Wykazałem to wielokrotnie ! Wskaż proszę miejsce, gdzie wykazałeś, albo cofnij zarzut. |
#372 1 na 1 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości | > Kol. Makuś chyba traci kontakt z rzeczywistością.hej, Trafiam w samo sedno !!! Centralnie ... A tym samym obnażam twoją pyche i próżność A ty nie masz żadnych argumentów aby moeje spekulacje odrzucić ... Nie możesz ich odrzucić ... bo przecież to prawda ... makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
#373 3 na 3 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości | hej, Postąpie tak jak ty - nie odpowiem ! Wielu kolegów potwierdzi fakt , że jesteś człowiekiem który nie odpowiada ! Nie odpowiada kłamiąc , że nie ma czasu ... Często tak bywało , że ty nie odpowiadając na pytania domagałeś się odpowiedzi ... Tak być nie może ! Jeżeli chcesz to możemy rozpocząć dialog ... uczciwy ... Pytanie /odpowiedź I nie ma miejsca na ucieczkę ... w idiotyczne i niewiarygodne usprawiedliwienia makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości |
> Postąpie tak jak ty - nie odpowiem ! Postąp, proszę, jak prawdziwy racjonalista, opierający swoje oceny na faktach, i wskaż sprzeczności, w które popadłem. Jaki bowiem jest sens prowadzenia dialogu z człowiekiem, który rzuca słowa na wiatr? Naprawdę mam mało czasu i odpowiadam w miarę możliwości czasowych, przede wszystkim na te posty, na które - w mojej ocenie - warto odpowiedzieć, czyli na te, które zawierają jakiś problem bądź jego rozwiązanie, a nie są jedynie mieszaniną słów. Do takich postów należą wypowiedzi p. Setarkosa, który głębiej wniknął w omawiane tu sprawy. Tam gdzie (na pozór) jedynie żartuje lub ironizuje, tam właśnie musi być potraktowany poważnie. I kol. Makusiowi, i p. Bogusławskiemu polecam lekturę postów p. Setarkosa jako bardzo dobrą lekcję racjonalizmu. |
#375 4 na 4 | farmer (22440 punktów) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości | > I kol. Makusiowi, i p. Bogusławskiemu polecam lekturę postów p. Setarkosa jako bardzo dobrą lekcję racjonalizmu.Na dzień dobry wręcz podręcznikowy przykład Twojej nie konsekwencji. Zresztą polecam lekturę Twoich postów. Jak chcesz to mam minimum jeden jeszcze. > Każdy może sobie "popieprzyć głupoty" i bawić się w jakąś pseudo-psychologięGorzej jak to publikuje i oczekuje że czytający pogrąży się razem z nim w tym pieprzeniu. Pieprzący jest odporny na wytykane mu pieprzenie gdyż musiałby zamknąć się ot tak zwyczajnie. Dlatego pieprzący by zrobić wrażenie używa jak najwięcej kombinacji rożnych słów tak by fasada zasłaniała całe to pieprzenie. Może to robić wrażenie na nieobytych ale łatwo zorientować się że pieprzący zwyczajnie pieprzy. I pieprzyć nie przestanie. Internet dał takie możliwości pieprzenia pieprzącemu do woli że.......powstała min. taka strona jak RACJONALISTAbo RACJONALISTA.pl jest serwisem propagatorów racjonalnego myślenia, prezentujących racjonalny obraz świata. Serwisem, który poza tym tropi absurdy, przesądy, szarlatanerię, uprzedzenia, kłamstwa, fobie i głupotę Wszystko to po to by mieć łatwe narzędzie do szybkiej weryfikacji pieprzenia. Uważam że RACJONALISTA spełnia to zadanie wyśmienicie. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|