 |
Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-09-2014 13:45 | Kaganek (669 punktów) (zablokowany) | Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości
7 na 7 | Bóg jakikolwiek (dopuszczany przez niektórych agnostyków).
Bóg który nie wpływałby na wszechświat, nie mógł nas ochronić przed taką czy inną katastrofą z kosmosu i sam wyznaczyć datę końca ludzkości jest dziwny!
Jeszcze bardziej dziwny i bez sensu (jak kwiatek do kożucha) jest Bóg który nie oferuje nam życia pozagrobowego.
Życie pozagrobowe "dusz" jest dziwne po pierwsze z racji materialnej natury myślenia i decydowania wynikającej wprost z ewolucyjnego pochodzenia naszego mózgu od zwierzęcego.
A teraz najciekawsze. Znam z autopsji (to znaczy z pewnego środowiska, w którym mieszkałem) dwa podobne przypadki.
Pierwszy. Chłopca w szkole podstawowej co miał nierozpoznany w porę wylew krwi do mózgu. O mało nie umarł. Stał się osobą co prawda chodzącą oraz mówiąca od biedy ale bardzo infantylną i niesamodzielną. Sytuacja poprawiała się z latami ale bardzo powoli i nigdy nie wróci do normy.
Drugi. Jakiś wypadek, nurkowanie, czy nieudana narkoza, nie pamiętam ale duża już dziewczynka (liceum) straciła przytomność i doznała niedotlenienia. Wróciła do siebie na tyle, że wróciła do szkoły i dała rade ją skończyć.
Ale była już inna. Szczególnie głupia i ujawniająca sporą AMORALNOŚĆ gdy na imprezach poczęstowano ją alkoholem.
Obie te osoby mogą w życiu trafić w towarzystwo które wykolei je do reszty.
Mając 12 czy 17 lat te osoby były inteligentnymi, oczytanymi osobami mającymi już ciekawe poglądy. Ale przeżyją jeszcze kilkadziesiąt lat. W jakiej wersji pójdą do nieba.
Bóg gdyby był musiałby wpuścić do nieba kopie takiego człowieka z każdego tygodnia życia.
W sumie kilkanaście tysięcy różnych klonów (z różnych chwil). To samo dotyczy każdego innego człowieka. Z wiekiem można zinfantylizować się z powodu zwykłej, podstępnej choroby neurologicznej.
Dlatego dusz nie ma bo nie ma ani jednego konkretnego człowieka. Chyba ze niebo jest pełne zidiociałych (medycznie to rozumiem) staruszków, staruszek i pół-debili (w sensie medycznym - nie obrażam tych ludzi) PRZEMIESZANYCH z tymi co im się udało dotrwać do zgonu w wyśmienitej formie intelektualnej i poglądowej - to ostatnie słowo (poglądy w chwili śmierci) też ważne bo kształtują tożsamość człowieka. Ktoś powie, a może one wszystkie nagle zmądrzeją? Nielogiczne! Uczynić mądrymi takich ludzi to dać im ogrom nowej wiedzy, nowych poglądów, nowego sposoby rozumowania. To będzie stwór całkowicie sztuczny. Równe dobrze Bóg mógłby sobie od razu (z pominięciem życia na Ziemi) stworzyć bilion takich dusz i z nimi gadać i gadać i gadać! | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej..#511 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości | Samotność człowieka pogrążonego w meandrach tylko swoich myśli, ocen i działań, stwarzajacego z nich fortecę bywa smutna. Jak bardzo ubogi jest oddzieony od bliźnich człowiek..
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#512 3 na 3 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości | hej, Daliśmy Elaspowi pełną możliwość równego , merytorycznego dialogu On sam z tego zrezygnował Nie potrafił udżwignąć ciężaru odpowiedzilności za słowo , pogubił się A poniważ nie potrafi wycofać się z godnością poszedł w 1) Niebserwowalność bytów - Z której to wynika , że nikt prócz samego Elaspa nic na ich temat powiedzieć nie może 2) Najgłupsze ideologie dla głąbów - Z czego wynika , że jesteśmy głupimi głąbami ... O czym niezbicie i jednoznacznie świadczy tego nieobserwowalność , nieopisywalność i niedowodliwość makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości |
> W kryminalistyce jest znane pojęcie seryjnego mordercy, poza tym sprawcy wracają na miejsce zbrodni. Jest szereg tych samych uwarunkowań. Polecam poczytać choćby o historii nieżyjącego już psychoterapeuty Andrzej Samsona. Znowu zakłada Pan, używając takiego języka, że że czyny pedofilskie są zbrodnią (albo prowadzą do zbrodni). Ale to jest właśnie przedmiotem sporu. Czy Pan tego nie rozumie? Są występni pedofile, ale czy każdy musi być występny? > Nie jestem ustawodawcą, żebym musiał swoje zdanie uzasadniać statystyczne. Po prostu w tej materii ufam ludziom, którzy mają wyniki w wyświetlaniu tego typu zależności. Pomylenie skutku z przyczyną. Pedofil może odpowiedzieć: właśnie dlatego, że nie mogę się zrealizować w normalnych, bezstresowych warunkach, muszę się uciekać do przypadkowego, pospiesznego i podstępnego atakowania dzieci. Przecież jeżeli nie może Pan nigdzie normalnie kupić ani zdobyć wody, w końcu wypije Pan wodę z kałuży, jak zwierzę. W ekstremalnych warunkach ludzie piją własny mocz i nikt jakoś nie powie, że są nienormalni. Jeżeli, jak sądzą niektórzy, jest możliwa "normalna prostytucja", wyjęta spod macek świata przestępczego, dlaczego nie miałaby istnieć czynność pedofilska, wyjęta spod macek niebezpiecznych i destruktywnych zachowań? Naprawdę, racjonaliści powinni w końcu włączyć własne myślenie (dlaczego cały czas mają myśleć fideiści?) i zobaczyć, co wynika z ich własnych założeń. Częstokroć nie mają ani dostatecznie wiele rozumu, żeby to dojrzeć, ani dostatecznie wiele cywilnej odwagi, aby to przyznać. |
#514 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości | > 2) Najgłupsze ideologie dla głąbów - Z czego wynika , że jesteśmy głupimi głąbami ...> O czym niezbicie i jednoznacznie świadczy tego nieobserwowalność ,> nieopisywalność i niedowodliwośćLudzie widzą często to, co chcą widzieć. Np. głupotę 'racjonalistów'  I grają w te swoje gierki, i walczą z zapalczywością Don Kichota. Bywa 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#515 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości |
> Naprawdę, racjonaliści powinni w końcu włączyć własne myślenie (dlaczego cały czas mają myśleć fideiści?) i zobaczyć, co wynika z ich własnych założeń. Częstokroć nie mają ani dostatecznie wiele rozumu, żeby to dojrzeć, ani dostatecznie wiele cywilnej odwagi, aby to przyznać.www.racjon(*).php/z,0/d,19/s,622763#w624107 Rozmawiałem z ludźmi w trakcie psychozy i po. Dla nich omany były bardziej realne niż rzeczywistość. Absurdem byłoby przekonywanie ich, że się mylą.www.racjon(*).php/z,0/d,15/s,626723#w629313www.racjon(*).php/z,0/d,21/s,620444#w627245www.racjon(*)m.php/z,0/d,8/s,624150#w624644 I można tak w koło Wojtek w nieskończoność tylko po co?@@@ . |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości | Dziwię sie sobie samemu, że jeszcze odpowiadam na Pańskie wpisy. Większość rzeczy, o które Pan pyta już wyjaśniłem. Będę sie skracał - jeżeli nie rozumie Pan naprostszych rzeczy napisanaych możliwie krótko, to już jest źle. A to jest smutne. > Znowu zakłada Pan, używając takiego języka, że że czyny pedofilskie są zbrodniąTo była analogia uwzględniająca części wspólne i oddzielne. Nie nazywam czynów pedofilskich zbrodnią. Czyny pedofilskie mają swoją własną nazwę. > (albo prowadzą do zbrodni).Do krzywdy, zaburzeń rozwojowych, do cierpienia. Nigdy nie twierdziłem, że do zbrodni w ścisłym słowa znaczeniu. Zbrodnia to analogia (drugi raz powtarzam dla łatwiejszego zapamiętania) > Są występni pedofile, ale czy każdy musi być występny?Kwestia w tym, co ich działanie za sobą pociąga, a nie czy są występni. Ta moralnie ocenna etykietka jest potrzebna tylko Panu. > Pedofil może odpowiedzieć: właśnie dlatego, że nie mogę się> zrealizować w normalnych, bezstresowych warunkach, muszę się uciekać> do przypadkowego, pospiesznego i podstępnego atakowania dzieci.W porządku. Gdzie Pan tu widzi jakąś lukę? Tak najprawdopodobniej odpowie. Pomylenie skutku z przyczyną nie zachodzi. Przyczyn "nie mogę" wciąż szukają psychiatrzy, psychologowie i lekarze. W konsekwencji przyczyn zachodzi wynaturzony pociąg. W konsekwencji pociągu czasem zachodzi molestowanie, a czasem człowiek uczciwy i silny psychiczne silną wolą to hamuje. W konsekencji molestowania zachodzą zależności, o jakich pisałem. Mam nadzieję, że jest to dla Pana teraz bardziej jasne. > Przecież jeżeli nie może Pan nigdzie normalnie kupić ani> zdobyć wody, w końcu wypije Pan wodę z kałuży, jak zwierzę. W> ekstremalnych warunkach ludzie piją własny mocz i nikt jakoś> nie powie, że są nienormalni.Nie powie, bo potrzeba picia wody nie jest chorobliwą skłonnoscią ani w warunkach ekstremalnych, ani zwykłych. > Jeżeli, jak sądzą niektórzy, jest możliwa "normalna prostytucja",> wyjęta spod macek świata przestępczego, dlaczego nie miałaby istnieć> czynność pedofilska, wyjęta spod macek niebezpiecznych i destruktywnych zachowań?Piękna laurka  Prostytucja i pedofilia nie są nawet podobne, gratuluję teistom, którym coś takiego przyjdzie do głowy. Dlatego, że z tego co wiemy, ta ostatnia pociąga za sobą wcześniej czy później krzywdę. Przykładu przeciwnego Pan nie podał. Ucina Pan rozmowę w jednym z ważnieszych momentów (moja prośba o przykład) a później się dziwi, że nie może złapać toku rozumowania. > Naprawdę, racjonaliści powinni w końcu włączyć> własne myślenie (dlaczego cały czas mają myśleć fideiści?) i> zobaczyć, co wynika z ich własnych założeń.Kolejna nierozumna kalka. Strasznie Pan męczy i komplikuje dość proste zagadnienie. Pozdrawiam
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#517 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości |
> Pomylenie skutku z przyczyną. Pedofil może odpowiedzieć: właśnie dlatego, że nie mogę się zrealizować w normalnych, bezstresowych warunkach, muszę się uciekać do przypadkowego, pospiesznego i podstępnego atakowania dzieci. Przecież jeżeli nie może Pan nigdzie normalnie kupić ani zdobyć wody, w końcu wypije Pan wodę z kałuży, jak zwierzę. W ekstremalnych warunkach ludzie piją własny mocz i nikt jakoś nie powie, że są nienormalni.To może jeszcze z kozą to zrobi jak nie będzie miał nic pod ręką. Jest tu jakiś admin? Wnioskuje o kilka dni tygodni przerwy dla tego forumowicza. |
#518 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości | > Jest tu jakiś admin? Wnioskuje o kilka dni tygodni przerwy dla tego forumowicza.Popieram. Niech ochłonie, poza tym pomału zaczynam się o kondycję intelektualno-emocjonalną kol. Elaspa martwić..
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#519 4 na 4 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości | hej, Odpowiem w dwóch punktach Oba będą dla ciebie miażdżące 1) Rozmowa tyczy zjawiska pedofilii a nie każdego poszczególnego pedofila i każdego jego kontaktu z dziećmi Ty jesteś dobry w mnożeniu nieistniejących bytów to sobie je mnóż i tak z tego nic nie wynika prócz twojej łatwości zapominania o czym właściwie rozmawiasz Pedofilia jest gwałtem nawet jeśli przemoc fizyczna nie miała miejsca . Przemoc psychiczna , manipulacja również jest przemocą . Wykorzystanie osoby nietrzeźwej , chorej , nieprzytomnej czy niepełnoletniej jest ... czynem przestępczym . Innym problemem jest udowodnienie poszczególnych przypadków przed sądem - czego ty zdajesz się nie rozróżniać 2) Dziecko nie ma osobowości prawnej , nie może odpowiadać przed sądem dlatego osoby dorosłe nie mają prawa nawiązywać z dziećmi relacji w których dziecko zmuszane jest do przyjęcia odpowiedzialności dorosłego .( wzięcie kredytu , kupno pralki , praca w elektrowni , seks ) Prostytutka o ile jest pełnoletnia , przez nikogo nie zmuszana , może proponować seks za pieniądze i nie jest to czyn karalny . Ty też możesz zaproponować mi seks za pieniądze ale musisz poczekać na moją zgode . Ja mogę się zgodzić bo jestem pełnoletni i nieubezwłasnowolniony - tak jak wielu wyznawców bóstw dla których gotowiby byli nawet dzieci gwałcić... Wszystko jasne ? makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
#520 4 na 4 | setarkos (10757 punktów) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości | > przez etykę chrześcijańską ludzie nie mogą czerpać pełnej radości z seksuPan Bogusławski trafnie zauważył, że kościelne wskazówki wiernym i pasterzom (z definicji: grzesznikom) nie przeszkadzają Cytat: Czerpią jak cholera, mając Kościelne zakazy tam, gdzie ich miejsce - być może nawet podkręcają przyjemność, gdyż każdy chrześcijanin wie, że zakazany owoc słodszy. > pedofile, którym prawo nie pozwala czerpać pełnej radość z seksu, a na dodatek wtrąca do więzieńPrawo świeckie zdaje się wyrastać z umów międzyludzkich i nie opiera się na czczych ideałach. Treścią prawa są bodaj takie zasady relacji między podmiotami, które dają się uogólnić na większą grupę społeczną (w szczególności państwo). W moim odczuciu jedną z głównych zasad stanowi wzajemność, a ogólniej - partnerstwo. Nawet jeśli o pełnym partnerstwie nie może być mowy (np. w relacji dorosły-dziecko), to powinna być zachowana proporcja (rozważność), której nie ma, gdy jedna strona bierze wszystko, a druga nic. W takim ujęciu czyny pedofilne byłyby ścigane przez prawo z racji łamania zasady partnerstwa. [Proszę zauważyć, że seks uprawiany pomiędzy dziećmi jest traktowany łagodniej, pomimo że dochodzi jakby do obopólnej pedofilii.] P.S. [Zasadę kooperacji chyba za nic mają teokraci, powołując niewspółmierną boskość.] |
#521 1 na 1 | Elasp (6859 punktów) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości |
> Prawo świeckie zdaje się wyrastać z umów międzyludzkich i nie opiera się na czczych ideałach. Treścią prawa są bodaj takie zasady relacji między podmiotami, które dają się uogólnić na większą grupę społeczną (w szczególności państwo).> W moim odczuciu jedną z głównych zasad stanowi wzajemność, a ogólniej - partnerstwo. Nawet jeśli o pełnym partnerstwie nie może być mowy (np. w relacji dorosły-dziecko), to powinna być zachowana proporcja (rozważność), której nie ma, gdy jedna strona bierze wszystko, a druga nic. Podobnym argumentem posłużyłem się w rozmowie z orędownikiem pedofilii, prof. Grabowską, niedawno w "Jaskini Trolli". Zastanawiam się jednakże np. nad takim zjawiskiem, jak sportowa "eksploatacja" dzieci na użytek krajowych (międzynarodowych) organizacji i związków sportowych. Np. gimnastyczki trenują od wczesnego dzieciństwa, w sposób bardzo męczący i stresujący, i na ogół nie na własne życzenie. Celem tych ćwiczeń jest domniemane "piękno" występu, które na widowni ogląda (na ogół dorosły) widz. Dzieci te dostają za to urojoną nagrodę w postaci "medali", rodzice - pieniądze, natomiast widz - zmysłową przyjemność. youtu.be/QcEu4qShleQ> W takim ujęciu czyny pedofilne byłyby ścigane przez prawo z racji łamania zasady partnerstwa. Tak, ale co w takim razie z eksploatacją dzieci taką jak ta, o której wspomniałem powyżej? |
#522 1 na 1 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości | hej, Pedofilia już cię przestała interesować ? Zrozumiałeś , że poległeś i otwierasz kolejną "pandorę " ? Lubisz słuchać muzyki - wiesz ile trzeba włożyć wysiłku w to aby dobrze grać ? Ludzie , którzy nauczyli się grać czerpią z tej umiejętności wiele satysfakcji Sportowcy , baletnice , piekarze , hydraulicy - każdy z nich musiał się czegoś nauczyć i czasem przez to czuł się żle A może czasem jeden rodzic z drugim mówili : Ucz się bo cała przyszłość przed tobą - jacy degeneraci , zupełnie jak pedofile ! A inni rodzice mówili : Ty debilu , nic nie potrafisz , wszystko żle robisz , pójdziesz do piekła ! Jakie wyciągasz wnioski z pomyłek rodziców ? Ja postuluje więcej społecznej , humanistycznej , socjalistycznej , etycznej , filozoficznej , ateistycznej , egalitarnej , wrażliwej , życzliwej , kreatywnej i mądrej edukacji w placówkach państwowych makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
#523 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości | . > >>> przez etykę chrześcijańską ludzie nie mogą czerpać pełnej radości z seksu> Pan Bogusławski trafnie zauważył, że kościelne wskazówki wiernym i pasterzom (z definicji: grzesznikom) nie przeszkadzają Cytat: Czerpią jak cholera, mając Kościelne zakazy tam, gdzie ich miejsce - być może nawet podkręcają przyjemność, gdyż każdy chrześcijanin wie, że zakazany owoc słodszy.Tak, ale to jest trochę bardziej złożone. Małym mentalnie ludziom religia jest chyba nawet konieczną, gdyż gdy znika środowiskowa presja i stają się anonimowi ich hamulce moralne puszczają. Dlatego np. tyle nienawistnych bzdur, wypisywanych przez katolików pod adresem samodzielnie myślących oraz wątpiących, które możemy w internecie przeczytać. obserwatorpolityczny.pl/?p=7492wiadomosci(*)mu,wid,13350019,wiadomosc.htmlwww.instyt(*)eligentow-technikum-duchowlanewww.racjonalista.pl/forum.php/s,571551/z,0www.racjonalista.pl/forum.php/s,457816/z,0Tak jest gdy przez statystykę odwołujemy się do socjologii, w pojedynczych przypadkach bywa przeróżnie. antykwaria(*)ndo-religia-i-psychologia.htmlwww.racjon(*).php/z,0/d,22/s,635357#w637823Upowszechnianie racjonalizm jest jakimś tam rozwiązaniem, ale mamy takie kraje jak Polska. www.racjon(*)ityczna.sila.antyintelektualnawww.humanizm.net.pl/czywiara.pdfwww.polity(*)30,1,gramatyka-moralnosci.readateista.bl(*)szy-swiat-swiatem-bez-religii/Pozdrawiam. @@@ . |
#524 1 na 1 | Elasp (6859 punktów) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości | > hej,> Pedofilia już cię przestała interesować ?> Zrozumiałeś , że poległeś i otwierasz kolejną "pandorę " ? Nie widzisz, że czynię analogię między pedofilią a "eksploatacją" dzieci, o której mówię powyżej, mając w szczególności na uwadze pojęcie partnerstwa, też wprowadzone powyżej? Dla twojej wiadomości: nie jestem zwolennikiem pedofilii, tak jak nie jestem zwolennikiem kazirodztwa ani homoseksualizmu. Chcę tylko ustalić, jaki są racjonalne argumenty przeciw czynnościom pedofilskim, argumenty nie polegające na odwołaniu do empatii, do przekonania, że konsekwencje są zawsze złe, do rożnego rodzaju "to nie tak", "to tak nie działa", itp. Podałem przykład łagodnego zachowania pedofilskiego, który mi się nasunął, to Głodzik zaczął mnie przekonywać, że konsekwencje takiego zachowania będą zawsze złe. I pomyśleć, że wielu racjonalistów popiera depenalizację miękkich narkotyków właśnie argumentując, że nie muszą one prowadzić do sięgnięcia po silniejsze! Na podobnej zasadzie można więc argumentować, że łagodna pedofilia nie musi prowadzić do tej ciężkiej, bezspornie przestępczej. Naprawdę nie widzisz, że racjonalista wnioskuje tak: Etyka chrześcijańska nie jest OK -> pewnego rodzaju sodomia jest OK i pewnego rodzaju prostytucja też jest OK, ale musi przyjąć wniosek: Jeżeli pewnego rodzaju sodomia i prostytucja jest OK, to pewnego rodzaju (łagodna) pedofilia jest OK, dokąd nie znajdzie solidnego argumentu kontra? Racjonalistyczne oświecenie obala kolejne "chrześcijańskie" mity: seks przedmałżeński jest OK (ergo nie zakazujemy), masturbacja jest OK (więc nie potępiamy), homoseksualizm jest OK (zatem nie piętnujemy), prostytucja jest OK (no to legalizujemy). Wszystko jest OK, co dotąd w sferze seksualnej zasługiwało na moralne potępienie, tylko akurat pedofilia w jakiejkolwiek formie i postaci nie jest OK? Jedyny rozsądny argument przeciw wysunął p. Setarkos, i na ten argument (jako advocatus diaboli) starałem się odpowiedzieć. Nieadekwatny jest argument, że w grę wchodzi w tym przepadku dziecko, a w pozostałych osoby dorosłe lub bardziej dojrzałe. Można bowiem wskazać na niezaprzeczalny fakt, że dzieci dojrzewają szybciej i szybciej powinny (powinny?) być traktowane jak osoby dorosłe, a więc po partnersku. Dziewczyna, mająca 12 lat wygląda tak, jak wyglądała 16-17 letnia dziewczyna 30-40 lat temu. Pięcioletnie dziecko obsłuży urządzenia takie jak komputer lub telefon komórkowy, a dziesięciolatek nierzadko wie o najnowszej technice więcej niż osoba dorosła. Racjonaliści liczą się z faktami - jaka jest ich dopowiedz na ten fakt? Oczywiście racjonalnego argumentu nie znajdą, więc albo będą dogmatykami (zupełnie jak ci okropni katole, z klapkami na oczach!), albo chcąc nie chcąc - zwolennikami pewnej formy pedofilii. |
makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości | hej, Kolego Elaspie Trudno z tobą rpzmawiać bo co rusz mieszasz ze sobą porządki i zagadnienia Zresztą nasze rozmowy są zwykle mało uporządkowane - więc to jest raczej krytyka formy naszej tutejszej interakcji Lecz ad rem : Zmiany , zmiany , zmiany , do czego to doprowadzi to ja zupełnie nie wiem . Kiedyś można było pedała za jajca powiesić , babe na sianie wydymać a dzieckowi w dupe dać i do roboty zagonić coby darmozjada w domu nie trzmać ... I co , dobrze było ! Po bożemu się żyło . Po co było to zmieniać ? Teraz o jakowychś empatiach gadać przymuszenim . A nikt , jak Boga kocham , takowej bestyji na żywe oczy nie uświadczył . Po co nam było się do onej Europy się pchać ? Elaspie zrozum proszę , że o pedofilii rozmawiamy wyłącznie dlatego , że nasza etyka przyznaje coraz szerzej prawa , godność i szacunek . Rozpoznajemy istnienie przróżnych uciskanych , dyskryminowanych grup społecznych i przyznajemy im prawa do ochrony . Taka jest Demokracja ! Demokracja nie jest żądami większości lecz poszanowaniem praw mniejszości . Poszanowanie praw mniejszości nie ma nic wspolnego z dogmatami . Poszanowanie praw mniejszości to anty-dogmaty ! Gdyby bóg w którego zupełnie niepotrzebnie wierzysz respektował prawa mniejszości to większość okrucieństw religijnych nie miala by prawa zaistnieć . Zły dotyk to nasze cywilizacyjne osiągnięcie z którego powinniśmy być dumni . Rozpoznaliśmy kolejne zagrożenie dla dzieci - chrońmy je i uczmy jak ów zły dotyk rozpoznawać Fundament humanistyczny głosi , że nie wolno krzywdzić ... ani drugiego człowieka ani zwierzecia ani nawet rośliny Rozumiesz ? Twój Bóg czegoś takiego nie mówi , prawda ? On mówi wyłącznie o tym aby jego nie krzywdzić , nie obrażać , wierzyć w niego bezwarunkowo ibyć mu we szystkim całkowicie posłusznym . On to albo wynagrodzi albo ukarze . Jak rozkaże gwałcić dzieci to trzeba będzie gwałcić i będzie to dobre i piękne i doskonałe bo bóg z założenia musi być piękny i doskonały i nie może być nie piękny i nie doskonały Pewnie dlatego masz tak olbrzymie problemy ze zrozumieniem humanizmu makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|