Racjonalista - Strona głównaDo treści
Co to jest chorba psychiczna

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
01-06-2016 21:05Jan Tadeusz S. (157 punktów)
(zablokowany)
Co to jest chorba psychiczna
Ocena 1 na 1
Nawiązuję tutaj poniekąd do wpisów BelfraOO na pewien temat.
Choroba psychiczna, nerwica, zaburzenie osobowości.
Kiedy seksualność człowieka może podpadać po te kategorie?
Wydaje mi się, że wtedy , kiedy człowiek nad swoją seksualnością nie panuje. I nie jest istotne czy jest to seksualność heteroseksualna, homoseksualna czy też pedofilna.
Nadmienię skromnie, że o tych sprawach pisał już Platon, o erosie wszetecznym i o erosie niebiańskim.
Dzisiaj eksponuje się w mediach erosa wszetecznego. Abp. Wesołowski, Roman Polański, abp. Paetz, a nawet, o zgrozo, zalicza się do niego Mariusza Trynkiewcza.
A jakoś mało, albo i wcale, nie wspomina się o erosie niebiańskim.
A dlaczego?
Czyżby eros niebiański był tak samo groźny jak i wszeteczny?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
Ramirez (247 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co to jest choroba psychiczna
> Wg zasady, że rasy pisze się dużą, masz rację.
Tyle tylko, że biały lub czarny to nie nazwy ras ale kolorów.
Przecież można napisać , że do sklepu wszedł czarny Murzyn. I nie będzie to pleonazm, bo są Murzyni mniej i więcej czarni. Ale czy można byłoby napisać że do sklepu wszedł biały Biały, albo pobladły Biały, lub czarny Biały, bo się opalił na słońcu? Wtedy rzeczywiście mają sens słowa Prezesa, że nikt go nie przekona że czarne jest czarne a białe jest białe.
Ale czarną robotę wykonać może za kogoś murzyn, czyli "człowiek anonimowo wykonujący pracę za kogoś". Jedno jest niewątpliwe, że o prawdziwym Murzynie zawsze piszemy Murzyn, tak jak i o Murzynce - Murzynka.
Nawet i o małym Murzynku piszemy Murzynek:
"Lecz mama kocha swojego synka,
Bo dobry chłopak z tego Murzynka."
Nie wiem więc o co się Murzyni obrażają, skoro piszemy o nich dużą literą.
Z kolei czy Mulat to jakaś rasa? To mieszaniec, za przeproszeniem.
W ogóle wszystko to jest okropnie pomieszane. Żyd czy żyd? Arab, ale arab (koń rasy arabskiej).
Definicja słowa rasa: «grupa ludzi wyróżniających się określonym zespołem cech przekazywanych dziedzicznie».
"Termin rasa wzbudza kontrowersje związane z brakiem porozumienia, czy dotyczy on stosowanej w klasyfikacji biologicznej naturalnej jednostki, czy też jest konstruktem społecznym."
Trzeba by z tego zrobić osobny wątek.
> Skoro Legierskiemu było przykro z powodu przykrości matki
Legierskiemu było przykro, że matce się nie podobało, że się na niego gapią. Że jej to niejako przeszkadzało, a jemu, że się gapią na niego, nie przeszkadzało.

#557
27-07-2016 13:36
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Co to jest choroba psychiczna
W odpowiedzi Ramirez

>Legierskiemu było przykro, że matce się nie podobało
Czyli Legierski matczynego systemu wartości nie podzielał.

> jej to niejako przeszkadzało, a jemu, że się gapią na niego, nie przeszkadzało
Wychodzi, że subkulturacja Legierskiego wobec matki zachodziła całą gębą: i jej przykrość sprawiała mu przykrość, i nie zgadzał się, że nie ma się co na niego gapić.

Legierski miał się za śląsko-beskidzką osobliwość i matczyne lamenty w tej sprawie były mu niemiłe.

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.

Ramirez (247 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co to jest choroba psychiczna
> Czyli Legierski matczynego systemu wartości nie podzielał.
Czyli wychodzi na to, że i w tym punkcie podległ subkulturacji.

Nie wiem dlaczego w sprawie Legierskiego i jego subkulturacji nie zabiera głosu ekspert od subkulturacji, czyli kolega Belfer.
Chyba , że nie czyta naszych subtelnych analiz duszy Mulata i mu po prostu to lata koło ...

#559
28-07-2016 21:54
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Co to jest choroba psychiczna
W odpowiedzi Ramirez

>...kolega Belfer.
>Chyba , że nie czyta naszych subtelnych analiz...
Bo te nasze analizy to - jak na Koniaków przystało - koronkowa robota.

>duszy Mulata i mu po prostu to lata...
Proszę jaka koronka: Mulata - mu lata.

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365