 |
Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-09-2014 13:45 | Kaganek (669 punktów) (zablokowany) | Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości
7 na 7 | Bóg jakikolwiek (dopuszczany przez niektórych agnostyków).
Bóg który nie wpływałby na wszechświat, nie mógł nas ochronić przed taką czy inną katastrofą z kosmosu i sam wyznaczyć datę końca ludzkości jest dziwny!
Jeszcze bardziej dziwny i bez sensu (jak kwiatek do kożucha) jest Bóg który nie oferuje nam życia pozagrobowego.
Życie pozagrobowe "dusz" jest dziwne po pierwsze z racji materialnej natury myślenia i decydowania wynikającej wprost z ewolucyjnego pochodzenia naszego mózgu od zwierzęcego.
A teraz najciekawsze. Znam z autopsji (to znaczy z pewnego środowiska, w którym mieszkałem) dwa podobne przypadki.
Pierwszy. Chłopca w szkole podstawowej co miał nierozpoznany w porę wylew krwi do mózgu. O mało nie umarł. Stał się osobą co prawda chodzącą oraz mówiąca od biedy ale bardzo infantylną i niesamodzielną. Sytuacja poprawiała się z latami ale bardzo powoli i nigdy nie wróci do normy.
Drugi. Jakiś wypadek, nurkowanie, czy nieudana narkoza, nie pamiętam ale duża już dziewczynka (liceum) straciła przytomność i doznała niedotlenienia. Wróciła do siebie na tyle, że wróciła do szkoły i dała rade ją skończyć.
Ale była już inna. Szczególnie głupia i ujawniająca sporą AMORALNOŚĆ gdy na imprezach poczęstowano ją alkoholem.
Obie te osoby mogą w życiu trafić w towarzystwo które wykolei je do reszty.
Mając 12 czy 17 lat te osoby były inteligentnymi, oczytanymi osobami mającymi już ciekawe poglądy. Ale przeżyją jeszcze kilkadziesiąt lat. W jakiej wersji pójdą do nieba.
Bóg gdyby był musiałby wpuścić do nieba kopie takiego człowieka z każdego tygodnia życia.
W sumie kilkanaście tysięcy różnych klonów (z różnych chwil). To samo dotyczy każdego innego człowieka. Z wiekiem można zinfantylizować się z powodu zwykłej, podstępnej choroby neurologicznej.
Dlatego dusz nie ma bo nie ma ani jednego konkretnego człowieka. Chyba ze niebo jest pełne zidiociałych (medycznie to rozumiem) staruszków, staruszek i pół-debili (w sensie medycznym - nie obrażam tych ludzi) PRZEMIESZANYCH z tymi co im się udało dotrwać do zgonu w wyśmienitej formie intelektualnej i poglądowej - to ostatnie słowo (poglądy w chwili śmierci) też ważne bo kształtują tożsamość człowieka. Ktoś powie, a może one wszystkie nagle zmądrzeją? Nielogiczne! Uczynić mądrymi takich ludzi to dać im ogrom nowej wiedzy, nowych poglądów, nowego sposoby rozumowania. To będzie stwór całkowicie sztuczny. Równe dobrze Bóg mógłby sobie od razu (z pominięciem życia na Ziemi) stworzyć bilion takich dusz i z nimi gadać i gadać i gadać! | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej..#106 3 na 3 lumbago (2520 punktów) (zablokowany) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości | > Nie zrównuj katolicyzmu z bredniami judaizmu i dyrdymałami islamu.To szczegół, że ST i NT to pisma judaistyczne, a katolicy modlą się do wędrownego rabina. Katolicyzm nie może być zrównany z bredniami judaizmu, to coś więcej! Ponieważ składa się z bredni judaizmu przybranych bredniami rzymskich kultów pogańskich. |
#107 3 na 3 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości | Ateizm jest idiotyzmem, bo z faktu, że czegoś nie obserwuję (zwłaszcza, gdy w chodzi w grę byt z definicji nieobserwowalny), nie wynika, że tego czegoś nie ma. hej, Wymień udowodnione i niepodważalne byty nieobserwowalne ! Opowiedz o ich zwyczajach godowych , ulubionej muzyce i modzie A także podaj statystyczny rozmiar buta wszystkich 36 płci - bo wśród bytów nieobserwowalnych ( co jest logiczne bo bóg tak chce a ja o tym wiem ) istnieje 36 płci i jeszcze wiele innych ciekawostek ... Opowiedz nam bajeczkę wujku ! Z faktu , że nie widzę ciebie w pokoju wynikać może tylko jedno Elaspie : Bóg jest w pokoju ! I to ten sam bóg , którego ty z taką namiętnością i zaangażowaniem wymyśliłeś - ku pokrzepieniu serca wyłącznie swego własnego ... Z faktu , że nie ma ciebie w pokoju wynika niezbicie i bezprzecznie , że ty w tym pokoju jesteś ! Jak z faktu , że ciebie w pokoju nie ma może wynikać , że ciebie tam nie ma ? To bzdura by była a my mówimy tu o zaawansowanej technologii , o teleportacjach i innych cudach-niewidach i cyrkach na kółkach i kosmicznych cywilizacjach i innych twoich bajędach . Powtarzam : Wyskrobałeś sobie patyczek i udajesz , że to broń atomowa Z faktu , że czegoś nie obserwujesz nie wynika że tego czegoś nie ma ...??? Dobrze , ale czego właściwie ? Co to jest czego ty nie obserwujesz i skąd wiesz co to jest i jakie jest skoro nie obserwujesz ? Jeszcze raz : Wierzący bez intelektualnego wstydu i zażenowania niezwykle łatwo przechodzą od ewentualnej możliwości istnienia czegoś do swojego konkretnego boga , który stworzył wszechświat aby wszystkim opowiedzieć jak on bardzo nie lubi pedałów ... makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości |
> To szczegół, że ST i NT to pisma judaistyczne, a katolicy modlą się do wędrownego rabina. Do "rabbiego", czyli nauczyciela, ale nie do rabina w znaczeniu niedosłownym. Poza tym ignorujesz całą robotę św. Pawła, polegającą na odłączeniu chrześcijaństwa od judaizmu. Widać to bardzo dobrze np. po tym, że nie obowiązuje nakaz obrzezania, jak przypuszczali "chrześcijanie judaizujący". >Katolicyzm nie może być zrównany z bredniami judaizmu, to coś więcej! > Ponieważ składa się z bredni judaizmu przybranych bredniami rzymskich kultów pogańskich. Zarzut dawny i dawno obalony. |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości |
> Chwila chwila...... Zanegować nieobserwowalne i zwymyślać innych że negują.....> Gdyby to był film na polsacie za chwilę dokonała by się implozja czaszki mówiącego....> eee to to tylko Elasp z wieczora Skąd wiesz, za co krytykuję judaizm i islam? Może właśnie za to, że pojmują Boga jako coś obserwowalnego (mówiącego, gromiącego, itd.)? Np. w Księdze Rodzaju Bóg przechadza się po Raju: "Gdy zaś mężczyzna i jego żona usłyszeli kroki Pana Boga przechadzającego się po ogrodzie, w porze, kiedy był powiew wiatru, skryli się przed Panem Bogiem wśród drzew ogrodu" (R, 3, 8). |
olson (9993 punktów) (zablokowany) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości | > >Skoro świadomość obserwuje to co materialne to ona sama musi być czymś innym - niematerialnym.> Nie wiem, z czego to wynika?Z tego, że nie możesz być tym co obserwujesz, proste. Zadaj sobie najprostsze pytanie "kim jestem?" i wszystko to co Ci przyjdzie do głowy to będą etykietki przy czym nawet ciało i Twój fizyczny mózg nie są Tobą. |
olson (9993 punktów) (zablokowany) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości | > >Skoro świadomość obserwuje to co materialne to ona sama musi być czymś innym - niematerialnym. Czy możliwe jest żeby coś niematerialnego istniało?> Czas i przestrzeń oraz prawa fizyki a więc podstawowe składniki naszej rzeczywistości są niematerialne. Czy nie daje Ci to do myślenia.....> Czy równianie E=mc2 nie daje Ci do myślenia !? Funkcja falowa....> W chwili obecnej bardzo wielu fizyków na poważnie rozważa, że nasz wszechświat jest symulacją a więc skrajnie czymś nie materialnym.... Poza tym schodząc do najmniejszych poziomów naszego świata świat materialny jawi się jako świat zbudowany z informacji i niczego więcej.> Wiara w materię jako budulec i źródło naszego istnienia jest sprzeczne z obecnym stanem wiedzy.Właśnie o to mi chodziło  To co niematerialne też istnieje więc świadomość/dusza też jest czymś takim. Wszechświat symulacją? To już wg mnie absurdalne wnioski prowadzące do solipsyzmu bo skoro wszystko wokół to symulacja to proste, że istnieję tylko ja  I jeśli przeniosę się w czasie do przodu i porozmawiam z matką a potem wrócę to która matka będzie tą, w której obecnie jest świadomość? To prowadzi do absurdów. |
#112 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości | > Poza tym ignorujesz całą robotę św. Pawła, polegającą na> odłączeniu chrześcijaństwa od judaizmu. Widać to bardzo> dobrze np. po tym, że nie obowiązuje nakaz obrzezania,> jak przypuszczali "chrześcijanie judaizujący".Obrona nietrafna. Dawno już tu powiedziano, że św Paweł był indywidualistą i pionierem jako prawdziwy twórca religii chrześcijańskiej. W nim widać jak na dłoni ową dowolność w interpretacji słów Mistrza. W chrześcijaństwie kto silniejszy / bardziej znamienity, znany, głośny itp - ten stanowi zasady wiary. Cytat: Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim. Mt 5,17- Pozdrowienia
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości | > Skąd wiesz, za co krytykuję judaizm i islam? Może właśnie za> to, że pojmują Boga jako coś obserwowalnego (mówiącego, gromiącego, itd.)?Uf. Polecam choćby "Dzienniczek" s. Faustyny Kowalskiej. Tam mowy Jezusa są wręcz namacalne, bardzo spójne i w zasadzie analogiczne z wizjami pierwszych rodziców np. Boga chodzącego po raju, wydającego im nakazy / zakazy itp. Nie wiem jak można się spodziewać, że jabłko od jabłoni spadnie daleko. Mimo wszystko jak zwykle pozdrawiam
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości |
> Uf. Polecam choćby "Dzienniczek" s. Faustyny Kowalskiej. Tam mowy Jezusa są wręcz namacalne, bardzo spójne i w zasadzie analogiczne z wizjami pierwszych rodziców np. Boga chodzącego po raju, wydającego im nakazy / zakazy itp. Nie ma obowiązku wiary w objawienia. Kowalska była chora i gorączkowała. Wszystkie jej wizje są wytworem jej rozgorączkowanej wyobraźni, dodatkowo rozpalonej żarliwym uczuciem. |
#115 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości | > Ateizm jest idiotyzmem, bo z faktu, że czegoś nie obserwuję> (zwłaszcza, gdy w chodzi w grę byt z definicji nieobserwowalny),> nie wynika, że tego czegoś nie ma.Racja, w zasadzie nieistnienie krasnoludków też jest wątpliwe, żaden obserwator czy naukowiec tego dowieść nie może. Wbrew pozorom ci ćwierć-inteligentni ateiści, czy agnostycy nie boją się założeń, że Bóg jest. Tylko co z tego w praktyce wynika? Pytanie skierowane jest do Pana. Pozdrawiam
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#116 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości | > Nie ma obowiązku wiary w objawienia. Kowalska była chora> i gorączkowała. Wszystkie jej wizje są wytworem jej> rozgorączkowanej wyobraźni, dodatkowo rozpalonej żarliwym uczuciem.Znów okazuje się, że jest Pan większym indywidualistą i liberałem, niż przypuszcza. Wśród katolików powszechnie uważa się, że Siostra F.K. była narzędziem w rękach Boga. Dla Pana to zapewne nie ma znaczenia, ale zatwierdził to nawet sam papież Jan Paweł II 30.04. 2000 r. Cytat:To krzepiące orędzie jest skierowane przede wszystkim do człowieka, który udręczony jakimś szczególnie bolesnym doświadczeniem albo przygnieciony ciężarem popełnionych grzechów utracił wszelką nadzieję w życiu i skłonny jest ulec pokusie rozpaczy. Takiemu człowiekowi ukazuje się łagodne oblicze Chrystusa, a promienie wychodzące z Jego Serca padają na niego, oświecają go i rozpalają, wskazują drogę i napełniają nadzieją. Pozdrawiam
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#117 1 na 1 lumbago (2520 punktów) (zablokowany) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości | > > katolicy modlą się do wędrownego rabina.> Do "rabbiego", czyli nauczyciela, ale nie do rabina w znaczeniu niedosłownym.Haha, dawno nie czytałem podobnego kretyństwa. Co jeszcze mistrzu interpretatorze, może zmartwychwstanie - przebudzenie na kacu? Po polsku rabin, po hebrajsku/grecku rabbi, czyli Żyd nauczający żydowskiej świętej skryptury, jak np. główny bohater ewangelii. > Poza tym ignorujesz całą robotę św. Pawła, polegającą na odłączeniu chrześcijaństwa od judaizmu. Widać to bardzo dobrze np. po tym, że nie obowiązuje nakaz obrzezania, jak przypuszczali "chrześcijanie judaizujący".Ciekawe kogo Żyd Paweł chciał przekonać do rezygnacji z obrzezania, gojów? Zresztą mniejsza z tym, najśmieszniejsze jest to, że parszywie zelżyłeś katolickie Słowo Boże nazywając je "bredniami judaizmu"! No to teraz chłopie masz przedefekane, a art. 196 kk to najmniejszy z twoich problemów. Bóg żydowskokatolicki nie puszcza takich zniewag płazem, i w swoim czasie zrobi ci z duszy jesień średniowiecza.  |
#118 1 na 1 | Elasp (6859 punktów) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości |
> >> katolicy modlą się do wędrownego rabina.> > Do "rabbiego", czyli nauczyciela, ale nie do rabina w znaczeniu niedosłownym.> Haha, dawno nie czytałem podobnego kretyństwa.> Co jeszcze mistrzu interpretatorze, może zmartwychwstanie - przebudzenie na kacu?> Po polsku rabin, po hebrajsku/grecku rabbi, czyli Żyd nauczający żydowskiej świętej skryptury, jak np. główny bohater ewangelii. Nie odpowiadam za Twoją ignorancję, p. Lumbago. Jeżeli piszesz do mnie, pisz po zastanowieniu, a nie przed. "Nazajutrz Jan znowu stał w tym miejscu wraz z dwoma swoimi uczniami i gdy zobaczył przechodzącego Jezusa, rzekł: Oto Baranek Boży. Dwaj uczniowie usłyszeli, jak mówił, i poszli za Jezusem. Jezus zaś odwróciwszy się i ujrzawszy, że oni idą za Nim, rzekł do nich: Czego szukacie? Oni powiedzieli do Niego: Rabbi, to znaczy Nauczycielu, gdzie mieszkasz? Odpowiedział im: Chodźcie, a zobaczycie. Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i tego dnia pozostali u Niego (J 1, 35-39)" > > Poza tym ignorujesz całą robotę św. Pawła, polegającą na odłączeniu chrześcijaństwa od judaizmu. Widać to bardzo dobrze np. po tym, że nie obowiązuje nakaz obrzezania, jak przypuszczali "chrześcijanie judaizujący".> Ciekawe kogo Żyd Paweł chciał przekonać do rezygnacji z obrzezania, gojów? Nie rozumiesz, nie wiesz, nie znasz się, nie orientujesz się, zarobiony jesteś - nie moja wina. Poszukaj odpowiedzi, a będziesz wiedział. Po 1 sekundzie szukania, specjalnie dla niejakiego p. Lumbago: www.oltarz.pl/index.php?action=show&id=931> Zresztą mniejsza z tym, najśmieszniejsze jest to, że parszywie zelżyłeś katolickie Słowo Boże nazywając je "bredniami judaizmu"! To już moje zmartwienie, nie Twoje. Zajmij się swoimi sprawami i szanuj mój czas (i swój). > No to teraz chłopie masz przedefekane, a art. 196 kk to najmniejszy z twoich problemów.> Bóg żydowskokatolicki nie puszcza takich zniewag płazem, i w swoim czasie zrobi ci z duszy jesień średniowiecza.  To także moje zmartwienie, nie Twoje. |
#119 4 na 4 | farmer (22440 punktów) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości | > >Chwila chwila...... Zanegować nieobserwowalne i zwymyślać innych że negują.....> >Gdyby to był film na polsacie za chwilę dokonała by się implozja czaszki mówiącego....> >eee to to tylko Elasp z wieczora> Skąd wiesz, za co krytykuję judaizm i islam? Może właśnie za to, że pojmują Boga jako coś obserwowalnego (mówiącego, gromiącego, itd.)? Np. w Księdze Rodzaju Bóg przechadza się po Raju:> "Gdy zaś mężczyzna i jego żona usłyszeli kroki Pana Boga przechadzającego się po ogrodzie, w porze, kiedy był powiew wiatru, skryli się przed Panem Bogiem wśród drzew ogrodu" (R, 3, 8).Aj tam toż to na kilometr jedzie "świadkami"... A te analizy to żadna nowość bo już od nie pamiętnych czasów byli uczeni w piśmie lepiej wiedzący starsi, szczeble wtajemniczenia. Odłamy, odłamy odłamów...my wiemy lepiej generalnie. Ale z tego to nic nie wynika a to deprecjonowanie to już całkiem strzał w kolano stopę i co tam jeszcze na raz. Waść "sprzedajesz opakowanie" z tą samą zawartością yyy...to znaczy z brakiem. To zawsze sprawiało wrażenie na maluczkich. Doprowadzić do takiego stanu by tylko garstka mogła zrozumieć. I pomimo że na ziemi wciąż są miliardy ludzi skłonnych kupić (wyprać mózg) to ciężar nieuchronnie się przesuwa. Religia wiara jest obecnie obserwowana jako zjawisko i choćby tysiąc atletów....to nic już jej nie przywróci boskości i chwały z przed lat. Żadne dowody księgi czy rankingi bogów jej nie pomogą. Na dziś to tylko wątpliwa przepustka do raju dla miliardów ludzi. Bóg jakiego znałeś z dzieciństwa odszedł razem ze Św Mikołajem. Została gimnastyka umysłu na którą nikt nie ma ochoty z wierzących. Rozumiem emocje gdy arogancko traktujesz ludzi którzy pytają. Stoisz wszak po jednej stronie z krasnoludkami objawieniami i kotobogami. Dostrzegasz jednak zmiany jakie dokonały się na ziemi w ostatnich latach w nauce i pojmowaniu świata. No cóż. O ile zostajesz w swych rozważaniach na prywatnym gruncie to Twoje analizy poza zbyt aroganckim traktowaniem ateizmu uważam za czysto rozrywkowe. |
#120 2 na 2 lumbago (2520 punktów) (zablokowany) | Odp: Dusze nieśmiertelne są niemożliwe z racji problemu tożsamości | > > Do "rabbiego", czyli nauczyciela, ale nie do rabina w znaczeniu niedosłownym.> Nie odpowiadam za Twoją ignorancję, p. Lumbago. Jeżeli piszesz do mnie, pisz po zastanowieniu, a nie przed.> " Oni powiedzieli do Niego: Rabbi, to znaczy Nauczycielu, gdzie mieszkasz?"Ależ misterny tok rozumowania! "Skoro rabin jest nauczycielem to nie może być rabinem" - błyskotliwe! Otóż mam złą wiadomość, z definicji każdy rabin jest nauczycielem  i taka jest etymologia tego słowa. W oryginale greckim jest to przypis dla czytelnika nie znającego hebrajskiego: "w tłumaczeniu to znaczy nauczyciel". Wybacz, że muszę przebić bańkę twoich złudzeń, ale takie są fakty: modlisz się do żydowskiego rabina, który cytował i interpretował wersety Tory, tej samej, którą raczyłeś nazwać "bredniami judaizmu". De facto jesteś wyznawcą odłamu judaizmu, zamaskowanego dziwną nazwą i podmalowanego pogańską ikonografią. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|