Racjonalista - Strona głównaDo treści
Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
26-05-2014 10:25paganus (731 punktów)Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
Ocena 4 na 4
Dla tych, którzy jeszcze o tym nie wiedzą :

fakty.tvn2(*)a-deklaracje-wiary,431890.html

Czy to jest wiara, konformizm czy obłuda ?
Czy lekarz, w trakcie służby, powinien być neutralny światopoglądowo ?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Dalej..
#331
15-07-2014 19:04
 0 na 2
Władysława_Rybnik (-74 punktów)
(zablokowany)
Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
W odpowiedzi setarkos
>pozbawiają podmiotowości dawczynię jajeczek?

Trzeba ponosić konsekwencję własnych czynów lub nieostrożności.
Odpowiedzialność- słowo nie rozumiane i niepopularne wśród aborcjonistów.

#332
15-07-2014 19:15
 Ocena 5 na 5
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
> Odpowiedzialność- słowo nie rozumiane i niepopularne wśród aborcjonistów.

Przede wszystkim opacznie rozumiana przez wszelkiej maści religiantów.
Serdecznie pozdrawiam

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#333
15-07-2014 19:44
 Ocena 7 na 7
paganus (731 punktów)Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
>Trzeba ponosić konsekwencję własnych czynów lub nieostrożności.

A może by tak, dać kobietom wolność w podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji zwłaszcza, że zostały obdarzone przez boga wolną wolą.
Niech potem bóg je rozlicza.


Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

#334
15-07-2014 20:00
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
W odpowiedzi paganus
Problem w tym, że Bóg ponoć również tchnął w niektórych ludzi misję, by być Rycerzem Niepokalaniej..

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#335
15-07-2014 20:03
 Ocena 5 na 5
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
>Natura zadecydowała, z faktami się nie dyskutuje.

Czy natura również zadecydowała o braku chęci urodzenia dziecka gwałcieciela?
O braku sił na patrzenie na śmierć swojego uszkodzonego dziecka w długich mękach?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#336
15-07-2014 20:08
 Ocena 7 na 7
paganus (731 punktów)Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Problem w tym, że Bóg ponoć również tchnął w niektórych ludzi misję, by być Rycerzem Niepokalanej...

Rozumiem, ale teraz można już te "tchnienia" leczyć farmakologicznie.

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

#337
15-07-2014 20:12
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
W odpowiedzi paganus
Owszem. I tu następny problem: większość nawet nie myśli o zgłoszeniu się

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#338
15-07-2014 20:20
 Ocena 2 na 2
paganus (731 punktów)Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Owszem. Problem jednak chyba w tym, że większość nawet nie myśli o zgłoszeniu się

Owszem, zgłaszają się, ale do księdza dobrodzieja, który zamiast wyciszać zaburzenie - podsyca je we własnym, z resztą, interesie.


Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

#339
15-07-2014 20:25
 Ocena 5 na 5
setarkos (10757 punktów)Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
> Natura zadecydowała, z faktami się nie dyskutuje.
Przypisujesz atrybut decyzyjności (ślepej) naturze czy raczej świadomym osobom?

#340
16-07-2014 08:53
 Ocena 3 na 3
daddy (2737 punktów)
(zablokowany)
Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
>>Mało kto posunął się tak daleko w dehumanizacji człowieka, jak chrześcijanie.
>Odwracanie kota ogonem. Chrześcijanie są za ochroną życia ludzkiego.
>
Czego dowiedli w przestrzeni dziejów, zapomniała pani dodać.

#341
16-07-2014 15:00
 Ocena 3 na 3
zupełna (2507 punktów)Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
>>Mało kto posunął się tak daleko w dehumanizacji człowieka, jak chrześcijanie.
>Odwracanie kota ogonem. Chrześcijanie są za ochroną życia ludzkiego.
>

Każdego?

#342
16-07-2014 15:38
 Ocena 1 na 1
paganus (731 punktów)Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
W odpowiedzi zupełna
>>Odwracanie kota ogonem. Chrześcijanie są za ochroną życia ludzkiego.
>>[/color]
>Każdego?

Tak, pod warunkiem, że jest chrześcijaninem a dokładniej katolikiem, a dokładniej katolikiem praktykującym.


Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

#343
16-07-2014 16:34
 Ocena 1 na 1
daddy (2737 punktów)
(zablokowany)
Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
W odpowiedzi paganus
>>>Odwracanie kota ogonem. Chrześcijanie są za ochroną życia ludzkiego.
>>>[/color]
>>Każdego?
>Tak, pod warunkiem, że jest chrześcijaninem a dokładniej katolikiem, a dokładniej katolikiem praktykującym.

Fundamentalnie

#344
16-07-2014 21:44
 Ocena 3 na 3
Elka I Ponura (7473 punktów)Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
W odpowiedzi Władysława_Rybnik
>>Liliac, prywatnie Pani Paulina Łopatniuk jest specjalistką w dziedzinie patomorfologii
>Czyli Pani Paulina Łopatniuk jeszcze się uczy. W konfrontacji z lekarzami o wiele większym doświadczeniu i wiedzy wypada niestety blado.

Ja też się jeszcze uczę i już teraz wiem, że nie masz pojęcia o sprawach, o których tu dyskutujesz. Radzę nie próbować podskakiwać tym bardziej praktykującemu lekarzowi.


Atheism is a non-prophet organization.
George Carlin

GrzeTor (1279 punktów)Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?

>Lekarka w tym materiale mówi "Nie sądzę, żeby ktokolwiek z lekarzy zechciał podpisać tą deklarację. Wiem, że koledzy podpisują." Czyli jedyna lekarka wypowiadająca się za neutralnością światopoglądową najspokojniej przeczy faktom.

Może nie chcą, lecz podpisują - np. są pod psychicznym wpływem swojego księdza?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365