 |
Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 26-05-2014 10:25 | paganus (731 punktów) | Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
4 na 4 | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Dalej..#46 -5 na 9 | Burnham (1149 punktów) | Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? | > >później to się odbija nie tylko na kobiecie, ale na partnerze i na dziecku, a rykoszetem trafia w ludzi obok.> Ciebie się, przyjacielu, jakieś żarty trzymają. Ani partnerowi, ani dziecku, ani tym bardziej osobom postronnym nic złego przydarzyć się nie może, bo nie ma jak.Ale ja pisałem o rozstrojach emocjonalnych kiedy to kobieta z jednej strony bierze jakieś gówniane tabletki antykoncepcyjne, a później kolejne na stabilizację emocjonalną nastroju bo ten został naruszony przez ten wcześniejszy syf. Ja wiem, że Pani to jedna z tego zakonu feministek (jeszcze kilka z was na tym forum się uchowało ... jeszcze) czyli cichych apologetów emocjonalno-hormonalnej sterylizacji kobiet. Pani to ja już serdecznie dziękuję. |
#47 -5 na 9 | Burnham (1149 punktów) | Odp: Lekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"? | > Nie wspominałem o zabijaniu dziecka. Czy zygotę lub jeszcze nieukształtowany embrion lub zlepek nawet 500 komórek można nazwać dzieckiem lub człowiekiem? W tym stanie rozwojowym nie ma on nawet rozwiniętego układu nerwowego z mózgiem na czele.Tak. Gdy patrzyłem na mojego syna jak jeszcze był w najwcześniejszym dającym się uchwycić stadium rozwoju to już czułem, że mam do czynienia z człowiekiem, a nie zlepkiem 500 czy 8000 komórek. Fakt, że Pan widzi w tym momencie 500 komórek jest Pana problemem. Zasadniczo to nie mamy o czym rozmawiać. Różnimy się tak bardzo wiedzą z zakresu ekonomii jak i zasadami moralnymi, że dyskusja jest bezprzedmiotowa. |
#48 11 na 11 | maciejo (3492 punktów) | Deklaracja fanatyzmu | wiadomosci(*)y_chce_lamac.html#BoxSlotI2imgNiedawno miało miejsce bezprecedensowe wydarzenie. 3000 lekarzy oświadczyło, że nie będzie przestrzegać prawa, nie będzie wykonywać swoich obowiązków i los pacjenta postawi na drugim miejscu.... za swoją wiarą. XXI wiek... a zabobon, banialuki, bzdety o błogosławionym dzieworództwie są ważniejsze od zdrowia i życia ludzi. Wszystkim tym osobom powinno być odebrane prawo do wykonywania zawodu. Lekarze ci gotowi są narazić zdrowie i życie drugiego człowieka w obronie swoich zacofanych, średniowiecznych poglądów. Niczym się to nie rożni od obserwowanych w krajach islamskich deklaracji apologetów i terrorystów, wezwań imamów. Nie mówiąc o rzeczy tak oczywistej jak naruszenie wolności oraz przekonań pacjenta. Pacyfista nie idzie do wojska, wegetarianin nie zatrudnia się w rzeźni, dlaczego religijny oszołom ma pracować jako lekarz? |
#49 15 na 15 | doppelganger (3218 punktów) | Odp: Deklaracja fanatyzmu | Mam nadzieję, że ktoś się tym zajmie, bo to jest łamanie prawa. A oto lista tych fanatyków: przeswietl.pl/page/lekarze/Jeżeli jakimś cudem ktoś z Was trafi do takiego gabinetu, zamiast zapłaty proponuję "bóg zapłać". Powinno się spodobać. 
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej." - A. Einstein |
| farmer (22440 punktów) | Odp: Deklaracja fanatyzmu | > Mam nadzieję, że ktoś się tym zajmie, bo to jest łamanie prawa.> A oto lista tych fanatyków:> przeswietl.pl/page/lekarze/> Jeżeli jakimś cudem ktoś z Was trafi do takiego gabinetu, zamiast zapłaty proponuję "bóg zapłać".He he jest lekarka do której chodziła żona z dziećmi....ale zmieniła ją na innego lekarza. Z lekarzami jest taki problem że znaleźć dobrego pediatrę to problem. Jeśli to jest miasto to jeszcze pół biedy ale gdy jest to mała miejscowość i ten pediatra będzie tym jedynym a widzę też tu małe miejscowości to co zrobić? |
#51 3 na 3 | maciejo (3492 punktów) | Odp: Deklaracja fanatyzmu | Swoją drogą, czy taki lekarz kogokolwiek lecząc nie popełnia grzechu? Przecież to buk w swoim miłosierdziu skazał kogoś na długą, bolesną śmierć na raka czy coś innego;] |
adamcopper (64 punktów) (zablokowany) | Odp: Deklaracja fanatyzmu | sprawdzilem liczbe wszystkich lekarzy w polsce i ci fanatyczni stanowia tylko 4 procent bede adwokatem diabla i stwierdze ze jesli czlowiek w cos wierzy to powinien sie tego konsekwentnie trzymac, wiec wykonywanie zawodu jest na 2 miejscu a ze powinni wykonywac inny zawod to oczywiscie tak, tyle, ze akurat ten zawod byl widocznie ich wymarzonym i nie chcieli robic nic innego mozna skladac skargi na lekarzy do ordynatora, dyrektora szpitala, NFZ, a na pielegniarki do izby pielegniarskiej, dzieki temu mozna sie takich lekarzy pozbyc z publicznej sluzby zdrowia, niech sobie prowadza prywatna praktyke i lecza katolikow  |
| dejna (257 punktów) | Odp: Deklaracja fanatyzmu | Znalazłem na tej liście hańby swoją siostrę cioteczną. |
#54 8 na 8 | KORUND (4922 punktów) | Odp: Deklaracja fanatyzmu |
> bede adwokatem diabla i stwierdze ze jesli czlowiek w cos wierzy to powinien sie tego konsekwentnie trzymac, wiec wykonywanie zawodu jest na 2 miejscu-Stwierdzę, że jeśli ktoś konsekwentnie trzyma się tego w co wierzy, mimo iż wszelkie fakty, argumenty naukowe i obserwowana rzeczywistość całkowicie przeczą prawdziwości tej wiary, to taki wierzący jest tępakiem, bez względu na poziom wykształcenia. Błądzić to rzecz ludzka, trwać w błędzie to głupota. Konsekwentne trzymanie się czegoś nie zawsze jest chwalebne, a już tragicznie to wygląda w przypadku człowieka niby wykształconego, który chce uchodzić za intelektualistę i naukowca. > mozna skladac skargi na lekarzy do ordynatora, dyrektora szpitala, NFZ, a na pielegniarki do izby pielegniarskiej, dzieki temu mozna sie takich lekarzy pozbyc z publicznej sluzby zdrowia, niech sobie prowadza prywatna praktyke i lecza katolikow  -Tylko, że przychodząc do lekarza, chcę uzyskać pomoc medyczną na poziomie maksymalnym jaki jest obecnie możliwy i dostępny, bez ograniczeń przez jakiekolwiek prywatne widzimisię lekarza. Nie przychodzę by ewentualnie bawić się w składanie skarg, bo to mi zdrowia nie poprawi. Nie zawsze jest na to czas, który w leczeniu bywa bardzo istotny. W poważniejszych przypadkach takie skargi trzeba by chyba składać zza grobu. |
#55 10 na 10 | doppelganger (3218 punktów) | Odp: Deklaracja fanatyzmu | > Znalazłem na tej liście hańby swoją siostrę cioteczną.Niestety, ja też tam znalazłem kogoś znajomego. W Anglii takim oszołomom ponoć odebrano możliwość wykonania specjalizacji, co podobno praktycznie blokuje karierę zawodową. Ciekawe czy ten precedens wywoła następne takie kwiatki. Podobno już jutro "Deklaracja wiary właścicieli warzywniaków" zostanie złożona w Jeleniej Górze. 
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej." - A. Einstein |
#56 9 na 9 | Olek Mularski (3178 punktów) | Odp: Deklaracja fanatyzmu | Sama deklaracja wiary powstała jako w celu uczczenia kanonizacji Jana Pawła II oraz jako hołd dla niego. Oczywiście jak wszystkie chrześcijańskie nawiązania do medycyny deklaracja ta tyczy się w większości rozrodu i płciowości człowieka, na której punkcie biblijny bożek-sadysta Jahwe ma straszną obsesję. Nie wiem jakim trzeba być idiotą, żeby uważać, że istota tak potężna jak bóg (jeśli w niego wierzyć), będący według chrześcijan stwórcą całego wszechświata, kontrolującym prawa fizyki i chemii miałby się zajmować tym co robią ludzie w łóżku i czy przypadkiem nie "marnują" nasienia stosując antykoncepcję? Twórcy katolicyzmu, a przynajmniej jego współczesnych dogmatów musieli być chyba jakimiś zboczeńcami. Zakładając totalny brak logiki w samych założeniach idei boga, nie mówiąc już o paranoi katolicyzmu zastanawiam się dlaczego wśród jednej z najbardziej wykształconych grup społecznych (jaką niewątpliwie są lekarze) tak wielu jest fanatyków. Sam będąc lekarzem jestem zaskoczony i za razem wstydzę się za kolegów poparcia czegoś takiego! Czytając "deklarację wiary", przy całej jej głupocie najbardziej zaskoczyły mnie jednak ten jej punkt: "UZNAJĘ,iż ciało ludzkie i życie, będąc darem Boga, jest święte i nietykalne: -ciało podlega prawom natury, ale naturę stworzył Stwórca, -moment poczęcia człowieka i zejścia z tego świata zależy wyłącznie od decyzji Boga. Jeżeli decyzję taką podejmuje człowiek, to gwałci nie tylko podstawowe przykazania Dekalogu, popełniając czyny takie jak aborcja, antykoncepcja, sztuczne zapłodnienie, eutanazja, ale poprzez zapłodnienie in vitro odrzuca samego Stwórcę." Czyli ma się rozumieć, że jeśli bóg zechce mnie odprawić na tamten świat poprzez zawał serca czy zapalenie wyrostka robaczkowego, to lekarze nie mogą mnie uzdrowić, gdyż tylko bóg ma prawo ustalać czas zgonu i nikt nie może mu w tym przeszkadzać. Reanimacja w takim przypadku to już chyba zbrodnia najgorsza z najgorszych (prawie jak aborcja)! Czyżbym był wielokrotnym zbrodniarzem? Atrakcje piekła po śmierci widać mam jak w banku  No i jeszcze ta nieszczęsna antykoncepcja- to już jest zbrodnia masowa, prawie -co ja mówię- gorzej niż ludobójstwo!  Wracamy więc do średniowiecznej koncepcji woli bożej, a może nawet i kary boskiej. Czyli po co w ogóle lekarze? Może zamiast nich zatrudnijmy księży i módlmy się leżąc krzyżem na posadzce kościoła, a bóg odpuści nam grzechy, a wraz z nimi złamaną nogę, chory wyrostek, wrzody żołądka i kamicę pęcherzyka żółciowego. W Stanach Zjednoczonych są już takie sekty, może i u nas wkrótce coś takiego powstanie? Chociażby na bazie tej organizacji: kslp.pl/Cała deklaracja wiary tutaj: www.deklaracja-wiary.pl/img/dw-tresc.pdfPodsumowując, głupota i fanatyzm rodem z wypowiedzi irańskich ajatollachów aż kłują w oczy, gdy czyta się tekst tej deklaracji. napisany o zgrozo przez lekarkę z kilkudziesięcioletnim stażem i doktoratem z psychiatrii. Jak można będąc tak gruntownie wykształcony w dziedzinie funkcjonowania ludzkiego mózgu bezkrytycznie przyjmować za dogmat istnienie boga, wierzyć w to co jest napisane w biblii i co gorsza szkodzić w ten sposób pacjentom. Odebrać prawa wykonywania zawodu, dać święcenia i wygnać do zakonów lub na księży! |
#57 2 na 2 | Grzegorz (5685 punktów) | Odp: Deklaracja fanatyzmu | > Pacyfista nie idzie do wojska, wegetarianin nie zatrudnia się w rzeźni, dlaczego religijny oszołom ma pracować jako lekarz.Dokładnie. Ciekawe że tylko niektóre - i to niestety najczęściej mniejszościowe - wyznania potrafią rozstrzygnąć takie problemy logicznie i po prostu nie pchają się tam gdzie nie mają ochoty się pchać (wiem, wychodzi masło maślane... ale jak to prościej podsumować?). |
#58 3 na 3 | hamp (3461 punktów) | Odp: Deklaracja fanatyzmu | > Pacyfista nie idzie do wojska, wegetarianin nie zatrudnia się w rzeźni (..)...Korwin nie idzie do Europarlamentu (którego, jak zapowiada, zamierza zniszczyć od wewnątrz). To odpowiedź na twoje pytanie, czemu religijny oszołom może chcieć pracować jako lekarz. |
#59 4 na 4 | Grzegorz (5685 punktów) | Odp: Deklaracja fanatyzmu | > sprawdzilem liczbe wszystkich lekarzy w polsce i ci fanatyczni stanowia tylko 4 procentTylko 4% czy aż 3000? To nie progi wyborcze  a dolicz jeszcze trochę tych którzy mają te same poglądy tylko z różnych względów się nie zdeklarowali. Naprawdę spora szansa że kiedyś trafisz na jednego z nich. Z drugiej strony pewnie idzie to w miarę równo po specjalizacjach, więc jeśli taką "deklaracją" trafi w jakiegoś pneumonologa to spoko, nie za bardzo widzę jak mogłoby mnie to dotknąć (tzn. z trzeciej strony pewnie da się wydumać jakąś sytuację np. z pacjentką w ciąży, ale nie znam się na tyle na medycynie żeby oceniać to liczbowo). |
#60 2 na 2 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Deklaracja fanatyzmu | > lekarkę z kilkudziesięcioletnim stażem i doktoratem z psychiatrii.To wiele wyjaśnia  |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|