 |
Co to jest chorba psychiczna Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-06-2016 21:05 | Jan Tadeusz S. (157 punktów) (zablokowany) | Co to jest chorba psychiczna
1 na 1 | Nawiązuję tutaj poniekąd do wpisów BelfraOO na pewien temat. Choroba psychiczna, nerwica, zaburzenie osobowości. Kiedy seksualność człowieka może podpadać po te kategorie? Wydaje mi się, że wtedy , kiedy człowiek nad swoją seksualnością nie panuje. I nie jest istotne czy jest to seksualność heteroseksualna, homoseksualna czy też pedofilna. Nadmienię skromnie, że o tych sprawach pisał już Platon, o erosie wszetecznym i o erosie niebiańskim. Dzisiaj eksponuje się w mediach erosa wszetecznego. Abp. Wesołowski, Roman Polański, abp. Paetz, a nawet, o zgrozo, zalicza się do niego Mariusza Trynkiewcza. A jakoś mało, albo i wcale, nie wspomina się o erosie niebiańskim. A dlaczego? Czyżby eros niebiański był tak samo groźny jak i wszeteczny? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej..| Andrzej Bogusławski (52275 punktów) | Odp: Co to jest chorba psychiczna | . >No i o czym niby te cytaty mają świadczyć? Dla Pana o niczym. Nie wszystko co pod Pana wypowiedziami jest napisane jest do Pana kierowane. Znam już Pańskie możliwości zrozumienia czegokolwiek i kogokolwiek i swoje wypowiedzi kieruję tylko do tych, którzy zdolni są je zrozumieć.> Jest, każdy post właśnie po to ma własną opcję "Odpowiedz..". Zaś maile powiadamiające o odpowiedziach zawierają formuły "Powiadomienie o odpowiedzi na Twoją wypowiedź w wątku Takimtoatakim" (w tytule) oraz "Ktoś odpowiedział na Twoją wypowiedź..." - w treści.I co z tego wynika dla inteligentnego czytelnika? Pozwolenie dla trolli, iż głupoty to oni mogą tu pieprzyć do woli? www.racjon(*).php/z,0/d,20/s,622763#w624217 Moim zdaniem zdecydowanie nie, to otwarte forum co znaczy, iż każdy ma prawo tu pisać jeżeli nie łamie regulaminu i każdy ma prawo odnosić się krytycznie do każdej wypowiedzi. Nigdzie nie jest napisane, iż koniecznym jest wtedy dopasowanie się do poziomu interlokutora, gdyż wtedy nigdy nie miałbym prawa na przykład odnosić się do wypowiedzi Wielce Szanownej Pani, pana Olsona, czy innych osób tu trollujących. Nie, nie zabraniam nikomu czytać moich wypowiedzi, nawet wprost polecam, ale - zgodnie z linią programową portalu - swoje publiczne wypowiedzi kieruję do inteligencji zdolnej je zrozumieć. Inaczej wcale nie byłoby warto tu cokolwiek publikować. Wołanie na puszczy jest irracjonalnym działaniem. @@@ . |
#92 1 na 1 olson (9993 punktów) (zablokowany) | Odp: Co to jest chorba psychiczna | Łatwiej tak wałkować w kółko to samo (pustosłowie) niż napisać JEDNO zdanie z jednym argumentem? Gdyby wiedział Pan czym podeprzeć swoją tezę, to by Pan to zrobił. Tymczasem kolejny raz udowadnia Pan brak wiedzy w temacie, na który Pan się wypowiada. |
olson (9993 punktów) (zablokowany) | Odp: Co to jest chorba psychiczna | > Ale na co ma czekać?Ale kto, pedofil? > To kościelne podejście z tym czekaniem.> To Kościół każe czekać aby obcować dopiero po ślubie.A co to ma wspólnego z wątkiem? Jeśli będziesz chciał kogoś zabić, to powiesz, że to kościół zabrania zabijać?  > Miłość trzeba rwać jak świeże wiśnie.Rwać 12-letnie "świnie" to może świeży gimnazjalista  |
Jan Tadeusz S. (157 punktów) (zablokowany) | Odp: Co to jest chorba psychiczna | > >Ale na co ma czekać?> Ale kto, pedofil? No ten zakochany w 12 latce 20 latek. Na co ma czekać? I dlaczego? |
Jan Tadeusz S. (157 punktów) (zablokowany) | Odp: Co to jest choroba psychiczna |
> osoba, którą pociąga dojrzała płciowo 14-latka nie jest pedofilem, a osoba, którą pociąga 16-latka niedojrzała płciowo (np. z powodu jakiejś choroby) pedofilem jest właśnie. Tą chorobą, lub raczej przypadłością , może być np. tzw. pubertas tarda, czyli dojrzewanie płciowe opóźnione. Ja sam (JTS) zakochałem się kiedyś, przed laty, w chłopcu, który wyglądał na lat 13 a miał 16. |
Jan Tadeusz S. (157 punktów) (zablokowany) | Odp: Co to jest chorba psychiczna |
> A jeśli nie jest genetyczna to jaka ? Nie wszystko co jest genetyczne jest chore. Są genetycznie rzeczy dobre i złe. Zespół Downa jest "zły". A pedofilia może być zła , albo dobra, tak samo jak heteroseksualizm. |
| Jan Bednarski (1879 punktów) | Odp: Co to jest chorba psychiczna | > >A jeśli nie jest genetyczna to jaka ?> Nie wszystko co jest genetyczne jest chore.Oczywiście, zdarzają się mutacje , które zwiększają przystosowanie - na nich opiera się działanie ewolucji. > Są genetycznie rzeczy dobre i złe.> Zespół Downa jest "zły".> A pedofilia może być zła , albo dobra, tak samo jak heteroseksualizm.Mnie kwestie "dobra i zła" nie interesują. Sprawdź sobie definicje choroby to będziesz wiedział co nią jest. |
olson (9993 punktów) (zablokowany) | Odp: Co to jest chorba psychiczna | Jeśli zdecyduje się zrywać te "wiśnie", to powinien czekać na policję. Dlaczego? Bo byłoby to nieuniknione i zasłużone. |
Jan Tadeusz S. (157 punktów) (zablokowany) | Odp: Co to jest chorba psychiczna | > Jeśli zdecyduje się zrywać te "wiśnie", to powinien czekać na policję. Dlaczego? Bo byłoby to nieuniknione i zasłużone.Gdyby ktoś na nich doniósł. Np. Ty. Widzisz zakochaną parkę, ona 12 lat on 20 , całują się namiętnie, on jej rękę pod sukienkę wkłada, więc Ty łaps za telefon i dzwonisz na posterunek. Jako prawy i sprawiedliwy obywatel donosisz o możliwości popełnienia przestępstwa. Potem dumny i blady w świetle kamer dziennika telewizyjnego odbierasz medal z rąk ministra Ziobry. |
Jan Tadeusz S. (157 punktów) (zablokowany) | Odp: Co to jest chorba psychiczna |
> Sprawdź sobie definicje chorobyJak wiemy są dwa rodzaje chorób - cielesne i duchowe, czyli somatyczne i psychiczne. Pedofilia chorobą somatyczną nie jest, bo żadne wirusy czy zarazki jej nie wywołują. Z kolei też nie jest chorobą psychiczną, albowiem nie zaburza żadnej z czynności psychicznych takich jak myślenie, uczucia, pamięć, uwaga lub wola. |
olson (9993 punktów) (zablokowany) | Odp: Co to jest chorba psychiczna | A teraz postaw się w sytuacji ojca tej dziewczynki. |
Jan Tadeusz S. (157 punktów) (zablokowany) | Odp: Co to jest chorba psychiczna | > A teraz postaw się w sytuacji ojca tej dziewczynki.Masz rację. Tutaj trzeba brać pod uwagę całość sytuacji. Ojcowie zwykle są "zakochani" w swoich małych księżniczkach i chcą je chronić jak najdłużej przed "brudami" świata. Aby jak najdłużej były czyste i niewinne. Ojciec przeciętny zareagował by zapewne emocjonalnie. Zrobił awanturę chłopakowi, może postraszył prokuratorem, okrzyczałby córkę. Może nawet w emocjach padłoby - "ty mała dziwko" itp. Czyli brutalnie by przerwał rodzące się uczucie młodych (Romeo i Julia). Może córka próbowała by się targnąć na życie, albo oboje rzuciliby się pod pędzące Pendolino? Mógłby też zareagować inaczej. Ciepłym okiem spojrzeć na pierwsze uniesienia miłosno-seksualne córki , porozmawiać z młodzieńcem, postawić swoje warunki. Jednym słowem kontrolować dyskretnie związek. Gdyby zareagował gwałtownie to albo by się mogło skończyć tragedią, albo spotykali by się potajemnie co też byłoby gorszym rozwiązaniem. |
olson (9993 punktów) (zablokowany) | Odp: Co to jest chorba psychiczna | Mówimy o małym dziecku i przestępcy seksualnym. Nie potępiłbym takiego ojca nawet gdyby połamał pedofila, albo zakopał go w lesie. O żadnej miłości nie ma tutaj mowy, bo ani 12 latka nie zakochuje się jeszcze na serio, ani 20 latek nie jest w stanie zbudować z taką dziewczynką odpowiedniej relacji. O niemoralności tkwiącej w konsumowaniu takiego "związku" nawet nie wspominam, bo to zbyt oczywiste. |
| Jan Bednarski (1879 punktów) | Odp: Co to jest chorba psychiczna | > Pedofilia chorobą somatyczną nie jest, bo żadne wirusy czy zarazki jej nie wywołują.Zespół Downa też nie jest wywoływany przez wirusy ani zarazki a mimo to jest chorobą somatyczną. > Z kolei też nie jest chorobą psychiczną, albowiem nie zaburza żadnej z czynności psychicznych takich jak myślenie, uczucia, pamięć, uwaga lub wola.To czy jest chorobą psychiczną to ja takich rozważań się nie podejmuje. Ja rozważam problem ogólniejszy - czy jest chorobą - i myślę, że definicja roztrzyga to w oczywisty sposób. |
#105 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52275 punktów) | Odp: Co to jest chorba psychiczna | . Widzisz zakochaną parkę, ona 12 lat on 20 , całują się namiętnie, on jej rękę pod sukienkę wkłada, więc Ty łaps za telefon i dzwonisz na posterunek. Jako prawy i sprawiedliwy obywatel donosisz o możliwości popełnienia przestępstwa. Potem dumny i blady w świetle kamer dziennika telewizyjnego odbierasz medal z rąk ministra Ziobry.Widzisz zakochaną parkę, ona wygląda na lat 12 a on na ponad 18? Widzisz zakochaną parkę, ona ma 12 lat, a wygląda na 15. On wygląda na 19 a ma 16. Widzisz zakochaną parkę, ona 13 lat on 18? > Mówimy o małym dziecku i przestępcy seksualnym.Właśnie o jakie "małe", choć już 12 letnie (czyli "nastolatkę") dziecko tu chodzi? Mówimy z sensem, gdy coś tam wiemy i prawidłowo to oceniamy. W klasyfikacji ICD-10 pedofilia ma kod F65.4, w klasyfikacji DSM-IV i DSM-5 - 302.2. W obu przypadkach zaliczana jest do kategorii zaburzeń preferencji seksualnych.
Irena Pospiszyl: "Pedofilia jest terminem medycznym, określającym, mówiąc najogólniej, seksualny popęd osoby powyżej wieku dziecięcego, skierowany na dziecko"
W definicjach klinicznych pedofilia oznacza pewne zaburzenie preferencji seksualnej, pewną parafilię. Według DSM-5 oznacza nienormatywną (nietypową) preferencję seksualną, która niekiedy, lecz nie zawsze jest zaburzeniem psychicznym (zaburzeniem pedofilnym).Pedofilia dotyczy tylko preferencji seksualnej skierowanej na osobę przed okresem dojrzewania i gdy 12 letnia dziewczynka będzie miała wykształtowane cechy płciowe to z punktu widzenia medycyny (nie prawa) skierowanie na nią seksualnego zainteresowania pedofilią nie będzie. Ponadto jak wynika z naukowych definicji pedofilia może być i często bywa patologiczną chorobą. A przestępstwa ludzi chorych psychicznie oceniamy prawnie inaczej od przestępstw ludzi zdrowych. > Nie potępiłbym takiego ojca nawet gdyby połamał pedofila, albo zakopał go w lesie.Mam córkę i chyba bym zabił każdego kto by jej jakąś znaczną krzywdę uczynił, czyli zrozumiałbym czyn takiego ojca, ale zdecydowanie potępiłbym każdego (włącznie z sobą samym) kto uważa się za Boga i wymierzanie sprawiedliwości bierze we własne ręce. Każdy, czy to pedofil czy ojciec, łamiąc prawo musi liczyć się z konsekwencjami, ale ja tu w przeciwieństwie do Pana nie staram się robić za moralistę, a tym bardziej za jakiś tam wzorzec moralności. Trzeba zawsze starać się być przyzwoitym, a tyle o sobie wiemy, na ile nas sprawdzono. Czyny pedofilne uważam za jedne z najgorszych ludzkich przestępstw, ale także za poważny problem społeczny, którego umoralniającymi gadkami się nie rozwiąże. Choć popieprzyć głupoty to sobie każdy może. @@@ . |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|