Racjonalista - Strona głównaDo treści
Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
08-02-2020 22:17Mariusz Agnosiewicz (moderator)Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
Ocena 2 na 2
W niemieckim RMF wyśmiano przejęcie przez LOT niemieckich linii lotniczych Condor, lecz wirtemberska prasa widzi w tym część większego planu. Jak pisze Stuttgarten Zeitung: "Prawicowy rząd PiS chce doprowadzić Polskę ekonomicznie do europejskiej czołówki do roku 2040. Wszystko zaczęło się od przejęcia niemieckiej linii lotniczej Condor oraz budowy megaportu lotniczego pod Warszawą - Centralny Port Komunikacyjny 'Solidarność' znalazłby się w pierwszej dziesiątce w Europie, przyćmiewając pogrążony w skandalach port lotniczy w Berlinie, a nawet uzależniając Niemcy od nowego lotniska." Czy Unia pozwoli na to?
www.stuttg(*)49-4e71-a8a0-cf7e834840cd.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..
#16
09-02-2020 18:28
 Ocena 1 na 1
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Elasp

   Morawiecki! Weź, opowiedz im lepiej bajkę o Wielkiej Szwajcarii!!! Oni tam mają rzeki, co płyną z gór, a w tych górach na łąkach pasą się krowy, co dają mleko na czekoladę! Z tej czekolady robią praliny drogocenne i luksusowe bardzo, co się sprzedają na cały świat za miliardy! Z tego tylko prawie żyją! Mają też zioła z tych łąk górskich, robią z nich nalewki na serce i na wątrobę. Bardzo dobre nalewki to są i zaraz schodzą, bo mają ładne buteleczki szklane. Też mają z tego miliardy! Najwięcej miliardów to mają z żydowskiego złota, co u nich zostało po wojnie. I nie tylko z żydowskiego. Amerykanie trzymają w ich bankach takie góry forsy, że cała Szwajcaria żyje tylko z odcinania kuponów i procentów. Niedawno musieli samych procentów zwrócić Amerykanom kilkadziesiąt miliardów!!! Frank dał radę, bo bardzo mocny od banków i złota. Morawicki! Opowiedz, jak tam leciałeś samolotem, jakie miałeś przygody podniebne, jakie tam przed tobą się rozwijały widoki i perspektywy! Ty też jesteś taki z Ameryki, a w dodatku - Polak, to musisz mieć tam ze dwa garnce złota ukryte gdzieś w tych szwajcarskich górach. Jak je znajdziesz, to po tęczy zaraza wracaj do kraju, żeby się pochwalić!
****** *******

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska

#17
09-02-2020 18:58
 Ocena 1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Elasp
>>Nie myślałem, że jeszcze kiedykolwiek piosenka Tureckiego z Kabaretu Olgi Lipińskiej z 1981r nabierze takiej aktualności. Mieszanina narodowych kompleksów, tromtadracji i pseudo patriotycznego bełkotu.... itd.
> Czy jest jakiś inny naród, którego elity (albo "elity") zajmują się równie gorliwie piętnowaniem wad narodowych (albo "wad narodowych")? Trudno oprzeć się wrażeniu, że dojście do etapu takiego krytykanctwa może wręcz uchodzić na wspięcie się na szczebel elitarności. Należę do elity = kupuję "Gazetę Wyborczą", "Newsweeka" oraz "Tygodnik Powszechny". Nie krytykuję własnego narodu = jestem ciemny i należę do gminu.
> Jeżeli jest jakaś polska wada narodowa, to jest nią szukanie we własnym narodzie (innych) wad.

Docenianie kosztuje konieczność uznania cudzych potrzeb i woli a koszty nie są fajnie, bo fajnie jest traktować innych jak kury, świnie i krowy.

Ssać cudze soki życiowe nie dając nic w zamian

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Dragan Dargomier
>    Morawiecki! Weź, opowiedz im lepiej bajkę o Wielkiej Szwajcarii!!! Oni tam mają rzeki, co płyną z gór, a w tych górach na łąkach pasą się krowy, co dają mleko na czekoladę! Z tej czekolady robią praliny drogocenne i luksusowe bardzo, co się sprzedają na cały świat za miliardy! Z tego tylko prawie żyją! Mają też zioła z tych łąk górskich, robią z nich nalewki na serce i na wątrobę. Bardzo dobre nalewki to są i zaraz schodzą, bo mają ładne buteleczki szklane. Też mają z tego miliardy! Najwięcej miliardów to mają z żydowskiego złota, co u nich zostało po wojnie. I nie tylko z żydowskiego. Amerykanie trzymają w ich bankach takie góry forsy, że cała Szwajcaria żyje tylko z odcinania kuponów i procentów. Niedawno musieli samych procentów zwrócić Amerykanom kilkadziesiąt miliardów!!! Frank dał radę, bo bardzo mocny od banków i złota. Morawicki! Opowiedz, jak tam leciałeś samolotem, jakie miałeś przygody podniebne, jakie tam przed tobą się rozwijały widoki i perspektywy! Ty też jesteś taki z Ameryki, a w dodatku - Polak, to musisz mieć tam ze dwa garnce złota ukryte gdzieś w tych szwajcarskich górach. Jak je znajdziesz, to po tęczy zaraza wracaj do kraju, żeby się pochwalić!
>****** *******

Może nauczmy się czegos od nich. Mam nawet pomysł. Określenie podatku w demokracji bezpośredniej.

Nie, bo plebs zbyt głupi i lepiej będzie, gdy zdecyduje arystokracja?

Ale wówczas jak plebs przestanie być głupi skoro o niczym nie decyduje i za nic nie odpowiada?

Może szwajcarskie pralinki są najlepsze, bo Szwajcarzy doceniają je i wartość do nich przywiązują?

Może szwajcarskie banki są najlepsze, bo Szwajcarzy doceniają je i wartość do nich przywiązują?

Może gdyby jeden Polak uznał wartość tego co robi drugi to to co ten drugi robi nabrałoby wartości?

Ja uważam, że to co robi Morawiecki jest cool, podobnie to co robi Tusk, sam mam inne potrzeby, dążenia i cele ale zdaje się, że Ci to co robią starają się robić jak najlepiej, z ich perspektywy.

Oczywiście, że karierowicze.
Ale kto nim nie jest?

#19
09-02-2020 20:33
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Elasp
> Jeżeli jest jakaś polska wada narodowa, to jest nią szukanie we własnym narodzie (innych) wad.

Może lepiej szukać wad niż niż smolić takie dyrdymały na temat wad innych ? www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,230766

Patriotyzm nie polega na brązownictwie, lecz m.in. na rzetelnym poznawaniu własnej historii i wnioskowaniu z niej

Patriotyzm nie polega na zaprzeczaniu wadom, ale na walce z nimi, po ich uprzednim uświadomieniu. Wzorem patrioty był ks Jan Ficek, który widział wady i poradził z nimi skutecznie walczyć

Patriotyzm nie polega na zaprzeczaniu faktom, a raczej na uczciwym spojrzeniu prawdzie w oczy (a poza tym na zwyczajnym zamiataniu chodnika przed domem i uczciwym płaceniu pdatków)

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka

   Morawiecki, słyszałeś?! Hamer chce, żebyś mu opowiedział coś o tej Wielkiej Szwajcarii. On chce tę wersję opowieści, w której jest dużo mowa o demokracji bezpośredniej, przywiązaniu do ojczyzny i szacunku do banków. Hamer chce opowieść o Wielkiej Szwajcarii, w której każdy ufa bankom, bo są wielkie i szwajcarskie. Morawiecki! Weź, zlituj się nad Hamerem! Opowiedz mu jeszcze o serach! Wtedy wszystkie oszczędności umieści w banku spółdzielczym i będzie nosił złote butki na cześć zapowiadanej reformy godła państwowego! Morawiecki, zlituj się! Tych opowieści o samolotach nikt nie zrozumie, bo już jest po bańce lotniczej i turystycznej. Wszyscy myślą, że to jakieś szachrajstwo albo kabaret.
****** *******

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi szarley
>Patriotyzm nie polega na zaprzeczaniu faktom, a raczej na uczciwym spojrzeniu prawdzie w oczy (a poza tym na zwyczajnym zamiataniu chodnika przed domem i uczciwym płaceniu pdatków)

Już wiemy, że prawda prawdzie nierówna i każdy ma swoją. Podobnie każdy ma własną wizję dobra i sprawiedliwosci.
Kogo nie zapytasz, ten dobry, uczciwy i sprawiedliwy, źli i zakłamani są zawsze ONI.

Nawet zabawne sformułowanie o "uczciwym płaceniu podatku" w kontekście współczesnego rozwoju inżynierii podatkowej i inżynierii omijania podatków.

Czy "płacenie podatku" ma jeszcze w ogóle pozytywny wydźwięk, bo mi kojarzy się wyłącznie z "frajerami".

Elasp (6859 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi szarley

>Patriotyzm nie polega na zaprzeczaniu wadom, ale na walce z nimi, po ich uprzednim uświadomieniu. Wzorem patrioty był ks Jan Ficek, który widział wady i poradził z nimi skutecznie walczyć
>Patriotyzm nie polega na zaprzeczaniu faktom, a raczej na uczciwym spojrzeniu prawdzie w oczy (a poza tym na zwyczajnym zamiataniu chodnika przed domem i uczciwym płaceniu pdatków)

Patriotyzm polega na walce z własnymi wadami - przede wszystkim na tym. Czekam więc na taką walkę, przeprowadzaną np. przez redaktorów "Tygodnika Powszechnego" albo "Gazety Wyborczej".
Walka z wadami społecznymi, w szczególności za pomocą pisania o nich w nieskończoność, na pewno nie jest skuteczna.

#23
09-02-2020 21:22
 Ocena 1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Dragan Dargomier
>    Morawiecki, słyszałeś?! Hamer chce, żebyś mu opowiedział coś o tej Wielkiej Szwajcarii. On chce tę wersję opowieści, w której jest dużo mowa o demokracji bezpośredniej, przywiązaniu do ojczyzny i szacunku do banków.

Przyjęcie poglądu, że wszycy kłamią, manipulują, knuja, nie mają żadnych prawdziwych wartości, żadnego celu poza hedonistycznym i pełnym perwersji czolganiu się do własnej śmierci to jest nihilizm, intelektualna depresja, rozpacz, która prowadzi do samozniszczenia, do duchowego samobójstwa.

Też często zaliczam ten stan ale Walczę z tym i Tobie też taka walkę proponuję.

Skoro nie istnieją żadne autentyczne wartosci, to je stwórz. Kto je stworzy jesli nie Ty?

Ja się nie poddaję. Cierpię ale wciąż podejmuję walkę i robię swoje.
Zamierzam pustkę przekuć w nadzieję nawet jeżeli ta nadzieja będzie tylko moim naiwnym wyobrażeniem.

Trzeba się na coś zdecydować albo idziesz w dół albo w górę.

#24
09-02-2020 21:24
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Elasp
> Patriotyzm polega na walce z własnymi wadami - przede wszystkim na tym. Czekam więc na taką walkę, przeprowadzaną np. przez redaktorów "Tygodnika Powszechnego" albo "Gazety Wyborczej".
>Walka z wadami społecznymi, w szczególności za pomocą pisania o nich w nieskończoność, na pewno nie jest skuteczna.

Nie można walczyć z wadami bez dyskusji o nich

Na fR masz walkę W. Przytulskiego, który twierdzi, że Jedwabne nie istniało, a Polacy nie niszczyli cerkwi na Chełmszczyźnie


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#25
09-02-2020 21:31
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>Patriotyzm nie polega na zaprzeczaniu faktom, a raczej na uczciwym spojrzeniu prawdzie w oczy (a poza tym na zwyczajnym zamiataniu chodnika przed domem i uczciwym płaceniu pdatków)
>Już wiemy, że prawda prawdzie nierówna i każdy ma swoją.

Twoja "prawda":
Napisałeś, że ktoś za mnie pracował, że moja praca polegała na patrzeniu jak pracują inni, że dobrobyt zawdzięczam pracy innych, że kiedy inni na mnie pracują, ja piję trzecią kawę, że kiedy inni pracują, ja leżę w sadzie. Napisałeś, że dom zbudowałem nie płacąc budowlańcom, że chodzisz w Berlinie głodny, że mając dochód 15 000 zł/mies zabierasz chleb dziecku, że nie masz prawa chodzić po berlińskim chodniku.
To twoja "prawda"

Biedny ciul: syn prostytutki, mąż prostytutki i "ojciec" prostytutki
Mam prawo do swojej "prawdy" ?
człowieczku o honorze p.ch. ?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi szarley
>Napisałeś, że ktoś za mnie pracował

Nie zaczynaj!
Napisałem, że w czasie kiedy ktoś w ciemnej hali zapieprza od świtu do nocy na taśmie, Ty prawdopodobnie w domu popijasz sobie 3 kawkę.

Pomylilem się?

Mylę się sądząc, że próbujesz zachować ten stan?

Masz pretensje, że nie określam twoich poglądów jako źródła zbawienia ludzkości?

Nie lubię twoich poglądów. Są mi obce, wrogie, sprzeczne z moimi.

Moja wizja świata zasadniczo różni się od twojej.

#27
09-02-2020 23:16
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi szarley

>Nie można walczyć z wadami bez dyskusji o nich

Kiedy będziemy walczyć, jak już zaczniemy dyskutować? Dyskusja z pewnością zboczy na zagadnienie ogólniejsze, np. co jest wadą i dlaczego.

Polski naród nie ma ani mniej, ani więcej wad niż jakikolwiek inny naród. Podczas gdy my będziemy roztrząsać wady narodowe, inne narody będą się bogacić.

>Na fR masz walkę W. Przytulskiego, który twierdzi, że Jedwabne nie istniało, a Polacy nie niszczyli cerkwi na Chełmszczyźnie.

W obydwu tych miejscach działali konkretni Polacy. W ocenie narodu (jeżeli już mamy jej dokonywać) ważne są tendencje, a nie konkretne zdarzenia, czy to najbardziej chlubne, czy najbardziej niechlubne.

Pozwólmy Polakom spokojnie się bogacić. "Dumę narodową" można uznać za przydatny czynnik motywacyjny. Drużyna, która przed meczem nie wmawia sobie, że jest silna i wspaniała, przegrywa.

#28
09-02-2020 23:47
 Ocena 2 na 2
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Elasp
>Pozwólmy Polakom spokojnie się bogacić. "Dumę narodową" można uznać za przydatny czynnik motywacyjny. Drużyna, która przed meczem nie wmawia sobie, że jest silna i wspaniała, przegrywa.

Oglądam "Die Erde bei Nacht", nastawiony i w kontekście tej wypowiedzi poczulem naszą zwierzęca nature.

Widać naszą wzajemna rywalizację. Widać konkurencję, walkę o zasoby, kreację hierarchii, która ma pomóc w tej walce.

Wiadac jak każdy dąży do kontroli i podporządkowania sobie innych.

Widać dzungle pełna ludzi.

Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka

   Morawicki, słyszałeś?! Hamer chce, żebyś mu naopowiadał głupot, to sobie wybierze jakieś naiwne wyobrażenie, które przekuje w nadzieję zwalczenia nihilizmu. Morawicki, weź, opowiedz mu coś o heraldyce, że będzie miał symetrycznego ptaka, ale za to ze złotymi butkami. On tego potrzebuje, żeby wierzyć w Polskę, bo jak patrzy, to nic nie widzi. Musi być w transie wojennym. Musi walczyć, choćby z nihilizmem! Nihiliści wszystkich krajów, strzeżcie się! Nadchodzi Hamer ze smartfonem, tam ma aplikację Nadzieja Niepodległej! Jak zdobywa punkty na promocji, to ptaszek do niego macha skrzydełkami, a jak wygra to dostanie artefakt - złote butki od krasnoludka! To mu nadaje sens, wartość i treść. Nie możecie mu z Dudą tego zabrać!
****** *******

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska

Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Elasp

>Pozwólmy Polakom spokojnie się bogacić.

   Myślisz, że ktoś czeka na pozwolenie?
****** *******

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365