Racjonalista - Strona głównaDo treści
Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
08-02-2020 22:17Mariusz Agnosiewicz (moderator)Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
Ocena 2 na 2
W niemieckim RMF wyśmiano przejęcie przez LOT niemieckich linii lotniczych Condor, lecz wirtemberska prasa widzi w tym część większego planu. Jak pisze Stuttgarten Zeitung: "Prawicowy rząd PiS chce doprowadzić Polskę ekonomicznie do europejskiej czołówki do roku 2040. Wszystko zaczęło się od przejęcia niemieckiej linii lotniczej Condor oraz budowy megaportu lotniczego pod Warszawą - Centralny Port Komunikacyjny 'Solidarność' znalazłby się w pierwszej dziesiątce w Europie, przyćmiewając pogrążony w skandalach port lotniczy w Berlinie, a nawet uzależniając Niemcy od nowego lotniska." Czy Unia pozwoli na to?
www.stuttg(*)49-4e71-a8a0-cf7e834840cd.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..
#391
20-02-2020 15:57
 Ocena 2 na 2
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>Nikt tu mnie nie olewa
>Czyli jakie są przyczyny?

Przyczyny pogardy a nie olewania są takie, że przejawiam sprzeczne przekonania.

To jest zaczyn tego co prowadzi np. do wojen religijnych.

szarley (54913 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>Musiałbyś najpierw ujawnić gdzie żyjesz alTy tego nie zrobisz, bo uważasz, że wszycy czają się na twoja emeryturę kapitałową.
Znów chochoł debila.
Za ile stręczysz swoje dzieci?

>>Nie mierz innych swoją miarą. W twoim świecie na karmeinie krowy trzeba mieć pozwolenie, nie stać? krowa pada z głodu
>W moim świecie potrzeba licencji na wydojenia krowy i na jej zarzniecie.
... i na nakarmienie

Dlatego jeśli ktoś nagle dźwignie cenę za licencję krowa będzie "o pusty żłób zębami dzwonić"

>Opodatkowanej licencji i podlegającej wolnej wymianie handlowej.
To nie ma znaczenia dla głodnego zwierzęcia

>Oczywicie możesz karmić krowy, nie ma problemu ale czy będziesz chciał je karmic jeżeli nie będziesz mógł ich wydoic i zarznac?
w krystkonizmie nie mogę karmić krów jeśli nie wykupię licencji, a żeby je wyprowadzić na pastwisko muszę : wykupić licencję na pasanie krów (cena codziennie inna) i zapłacić podatek od pastwiska (cena codziennie inna)

Debil udający ekonomistę nie słyszał o czymś takim jak stabilne warunki produkcji rolnej.

Zwolennik jawności ukrywa jakie rzeczywiście ma wykształcenie

Użalający się nad zwierzętami "żyjącymi w klatkach" godzi się na głodzenie zwierząt tępy sadysta

>>A jedyna odpowiedź CIULA - SADYSTY :
>>Cytat:
Zacznie cierpieć to zacznie szukać rozwiązań swoich problemów.
>>Przystosuje się.

>>Bodaj tak twoje dzieci potraktowano !

>W poozostawieniu krowy samej sobie nie ma nic z traktowania jej.
>Nie traktujesz jej tylko zostawiasz ją w spokoju.
Bodaj tak twoje dzieci potraktowano tępy sadysto!


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi farmer
>Kto miał się opodatkować? Ludzie w spółdzielczych mieszkaniach? Czy fabryka która nie miała na wypłatę dla ludzi miała im jeszcze zapłacić podatek od hali?

- A dlaczego fabryka nie miała na wynagrodzenia?
- Bo nie sprzedała produkcji w dobrej cenie.
- A dlaczego nie sprzedała produkcji w dobrej cenie?
- Bo nie miał kto jej kupić, byli chętni ale nie mieli kasy.
- A dlaczego nie mieli kasy?
- Bo byli bezrobotni.
- A dlaczego byli bezrobotni?
- Bo nie mieli dostępu do środków produkcji.
- A dlaczego nie mieli dostępu do środków produkcji?
- Bo środki produkcji były już nośnikiem i lewarem wartości zapewniającym dziadostwu renty kapitałowe.

Czy Ty nie czaisz jeszcze, że gdy wstajemy rano i w sposób zorganizowany współdziałamy to MAMY a kiedy nie współdziałamy lecz walczymy każdy o każdy trawniczek dla siebie to NIC NIE MAMY?

Nie zczaiłeś, że jeżeli własność ulegnie potężnej koncentracji, to pracuje tylko 10% a reszta stoi i się patrzy a też potrzebuje jeść?

Nie skumałeś jeszcze, że nie liczy się tylko, że się robi ale liczy się przede wszystkim co się robi i kiedy połowa ludzkości jest zaangażowana w wypełnianie kwitów, to choć wszyscy zajęci nie ma co jeść?

Kapitał powinien służyć ORGANIZACJI SPOŁECZEŃSTWA w celu zaspokojenia potrzeb jego członków a nie ma służyć budowie złotych wież!

Czy wiesz, że człowieka można wykończyć budową złotej wieży, jeżeli ten nie zajmie się przy tym właściwie zaspokojeniem własnych potrzeb?

Czy nie rozumiesz, że każde ręce nie tylko muszą być zaangażowane, nie tylko zorganizowane ale jeszcze ukierunkowane we właściwym celu.

Wkrótce będzie 5 dziadów z własnością i rentą kapitałową na 1 młodego bez żadnego mienia - wiesz co to oznacza?
To oznacza katastrofę!
To oznacza, że wybuchnie wojna i wszyscy zaczną się napieprzać o zasoby!
To jest tak oczywiste jak 2x2!

#394
20-02-2020 17:10
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi szarley
>jeśli ktoś nagle dźwignie cenę za licencję krowa będzie "o pusty żłób zębami dzwonić"

Więcej, więcej, jeszcze więcej dla mnie, jeszcze więcej tylko dla mnie.

Wy dziadostwo rozumujecie WZROSTAMI, macie rozum szarańczy.

farmer (22440 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>Kto miał się opodatkować? Ludzie w spółdzielczych mieszkaniach? Czy fabryka która nie miała na wypłatę dla ludzi miała im jeszcze zapłacić podatek od hali?
>- A dlaczego fabryka nie miała na wynagrodzenia?
>- Bo nie sprzedała produkcji w dobrej cenie.

Zejdź na ziemię i kup sobie książkę do historii.

Historii rozumiesz. Dowiesz się czemu ZSRR przestał kupować w Polsce. Dowiesz się jak utrata 90% rynku zbytu położy zakład w którym pracuje 20000 ludzi.

Dowiesz się ze za samoloty które poleciały do ZSRR zakład nie dostał pieniędzy.
Dowiesz się co to oznacza dla miasta w którym 60% ludzi robi w tym zakładzie.

Rozumiesz historia.

Dziś widzimy, że dzięki strefie wielu ludzi nadal mieszka i pracuje w Mielcu - cieszy się związkowiec. - Kolejne rządy przypisywały sobie ten sukces, lecz aby do niego doszło, potrzebne były protesty kilku tysięcy ludzi pozbawionych pensji. Musiało dojść np. do tego, że odcinano im prąd, przez co jedno z mieszkań się zapaliło, gdy dziecko odrabiało lekcje przy świeczce. To spowodowało zaostrzenie nastrojów. Podkreśla jednocześnie, że pracownicy starali się nie zatrzymywać produkcji, aby nie pogarszać sytuacji zakładów. - Gdybyśmy byli związkiem roszczeniowym, co się nam zarzuca, nie uratowalibyśmy naszych firm - kończy.

Rozumiesz? Bo mam spore wątpliowści że ty jesteś po studiach.

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
>W krystkonizmie klasa żyjąca z podatków od najkreatywniejszych będzie biedotą?

Nie zakładam życia z podatków, przy rozproszonej własności presja będzie na obniżanie podatku.

Dochód podatkowy to będzie uzulupelnienie wynagrodzenia.

szarley (54913 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
A może by tak jaśnie paniczyk raczył odpowiedzieć na wpis przez siebie sprowokowany?
Czy znów argujmenta przerosły pajacyka bez matury udającej absolwenta uniwersytetu? Zwolennika jawności utajniającego nawet swoje wykształcenie?

Napisałem ARGUMENTA debilu znów ucieczka?

>Musiałbyś najpierw ujawnić gdzie żyjesz alTy tego nie zrobisz, bo uważasz, że wszycy czają się na twoja emeryturę kapitałową.
Znów chochoł debila.
Za ile stręczysz swoje dzieci?

>>Nie mierz innych swoją miarą. W twoim świecie na karmeinie krowy trzeba mieć pozwolenie, nie stać? krowa pada z głodu
>W moim świecie potrzeba licencji na wydojenia krowy i na jej zarzniecie.
... i na nakarmienie

Dlatego jeśli ktoś nagle dźwignie cenę za licencję krowa będzie "o pusty żłób zębami dzwonić"

>Opodatkowanej licencji i podlegającej wolnej wymianie handlowej.
To nie ma znaczenia dla głodnego zwierzęcia

>Oczywicie możesz karmić krowy, nie ma problemu ale czy będziesz chciał je karmic jeżeli nie będziesz mógł ich wydoic i zarznac?
w krystkonizmie nie mogę karmić krów jeśli nie wykupię licencji, a żeby je wyprowadzić na pastwisko muszę : wykupić licencję na pasanie krów (cena codziennie inna) i zapłacić podatek od pastwiska (cena codziennie inna)

Debil udający ekonomistę nie słyszał o czymś takim jak stabilne warunki produkcji rolnej.

Zwolennik jawności ukrywa jakie rzeczywiście ma wykształcenie

Użalający się nad zwierzętami "żyjącymi w klatkach" godzi się na głodzenie zwierząt tępy sadysta

>>A jedyna odpowiedź CIULA - SADYSTY :

Cytat:
Zacznie cierpieć to zacznie szukać rozwiązań swoich problemów.
Przystosuje się.

>>Bodaj tak twoje dzieci potraktowano !

>W poozostawieniu krowy samej sobie nie ma nic z traktowania jej.
>Nie traktujesz jej tylko zostawiasz ją w spokoju.
Bodaj tak twoje dzieci potraktowano tępy sadysto!

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Zaraz zaraz. ALE podatek od POSIADANIA PATENTU uchwalany jest w hamerlik-raju w demokracji bezpośredniej, czyż nie tak?
>I na co patrzą głosujący? Z czego wynika ich decyzja? Czy nie przypadkiem z.. dochodu z patentu "jak w waszym podłym systemie"? Wiem wiem, pewnie również ze stanu posiadania właściciela.

W wyborze podatku każdy będzie raczej patrzył na siebie.
Mam cos, nie chce płacić podatku, nic nie mam to przysole podatek innym.

Przyponme, że wyłączna funkcją podatku od własności jest jej rozpraszanie.

>A z czym ów stan posiadania jest związany? M.in. z zarobkiem na patencie "jak w waszym podłym systemie".
>Cytując Miszcza:
>"Opodatkowanie konsumpcji zamiast opodatkowania mienia jest najgłupszym pomysłem na świecie."
>

Dochody z patentu będą obchodziły tych, którzy zechcą go wycenic i których wyceny nadadzą mu wartość na potrzeby określenia wartości podatku.

Dochody od "patentu" będą miały znaczenie ale nie dla wyborców podatku albo przynajmniej nie najważniejsze.

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi farmer
>Rozumiesz? Bo mam spore wątpliowści że ty jesteś po studiach.

W modelu, w którym właściciel fabryki potrzebuje zapłacić swoim pracownikom i jednocześnie konsumentom własnej produkcji oprócz wynagrodzenia za pracę także podatek od środków produkcji wg stawki określonej w jawnej demokracji bezposredniej i wg wartości wyceny jego środków produkcji przez innych właścicieli nikt nikomu niczego nie zabiera - koło się zamyka.

Wszytko co właściciel wyda wróci do niego w zakupach konsumpcyjnych jego produkcji.

Wszycy będą najedzeni, wszycy będą mieli pracę, a właściciel uzyska debet, którego jedynym kosztem będzie podatek, na rozwój własnej produkcji.

Nikomu niczego nie zabraknie wprost przeciwnie wykształci się wysoka organizacja produkcji i konsumpcji.

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi farmer
>Rozumiesz?

Dlaczego u szczytu rewolucji przemysłowej w kryzysie doszło do załamania produkcji i konsumpcji?

Dlaczego wtedy akurat kiedy ludzie nauczyli się robić więcej i lepiej nie mogli niczego zdobyć żeby zaspokoić własne potrzeby?

Podpowiem.
Przez nadmiernie skoncentrowana własność.

To Ty zrozum, że państwowa egzekucja utajnionej i nieopodarkowanej własności oraz podatki od konsumpcji to WADLIWA ORGANIZACJA SPOŁECZNA, ktora przy odpowiednio wysokiej koncentracji kapitału doprowadzi do powszechnej zapaści, wywoła wielki kryzys!

#401
20-02-2020 18:20
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>Rozumiesz? Bo mam spore wątpliowści że ty jesteś po studiach.
>W modelu,

W twoim modelu brakuje tylko jeszcze rzutu kostką i tekstu twój ruch.

Nie da się z tobą rozmawiać. Nie rozumiesz co się działo i co się dzieje.
W Polsce stacjonowały wojska radzieckie a ty pierdzielisz o koncentracji kapitału. ZSRR związało nas ekonomicznie a ty pierdzielisz że za drogo sprzedawaliśmy.

Ja się pytam kto miał się opodatkować w latach 90 jak ludzie mieszkali w mieszkaniach spółdzielczych a zakłady były państwowe i nie miały na wypłaty to piszesz bzdury że drogo sprzedawały.

Jesteś totalnym ignorantem.

#402
20-02-2020 18:30
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka

>To Ty zrozum, że państwowa egzekucja utajnionej i nieopodarkowanej własności oraz podatki od konsumpcji to WADLIWA ORGANIZACJA SPOŁECZNA, ktora przy odpowiednio wysokiej koncentracji kapitału doprowadzi do powszechnej zapaści, wywoła wielki kryzys!

Do Kima napisz do Korei Północnej. Demokratyczna maja w nazwie.

Gówno wywoła nie wielki kryzys. Jak wielki? jak ten z lat 90 gdzie w moim mieście padł zakład 20000 ludzi? czym mnie straszysz?

jestem wstanie porównać swoje miasto 30 lat temu i dziś. Widzę jak zmieniły się wsie wokół. Jak zadbane są domy i podwórka. Wypracowane przez ludzi ich ciężką pracą.
Nie jest miód oj nie. Ale gówno z lat 90 a teraz to niebo a ziemia jeśli chodzi możliwości

#403
20-02-2020 19:32
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
HAmerlik:
Cytat:
Więcej, więcej, jeszcze więcej dla mnie, jeszcze więcej tylko dla mnie.
Wy dziadostwo rozumujecie WZROSTAMI, macie rozum szarańczy.


>W wyborze podatku każdy będzie raczej patrzył na siebie.

Hamerliku , ty dziadu masz rozum szarańczy

>Mam cos, nie chce płacić podatku, nic nie mam to przysole podatek innym.
Cytat:
Więcej, więcej, jeszcze więcej dla mnie, jeszcze więcej tylko dla mnie.


>Przyponme, że wyłączna funkcją podatku od własności jest jej rozpraszanie.
Przypomnę że udajesz absolwenta ekonomicznej uczelni
Piszesz ten hamerbełkot tysiączny raz i nie zmienia to faktu że to zdanie jest pospolitym bełkotem
Funkcją podatku jest zapewnienie finansowania przedsięwzięć wspólnoty. Np budowy przeciwpowodziowych wałów
ale tym masz rozum na poziomie wała, więc nie zrozumiesz


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

szarley (54913 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>Rozumiesz? Bo mam spore wątpliowści że ty jesteś po studiach.
>W modelu, w którym właściciel fabryki potrzebuje zapłacić swoim pracownikom
Odpowiedź debila, która nawet nie zrozumiał na co odpowiada

>Nikomu niczego nie zabraknie wprost przeciwnie wykształci się wysoka organizacja produkcji i konsumpcji.

I wszyscy będą mieli dobry seks 12 razy dziennie, wódka nie będzie powodowała kaca, a papierosy leczą raka płuc

Jak jeszcze UDOWODNISZ tę swoją hamerbrednię, lub chociaż odniesiesz się kontrargumentów... ale niestety ciulem jesteś ciulem umrzesz, i jedyne co poradzisz to uciekać i od nowa pieprzyć swoje mantry

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

szarley (54913 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>Rozumiesz?
>Dlaczego u szczytu rewolucji przemysłowej w kryzysie doszło do załamania produkcji i konsumpcji?

Pyta rzekomy absolwent ekonomicznego uniwersytetu
Zwolennik jawności!!!!!!!

Tfuuu kanalio

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365