 |
Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-02-2020 22:17 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
2 na 2 | W niemieckim RMF wyśmiano przejęcie przez LOT niemieckich linii lotniczych Condor, lecz wirtemberska prasa widzi w tym część większego planu. Jak pisze Stuttgarten Zeitung: "Prawicowy rząd PiS chce doprowadzić Polskę ekonomicznie do europejskiej czołówki do roku 2040. Wszystko zaczęło się od przejęcia niemieckiej linii lotniczej Condor oraz budowy megaportu lotniczego pod Warszawą - Centralny Port Komunikacyjny 'Solidarność' znalazłby się w pierwszej dziesiątce w Europie, przyćmiewając pogrążony w skandalach port lotniczy w Berlinie, a nawet uzależniając Niemcy od nowego lotniska." Czy Unia pozwoli na to? www.stuttg(*)49-4e71-a8a0-cf7e834840cd.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..#91 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > > Moralni ludzie nie potrzebują taic swoich wyborów.> Płacisz podatki od całości swoich zarobków?> Płacisz alimenty w 100% na wianuszek swoich dzieci?> Moralni ludzie nie potrzebują taić swoich wyborów..Gdybyś zaakceptował jawność mienia nie musiałbyś pytać ani też zarzucać, że w odpowiedzi zmyślam lub kłamię. Zaakceptuj jawność posiadłości a będziesz wiedział. Nie potrzebuję niczego taić dlatego propaguję jawność mienia. Potrzebujesz mój wyciąg z rachunku? Mogę Ci dostarczyć. Znajdziesz tam tylko człowieka i jego ludzkie potrzeby, nic ponadto. Chcesz mój wyciąg bankowy? |
#92 3 na 3 | uxbridge (5980 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > NORMĄ jest to co jawi się jako normalne, właściwe, racjonalne, korzystne.Tylko że musi się "jawić" jakiejś znaczącej grupie i ją obowiązywać. W przeciwnym wypadku jest aberracją a nie normą. |
#93 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >Działam we własnym interesie, chodzi mi o mnie, inni są z boku mojego zainteresowania (...)> Właśnie. I dlatego normalni ludzie darzą cię niechęcią lub nawet nienawiścią.> Instynktownie bowiem wiedzą, że zafiksowany na własnej korzyści, przekonany o swojej krzywdzie i i chorobliwie pazerny na pieniądze należysz do pewnego specyficznego gatunku. Takich, którzy widząc nieprzytomnego człowieka najpierw sprawdzą jego portfel a dopiero potem puls (jesli w ogóle). Takich, którzy domagają się pomocy nawet jeśli jej nie potrzebują, ale sami jej nie udzielą nawet gdy mogą.> Dla takich pasożytów mamy ewolucyjnie uwarunkowaną pogardę, bo są nie tylko społecznie nieużyteczni ale szkodliwi i potencjalnie niebezpieczni. Hamerlik, jesteś stereotypem glisty, tasiemca społecznego. Więc nie dziw się, że budzisz obrzydzenie.> Nie pocieszaj się, że "inni" (w tym ja) są tacy sami. To nieprawda. Jesteś w mniejszości, bo osobnicy z twoimi cechami są usuwani przez ewolucję. Co prawda, w dzisiejszych czasach dobrobytu niezbyt intensywnie.Bardzo przyjazny wywód. Barrrrrrrdzo! Zawsze można liczyć na twoją przychylność. Przypominam, ze w mojej koncepcji księgi kapitału zapis świadectw własności ma być rozproszony i kryptograficznie zabezpieczony. Co stoi w księdze jako twoje, tylko twoje pozostaje. Nikt Ci niczego nie odbierze w związku z wyjawieniem mienia. A że będziesz musiał umawiać się z wiedzą innych co masz to już inna sprawa. |
#94 2 na 2 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >NORMĄ jest to co jawi się jako normalne, właściwe, racjonalne, korzystne.> Tylko że musi się "jawić" jakiejś znaczącej grupie i ją obowiązywać.> W przeciwnym wypadku jest aberracją a nie normą.Pracuję nad tym. Przekonania u innych potrzeba zaszczepić i poczekać, aż się w ich umysłach rozwiną. Nie od razu Rzym zbudowano. Twój umysł walczy z nową ideą, bo ma zaszczepione sprzeczne ale w którymś momencie dochodzie jednak do rozwoju nowych idei i przełomu. Musimy czekać. Zauważ ile komunizm się łamał. Sądzisz, że z podłym kapitalizmem pójdzie szybciej? Ja nie sądzę. To będą dziesięciolecia. Może jakiś poważny kryzys tu pomoże, kiedy w końcu nadejdzie. |
#95 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Potrzebujesz mój wyciąg z rachunku?> Chcesz mój wyciąg bankowy?Nie. Napisz tylko, czy płacisz podatki od całości swoich zarobków. Napisz, czy płacisz alimenty w 100% na wianuszek swoich dzieci. Moralni ludzie nie potrzebują taić swoich wyborów..
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#96 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | Mnie to się zdaje, że kapitalizm poddaje się ewolucji, ale be z twoich 'cennych' odkryć. Już ewoluuje. Popatrz choćby na ekologię, lub dbałość o bezpieczeństwo użytkowników produktów wytwarzanych przez wielkie koncerny. Przyjdzie czas i na pracowników Amazonu i na ludzi w krajach III świata.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
| Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >Wprowadzenie podatku katastralnego od wartości, czego wprowadzać go nie chce żadne państwo> Owszem, nie chce wprowadzać, bo większość (przynajmniej w Europie) już od dawna go niestety wprowadziła.VAT nie jest podatkiem katastralnym, akcyza nie jest winiety nie są. Ryzykiem jest obciążać podatkiem katastralnym wartości dóbr, które nie mają cechy trwałości. Tak, ale w nieruchomościach najczęściej. Rozumiem, że mówisz od wartości dobra, a nie "własności", bo nie każda własność da się wycenić, choć te rożne pojęcia łączy się zupełnie niezrozumiale, tak że zapadają już w podświadomy nawyk. Np. umiem naprawiać zegarki i to moja umiejętność, moja wiedza i własność, a warsztat zegarmistrza spakujesz do walizki. Wycenisz to?
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
#98 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >Potrzebujesz mój wyciąg z rachunku?> >Chcesz mój wyciąg bankowy?> Nie. Napisz tylko, czy płacisz podatki od całości swoich zarobków.> Napisz, czy płacisz alimenty w 100% na wianuszek swoich dzieci.> Moralni ludzie nie potrzebują taić swoich wyborów..Tak myślałem, że to jedynie prowokacja. |
#99 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Przyjdzie czas i na pracowników Amazonu i na ludzi w krajach III świata.Nie wątpię ale skoro już raz się załapałem na wyniszczającą pracę, co przeminęło zaznaczam ale nie wiadomo co przyniesie przyszłość, to wolę dmuchać na zimne. |
Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora |
Nie wiem, jakiego Morawieckiego masz na myśli, ale sprawa jest beznadziejna. Dlaczego? Bo za finanse samorządów odpowiada samorząd, a nie rząd. Są wielkie banki o względnie dobrych bilansach, które radzą sobie z płynnością na tyle dobrze, że bez trudu obsługują bieżące rachunki wielkich firm i instytucji. Dlaczego samorząd trzymał swoje pieniądze w małym banku spółdzielczym? ***** *******
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska |
Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora |
Rekompensat nie będzie, a dla urzędników, którzy podjęli błędne decyzje przy wyborze banku spodziewam się wyroków karnych za niegospodarność. ****** *******
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > bo są nie tylko społecznie nieużyteczni ale szkodliwi i potencjalnie niebezpieczni. Hamerlik, jesteś stereotypem glisty, tasiemca społecznego.Nie rozumiem. Wstaję codziennie przed 7.00, zaczynam gonitwę, żeby o 7.30 wybiec do roboty, cały dzien intensywnie pracuję dla innych ludzi, robię coś czego potrzebują, wracam do wynajętego mieszkania przed 19.00, gdzie czeka na mnie stos wezwań i rachunków a przecież trzeba jeszcze coś zrobić dla dzieci. Sądzisz, że jestem społecznie nieużyteczny? Na czym polega niebezpieczeństwo? Chodzi o to, że dążę do wyjawienia mienia i opodatkowania własności w miejsce podatków od biedy i to podważa wasz ład społeczny? Jezeli społeczeństwo jest źle zorganizowane to wartością jest lepszą organizację społeczną projektować i własne plany propagować. Załóżmy, że wkrótce nadejdzie kolejny kryzys gospodarczy, człowiek nie będzie miał co zrobić, co zjeść i co zrobicie? Rozłożycie ręce i zabezpieczywszy się najpierw w pozyskanej własności będziecie twierdzić, że tak musi być? Że nie wystarcza zasoby i wola do pracy, bo najpierw potrzeba wasze należności spłacić. Kiedy nadejdzie kolejny, gospodarczy cyklon dać się pochłonąć, wystawić własne dzieci, żeby paru cwaniakow pożyło na bogato? Ja wolę mieć plan. Na razie jakoś się żyje, chwilami lepiej, chwilami gorzej ale jak na horyzoncie pojawi się katastrofa to trzeba działać, potrzeba być przygotowanym. Ostatni kryzys przeszedłem z tak potężnym regresem egzystencjanym, że nigdy więcej. Szukajcie frajerów i niewolników gdzieś indziej. |
Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora |
Nie pochlebiaj sobie! Trolling jest wszechobecny w mediach. Poważane media mogą nawet dążyć do tego, by sprawić wrażenie, że premier kraju jest zamieszany w jakieś quasi-aferalne transakcje. Robią to albo na zamówienie, labo w pogoni za sensacją i zyskiem. Tylko ktoś obeznany z tymi technikami potrafi podejść do tego na chłodno. Odbiorca przekazu medialnego porusza się w tych relacjach po omacku i tylko trzeźwy umysł, niepodatny na medialne mistyfikacje, radzi sobie w tym gąszczu dezinformacji. Nie podobają Ci się takie zimne komentarze, więc trochę histeryzujesz. ****** *******
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska |
Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora |
W Polsce, jak zawsze, trwa bardzo ostra walka o kasę. Szykują się duże przewały. Kto trzyma za dużo pieniędzy w banku, może przeżyć wiele rozczarowań, o ile przeżyje.  ****** *******
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska |
#105 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >Norma to coś, co funkcjonuje i obowiązuje w szerszej skali. Twoje pomysły nie funkcjonują nigdzie poza brzydkimi zakamarkami twego umysłu. Nie mogą być więc żadną normą z definicji.> NORMĄ jest to co jawi się jako normalne, właściwe, racjonalne, korzystne.Czyli dla pedofila NORMĄ jest seks z pięcioletnią dziewczynką Gratuluję moralnego kodeksu Rozumiem, mam uszanować twoją "niezgodność" zboczeńcu.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|