 |
Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-02-2020 22:17 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
2 na 2 | W niemieckim RMF wyśmiano przejęcie przez LOT niemieckich linii lotniczych Condor, lecz wirtemberska prasa widzi w tym część większego planu. Jak pisze Stuttgarten Zeitung: "Prawicowy rząd PiS chce doprowadzić Polskę ekonomicznie do europejskiej czołówki do roku 2040. Wszystko zaczęło się od przejęcia niemieckiej linii lotniczej Condor oraz budowy megaportu lotniczego pod Warszawą - Centralny Port Komunikacyjny 'Solidarność' znalazłby się w pierwszej dziesiątce w Europie, przyćmiewając pogrążony w skandalach port lotniczy w Berlinie, a nawet uzależniając Niemcy od nowego lotniska." Czy Unia pozwoli na to? www.stuttg(*)49-4e71-a8a0-cf7e834840cd.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..#136 4 na 4 | szarley (54913 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >A na targowiskach handel wymienny pietruszka za marchewkę> Można. Ktoś musi jednak cenić gruszkę, którą masz mu do zaoferowania, żeby dać Ci coś w zamian.Pech w tym, że na moją gruszkę reflektuje właściciel fasoli, a ja nie potrzebuję fasoli Jeszcze przed maturą doucz się po co wymyślono pieniądze Na pewno nie po to, żeby dochodził do własności domu oszczędzając w hulajnogach > Produkcja wielkoprzemysłowa wcale nie okazała się zbawieniem świata.Zanim zdasz maturę dowiedz się co to jest wydajność pracy i jaki wpływ ma na cenę towaru Dopóki nie istniała produkcja przemysłowa, większość ludzi chodziła boso. > U ludzi na taśmach emocje/uczucia są niżej rozwinięte niż u ludzi pracujących we własnych ogródkach.Tak, ale nie masz żadnego pomysłu na zastąpienie ludzi przy taśmach. ŻADNEGO. Proponujesz jedynie likwidację urlopów, chorobowych ubezpieczeń i ośmiogodzinnego dnia pracy. W zamian "robole" mają wiedzieć kto jest właścicielem taśmy. Sam byś na taki dil nie poszedł, ale innych chcesz uszczęśliwiać > Wasz model społeczny prowadzi ludzkość do regresu a nie do rozwoju.Jasne, porównaj sobie warunki w jakich żył twój dziadek i twoje dzieci Regres... Znów się świnka najarała i wymyśla brednie > >Tysiące lat temu wymyślono coś takiego jak PIENIĄDZ dla ułatwienia handlowej wymiany i oszczędności.> Prawdziwy pieniądz nie służy oszczędzaniu.Amen. Oszczędzać trzeba w hulajnogach Poczytaj choć podręcznik ekonomii dla techników > Prawdziwy pieniądz buforuje wartość na czas wymiany handlowej, gdy świadczenia wzajemne nie mogą zostać zrealizowane równocześnie. Powinien istnieć jedynie przez chwilę i jedynie w wartości niewykonanego świadczenia wzajemnego a po jego wykonaniu bezpowrotnie znikać.Poczytaj choć podręcznik ekonomii dla techników > >Mam na budowę domu oszczędzać magazynując hulajnogi rowery, stare samochody?> Masz mieć mały dom zanim kupisz duży w jego miejsce,a najpierw psią budę, potem szałas, potem altanę i w tym szałasie mam mieszkać. Stanowczo wolę oszzczędzać w pieniądzu i wziąć kredyt Ty to jednak debil jesteś. Nie dziwota, że nikt nie idzie za tobą > W moim modelu nie kupisz wielkiego domu nie mają zupełnie nic.Dlatego twój model jest głupi Amen > >Wolę wziąć KREDYT debilu, i nie boli mnie, że tobie się nie udało.> Niby wolisz ale nie bierzesz.Znów lepiej znasz mój życiorys niż ja sam? Wróżka z ciebie? > Nie jesteś debilem więc wiesz, że waszych chwilówek trzeba wystrzegać się jak ognia,Rozróżnij chwilówkę od kredytu. Różni się oprocentowaniem "ekonomisto", który nie poradzi policzyć procentów!!!!!!!!!!!!!!! > >>Poważnie ostrzegam wszystkich najemnych roboli przed zakupem mieszkania w waszym lichwiarskim modelu na kredyt. To pułapka.> >Na szczęście nikt twoich rad nie słucha> Na szczęście cwaniaków i własne nieszczęście.Wytrzeźwiej > >>Przyjdzie kryzys, wszytko stracą i zostaną z potężnymi długami.> >"Przyjdzie noc tak czarna jak dupa Murzyna"> >Skończ pipcyć swoje mantry> Zatem nie masz się czym martwić. Wszyscy są bogaci i szczęśliwi, każdy docenia waszą tajemnice mienia, tysiące podatków od konsumpcji, lichwiarski pieniądz - kto chciałby ten raj zmieniać?No na szczęście jakoś nikt oprócz ciebie > Ja sam go nie zburzę.Wiem, pora, żebyś ty też to zrozumiał
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#137 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Bez eksperymentu ciężko wnioskowac, dlatego proponuję eksperyment - publicznie jawny - najlepiej przy jakiejś uczelni ekonomicznej.Gówno proponujesz i skończ powtarzać tę brednię o eksperymencie. Uciekasz od dyskusji uciekasz od pytań a ekonomicznej uczelni niczego nie proponowałeś i nie proponujesz
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Czy w tym twoim zakładzie w Berlinie znają pojęcie paska płacowego?Kwit jedno, rzeczywistość drugie, przelewy pieniężne są utajnione a za ujawnienie cudzych grozi surowa kara w waszym podłym kapitalizmie. |
#139 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >Wiesz czemu wygrał? Bo w USA ludzie kupowali jak pojebani chaty na które ich nie było stać. Nie qrwa mieszkanie ale hacjendy na wynajem bo był tani kredyt.> W moim modelu to niemożliwe, masz debetu tyle ile masz własności i ani trochę więcej.> Ponadto woim modelu debet nie przyrasta natychmiast lecz w tempie ostatnich obrotów pieniężnych.> Gdybyś w moim modelu kupił własność za 200 jednostek pieniężnych (godzinek) lecz wykazywał 40 godzinek miesięcznego obrotu, twój debet 200 godzinek przyrastałby przez 5 miesięcy, nie szybciej.Magazyny zawalone towarem będą czekać na szczęśliwca który uzbiera debet. A że to trwa dziesiątki lat to tną zamówienia u producentów. Huty wygaszają piece bo nikt nie odbiera blachy na dach. Fabryki chemiczne robią to samo bo zbyt na farbę na ta blachę nie istnieje. Budowlanka lezy i kwiczy. Transport dostaje rykoszetem bo nie ma co wozić. Whuj ludzi traci pracę w sektorze co dodatkowo pogłębia kryzys. Zaczyna się kreacja długu od tych którzy już mają (huj wie jak). Ponieważ mają to pożyczają na procent tym co nie mają. Zaczynają powstawać banki które pożyczają dług na procent od właścicieli emitując obligacje (które potem wykupują od właścicieli) i udzielają pożyczek tym którzy chcą kupić mieszkanie. Z czasem banki dzięki marży obracają już tylko marżą z długów tworząc lokaty na mały procent by pozyskać więcej kapitału. Oczywiście ty gdy zobaczysz proceder.....no co zrobisz? Powiesz że to nie możliwe ok huta stoi. |
#140 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > przelewy pieniężne są utajnione a za ujawnienie cudzych grozi> surowa kara w waszym podłym kapitalizmie.Nie wiem jak tam u ciebie w Reichu, ale w Polsce można sprawdzić, co wpływa od firmy w której pracuję do US. W hamerlik-raju nakładają obowiązek płacenia za to i owo. Nie wywiniesz się. Jak stajesz się niewypłacalny - nalany na twarzy cwaniak wchodzi do twojego domu jak do swojego. To ja już wolę TEN kapitalizm 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#141 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | Siedzisz wieczorami gównie na forum, nie pieprz farmazonów że czegoś tam szukasz.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#142 1 na 3 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Siedzisz wieczorami gównie na forum, nie pieprz farmazonów że czegoś tam szukasz.Wracam z roboty o 19.00 a wianuszek moich dzieci kładzie spać zaraz po 20.00. W waszym świecie mam półtorej godzinki na bycie z dziećmi ale za to Vonovia będzie miała teraz 2 miliardy zysku. Coś za coś. Robię z swoim czasem co chcę, jeszcze twoim niewolnikiem nie zostałem i nie zamierzam, poświęcam swoje życie na opluwanie waszego podłego kapitalizmu i OK, wg twoich własnych wartości mogę robić co uważam i właśnie to uważam za ważne. |
#143 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >>Wiesz czemu wygrał? Bo w USA ludzie kupowali jak pojebani chaty na które ich nie było stać. Nie qrwa mieszkanie ale hacjendy na wynajem bo był tani kredyt.> >W moim modelu to niemożliwe, masz debetu tyle ile masz własności i ani trochę więcej.> >Ponadto woim modelu debet nie przyrasta natychmiast lecz w tempie ostatnich obrotów pieniężnych.> >Gdybyś w moim modelu kupił własność za 200 jednostek pieniężnych (godzinek) lecz wykazywał 40 godzinek miesięcznego obrotu, twój debet 200 godzinek przyrastałby przez 5 miesięcy, nie szybciej.> Magazyny zawalone towarem będą czekać na szczęśliwca który uzbiera debet. A że to trwa dziesiątki lat to tną zamówienia u producentów. Huty wygaszają piece bo nikt nie odbiera blachy na dach.> Fabryki chemiczne robią to samo bo zbyt na farbę na ta blachę nie istnieje. Budowlanka lezy i kwiczy. Transport dostaje rykoszetem bo nie ma co wozić. Whuj ludzi traci pracę w sektorze co dodatkowo pogłębia kryzys.> Zaczyna się kreacja długu od tych którzy już mają (huj wie jak). Ponieważ mają to pożyczają na procent tym co nie mają.> Zaczynają powstawać banki które pożyczają dług na procent od właścicieli emitując obligacje (które potem wykupują od właścicieli) i udzielają pożyczek tym którzy chcą kupić mieszkanie. Z czasem banki dzięki marży obracają już tylko marżą z długów tworząc lokaty na mały procent by pozyskać więcej kapitału.> Oczywiście ty gdy zobaczysz proceder.....no co zrobisz?> Powiesz że to nie możliwe ok huta stoi.Piękny świat narysowałeś. Gratuluję konstrukcji świata. Może podkreślę, że to wszystko stoi na przemocy państwa, które podejmuje się przymusowej egzekucji utajnionej i nieopodatkowanej własności. Nie muszę chyba wyrażać co sądzę o tym dziadostwie? |
#144 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >>>Wiesz czemu wygrał? Bo w USA ludzie kupowali jak pojebani chaty na które ich nie było stać. Nie qrwa mieszkanie ale hacjendy na wynajem bo był tani kredyt.> >>W moim modelu to niemożliwe, masz debetu tyle ile masz własności i ani trochę więcej.> >>Ponadto woim modelu debet nie przyrasta natychmiast lecz w tempie ostatnich obrotów pieniężnych.> >>Gdybyś w moim modelu kupił własność za 200 jednostek pieniężnych (godzinek) lecz wykazywał 40 godzinek miesięcznego obrotu, twój debet 200 godzinek przyrastałby przez 5 miesięcy, nie szybciej.> >Magazyny zawalone towarem będą czekać na szczęśliwca który uzbiera debet. A że to trwa dziesiątki lat to tną zamówienia u producentów. Huty wygaszają piece bo nikt nie odbiera blachy na dach.> >Fabryki chemiczne robią to samo bo zbyt na farbę na ta blachę nie istnieje. Budowlanka lezy i kwiczy. Transport dostaje rykoszetem bo nie ma co wozić. Whuj ludzi traci pracę w sektorze co dodatkowo pogłębia kryzys.> >Zaczyna się kreacja długu od tych którzy już mają (huj wie jak). Ponieważ mają to pożyczają na procent tym co nie mają.> >Zaczynają powstawać banki które pożyczają dług na procent od właścicieli emitując obligacje (które potem wykupują od właścicieli) i udzielają pożyczek tym którzy chcą kupić mieszkanie. Z czasem banki dzięki marży obracają już tylko marżą z długów tworząc lokaty na mały procent by pozyskać więcej kapitału.> >Oczywiście ty gdy zobaczysz proceder.....no co zrobisz?> >Powiesz że to nie możliwe ok huta stoi.> Piękny świat narysowałeś.> Gratuluję konstrukcji świata.podziękuj sobie a nie mi. To wizja twojego świata. Skoro debet się uzyskuje latami to chyba naturalne że z roboty wyleci whuj ludzi. Komu sprzedasz blachę? > Może podkreślę, że to wszystko stoi na przemocy państwa, które podejmuje się przymusowej egzekucji utajnionej i nieopodatkowanej własności.> Nie muszę chyba wyrażać co sądzę o tym dziadostwie?Jakiego państwa? Ktoś komuś pożyczył pieniądze. Ten co miał. A miał dom więc debet to mu pożyczył. Może ty będziesz taki hojny i pożyczysz swój debet bez egzekucji? |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Wracam z roboty o 19.00 a wianuszek moich dzieci kładzie spać zaraz po 20.00.> W waszym świecie mam półtorej godzinki na bycie z dziećmi (..)> Robię z swoim czasem co chcęCzyli jesteś wtedy z dziećmi. Acha  
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#146 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > wianuszek moich dzieci kładzie spać zaraz po 20.00.Napisz jeszcze, że dorobiłeś się 5-raczków (wszystkie w wieku 4 lat) albo urodzonych żołnierzy wykonujących karnie rozkazy Guru Światowych Przemian w Myśleniu 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#147 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > poświęcam swoje życie na opluwanie waszego podłego kapitalizmu i OKW takim układzie powinieneś płacić żonie alimenty (jeśli w ogóle ją miałeś). Poświęcasz życie na opluwanie, ona na wychowywanie. W domu głównie śpisz, jeszcze i piszesz na forum - zatem płać.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#148 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Ale Vonovia nie odpuści nic z czynszu. W zeszłym roku zrobili miliard EUR zysku, w tym roku oczekiwania są wyższe.Kto cię zmusza do mieszkania w Vonovii? Znów się łajzuś zesrał i zamiast się umyć, to płacze Z twoim (tajnym) dochodem każdy polski robotnik miałby dom. > Nie wyrobię na komorne to lecę na pysk razem z dziećmi,BREDZISZ albo pospolicie ŁŻESZ 1 Nie stać cię na czynsz, dostajesz dopłatę z miasta. 2 miasto GWARANTUJE ci mieszkanie 3 Właściciel nie ma prawa podnieść ci czynszu ponad wzrost swoich kosztów Mieszkasz w BERLINIE !!!! > tu się nikt nie patyczkuje kiedy chodzi o egzekucję własności.Mieszkasz w BERLINIE idioto! > Na razie nie widzę innego wyjścia ale szukam sposobu, żeby z dziećmi być trochę więcej i zawiązać głębsze więzi.Nawet nie wiesz ile ich masz. raz piszesz troje, raz czworo...
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#149 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >Czy w tym twoim zakładzie w Berlinie znają pojęcie paska płacowego?> Kwit jedno, rzeczywistość drugie, przelewy pieniężne są utajnione a za ujawnienie cudzych grozi surowa kara w waszym podłym kapitalizmie.I znów łżesz jak moralna rzygowina. Nie ma żadnej kary, łgarco. Przelewy twoich podatków i wszystkich twoich składek od twojego pracodawcy do skarbówki i wszystkich ubezpieczeń są dla ciebie JAWNE. Masz prawo pójść do ubezpieczalni (skarbówki) i zażądać informacji, czy i ile pracodawca przelał w twoim imieniu składek i podatków. Skończ publicznie srać swoimi kłamstwami
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >Siedzisz wieczorami gównie na forum, nie pieprz farmazonów że czegoś tam szukasz.> Wracam z roboty o 19.00 a wianuszek moich dzieci kładzie spać zaraz po 20.00.> W waszym świecie mam półtorej godzinki na bycie z dziećmi ale za to Vonovia będzie miała teraz 2 miliardy zysku.Załatwię ci pracę na kopalni Brzeszcze Nie będziesz musiał płacić Vonowii, a dla dzieci każdy górnik ma więcej czasu Nie będziesz chodził głodny ani zabierał dzieciom jedzenia Nie? No jasne że nie! Przecież lepiej wykonfabulować sobie ciężki los w Berlinie i p*****lić jak to trzeba na vonowię pracować > Robię z swoim czasem co chcę,Doprawdy??? Od lat narzekasz, że jesteś niewolnikiem!
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|