Racjonalista - Strona głównaDo treści
Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
08-02-2020 22:17Mariusz Agnosiewicz (moderator)Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
Ocena 2 na 2
W niemieckim RMF wyśmiano przejęcie przez LOT niemieckich linii lotniczych Condor, lecz wirtemberska prasa widzi w tym część większego planu. Jak pisze Stuttgarten Zeitung: "Prawicowy rząd PiS chce doprowadzić Polskę ekonomicznie do europejskiej czołówki do roku 2040. Wszystko zaczęło się od przejęcia niemieckiej linii lotniczej Condor oraz budowy megaportu lotniczego pod Warszawą - Centralny Port Komunikacyjny 'Solidarność' znalazłby się w pierwszej dziesiątce w Europie, przyćmiewając pogrążony w skandalach port lotniczy w Berlinie, a nawet uzależniając Niemcy od nowego lotniska." Czy Unia pozwoli na to?
www.stuttg(*)49-4e71-a8a0-cf7e834840cd.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..
#511
12-03-2020 08:01
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>wątpię czy skończył jakieś studia (no może licencjat).
>Tak, uzyskałem licencjat Panie inżynierze.

Sądząc po ilości bredni jakie napisałeś, kłamiesz

Napisałeś, że ciała mogą być równoległe lub prostopadłe, to jedna z teorii człowieka, który nawet matury nie ma

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#512
12-03-2020 08:17
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>Nie, nie musisz chwalić, wystarczy, że nie będziesz proponował czegoś gorszego
>W czyim przekonaniu "gorszego"? W moim? W powszechnym?

Gdyby był lepszy nie musiałbyś uciekać od pytań i argumentów. Uciekasz - jest gorszy

>>Przymusowa eutanazja starych ludzi głodem , nie jest lepsza niż dzisiejszy zły świat
>Wyjawienie własności i opodatkowanie jej podatkiem określanym jawnie
Podatek będzie znikomy i nie wystarczy nawet na słoną wodę
UCIECZKA

>przymusową eutanazją starych ludzi poprzez zagłodzenie ich ????????
Tak. Jeśli zamiast emerytury, stary człowiek dostanie 2 - 3 euro na miesiąc a 100 euro zapłaci podatku za mieszkanie to umrze albo z głodu albo z zimna
Ale co cie obchodzą starzy ludzie, twój guru od razu na rampie....

>>W twoim systemie maszyny nie będą myte?
>W moim wszystkie nie należą do jednego człowieka, ani do zmówionej grupki cwanych ludzi.
W twoim systemie maszyny nie będą myte?

>>W twoim systemie każda praca będzie na czarno, bez umowy i ubezpieczeń
>W moim modelu nie potrzeba pozwolenia na pracę dla innego człowieka,
A teraz potrzeba? No paczpan, a podobno licencjat z ekonomii zrobił. Szkoda, że sam nie widzisz jak się ośmieszasz

>żadna praca nie będzie "nielegalna". W moim modelu pracownik najemny uzyskuje tyle z wynagrodzenia za pracę i z podatku od własności, że zabezpiecza to jego potrzeby.
UDOWODNIJ

>>1 zarzucasz innym chciwość hipokryto
>>2 nie każdy jest chciwcem
>Kto jest żywy ten jest chciwy.
Więc nie zarzucaj innym chciwości MEGAHIPOKRYTO bo to dowodzi tylko twojego honoru p.ch.

>>Tak, żeby na ciebie płacili podatki
> Jeżeli będę pracownikiem najemnym bez mienia, w moim modelu stosunków społecznych każdy właściciel oprócz wynagrodzenia za pracę będzie musiał zapłacić mi podatek od własności.

Pogrubienie moje. Nie dziw się, że ludzie wymiotują na twój widok

>W zamian za podatek, ja jego własność uznam, nie będę jej kwestionował.
Pisz po polsku
Dajesz sobie "prawo" kradzieży własności innych ludzi

>>>Inni są lepsi ode mnie?
>>Ci, którzy płacą alimenty? Na pewno
>Jak już pisałem, nie uznaję waszego morale.
Jak każdy zabójca, pedofil i gwałciciel. Dobre towarzystwo sobie wybrałeś

>Nie powołuj się na moje dzieci, bo masz je za nic, tak jak mnie.
Mam swoje dzieci, mam się o kogo martwić. dlatego jestem przeciwny hmarciulizmowi, w którym będę musiał dbać o swoje dzieci a jeszcze płacić na twoje. Na swoje sam płać
masz kilkanaście tysięcy dochodu. ile masz tych alimentów? 500zł?

>>>Żadne bogactwo w waszym i nie moim systemie społecznym nie pochodzi z ciężkiej pracy.
>>Ile bierze twoja córka za numer?
>Podobno pierwszy milion trzeba ukraść. Każdy o tym wie i każdy to akceptuje.
Ile bierze twoja córka za numer?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#513
12-03-2020 08:17
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
> W zamian za podatek, ja jego własność uznam, nie będę jej kwestionował.

Co znaczy u ciebie w praktyce 'nie będę jej kwestionował"?
Nie będziesz głosował za podniesieniem podatku? Nie będziesz nasyłał bojówki?

>> Inni są lepsi ode mnie?
>> Ci, którzy płacą alimenty? Na pewno
> Jak już pisałem, nie uznaję waszego morale.
> Oddałem swoim dzieciom wszystko co mogłem im oddać, więcej nie miałem.
> Nie powołuj się na moje dzieci, bo masz je za nic, tak jak mnie.

Tyle tu nakłamałeś, tyle powymyślałeś życiorysów, w tylu miejscach dałes dapaka że w tą deklarację zupełnie nie wierze.
Poza tym, w przypadku wysokości alimentów nie decyduje jedna strona a sąd ocenia realistyczne możliwości.
Sąd olałes, na rozprawy nie chodziłeś - teraz trzeba mówić dla spokoju gryzącego sumienia, ze daje się co może.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
> Jeżeli będę pracownikiem najemnym bez mienia, w moim
> modelu stosunków społecznych każdy właściciel oprócz
> wynagrodzenia za pracę będzie musiał zapłacić mi podatek od własności.

Jak rozumiem, właściciel który cię zatrudnia, oraz inni ludzie (właściciele czegoś innego), nie mający zielonego pojęcia, że istniejesz.
Brawo! Widzę, nieźle się ustawiasz (a w koło jakoś wciąż pustka)


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
> Nieodwzajemnienie poufałości nie czyni z niej obelgi.

Ładna zasada pisana złotą czcionką, w praktyce zakurzona.
Jeden miota obelgi na niechcianego spoufalacza chcąc złapać bezpieczny dystans, inna z jego rak ginie.
poznan.nas(*)cy-plakali-razem/ar/c1-1977278

>> Nie linkowałem, bo uczestniczyłem w tej rozmowie, pamiętam ją.
> Prawdziwość twierdzenia warto udowodnić, by nie wyjść na gołosłownego dupka.
> Domagasz się linków, bo szukasz jakiegoś 'odświeżacza pamięci'
> Domagam się linków, bo stawiasz zarzuty.

Moje zarzuty i spostrzeżenia co jakiś czas okraszam linkami oraz cytatami w rozmowie z odpowiednią osobą. Czasem warto czytać bardziej uważnie, by nie wyjść na francuskiego pieska.

>>> Dodam jeszcze, że w kontekście tej krytyki zaciekawia mnie
>>> Twoja wrażliwość na styl b. wielu wypowiedzi szarleya.
>> Jakich?
> Wulgarnych.

Ok. Co zarzucasz mojej wrażliwości?

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
>>>Jeśli.
>>Chcesz napisać, że częściej śledzisz prozę szaleya, a nigdy lub prawie nigdy Hamerlika, w ich rozmowach?
>"Szaleya" rozumiem jako freudowska literówkę.
>A szarleyowych postów nie trzeba wiele czytać, żeby natrafić na te jego 'szaleye'.

Widzę ucieczki powoli wchodzą ci w krew.

>>> Byłoby dobrze gdyby stawiający zarzuty wskazywali ich podstawy.
>> Jeśli nie widzisz podstaw w moich odpowiedziach Hamerlikowi, to po prostu wyraź swoje zdanie.
> Po co wyrażać zdanie, nie lepiej trzymać się faktów?

Najlepiej trzymając się faktów wyrażając to zdaniami.

Cytat:
Istnieją dwa rodzaje faktów. Jedne mogą stać się użyteczne, na przykład takie, jak ten, że woda wrze przy stu stopniach i zamienia się w parę podległą prawom Boyle'a-Mariotte'a i Gay-Lussaca; dzięki temu można było kiedyś zbudować maszynę parową. Inne fakty nie mają takiego znaczenia, bo dotyczą wszystkiego i nie ma od nich ucieczki. Nie znają wyjątków ani zastosowań, i w tym sensie są na nic. Czasem mogą mieć nieprzyjemne dla kogoś konsekwencje.

Stanisław Lem, Prawda


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#517
12-03-2020 08:54
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
>>>Na fR nie miejsce na irytacje.
>> Wyczytałaś to może w kodeksie forum?
> Tutaj wyczytałam.

Czasem warto konkretnie napisać, by nie wyjść na..

>> Wybacz, ale nie masz prawa mówić innym na co tu jest miejsce, a na co nie.
> Wybacz, ale jakim prawem mi to mówisz?

Prawem kodeksu forum. Po prostu w odróżnieniu od innych znam go.

>>Świat Hamerlika nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości;
>Oczywiście, przecież ten "jego świat" to taka propozycja.

Rzeczywistości stosunków międzyludzkich. W ogóle się od nich oderwał.

>W jego głowie przebija kreatywność
> w postawie poczucie sprawiedliwości

Si, zwłaszcza w temacie emerytów, alimentów czy rolników.

> a w obyciu grzeczność

'Ocipiałaś'

> większość prezentuje cechy dokładnie przeciwne: umysłową
> niesamodzielność, prymitywny egoizm i kwalifikowane chamstwo.

Nie widzimy tego samego. To wszystko, co wg ciebie charakteryzuje Hamerlika to lukier, wierzchnia warstwa.

>Jakbyś zostawił osobę rozmówcy w spokoju i skupił się na
> jego twierdzeniach, a ze swojej opinii pozostawił tylko fakty,
> to co by z tej Twojej wypowiedzi zostało?

Przez pierwszy miesiąc, czasem maks rok nieomal każdy tutaj, może prócz ciebie, skupia się w tych rozmowach z H na faktach i twierdzeniach. Jednak mając do czynienia u interlokutora z brakiem odwagi do kontynuacji rozmowy o nich, czytaniem po łepkach, mataczeniem, licznnymi ucieczkami, w końcu dorabianiem gęby - powoli przestaje, co nie znaczy, że je całkiem porzuca.
Kijem Wisły nie zawrócisz.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#518
12-03-2020 09:01
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi szarley
> Napisałeś, że ciała mogą być równoległe lub prostopadłe, to
> jedna z teorii człowieka, który nawet matury nie ma

Każdy czasem bełkocze, zdarza się. Natomiast naprawdę niewielu robi to publicznie i konsekwentnie.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#519
12-03-2020 09:49
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
> Jest po prostu chorym człekiem
> Chorym na co? Na własne, niepowszechne racje?

Hame-własność i niepowszechność ich, to dopiero czubek góry lodowej.
One znacznie więcej mówią o ich twórcy, niż same szlachetne intencje, które chciałeś w nich zawrzeć.

Takie splątanie świadomego i nieświadomego ekshibicjonizmu (obnażanie się) podnosi do kwadratu ludzkie odczucia związane z ich twórcą, a ty ubolewasz że 'wywrotowe racje' nie znalazły posłuchu i wciąż masz nadzieję...


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#520
12-03-2020 10:01
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
> Czynisz fałszywa projekcje rozwoju mojego modelu twierdzac, że
> intensywna wymiana świadczeń będzie w nim niemożliwa.

Nie jest niemożliwa.
Jedynie jest piramidą z dużym wysiłkiem by w niej uczestniczyć, z zerowym gdy wszystko pada i się wylatuje.
A na końcu wszystko zgarnia mega-cwaiak, choć tego wszystkiego w rzeczy samej nie ma dużo. Tylko w sam raz, żeby on żył komfortowo. Reszta przymiera.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka

>>Cyt. 'ocipiałaś' chyba. [...]
>Moj ojciec często używał tego wyrażenia w moim dzieciństwie. [...] Przepraszam
Nie przesadzaj, szarley nie takie rzeczy na tym forum pisze i nikogo za swoje chamskie odzywki nie przeprasza.
"Ocipienie" też nie jest mu obce, zresztą nie tylko jemu.

Po prostu tutejsze chamstwo robi sobie z Twojej ultra grzeczności bekę.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>> Domagam się linków, bo stawiasz zarzuty.
>Moje zarzuty i spostrzeżenia co jakiś czas okraszam linkami
Tu idzie o link dowodzący słuszności tego zarzutu, takiego nie podałeś.

>>>> Dodam jeszcze, że w kontekście tej krytyki zaciekawia mnie Twoja wrażliwość na styl b. wielu wypowiedzi szarleya.
>>> Jakich?
>> Wulgarnych.
>Ok. Co zarzucasz mojej wrażliwości?
Napisałam, że coś jej zarzucam?

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.

#523
12-03-2020 11:40
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
> Tego można dowieść w eksperymencie

Zdanie powinno brzmieć: wierzę, że tego można dowieść w eksperymencie.
Racjonalnie rozumując dowodzenie prawdopodobnie doprowadziłoby do przeciwnych rezultatów, ale wiara nie takie rzeczy utrzymuje (wzruszenie ramionami).


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#524
12-03-2020 11:57
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
'Skoro' i 'dobrze' to robocze założenie, czy pewność?
Wg mnie moderacji nie spodobało się oskarżanie przez Hamerlika forumowiczów o przestępcze skłonności.
Jak myślisz, co twoim zdaniem było powodem?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#525
12-03-2020 12:31
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
> Bądź sobą, bądź prawdziwy, ogłoś swój autentyczny światopogląd.
> Poznasz wówczas co to jest ban za światopogląd.

To zawoalowana groźba dla forumowiczów, czy zarzut do ogródka moderacji?

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365