Racjonalista - Strona głównaDo treści
Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
08-02-2020 22:17Mariusz Agnosiewicz (moderator)Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
Ocena 2 na 2
W niemieckim RMF wyśmiano przejęcie przez LOT niemieckich linii lotniczych Condor, lecz wirtemberska prasa widzi w tym część większego planu. Jak pisze Stuttgarten Zeitung: "Prawicowy rząd PiS chce doprowadzić Polskę ekonomicznie do europejskiej czołówki do roku 2040. Wszystko zaczęło się od przejęcia niemieckiej linii lotniczej Condor oraz budowy megaportu lotniczego pod Warszawą - Centralny Port Komunikacyjny 'Solidarność' znalazłby się w pierwszej dziesiątce w Europie, przyćmiewając pogrążony w skandalach port lotniczy w Berlinie, a nawet uzależniając Niemcy od nowego lotniska." Czy Unia pozwoli na to?
www.stuttg(*)49-4e71-a8a0-cf7e834840cd.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka

>Przy czym postuluję zmianę natury własności z prawa rzeczowego na prawo obiektowe.
A w czym rzecz? (Czy może "w czym obiekt?" )

>Postuluję własność ciał i czynności.
I jakie ciała i czynności mogę mieć?

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.

#302
18-02-2020 08:23
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
>>Przy czym postuluję zmianę natury własności z prawa rzeczowego na prawo obiektowe.
>A w czym rzecz? (Czy może "w czym obiekt?" )
>>Postuluję własność ciał i czynności.
>I jakie ciała i czynności mogę mieć?

Bo widzisz, szuka wdzięcznego słuchacza jego wywodów. Ostrzegam, może zresztą nie warto, że bez słownika frazeologicznego jego autorstwa, nie dowiesz się od niego nic, w języku polskim zresztą, co w podstawie można by sklecić tak by móc szukać sensu jego wypowiedzi.
Na ten przykład: mam swoje własne ciało zdolne do wykonywania różnych czynności. Czy o to chodzi? Na pewno się nie dowiesz.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

#303
18-02-2020 08:42
 Ocena 1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
>>Przy czym postuluję zmianę natury własności z prawa rzeczowego na prawo obiektowe.
>A w czym rzecz? (Czy może "w czym obiekt?" )

Obiektem jest każde określone ciało i każda określona czynność, tzn ograniczone, skończone, policzalne dające się zidentyfikować w czasie i przestrzeni.

Csynnosciami, których własność postuluje mogą być np:
- wydobycie podziemnej wody
- hodowla krowy
- uprawa gruszy
- wykonanie procesu przez procesor wg określonego programu

Przy czym własność hodowli krowy nie zapewnia prawa własności ciała krowy i własność programu nie zapewnia własności komputera.

Dopiero połączenie dwóch praw własności prawa do ciała krowy i prawa do hodowli krowy daje Ci prawo do wydojenia krowy z mleka.

#304
18-02-2020 08:49
 Ocena 1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
>>Postuluję własność ciał i czynności.
>I jakie ciała i czynności mogę mieć?

- wodę strumienia
- prąd strumienia

#305
18-02-2020 08:51
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
Twardych pisałem w sensie dojrzałych i uczciwych relacji, gdzie każdy ponosi konsekwencje wobec swojego zapominalstwa, niedbalstwa, braku empatii czy wiedzy.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#306
18-02-2020 08:52
 Ocena 1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Wenancjusz
>Na ten przykład: mam swoje własne ciało zdolne do wykonywania różnych czynności. Czy o to chodzi? Na pewno się nie dowiesz.

Ja sam pokazujesz potrafisz rozróżnić materię i ruch.

#307
18-02-2020 09:15
 Ocena 1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Twardych pisałem w sensie dojrzałych i uczciwych relacji, gdzie każdy ponosi konsekwencje wobec swojego zapominalstwa, niedbalstwa, braku empatii czy wiedzy.

A jeśli ktoś nie jest dojrzały?

Powody mogą być różne, weźmy za przykład najemnego robola z ciemnej i zimnej hali, który ostatnie 10 lat spędził stojąc przy jednej maszynie i powtarzając w kółko tę samą czynność produkcyjną.

Życzyłbyś sobie, żeby miał uczucia wyżej rozwinięte od Ciebie, przez co podejmował lepsze od Ciebie decyzje?

A gdybyś np. psa, najlepszego przyjaciela człowieka (pod warunkiem, że jest posłuszny) przetrzymał przez 5 lat w klatce i pies byłby duży, czy wszedłbyś po 5 latach do tej klatki i przekonał go, żeby Cię nie zagryzł?

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Wenancjusz

>szuka wdzięcznego słuchacza jego wywodów.
I póki pisze rzeczowo może na mnie liczyć.

>Na ten przykład: mam swoje własne ciało zdolne do wykonywania różnych czynności. Czy o to chodzi? Na pewno się nie dowiesz.
Ale kierując pytanie do niego, jego czynię za moją ewentualną niewiedzę odpowiedzialnym, zaś Twoje "na pewno" jest tu psiego chuja warte.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.

#309
18-02-2020 12:07
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka

>Przy czym własność hodowli krowy nie zapewnia prawa własności ciała krowy i własność programu nie zapewnia własności komputera.
>Dopiero połączenie dwóch praw własności prawa do ciała krowy i prawa do hodowli krowy daje Ci prawo do wydojenia krowy
To na czym polega posiadanie krowy?

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.

#310
18-02-2020 12:14
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>Twardych pisałem w sensie dojrzałych i uczciwych relacji, gdzie każdy ponosi konsekwencje wobec swojego zapominalstwa, niedbalstwa, braku empatii czy wiedzy.

>A jeśli ktoś nie jest dojrzały?

Jak jest w sile wieku i niedojrzały, to najwyższa pora, żeby nie krzywdził bliźnich i w końcu dojrzał. Nikt tego za niego nie zrobi. Musi sam.

> Życzyłbyś sobie, żeby miał uczucia wyżej rozwinięte od Ciebie,
> przez co podejmował lepsze od Ciebie decyzje?

To jego decyzja, czy zadba o siebie m.in. o swój rozwój, czy nie.
W końcu coś go do tej maszyny zaprowadziło. Może chce przy niej tkwić, kto wie? Narzekanie bywa kojące, pozwala w swoich oczach uzyskać rozgrzeszenie, że to np. świat winny, nie my.
I tak stoimy dalej i narzekamy ad mortem defaecatam.

> A gdybyś np. psa, najlepszego przyjaciela człowieka
> (pod warunkiem, że jest posłuszny) przetrzymał przez 5 lat
> w klatce

Coś ty w tym życiu narobił, żeś pozwolił się komuś zamknąć w klatce?
Byłeś w ZARZĄDZIE FIRMY.
Skończyłeś WYŻSZE STUDIA.
Cały czas mam wrażenie, że albo nie piszesz tu prawdy, albo coś istotnego pomijasz, albo jedno i drugie.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka

>>>Postuluję własność ciał i czynności.
>>I jakie ciała i czynności mogę mieć?
>- wodę strumienia
>- prąd strumienia
I z szarleyopodobnymi masz spór, bo wtym zestawie brakuje im koryta, prawda?


Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> A gdybyś np. psa, najlepszego przyjaciela człowieka
>> (pod warunkiem, że jest posłuszny) przetrzymał przez 5 lat
>> w klatce
>Coś ty w tym życiu narobił, żeś pozwolił się komuś zamknąć w klatce?

Nie rozumiem dlaczego utożsamiasz mnie z tym przykładowym psem. Nie rozumiem co Tobą powoduje.
To miał być jedynie przykład opisujący jak byt kształtuje świadomość.

Czego oczekujesz?

Jeżeli pies osiągnie 5 lat ale przez życie w klatce jest emocjonalnie niedorozwinięty, to ma wg Ciebie zachowywać się jak pies szkolony?

Oczekujesz, że z ciemnej, zimnej, brudnej hali, w której panuje nieludzki wysiłek i niewyobrażalna monotonia, wyjdzie człowiek najwyższy moralnie, światowej sławy filozof?

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Cały czas mam wrażenie, że albo nie piszesz tu prawdy, albo coś istotnego pomijasz
Jak to "wrażenie", racjonalista twierdzenia swojego oponenta chyba weryfikuje, nie?

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
>>Przy czym własność hodowli krowy nie zapewnia prawa własności ciała krowy i własność programu nie zapewnia własności komputera.
>>Dopiero połączenie dwóch praw własności prawa do ciała krowy i prawa do hodowli krowy daje Ci prawo do wydojenia krowy
>To na czym polega posiadanie krowy?

Na związaniu jej ciała z własnym ciałem przy użyciu łańcucha, klatki, zagrody, na ograniczeniu jej woli do własnej woli, na podporządkowaniu jej egzystencji własnej egzystencji.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
> Jeżeli pies osiągnie 5 lat ale przez życie w klatce jest emocjonalnie
> niedorozwinięty, to ma wg Ciebie zachowywać się jak pies szkolony?

Pies się sam nie wyszkoli.
I co dalej, na co ma wskazywać twój przykład? Chcesz pomóc swoimi porównaniami Związkowi Kynologicznemu w Polsce?

> Oczekujesz, że z ciemnej, zimnej, brudnej hali, w której
> panuje nieludzki wysiłek i niewyobrażalna monotonia, wyjdzie
> człowiek najwyższy moralnie, światowej sławy filozof?

Robotnicy pracujący w gorszych warunkach bywają emocjonalnie dojrzali.
Jeszcze raz: co chcesz przez swoje łopatologiczne porównania udowodnić? Możesz streścić?

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365