 |
Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-02-2020 22:17 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
2 na 2 | W niemieckim RMF wyśmiano przejęcie przez LOT niemieckich linii lotniczych Condor, lecz wirtemberska prasa widzi w tym część większego planu. Jak pisze Stuttgarten Zeitung: "Prawicowy rząd PiS chce doprowadzić Polskę ekonomicznie do europejskiej czołówki do roku 2040. Wszystko zaczęło się od przejęcia niemieckiej linii lotniczej Condor oraz budowy megaportu lotniczego pod Warszawą - Centralny Port Komunikacyjny 'Solidarność' znalazłby się w pierwszej dziesiątce w Europie, przyćmiewając pogrążony w skandalach port lotniczy w Berlinie, a nawet uzależniając Niemcy od nowego lotniska." Czy Unia pozwoli na to? www.stuttg(*)49-4e71-a8a0-cf7e834840cd.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..#481 3 na 3 | farmer (22440 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >22-10-2014> >www.racjon(*)m.php/z,0/d,4/s,638814#w639441> >Dawno dawno temu na początku niemal....jego wpis na tym forum> > Pokój mam gdzieś, trawi mnie nienawiść do ludzi tworzących współczesny system społeczny, chcę wojny muszę jednak być ostrożny bo zamierzam ją wygrać. >>> >To se teraz trzeba zadać pytanie czy tworzy się współczesny system społeczny chodząc na wybory...np> Wyobraź sobie, że twój świat wali się, nic już nie może być takie jak wcześniej, wszystko zostaje Ci odebrane, twoja pozycja, rola, wartość, znaczenie.Nie muszę sobie wyobrażać. Pewne rzeczy przeżyłem sam. Wiem co to kredyt wiem jak to jest stracić pracę gdy masz raty na karku dwójkę dzieci i żonę bez pracy. > Protestujesz, to naturalne, funkcjonujesz w końcu wg danych przyzwyczajeń i natykasz się na takich Szarleya, Jacka Głodzika, Wenancjusza, którzy z Ciebie drwią i głęboko Tobą gardzą, choć każdy na swój własny sposób.> Nie chciałbyś spalić świata takich ludzi?Nie. Nie było łatwo i nie jest ale zęby wbiłem w parapet i zrobiłem 100 kroków do tyłu. Nie myślałem o paleniu. Pisałem ci już kiedyś nie licytuj się.Każdy coś przeżył jeden mniej inny więcej ale ty sam nie jesteś jakimś ewenementem. > Przyznaję się, że ocierałem się o emocje z pogranicza terroryzmu.> Ale koniec końców opanowałem swoją złość i nikomu nie robię krzywdy. Protestuję, odmawiam innym racji, wyrażam własne przekonania - coś jest z tym nie tak?> Wg waszego systemu wartości mogę odmówić Wam racji i odmawiam.Mam to gdzieś. Ja tylko chciałem dać dach swojej rodzinie mieć gdzie wracać nie byłem chciwy. I dopiąłem tego. Bez trupów bez podpalania świata bez nazywania ludzi bandytami prymitywami cwaniakami. Bez jebanej chciwości. Dlatego nie kupuję tego co piszesz. Można inaczej tak zwyczajnie. Ty sam o sobie napisałeś: www.racjon(*)m.php/z,0/d,2/s,658236#w658312 Dokladnie tak. Dopóki zarabialem kasę wszystko z systemem bylo jak najbardziej ok. Moja optyke zmienily moje problemy finansowe, ktore można rzecz wynikly z mojej chciwości.www.racjon(*)m.php/z,0/d,5/s,658236#w658560 Rzeczywiście jestem chciwy i chyba zawsze taki byłem.To napisałeś sam dawno temu. |
#482 -2 na 2 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Mam to gdzieś. Ja tylko chciałem dać dach swojej rodzinie mieć gdzie wracać nie byłem chciwy. I dopiąłem tego. Bez trupów bez podpalania świata bez nazywania ludzi bandytami prymitywami cwaniakami. Bez jebanej chciwości. Dlatego nie kupuję tego co piszesz. Można inaczej tak zwyczajnie.Nie rozumiem. Coś wywołuje problemy, działa źle, mam chwalić? Pracowałem w agencji pracy tymczasowej myjac maszyny, nielegalnie na budowach. Widziałem co dzieje się ze mną i z ludźmi w około, mam chwalić? Oczekujesz, że będę określał zło dobrem, bo się przystosowales? Bo znalazłeś rozwiązania swoich problemów, choć większość pracowników najemnych ich nie znajduje? Nie! Skoro sam masz złe doświadczenia i ja mam złe doświadczenia to widać, że gdzieś w tym czai się zło. Kontynuowac bo tradycja i nic innego nie potrafimy? Nie! > Ty sam o sobie napisałeś:> www.racjon(*)m.php/z,0/d,2/s,658236#w658312> Dokladnie tak. Dopóki zarabialem kasę wszystko z systemem bylo jak najbardziej ok. >Moja optyke zmienily moje problemy finansowe, ktore można rzecz wynikly z mojej chciwości.> www.racjon(*)m.php/z,0/d,5/s,658236#w658560> Rzeczywiście jestem chciwy i chyba zawsze taki byłem.> To napisałeś sam dawno temu.No więc byłem chciwy, jak każdy człowiek jest. Chciałem dla siebie i nie patrzyłem na innych. Nadal jestem chciwy ale już inaczej widzę swoją zależność od innych i innych ode mnie. Inni nie są mi już tak obojętni jak kiedyś a jednoczenie mam wobec nich wyraźnie oczekiwania. W czym problem, że to wyraziłem? Wg Ciebie jestem złym człowiekiem? Inni są lepsi ode mnie? Morale jednostki potwierdza liczba zapisana na serwerze bankowym? Kto jest dobry ten na plusie, kto niedobry na minusie? Wierzysz w to? Powiem Ci co zapewnia plus w waszym modelu stosunków społecznych. Przebiegłość, agresja, roszczeniowosc, bezwzględność, manipulacja, zmowa, groźby, tajemnice, przemoc - nie mylić w żadnym przypadku z rzetelną pracą dla drugiego człowieka. Żadne bogactwo w waszym i nie moim systemie społecznym nie pochodzi z ciężkiej pracy. I chyba każdy o tym wie ale nikt z tym nic nie zrobi, bo rządzą cwaniaki ukryte za utajnionym kapitałem. |
#483 3 na 3 | farmer (22440 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >Mam to gdzieś. Ja tylko chciałem dać dach swojej rodzinie mieć gdzie wracać nie byłem chciwy. I dopiąłem tego. Bez trupów bez podpalania świata bez nazywania ludzi bandytami prymitywami cwaniakami. Bez jebanej chciwości. Dlatego nie kupuję tego co piszesz. Można inaczej tak zwyczajnie.> Nie rozumiem.> Coś wywołuje problemy, działa źle, mam chwalić?> Pracowałem w agencji pracy tymczasowej myjac maszyny, nielegalnie na budowach. Widziałem co dzieje się ze mną i z ludźmi w około, mam chwalić?Piszesz jakbyś tylko ty coś robił tyle że to co nastąpiło było wynikiem: > Dokladnie tak. Dopóki zarabialem kasę wszystko z systemem bylo jak najbardziej ok.> Moja optyke zmienily moje problemy finansowe, ktore można rzecz wynikly z mojej chciwości.Ty nie widziałeś syfu który ja oglądałem dzień w dzień zobaczyłeś go jak się podupcyło. A dla mnie nie było okej i nie jest. Ale ty nie odróżnisz rozmowy o swoim systemie o tym w czym żyjemy obaj i reszta świata. > Oczekujesz, że będę określał zło dobrem, bo się przystosowales? Bo znalazłeś rozwiązania swoich problemów, choć większość pracowników najemnych ich nie znajduje?> Nie!> Skoro sam masz złe doświadczenia i ja mam złe doświadczenia to widać, że gdzieś w tym czai się zło.> Kontynuowac bo tradycja i nic innego nie potrafimy?> Nie!Gość z komisu każe ci płacić za odkurzanie choć umawiałeś się inaczej co robisz w swoim systemie. Gość ci nie wyda auta bo umów nie należy dotrzymywać a chce pieniądze za swoją robotę bo on zrozumiał inaczej. Słowo przeciw słowu. > >Ty sam o sobie napisałeś:> >www.racjon(*)m.php/z,0/d,2/s,658236#w658312> > Dokladnie tak. Dopóki zarabialem kasę wszystko z systemem bylo jak najbardziej ok. >>Moja optyke zmienily moje problemy finansowe, ktore można rzecz wynikly z mojej chciwości.> >www.racjon(*)m.php/z,0/d,5/s,658236#w658560> > Rzeczywiście jestem chciwy i chyba zawsze taki byłem.> >To napisałeś sam dawno temu.> No więc byłem chciwy, jak każdy człowiek jest. Chciałem dla siebie i nie patrzyłem na innych.> Nadal jestem chciwy ale już inaczej widzę swoją zależność od innych i innych ode mnie. Inni nie są mi już tak obojętni jak kiedyś a jednoczenie mam wobec nich wyraźnie oczekiwania.> W czym problem, że to wyraziłem?> Wg Ciebie jestem złym człowiekiem?Czy jak powiem że jestem pijakiem a nigdy nie piłem alkoholu to jestem pijakiem? Czy pijak to jednak coś pije żeby być pijakiem. > moje problemy finansowe, ktore można rzecz wynikly z mojej chciwościSam nazwałeś swój problem. Co znaczy chciwość? Bo chyba coś znaczy. > Inni są lepsi ode mnie?> Morale jednostki potwierdza liczba zapisana na serwerze bankowym?> Kto jest dobry ten na plusie, kto niedobry na minusie?> Wierzysz w to?> Powiem Ci co zapewnia plus w waszym modelu stosunków społecznych.> Przebiegłość, agresja, roszczeniowosc, bezwzględność, manipulacja, zmowa, groźby, tajemnice, przemoc - nie mylić w żadnym przypadku z rzetelną pracą dla drugiego człowieka.> Żadne bogactwo w waszym i nie moim systemie społecznym nie pochodzi z ciężkiej pracy.> I chyba każdy o tym wie ale nikt z tym nic nie zrobi, bo rządzą cwaniaki ukryte za utajnionym kapitałem.Budowałeś budujesz dzień po dniu świat w którym żyje i gówno mnie obchodzi co piszesz. Któregoś dnia był Margin Call a dopóki zarabialeś kasę wszystko z systemem bylo jak najbardziej ok. Więc nie kituj mi tu o waszym świecie. Bo dopiero margin call sprowadził cię na ziemię. Oczywiście to margin call to umownie bo służy uzupełnieniu depozytu gdy gra się kontraktami. tak na marginesie o 40% podnieśli depozyty po ostatnich akcjach na giełdzie. Wiesz że powyżej 20%spadków od szczytu na fut sp500 automaty zaczynają grać na spadki? Tyle dokładnie spadła giełda w USA dokładnie 20,09% poniżej gdy jest system przerzuca wajchę i jedzie w dół nie patrząc na nic zwłaszcza że 80% transakcji to automaty!!! Pomyśl o tym waszym systemie....i z kim ty rozmawiasz. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora |
> >> 'Ocipiałaś'  > > Co mam Ci odpowiedzieć w takim dniu?  > Sprawdzałem owym cytatem, czy widzisz co czytasz i co było napisane.W "ocipieniu" jest głównie poufałość, na którą nie z każdym wypada sobie pozwolić i która działa na zasadzie wzajemności, więc H-K z większością swoich oponentów ma do użycia tego wyrażenia moralne prawo. > Z jakiego powodu miałbym wciąż dowodzić ci coś, co jest dla mnie (i nie tylko) oczywiste?Jakie "wciąż", ani ciągłości, ani nawet kawałka Twoich dowodów nie widać. > Szukajcie, a znajdziecie.Ależ znajduję, Twoja gołosłowność wyziera z każdej Twojej odpowiedzi!  > Tu za to było sporo [...] deprecjonowania trudu rolnikaNie linkowałeś żadnej wypowiedzi H-K o trudzie rolnika, a wklejenie w wyszukiwarkę fR podanego przez Ciebie zwrotu o rolniku daje jako rezultat kilka wypowiedzi szarleya. A poza tym w samym cytacie nie ma słowa o żadnym trudzie. Przypominam, że napisałaś do H-K "chamsko opluwasz ludzi wokół m.in. nie szanując ich pracy", a ja dociekam gdzie to opluwanie dostrzegłeś, bo usera H-K mam za szczególnie taktownego. Dodam jeszcze, że w kontekście tej krytyki zaciekawia mnie Twoja wrażliwość na styl b. wielu wypowiedzi szarleya. 
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Co znaczy chciwość? Bo chyba coś znaczy.Że czegoś chcę, jak każdy. Niektórzy chcą silniej inni słabiej. Ja, odkąd pamiętam, odczuwam silną chęć. Jestem chciwy. Jak każdy z ludzi, który utrzymuje się przy życiu. > zwłaszcza że 80% transakcji to automaty!!!> Pomyśl o tym waszym systemie....i z kim ty rozmawiasz.Nie ma jak urządzić sobie z życia grę. Kto kogo ogra? Kto kogo wykiwa? Kto kogo pokona? Kto kogo zrobi w konia? Na tym polega wasza wizja rozwoju ludzkości? Czy w dupie z ludzkością, bo o chodzi o moje, o dla mnie, o tylko moje, o tylko dla mnie? |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >> Dopóki zarabialem kasę wszystko z systemem bylo jak najbardziej ok.Cytujesz, czy wyrażasz własne przekonania? Rozumujesz innymi kategoriami? Zasada są prosta. Albo rozwijasz u wszystkich dobrobyt albo rozwijasz swojego wroga. Nie będę pracował, żeby się zredukować i pochorować. Nie zrezygnuję ze wszystkich swoich marzeń, dążeń, potrzeb. ŻEBY PARU CWANIAKOM DARZYŁO SIĘ! Spróbuję po dobroci zbudować jakiś zgniły kompromis, czego próbuję od wielu lat lecz z miernym skutkiem, ale jeśli nie da się, jeśli nie uda się, to będę musiał zmienić swoją postawę i w inny sposób się przystosować. |
#487 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >>> Dopóki zarabialem kasę wszystko z systemem bylo jak najbardziej ok.> Cytujesz, czy wyrażasz własne przekonania? Cytuje ciebie:> Pokój mam gdzieś, trawi mnie nienawiść do ludzi tworzących współczesny system >społeczny, chcę wojny muszę jednak być ostrożny bo zamierzam ją wygrać.> Dokladnie tak. Dopóki zarabialem kasę wszystko z systemem bylo jak najbardziej ok.> Moja optyke zmienily moje problemy finansowe, ktore można rzecz wynikly z mojej chciwości.> www.racjon(*)m.php/z,0/d,5/s,658236#w658560> Rzeczywiście jestem chciwy i chyba zawsze taki byłem.> Rozumujesz innymi kategoriami?> Zasada są prosta.> Albo rozwijasz u wszystkich dobrobyt albo rozwijasz swojego wroga.> Nie będę pracował, żeby się zredukować i pochorować.> Nie zrezygnuję ze wszystkich swoich marzeń, dążeń, potrzeb.To znaczy co? > Ja, odkąd pamiętam, odczuwam silną chęć. Jestem chciwy. Jak każdy z ludzi, który >utrzymuje się przy życiu.> ŻEBY PARU CWANIAKOM DARZYŁO SIĘ!> Spróbuję po dobroci zbudować jakiś zgniły kompromis, czego próbuję od wielu lat lecz z miernym skutkiem, ale jeśli nie da się, jeśli nie uda się, to będę musiał zmienić swoją postawę i w inny sposób się przystosować.jakoś ci nie wierzę. > Pokój mam gdzieś, trawi mnie nienawiść do ludzi tworzących współczesny system >społeczny, chcę wojny muszę jednak być ostrożny bo zamierzam ją wygrać.> Dokladnie tak. Dopóki zarabialem kasę wszystko z systemem bylo jak najbardziej okSystem był ok....ale margin call. Nożqrwa Gość z komisu każe ci płacić za odkurzanie choć umawiałeś się inaczej co robisz w swoim systemie. Gość ci nie wyda auta bo umów nie należy dotrzymywać a chce pieniądze za swoją robotę bo on zrozumiał inaczej. Słowo przeciw słowu. Jak wygląda zgniły kompromis w twoim systemie? Dogadamy się..dziś też to możesz A jeśli nie to co? |
#488 3 na 3 | farmer (22440 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >Co znaczy chciwość? Bo chyba coś znaczy.> Że czegoś chcę, jak każdy.Ja nie chce i nie jestem chciwy. Ty chcesz ja nie. Kupno domu to nie chciwość. Kupno auta to nie chciwość. > Niektórzy chcą silniej inni słabiej.A inni wcale. > Ja, odkąd pamiętam, odczuwam silną chęć. Jestem chciwy. Jak każdy z ludzi, który >utrzymuje się przy życiu.Ja nie. Utrzymuje się przy życiu bez chciwości. |
#489 -1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >>Co znaczy chciwość? Bo chyba coś znaczy.> >Że czegoś chcę, jak każdy.> Ja nie chce i nie jestem chciwy. Ty chcesz ja nie. Kupno domu to nie chciwość. Kupno auta to nie chciwość.> >Niektórzy chcą silniej inni słabiej.> A inni wcale.> >Ja, odkąd pamiętam, odczuwam silną chęć. Jestem chciwy. Jak każdy z ludzi, który >utrzymuje się przy życiu.> Ja nie. Utrzymuje się przy życiu bez chciwości.Taaaaaak. Ty niczego nie chcesz poza własnością. Utajniona i nieopodatkowana. |
#490 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Chodzi o to, że Szarley nagle jest rolnikiem?> Bo ma sad z gruszami na własny użytek?> To już nie przekłada książek i nie posiada patentów?Chyba twój ciasny móżdżek nie zdoła pojąć, że jest to do pogodzenia > Jeżeli już o pogardzie, to gardzę głęboko utajnioną, nieopodatkowaną własnością, państwowo i przymusowo egzekwowaną,Przymusowo egzekwowaną , czyli po prostu chronioną przez państwo przed złodziejami Pisz po polsku > gardzę podatkiem VAT i innymi podatkami od konsumpcji,.. które musisz płacić, chwalisz te podatki, które na ciebie zapłacą inni, > Ale rolnikiem?Tak, gardzisz pracą rolnika, już to napisałeś, że rolnik żyje z posiadania ziemi po tatusiu a nie z pracy. Do tego proponujesz system , który po prostu pracę rolnika zniszczy www.racjonalista.pl/forum.php/s,809907Poczytaj sobie jak zamiast "tysiąca" podatków płaconych z automatu, rolnik musi codziennie ZAMIAST pracy ślepić w net > Chyba, że masz na myśli takiego "rolnika", który posiada pole, kosi na nim raz w roku trawę i zgarnia dopłaty dla właścicieli z podatku od biedoty VAT. Takim "rolnikiem" gardzę.Tacy rolnicy istnieją tylko w twoim ćpuńskim widzie Dopłaty dostaje się do ziemi uprawianej, czy jeśli rolnik siecze łąkę, to musi coś zrobić z sianem, żeby dostać dopłatę
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#491 3 na 3 | farmer (22440 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >>>Co znaczy chciwość? Bo chyba coś znaczy.> >>Że czegoś chcę, jak każdy.> >Ja nie chce i nie jestem chciwy. Ty chcesz ja nie. Kupno domu to nie chciwość. Kupno auta to nie chciwość.> >>Niektórzy chcą silniej inni słabiej.> >A inni wcale.> >>Ja, odkąd pamiętam, odczuwam silną chęć. Jestem chciwy. Jak każdy z ludzi, który >utrzymuje się przy życiu.> >Ja nie. Utrzymuje się przy życiu bez chciwości.> Taaaaaak.> Ty niczego nie chcesz poza własnością.> Utajniona i nieopodatkowana."Zatrudnij" sobie tłumaczkę bo nihuja cię nie rozumiem albo przetłumacz to na polski. |
#492 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > W "ocipieniu" jest głównie poufałość, na którą nie z> każdym wypada sobie pozwolić i która działa na zasadzie> wzajemności, więc H-K z większością swoich oponentów> ma do użycia tego wyrażenia moralne prawo.Doprawdy nie bardzo kumam, gdzie tu udział bierze moralność. "Ocipienie" w jego wydaniu przede wszystkim to bezrefleksyjny automat. Jego ojciec tak mówił i Krystian używa tego bezwiednie, nie oglądając się na odbiór. A odbiór jego 'twórczości' jest niestety widoczny. Ciebie w każdym razie rażą negatywne emocje niektórych forumowiczów (wyrażane niecenzuralne) stąd zakładam, że to widzisz. Widzisz? A props poufałości jeszcze, jeśli nawet ta intencja kryje się gdzieś między słowami, na pewno nie znajduje wzajemności. Na wzajemność ludzie pozawalają, lub nie, badając się wzajem. Czy np. szarley pozwala - spójrz chociaż na nietajony żal Hamerlika, gdy dowiedział się że szarley bywa w Berlinie i 'nie odzywa się'. Spójrz na szarleya odpowiedź. > Nie linkowałeś żadnej wypowiedzi H-K o trudzie rolnika, a> wklejenie w wyszukiwarkę fR podanego przez Ciebie zwrotu o> rolniku daje jako rezultat kilka wypowiedzi szarleya.Nie linkowałem Ci, bo uczestniczyłem w tej rozmowie, pamiętam ją. Domagasz się linków, bo szukasz jakiegoś 'odświeżacza pamięci', prosisz o wprowadzenie w temat?  Na marginesie - 'o trudzie rolnika' własnie rozmawiam z Hamerlikiem. www.racjonalista.pl/forum.php/s,808979#w811380> dociekam gdzie to opluwanie dostrzegłeś, bo usera H-K mam za szczególnie taktownego.'Ocipiałaś'. > Dodam jeszcze, że w kontekście tej krytyki zaciekawia mnie Twoja> wrażliwość na styl b. wielu wypowiedzi szarleya.  Jakich?
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#493 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Jeśli.Chcesz napisać, że częściej śledzisz prozę szaleya, a nigdy lub prawie nigdy Hamerlika, w ich rozmowach?  > >znajdziesz bez cudzej pomocy i chamskie opluwanie i brak szacunku do pracy rozmówców.> Byłoby dobrze gdyby stawiający zarzuty wskazywali ich podstawy.Jeśli nie widzisz podstaw w moich odpowiedziach Hamerlikowi, to po prostu wyraź swoje zdanie. Nie gryzę, do tego jestem osobą tolerancyjną. 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#494 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Na fR nie miejsce na irytacje. Wyczytałaś to może w kodeksie forum? Wybacz, ale nie masz prawa mówić innym na co tu jest miejsce, a na co nie. > >'nie czytaj' przy założeniu 'nie chcesz bredni' jakby nie patrzeć> > - również świadczy o potrzebie dyktowania innym> Złe założenie, bo nie 'jak nie chcesz bredni', tylko 'jak nie chcesz tych treści'Czyli świadczy o potrzebie dyktowania innym. Świat Hamerlika nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości; do tego ma szereg życzeniowych założeń, luk, przemilczeń. Przebija zamęt w jego głowie, chciejstwo, egocentryzm, chęć ucieczki np. od doskwierających mu alimentów. Nawet niektórych swoich założeń on sam prozaicznie nie stosuje we własnym życiu. Dla mnie to brednie chciwego człowieka bez moralnego kręgosłupa i bez honoru.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#495 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Mój postulat wyjawnienia i opodatkowania własności (w miejsce> opodatkowania konsumpcji), w tym własności ziemi uprawnej, w żadnym> sensie nie pogardą dla pracy na roli.Gardzisz rolnikami, bo w twoim mniemaniu rolnicy nie pracują dostatecznie ciężko*. Wg ciebie rolnikowi nie jest analogicznie ciężko do pracy w fabryce 365 dni w roku po 12h. Dopiero wtedy być może zasłużyłby na twój szacunek.  Pogardę płytko skrywasz w poglądzie, że jeśli rolnik odziedziczył ziemię po ojcu (tak ma 99% rolników w Polsce) to ma prawdopodobnie nieustające wakacje. Albo twój 'rolnik' to w rzeczywistości chochoł, albo rżniesz głupa. To co piszesz nie ma kompletnie nic wspólnego z realną sytuacją rolników w Polsce, jest tylko uprzedzeniem, pogardą i chorymi fantazjami chciwego sfrustrowanego pana w średnim wieku. > Chyba, że masz na myśli takiego "rolnika", który posiada pole,> kosi na nim raz w roku trawę i zgarnia dopłaty dla właścicieli> z podatku od biedoty VAT. Takim "rolnikiem" gardzę.Wymyślić można sobie absolutnie wszystko, nawet takiego rolnika o jakim napisałeś. Nie widzę sensu rozmawiania o twoich chochołach. Zejdź na ziemię, dobrze spróbować choćby odrobinę szanować prace realnych rolników. Tych, dzięki którym ty i twoje dzieci jedzą chleb, mięso, nabiał, warzywa. * Krystian Hamerlik-Konopka 25-01-2019 07:36 Cytat:W moim modelu nie dasz rady utrzymać się z tego, że posadzsz kartofle na wiosnę i zbierzesz je na jesień. To za mało. Potrzebujesz pracować przez cały rok. Rolnik potrzebuje znaleźć sobie jeszcze inne zajęcie co zwiaze się zapewne z przeplywami własności i pieniądza. Nie ma tak, że robol daje w fabryce 365 dni w roku po 12h a inni mają ciagle wakacje, bo dostali ziemię po tatusiu. www.racjonalista.pl/forum.php/s,777461#w779866
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|