Racjonalista - Strona głównaDo treści
Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
08-02-2020 22:17Mariusz Agnosiewicz (moderator)Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
Ocena 2 na 2
W niemieckim RMF wyśmiano przejęcie przez LOT niemieckich linii lotniczych Condor, lecz wirtemberska prasa widzi w tym część większego planu. Jak pisze Stuttgarten Zeitung: "Prawicowy rząd PiS chce doprowadzić Polskę ekonomicznie do europejskiej czołówki do roku 2040. Wszystko zaczęło się od przejęcia niemieckiej linii lotniczej Condor oraz budowy megaportu lotniczego pod Warszawą - Centralny Port Komunikacyjny 'Solidarność' znalazłby się w pierwszej dziesiątce w Europie, przyćmiewając pogrążony w skandalach port lotniczy w Berlinie, a nawet uzależniając Niemcy od nowego lotniska." Czy Unia pozwoli na to?
www.stuttg(*)49-4e71-a8a0-cf7e834840cd.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..
#376
20-02-2020 11:12
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi szarley
>1 A dzieci Hamerlika będą jeść trawę na miejskich trawnikach w Berlinie zamiast serów i mleka

Nie kłam, w waszym podłym kapitalizmie nikt nie da moim dzieciom sera i mleka jeżeli nie zatrudnię się przy budowie złotej wieży dla ludzkiego półboga.

Kontrolowana produkcja niczego nie umniejsza lecz optymalizuje.
Łatwo wszystko pożreć i zniszczyć ale wówczas na koniec pozostaje już tylko kanibalizm.

>2 Ile krowa na wolności pożyje?
>Jesteś totalnym głupcem z ujemną wiedzą w każdej dziedzinie w jakiej się wypowiadasz

Oooo tak.
Człowiek utrzymuje przy życiu całą przyrodę
Bez człowieka cała wyginie.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka

>>Wg jak sformułowanej zasady mogę za friko czesać swoją głowę, ale nie mogę za friko doić swojej krowy?
>Możesz doić jak mleka nie sprzedasz.
Sprzedam ser produkowany wg legalnej licencji.

>nie będziesz mogła doić krowy nawet dla siebie bez zgody właściciela tej czynności
Ktoś legalnie zostanie uznany za właściciela czynności znanych od zarania dziejów?

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.

#378
20-02-2020 11:43
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>1 A dzieci Hamerlika będą jeść trawę na miejskich trawnikach w Berlinie zamiast serów i mleka
>Nie kłam, w waszym podłym kapitalizmie...
Przeczytaj ze zrozumieniem własne słowa i skończ pipcyć

>Kontrolowana produkcja niczego nie umniejsza lecz optymalizuje.
1 Jasne, przeżyłem coś takiego przed aksamitną rewolucją.
2 Monopolista nie ma interesu w optymalizacji tylko w maksymalizacji swojego zysku

Powtórzę: przeczytaj ch0ć JEDEN podręcznik podstaw ekonomii
A ty zwolenniku jawności podszywasz się pod absolwenta ekonomicznego uniwersystetu!!!!
Kłamca.

>>2 Ile krowa na wolności pożyje?
>Człowiek utrzymuje przy życiu całą przyrodę
>Bez człowieka cała wyginie.

Powtórzę: Ile krowa na wolności pożyje?
Wiesz. czy nie wiesz?
Oczywiście nie masz pojęcie o czym piszesz.

Karmić nie wolno , poić nie wolno, doić nie wolno. Wolno patrzeć jak zwierzę w męczarniach dokonuje żywota, Na szczęście tępy sadysto nikt cię nie słucha


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
>Ktoś legalnie zostanie uznany za właściciela czynności znanych od zarania dziejów?

Tak jest w moim modelu.
Ale właściciel czynności oprócz dochodów z licencji na produkcję mleka ma do zapłacenia podatek określony poprzez cudze wyceny jego licencji i podatek określony w jawnej demokracji bezpośredniej, który bezpośrednio zasila portfele biedoty.

#380
20-02-2020 12:13
 Ocena 1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi szarley
>Powtórzę: Ile krowa na wolności pożyje?

Zacznie cierpieć to zacznie szukać rozwiązań swoich problemów.
Przystosuje się.
Skoro potrafiliście ją udomowić to poradzi też się oddomowić walcząc o swoje życie.

#381
20-02-2020 12:16
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>Powtórzę: Ile krowa na wolności pożyje?
>Zacznie cierpieć to zacznie szukać rozwiązań swoich problemów.
>Przystosuje się.

Krowa????????????????????????????????????????
Ty tępy sadystyczny debilu!!!!!!!!!!!!!!!!


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi szarley
>>>Powtórzę: Ile krowa na wolności pożyje?
>>Zacznie cierpieć to zacznie szukać rozwiązań swoich problemów.
>>Przystosuje się.
>Krowa????????????????????????????????????????
>Ty tępy sadystyczny debilu!!!!!!!!!!!!!!!!

Przejąłeś się losem krówki?
Już Ci wierzę.
Obchodzi Ciebie w ogóle cokolwiek poza Tobą samym?
I tym co będziesz z tego miał?

#383
20-02-2020 13:33
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>>>Powtórzę: Ile krowa na wolności pożyje?
>>>Zacznie cierpieć to zacznie szukać rozwiązań swoich problemów.
>>>Przystosuje się.
>>Krowa????????????????????????????????????????
>>Ty tępy sadystyczny debilu!!!!!!!!!!!!!!!!
>Przejąłeś się losem krówki?
Przyjedź zobacz jak wyglądają zadbane krowy
Ale po co? Znów potwarca wyłazi z zawistnego debila
Znów malujesz chochoły??

Chwalisz się że córka się lizakami zajmuje.... wiesz co za pieniądze liże? Wiesz stręczycielu

Nie mierz innych swoją miarą. W twoim świecie na karmeinie krowy trzeba mieć pozwolenie, nie stać? krowa pada z głodu
A jedyna odpowiedź CIULA - SADYSTY :

Cytat:
Zacznie cierpieć to zacznie szukać rozwiązań swoich problemów.
Przystosuje się.

Bodaj tak twoje dzieci potraktowano !


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#384
20-02-2020 14:20
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>Przyczyny są raczej inne.

Twojego pobytu w koziej du**ie, czy też tego, że inni olewają twoje myśli?
Ależ Hamerliku, twoje opinie na ten temat (dlaczego jesteś gdzie jesteś, oraz dlaczego cię olewają) są tu doskonale znane od lat..

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#385
20-02-2020 14:32
 Ocena 1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi szarley
>>Przejąłeś się losem krówki?
>Przyjedź zobacz jak wyglądają zadbane krowy.
>Ale po co? Znów potwarca wyłazi z zawistnego debila
>Znów malujesz chochoły??

Musiałbyś najpierw ujawnić gdzie żyjesz alTy tego nie zrobisz, bo uważasz, że wszycy czają się na twoja emeryturę kapitałową.

>Nie mierz innych swoją miarą. W twoim świecie na karmeinie krowy trzeba mieć pozwolenie, nie stać? krowa pada z głodu

W moim świecie potrzeba licencji na wydojenia krowy i na jej zarzniecie. Opodatkowanej licencji i podlegającej wolnej wymianie handlowej.

Oczywicie możesz karmić krowy, nie ma problemu ale czy będziesz chciał je karmic jeżeli nie będziesz mógł ich wydoic i zarznac?

>A jedyna odpowiedź CIULA - SADYSTY :
>Cytat:
Zacznie cierpieć to zacznie szukać rozwiązań swoich problemów.
>Przystosuje się.

>Bodaj tak twoje dzieci potraktowano !

W poozostawieniu krowy samej sobie nie ma nic z traktowania jej.
Nie traktujesz jej tylko zostawiasz ją w spokoju.

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>Przyczyny są raczej inne.
>Twojego pobytu w koziej du**ie, czy też tego, że inni olewają twoje myśli?
>Ależ Hamerliku, twoje opinie na ten temat (dlaczego jesteś gdzie jesteś, oraz dlaczego cię olewają) są tu doskonale znane od lat..

Nikt tu mnie nie olewa a już na pewno nie Ty.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka

>>Ktoś legalnie zostanie uznany za właściciela czynności znanych od zarania dziejów?
>Tak jest w moim modelu.
>Ale właściciel czynności oprócz dochodów z licencji na produkcję mleka ma do zapłacenia podatek określony poprzez cudze wyceny jego licencji i podatek określony w jawnej demokracji bezpośredniej, który bezpośrednio zasila portfele biedoty.
W krystkonizmie klasa żyjąca z podatków od najkreatywniejszych będzie biedotą?

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
> W moim modelu "patent" podlega powszechnej wycenie i właściciel,
> który "patentu" nie sprzeda musi zapłacić podatek od POSIADANIA
> "PATENTU"!!!! A nie od dochodu z "patentu" jak w waszym podłym
> systemie potężnych i absurdalnych różnic społecznych

Zaraz zaraz. ALE podatek od POSIADANIA PATENTU uchwalany jest w hamerlik-raju w demokracji bezpośredniej, czyż nie tak?
I na co patrzą głosujący? Z czego wynika ich decyzja? Czy nie przypadkiem z.. dochodu z patentu "jak w waszym podłym systemie"? Wiem wiem, pewnie również ze stanu posiadania właściciela.
A z czym ów stan posiadania jest związany? M.in. z zarobkiem na patencie "jak w waszym podłym systemie".

Cytując Miszcza:
"Opodatkowanie konsumpcji zamiast opodatkowania mienia jest najgłupszym pomysłem na świecie."



Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.


Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>Nikt tu mnie nie olewa

Czyli jakie są przyczyny?

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

farmer (22440 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka

>W waszym modelu społecznym wszystko stoi na głowie.
>Opodatkowanie konsumpcji zamiast opodatkowania mienia jest najgłupszym pomysłem na świecie.

Zejdź na ziemię i kup sobie podręcznik do historii i poczytaj o ludzkiej głupocie.

Kto miał się opodatkować? Ludzie w spółdzielczych mieszkaniach? Czy fabryka która nie miała na wypłatę dla ludzi miała im jeszcze zapłacić podatek od hali?

Czy ty sobie zdajesz sprawę że istnieją państwa? I między jakimi państwami leży Polska? I że cały czas na świecie istnieją konflikty zbrojne?

Co było w Jugosławii Rumunii czy na Ukrainie ostatnio?

Twój system jest tak niewydolny że nie zdołałbyś wybudować szałasu i rozpalić ogniska bo musiałbyś sprawdzić czy jest papier na to wystawiony.

Ty potrafiłbyś opodatkować czyjś szałas i czyjeś ognisko ale nie zbudować.

Tworzysz jakieś wydumki o własności jej czynnościach przypierdalając się że ktoś doił krowę od tyśięcy lat i trzeba zrobić NA TO LICENCJE.


Mam propozycje weź ten swój pomysł opodatkuj na rzecz bezdomnych w Berlinie. Bo tak bardzo chcesz eksperymentu. Będą Ci wdzięczni. Gwarantuje ci że nikt go nie wyceni więcej.



1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365