Racjonalista - Strona głównaDo treści
Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
08-02-2020 22:17Mariusz Agnosiewicz (moderator)Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
Ocena 2 na 2
W niemieckim RMF wyśmiano przejęcie przez LOT niemieckich linii lotniczych Condor, lecz wirtemberska prasa widzi w tym część większego planu. Jak pisze Stuttgarten Zeitung: "Prawicowy rząd PiS chce doprowadzić Polskę ekonomicznie do europejskiej czołówki do roku 2040. Wszystko zaczęło się od przejęcia niemieckiej linii lotniczej Condor oraz budowy megaportu lotniczego pod Warszawą - Centralny Port Komunikacyjny 'Solidarność' znalazłby się w pierwszej dziesiątce w Europie, przyćmiewając pogrążony w skandalach port lotniczy w Berlinie, a nawet uzależniając Niemcy od nowego lotniska." Czy Unia pozwoli na to?
www.stuttg(*)49-4e71-a8a0-cf7e834840cd.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi farmer
>>To Ty zrozum, że państwowa egzekucja utajnionej i nieopodarkowanej własności oraz podatki od konsumpcji to WADLIWA ORGANIZACJA SPOŁECZNA, ktora przy odpowiednio wysokiej koncentracji kapitału doprowadzi do powszechnej zapaści, wywoła wielki kryzys!
>Do Kima napisz do Korei Północnej. Demokratyczna maja w nazwie.
>Gówno wywoła nie wielki kryzys. Jak wielki? jak ten z lat 90 gdzie w moim mieście padł zakład 20000 ludzi? czym mnie straszysz?
>jestem wstanie porównać swoje miasto 30 lat temu i dziś. Widzę jak zmieniły się wsie wokół. Jak zadbane są domy i podwórka. Wypracowane przez ludzi ich ciężką pracą.
>Nie jest miód oj nie. Ale gówno z lat 90 a teraz to niebo a ziemia jeśli chodzi możliwości

Skoro jest tak dobrze, że prawie jak w niebie, w ogóle nie musisz się martwić, nikt z takiego dobrobytu nie zrezygnuje i nie zaangażuje się w nic nowego.

Ja nie podzielam twojego spojrzenia.
Myślę, że opisujesz sytuację samych właścicieli i podpinasz do tego wszytkich.

Myślę, że najemnych roboli bez mienia jest znacznie więcej od właścicieli i sądzę, że ich sytuacji w ogóle nie uwzględniasz.

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi farmer
>Gówno wywoła nie wielki kryzys.

Jezeli prawdziwie opisujesz rzeczywistosc, żadnego większego kryzysu już nie będzie, jeśli nieprawdziwie, wówczas nadejdzie.

Pożyjemy zobaczymy.

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi szarley
>>>Rozumiesz?
>>Dlaczego u szczytu rewolucji przemysłowej w kryzysie doszło do załamania produkcji i konsumpcji?
>Pyta rzekomy absolwent ekonomicznego uniwersytetu
>Zwolennik jawności!!!!!!!
>Tfuuu kanalio

Sam stwierdzam tę przyczynę w nadmiernej koncentracji własności.

Na studniach mnie tego nie nauczono, sam zbudowałem ten wniosek, na studniach powiedziano mi, ze to cykle koniunkturalne, że tak już jest i że tak musi być.

Nie pamiętam aby choć jeden raz przez całe moje studia kogokolwiek wyrazil pojęcie koncentracji kapitału.

Nie wyraził.
To było wówczas pojęcie nieznane.
Nie jestem pewien czy teraz jest znane.

Jak sądzisz, czy obecne studia ekonomiczne podejmuja kwestie koncentracji kapitału?

Ale jak to badać?
Statytycznie przez telefon?
Skoro mienie objęte jest państwową tajemnicą czy ktoś podczas takiej ankiety zechce wyrazić prawdę?

szarley (54913 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>>>Rozumiesz?
>>>Dlaczego u szczytu rewolucji przemysłowej w kryzysie doszło do załamania produkcji i konsumpcji?
>Sam stwierdzam tę przyczynę w nadmiernej koncentracji własności.
I dlatego chcesz ją jeszcze bardziej skoncentrować
www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371
Ucieczka

Knopku! ILE RAZY JESZCZE BĘDZIESZ UCIEKAŁ OD ARGUMENTÓW W TEJ SPRAWIE ?!?!?!?!?!

>Na studniach mnie tego nie nauczono,
Bo ich nigdy nawet nie zacząłeś. To twoje kłamstwo wychodzi w każdej twojej wypowiedzi z każdej dziedziny

>Nie pamiętam aby choć jeden raz przez całe moje studia kogokolwiek wyrazil pojęcie koncentracji kapitału.
Doprawdy??? To nawet ja znam podręczniki ekonomii w których to jest napisane
Tomáą Sedláček o tym pisał. "Ekonomie dobra a zla" ma i polski i niemiecki przekład. Tam też jest o tym, tylko najpierw COKOLWIEK z ekonomii przeczytaj COKOLWIEK!!!!

>Jak sądzisz, czy obecne studia ekonomiczne podejmuja kwestie koncentracji kapitału?
Jak sądzisz , jesteś zdolny do uczciwej dyskusji?
Bez ucieczek i chochołów?
Dotąd zawsze uciekałeś

>Ale jak to badać?
Nie wiesz? To znaczy że nie kończyłeś żadnych studiów kłamco

>Skoro mienie objęte jest państwową tajemnicą czy ktoś podczas takiej ankiety zechce wyrazić prawdę?
Doprawdy najpierw zdaj maturę, skończ łgać o swoich studiach. Gimnazjum jest powyżej twoich intelektualnych możliwości.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371
Ucieczka Ucieczka Ucieczka Ucieczka Ucieczka

To twój poziom.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#410
20-02-2020 23:00
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi szarley
>>>>>Rozumiesz?
>>>>Dlaczego u szczytu rewolucji przemysłowej w kryzysie doszło do załamania produkcji i konsumpcji?
>>Sam stwierdzam tę przyczynę w nadmiernej koncentracji własności.
>I dlatego chcesz ją jeszcze bardziej skoncentrować
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371
>Ucieczka
>Knopku! ILE RAZY JESZCZE BĘDZIESZ UCIEKAŁ OD ARGUMENTÓW W TEJ SPRAWIE ?!?!?!?!?!
>>Na studniach mnie tego nie nauczono,
>Bo ich nigdy nawet nie zacząłeś. To twoje kłamstwo wychodzi w każdej twojej wypowiedzi z każdej dziedziny
>>Nie pamiętam aby choć jeden raz przez całe moje studia kogokolwiek wyrazil pojęcie koncentracji kapitału.
>Doprawdy??? To nawet ja znam podręczniki ekonomii w których to jest napisane
>Tomáą Sedláček o tym pisał. "Ekonomie dobra a zla" ma i polski i niemiecki przekład.
Ja tumanowi dorzucę Prof. Włodzimierz Brus "Ekonomia polityczna kapitalizmu". Człowiek ten zmuszony był opuścić Polskę za czasów Gomułki, gdyż ośmielił się wykazać słabości gospodarki planowej, do Izraela.
Tam też jest o tym, tylko najpierw COKOLWIEK z ekonomii przeczytaj COKOLWIEK!!!!
>>Jak sądzisz, czy obecne studia ekonomiczne podejmuja kwestie koncentracji kapitału?
>Jak sądzisz , jesteś zdolny do uczciwej dyskusji?
No to faktycznie można zajść z nim w ciążę pozamaciczną w rozmowie. Dureń nic nie wie na temat, ale ma wątpliwości co do uczciwej dyskusji. O czym z nieukiem można uczciwie dyskutować?
>Bez ucieczek i chochołów?
>Dotąd zawsze uciekałeś
>>Ale jak to badać?
Jak dureń nie wie jak zaobserwować skutki koncentracji kapitału, to tylko znaczy, że studiów żadnych nie zrobił. To zarzucam mu ja elektryk, tylko po studiach inżynierskich. Jeśli elektryk daje wytyk nieuctwa ekonomiście z bożej łaski no to chyba świat się nie zawali, ale za to obnaża się jego strasznie porażające dyletanctwo.
>Nie wiesz? To znaczy że nie kończyłeś żadnych studiów kłamco
>>Skoro mienie objęte jest państwową tajemnicą czy ktoś podczas takiej ankiety zechce wyrazić prawdę?
>Doprawdy najpierw zdaj maturę, skończ łgać o swoich studiach. Gimnazjum jest powyżej twoich intelektualnych możliwości.
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371
>Ucieczka Ucieczka Ucieczka Ucieczka Ucieczka
>To twój poziom.
>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby



Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka

>>W krystkonizmie klasa żyjąca z podatków od najkreatywniejszych będzie biedotą?
>Nie zakładam życia z podatków, przy rozproszonej własności presja będzie na obniżanie podatku.
Skąd wiesz, że własność będzie rozproszona?

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.

#412
20-02-2020 23:39
 Ocena 1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
>>>W krystkonizmie klasa żyjąca z podatków od najkreatywniejszych będzie biedotą?
>>Nie zakładam życia z podatków, przy rozproszonej własności presja będzie na obniżanie podatku.
>Skąd wiesz, że własność będzie rozproszona?

To było fundamentalne założenie mojego modelu, od tego wyszedłem.

Wyszedlem z założenia - własność musi mieć ograniczony stopień koncentracji.

I stąd wziął się mój model.

Teraz trzeba to przetestować i dowiedzieć się czy tak naprawdę będzie działać.

A jeśli tak to następnie potrzeba sprawdzić produktywność modelu co ma decydujące znaczenie, bo miałby działać w otoczeniu systemów, które wyzyskują ludzi, zasoby, nature do granic możliwości.

Zbyt niska produktywność nie dałaby mu przetrwać w takim otoczeniu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka

>>Skąd wiesz, że własność będzie rozproszona?
>To było fundamentalne założenie mojego modelu, od tego wyszedłem.
Ale skąd wiesz, że to osiągniesz, skoro widać, że ludzie dążą do koncentracji własności?

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.

szarley (54913 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>Skąd wiesz, że własność będzie rozproszona?
>To było fundamentalne założenie mojego modelu, od tego wyszedłem.

Czyli pomyliłeś założenie z wynikiem
Założenie: palenie papierosów leczy raka płuc
I wystarczy, skoro takie było założenie to ono jest wystarczającym dowodem.

Rozumiesz?
Niestety nie, a szkoda,

www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371
Ucieczka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#415
21-02-2020 08:01
 Ocena 1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
>>>Skąd wiesz, że własność będzie rozproszona?
>>To było fundamentalne założenie mojego modelu, od tego wyszedłem.
>Ale skąd wiesz, że to osiągniesz, skoro widać, że ludzie dążą do koncentracji własności?

Nie wiem.
Mam nadzieję.
Dlatego proponuję eksperyment a nie zmiany w prawie i rewolucję.
Mogę się mylić.
Wolę zabawę w wymianę swiadczen pomiędzy setka studentów niż przez pomyłkę pozbawić kogoś podstaw egzystencji.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
> Przyczyny pogardy a nie olewania są takie, że przejawiam sprzeczne przekonania.

Mogłoby być to prawdą, gdybyś umieszczał tu choćby jakies obrazoburcze treści.
Wg moich obserwacji jest klika przyczyn braku traktowania cię serio:
a) liczne sprzeczności w twoich wywodach
b) brak umiejętności logicznego myślenia
c) szeroko pojęta niedojrzałość, która mocno obciąża cierpliwość twoich interlokutorów
d) infantylny sposób spierania się, który często - gdy nie masz argumentów - owocuje u ciebie ucieczkami w milczenie, mantry, słowotok, slogany czy tez obrażanie interlokutora
e) rażąca ignorancja w dziedzinie ludzkich relacji, sposobów myślenia i działania
f) brak delikatności i kultury, gruboskórność

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

farmer (22440 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>>To Ty zrozum, że państwowa egzekucja utajnionej i nieopodarkowanej własności oraz podatki od konsumpcji to WADLIWA ORGANIZACJA SPOŁECZNA, ktora przy odpowiednio wysokiej koncentracji kapitału doprowadzi do powszechnej zapaści, wywoła wielki kryzys!
>>Do Kima napisz do Korei Północnej. Demokratyczna maja w nazwie.
>>Gówno wywoła nie wielki kryzys. Jak wielki? jak ten z lat 90 gdzie w moim mieście padł zakład 20000 ludzi? czym mnie straszysz?
>>jestem wstanie porównać swoje miasto 30 lat temu i dziś. Widzę jak zmieniły się wsie wokół. Jak zadbane są domy i podwórka. Wypracowane przez ludzi ich ciężką pracą.
>>Nie jest miód oj nie. Ale gówno z lat 90 a teraz to niebo a ziemia jeśli chodzi możliwości
>Skoro jest tak dobrze, że prawie jak w niebie, w ogóle nie musisz się martwić, nikt z takiego dobrobytu nie zrezygnuje i nie zaangażuje się w nic nowego.
>Ja nie podzielam twojego spojrzenia.
>Myślę, że opisujesz sytuację samych właścicieli i podpinasz do tego wszytkich.
>Myślę, że najemnych roboli bez mienia jest znacznie więcej od właścicieli i sądzę, że ich sytuacji w ogóle nie uwzględniasz.

Kup sobie książkę do historii a dowiesz się ile trwają przemiany jak upadają gospodarki.
Jak radzono sobie z protestami ludzi których masowo chciano zwalniać. W jakim położeniu była Polska po 89 r względem RFN gdzie teraz jesteś.
Jak zakłady były wstanie konkurować.

Powiesz mi wtedy czy wszystkich nie uwzględniam po 30 latach.


Bo chyba tylko w twojej zaczarowanej krainie wszyscy mają pracę i pracę jaką chcą ( takie jedno pytanie ilu roboli zmieści się u ciebie za twoim biurkiem )

Ile podatku płacisz od swojego pomysłu o strefie?

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka

>>>>Skąd wiesz, że własność będzie rozproszona?
>>>To było fundamentalne założenie mojego modelu, od tego wyszedłem.
>>Ale skąd wiesz, że to osiągniesz, skoro widać, że ludzie dążą do koncentracji własności?
>Nie wiem.
>Mam nadzieję.
Czy aby nie płonną, skoro posiadanie daje władzę?

>proponuję eksperyment [...] zabawę w wymianę swiadczen pomiędzy setka studentów
Setka to tyle co sfora burków ze swoim panem, na zasymulowanie społeczeństwa mało.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
>Czy aby nie płonną, skoro posiadanie daje władzę?

Akceptuję władzę człowieka nad człowiekiem i uznaję ją za źródło dobra o ile jest umiarkowana.

Uznaje, że niedostateczna władza jest społecznie szkodliwa podobnie jak nadmierna.

Chcę koncentracji własności ale ograniczonej.

Kiedy piszę o rozproszeniu własności mam na myśli jej większe rozproszenie niz w stanie obecnym ale podkreślam, że nie nadmierne.
Kapitał musi pozostać w umiarkowanym stopniu skoncentrowany ażeby ludzi jednoczyc w społeczeństwo.

>>proponuję eksperyment [...] zabawę w wymianę swiadczen pomiędzy setka studentów
>Setka to tyle co sfora burków ze swoim panem, na zasymulowanie społeczeństwa mało.

100 to już dużo i być może wystarczy, żeby zaobserwować tendencje systemu zanim się go poszerzy.

Nie chciałbym nikomu dawać fałszywych nadziei.
To potrzeba sprawdzić, ludzie popełniają błędy, zwłaszcza kiedy chodzi o złożone systemy.

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi farmer
>Kup sobie książkę do historii a dowiesz się ile trwają przemiany jak upadają gospodarki.
>Jak radzono sobie z protestami ludzi których masowo chciano zwalniać. W jakim położeniu była Polska po 89 r względem RFN gdzie teraz jesteś.
>Jak zakłady były wstanie konkurować.
>Powiesz mi wtedy czy wszystkich nie uwzględniam po 30 latach.
>Bo chyba tylko w twojej zaczarowanej krainie wszyscy mają pracę i pracę jaką chcą ( takie jedno pytanie ilu roboli zmieści się u ciebie za twoim biurkiem )
> Ile podatku płacisz od swojego pomysłu o strefie?
>

Praca to rzecz niesamowicie prosta. Wstajesz i robisz coś sensownego, coś co przynosi korzyści.

Robisz to dobrze, wydatkujesz energię ale ten wydatek ma Ci się z naddatku odzyskanej energii opłacić.

Coś może ludzkość hamować przed taką prostota jeżeli nie wadliwy system stosunków społecznych.

Skoro tak chętnie wracasz do historii dziadostwa przypomnij sobie proszę jaka kiedyś panowała wzajemna bezwzględność i agresja.

Do czego w swoich wywodach zmierzasz?
Do tego, że bez wyzysku tracisz konkurencyjność?

Twierdzę, że to fałsz.
Dlatego, że wyzysk prowadzi do redukcji fizycznej i psychicznej - człowiek zamienia się w mula pociągowego, który wszytko co potrafi to ciągnąć.

Zgrupowanie wysokorozwiniętych ludzi, w którym nikt przez wyzysk nie został fizycznie i psychicznie zredukowany jest bardzo konkurencyjne względem systemów, które są zdolne zniszczyć wszytko dla zysku.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365