 |
Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-02-2020 22:17 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
2 na 2 | W niemieckim RMF wyśmiano przejęcie przez LOT niemieckich linii lotniczych Condor, lecz wirtemberska prasa widzi w tym część większego planu. Jak pisze Stuttgarten Zeitung: "Prawicowy rząd PiS chce doprowadzić Polskę ekonomicznie do europejskiej czołówki do roku 2040. Wszystko zaczęło się od przejęcia niemieckiej linii lotniczej Condor oraz budowy megaportu lotniczego pod Warszawą - Centralny Port Komunikacyjny 'Solidarność' znalazłby się w pierwszej dziesiątce w Europie, przyćmiewając pogrążony w skandalach port lotniczy w Berlinie, a nawet uzależniając Niemcy od nowego lotniska." Czy Unia pozwoli na to? www.stuttg(*)49-4e71-a8a0-cf7e834840cd.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Widzisz szarley'u, że podatek katastralny jest podatkiem od wartości a nie od własności. Bo nie każda własność musi mieć wartość. To nie tylko Twój domek ale także Twój rower, hulajnoga, którą kupiłeś wnusi, każde drzewo sadzie osobno, ławeczka pod tym drzewem, którą sam zrobiłeś a urzędnikowi się podoba, powierzchnia sadu osobno, pozłacany zegarek kieszonkowy po dziadku z I-szej wojny światowej mający raczej więcej wartość muzealną jak praktyczną, telewizor, lodówkę bo rzeczy jeszcze luksusowe w Polsce, nawet łazienka specjalnie dla żony wykafelkowana, damskie ozdoby, no wiesz te diademy, co je podarowałeś żonie na 30 lecie jej urodzin, Twoje kury, może i kierdy/świniaki jak masz, traktor, glebogryzarkę, wszystko co ma wartość jest wyceniane osobno. Twój domek będzie wyceniany też osobno bo tylko sama konstrukcja/gołe ściany. I nikogo to nie odchodzi, że to jest dorobek całego Twojego życia i to że ładnie wygląda to efekt Twojej pracy przy której nikt Tobie nie pomagał.Poetycko napisane, piękna basn, w której Szarley przyjmuje postać maleńkiej, szarej myszki ale w praktyce wygląda to nieco inaczej. W praktyce najemni robole tyraja od świtu do nocy na 1000 Lidl, na 1000 Aldik, na 1000 centrum Amazona w odleglych krainach, które zniszczą lokalne biznesy i dadzą właścicielom tych sieci niewyobrażalną władzę nad zwykłym człowiekiem. Model niewyobrażalnej władzy człowieka nad człowiekiem to właśnie wasz podły kapitalizm oparty na utajnionej, nieopodatkowanej, państwowo, przymusowo egzekwowanej własności, z którym walcze póki jeszcze mogę, zanim pożre mnie i zniszczy ostatecznie. > Przychodzi taki Hamerlk urzędowym upoważnieniem (jak go nie wpuścisz, to przyjdzie z dwoma policjantami) do przeglądania ile masz wartościowych rzeczy do opodatkowania.Na razie to Wy przychodzicie ze swoimi policjantami po odbiór rzeczy, za niespłacone chwilowki, które potem komornik sprzedaje swoim kolesiom w ustawkach za 30%icj wartości. Zapostulowałem wymóg uzyskania akceptacji 50% kapitału księgi, żebyś w ogóle mógł stać się jej użytkownikiem, uzyskać paszport. Nie wystarczy nawet, że sam się zgłosisz ze swoim mieniem. Niczego Ci nie będę w asyście policji wyliczał, po prostu nie uznam twojej własności, dla której nie masz świadectwa własności zapisanego w księdze kapitału. > Wiadomo, że im więcej Tobie wpisze, tym większy podatek będziesz płacił. Jak spróbujesz coś ukryć, a się wyda to będziesz jeszcze ukarany bo to podchodzi prawnie pod składanie fałszywych zeznań, co Hamerlik zna już z praktyki windykatora. Trochę przejaskrawiłem? Bo to jest lekko szydercze wyjaśnienie istoty podatku katastralnego. Bo Tobie mogę tak pisać, bo rozumiesz. Nie rozumie tylko Hamerlik.Stworzyliście system, w ktorym ludzie kupują ziemię wyłącznie dla przechowania i wzrostu wartości własnego mienia. Nabywcy do niczego tej ziemi nie potrzebują poza tym, żeby jej wykluczeniem z gospodarki doprowadzić do wzrostu ceny i zysku że sprzedaży. Tym samym nie tylko odbieracie ziemię tym, którzy na niej pracują ale odbieracie też tym ludziom chleb czyniąc z nich swoich niewolników. Podatek od własności w odróżnieniu od podatku od chleba, wódki, powietrza i biedy ma głęboki sens, bo zmusza właściciela do osiągania pożytków z własności dla dobra wspólnego. |
#77 1 na 1 | uxbridge (5980 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Wtedy O.Lipińska domagała się od władz, by aktorom bojkotującym jej program nie dawać kartek na żywność. Pamiętam, jak rodzice czytali pisemko drugiego obiegi z tą właśnie informacją i komentowali między sobą ze zgrozą.Mogło się pomerdać Tobie albo autorowi tej informacji. Drugi obieg nie był wolny od bzdur, bo tam nie tylko nie było cenzury ale przy okazji też elementarnego sprawdzania faktów. Pomijając już kwestię dość znacznego zinfiltrowania podziemia przez agenturę SB, która produkowała różne fałszywki. Gdyby to była prawda, to ci aktorzy w latach 90-tych nie tylko by z Lipińską nie współpracowali ale także nie mieliby oporów by o tej historii opowiedzieć. Artyści którzy bezpośrednio po stanie wojennym flirtowali z władzą lub ją popierali, po 89 r. znaleźli się na marginesie. Np Roman Kłosowski, Ryszard Filipski, ba nawet przez parę lat Stanisław Mikulski. A Lipińskiej nikt żadnych zarzutów nie czynił. |
#78 2 na 2 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Co Polacy sądzą o takim podatku, polecam link poniżej.> moneyv.wp.(*)-moment-6477521723262593v.htmlCo Polakom podla elita zaszczepi, niekoniecznie polska, w o to wierzą. Wierzą, że jeżeli nie opodatkuja własności Bezosa lecz każda zjedzona kromke chleba Janusza Kowalskiego to spotka ich dobrobyt. Mylą się. Na dobrobyt innych będą mogli jedynie popatrzeć doznając osobiście złobytu. > Hamerlik uważa, że to ta dobra jawność. A gówno prawda. Bo wybory są nadal tajne i będą.W tajnych wyborach nie uczestniczę i też ich nie uznaję do czego wszytkich serdecznie namawiam. Udział w tajnym wyborze jest niemoralny. Moralny człowiek nie potrzebuje taic własnego wyboru, bo uwzględnia w nim również egzystencję innych, nie tylko własną. > Poza tym Hamerlik ten podatek chce rozproszyć na pracowników najemnych, bo to bolszewicka sprawiedliwość i państwu gówno do podatków, a to już anarchia.Panstwo to zwykli ludzie a nie zadni poborcy czy biurokraci. Pracownicy najemni tworzący dobro pod przywództwem właścicieli to państwo. > Nie szanowanie obowiązującego prawa stanowionego.Nie uznaję prawa, którego źródłem jest tajna demokracja pośrednia i innych serdecznie namawiam do zakwestionowania wyniku tajnego wyboru. Moralni ludzie nie potrzebują taic swoich wyborów. > W swoim blogu wypunktował swoje przesłanie, no i tylko włosy bezboleśnie wychodzą po przeczytaniu jego koncertu życzeń (wygogluj Krystian Hamerlik Konopka-blog). To byłby dobry program partii, jakby w swej walce o utopię wyrozumowaną w jego główce, że każda inna partia by pękła z zazdrości. Tyle wspaniałości przewiduje, że ten kulawy z Nowomiejskiej by usiadł. Zapomina jednak, że ludzie są różni. Poprzeczni i podłużni. Jeden lubi czekoladę inny jak mu nogi śmierdzą. Nie da się ludzi do niczego zmusić i zaszufladkować (komunizm przejadł się wszystkim Polakom nawet i wyznawcom tego systemu). A mętny sposób podawania informacji o swoim systemie deklasuje raczej jego. Dlatego proponuję by do każdej deklaracji członkowskiej jego partii załączał książkę jego autorstwa dokładnie opisującą jego system. On chyba jednak nie skorzysta z dobrej rady bo jest zbyt dużym nygusem. On jest tylko od dawania pomysłów różnej maści, a eksperymenty mają robić słuchacze jego wywodów. Tak nie tworzy się charyzmy. Więc skoro nie pocałuje publicznie moderatora w rękę, nawet w rurę wydechową, za przywilej korzystania z tego forum, za jego cierpliwość prawie anielską, to już dla mnie nie istnieje, a gdy założę jakiś wątek to na pewno gdy mi się wpakuje z miejsca go usunę bez żadnych ceregieli. I tyle słów ewangelii na dzień dzisiejszy i nie zapomnijcie przekazać sobie znak pokoju.Nie jestem zainteresowany stanowieniem innym prawa, nie organizuję partii politycznej, propaguje jedynie własne przekonania gdzie mogę. Na tym forum są inteligentni ludzie, którzy budują mocną krytykę, tym lepsze jest to miejsce do propagacji własnych przekonan. Dopóki nie zostanę zbanowany, będę z tego korzystał. Nie chcę stanowić praw lecz chcę wszystkich przekonać do publicznie jawnego eksperymentu społeczno-ekonomicznego. I w Afryce ani w specjalnej strefie ekonomicznej, gdzie potężne bezrobocie lecz w centrum świata, w Wielkiej metropolii, najlepiej w Berlinie gdzie żyję, żeby eksperyment objął moje życie a nie życie innych. |
#79 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Mogło się pomerdać Tobie albo autorowi tej informacji. Drugi obieg nie był wolny od bzdur, bo tam nie tylko nie było cenzury ale przy okazji też elementarnego sprawdzania faktów.Tyle prawd ilu ludzi. |
#80 2 na 2 | uxbridge (5980 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >Mogło się pomerdać Tobie albo autorowi tej informacji. Drugi obieg nie był wolny od bzdur, bo tam nie tylko nie było cenzury ale przy okazji też elementarnego sprawdzania faktów.> Tyle prawd ilu ludzi.Ilu głupich ludzi. Którzy nie mają żadnych narzędzi do odróżnienia prawdy od fałszu nawet w najprostszych przypadkach. |
#81 1 na 1 | uxbridge (5980 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Np Roman Kłosowski,Przepraszam, pomyłka. Chodziło o Janusza Kłosińskiego. |
#82 2 na 2 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >>Mogło się pomerdać Tobie albo autorowi tej informacji. Drugi obieg nie był wolny od bzdur, bo tam nie tylko nie było cenzury ale przy okazji też elementarnego sprawdzania faktów.> >Tyle prawd ilu ludzi.> Ilu głupich ludzi. Którzy nie mają żadnych narzędzi do odróżnienia prawdy od fałszu nawet w najprostszych przypadkach.Zawsze z pogardą o nosicielach sprzecznych emocji, o nosicielach odmiennych instynktow. Pojęcia prawdy, dobra, sprawiedliwosci są pochodną odczuwanych emocji. Ci "głupi" jak ich nazywasz są zdolni być może tworzyć światy, o których Ci się nawet nie śniło. |
#83 3 na 3 | uxbridge (5980 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Zawsze z pogardą o nosicielach sprzecznych emocji, o nosicielach odmiennych instynktow.> Pojęcia prawdy, dobra, sprawiedliwosci są pochodną odczuwanych emocji.> Ci "głupi" jak ich nazywasz są zdolni być może tworzyć światy, o których Ci się nawet nie śniło.Głupiś Hamerlik. Nie zdajesz sobie sprawy, że to ty zamknięty w swojej egoistycznej, płaczliwej bańce, to ty zainteresowany jedynie sobą i swoimi problemami, to ty nie kwapiący do pomocy nikomu, to ty wymyślający utopijny świat który miałby zatroszczyć się głównie o ciebie, to ty właśnie pogardzasz ludźmi. |
#84 1 na 1 | uxbridge (5980 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | I w taki sposób, trolle które za pozwoleniem właściciela opanowały to forum, strollowały mu wątek. Nie powiem, też się przyczyniłem.
|
#85 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Nakazał zataic wszytkie swoje posiadłości (..)> Pan wprowadził chwilowki, pożyczał chłopu na podatek dla> siebie 1 grosz, za miesiąc chlop miał oddać 2.Tak. Później nastąpił przewrót i ustalono, że wszyscy mają odtajnić swoje posiadłości: pan dwór i zestaw karoc oraz wielką stadninę, chłop zawartość lodówki, chałupę i wyceny mienia w niej, parę morgów ziemi, parę szkap, zawartość stodoły, chlewika itd. Wszelkie informacje o chłopach są teraz dostępne panu, a chłopi mają wszelkie informacje o panach. Hamerlik Cytat: Nie chcę stanowić praw lecz chcę wszystkich przekonać do publicznie jawnego eksperymentu społeczno-ekonomicznego. I w Afryce ani w specjalnej strefie ekonomicznej, gdzie potężne bezrobocie lecz w centrum świata, w Wielkiej metropolii, najlepiej w Berlinie gdzie żyję, żeby eksperyment objął moje życie a nie życie innych. Hamerlik, idziemy dalej? Mogę dopisać, jak to się na zdrowy rozum potoczy. Chłopów i panów możemy spokojnie zamienić na prezesów-właścicieli wielkich spółek, oraz pracowników najemnych. Nie mam z tym problemu. Chcę, żebyś spróbował mnie przekonać. Ale uwaga, nie ma zgody aby było to jednostronne.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > zainteresowany jedynie sobą i swoimi problemamiTo u Was wartość rozwiązywać własne problemy a przy okazji rozwiązać cudze, więc wpisuję się w nią. Działam we własnym interesie, chodzi mi o mnie, inni są z boku mojego zainteresowania, jeżeli cokolwiek zmieni się dla innych, to tylko przy okazji. Nie ukrywam tej mojej intencji. Jestem egoistą, egocentrykiem a może nawet narcyzem nie mniejszym od Ciebie. Co nazywasz utopią? Jawność mienia? Podatek od własności? Księgę kapitału? Jawny wybór podatku od własności w demokracji bezpośredniej? Dla mnie to żadna utopia, tylko absolutna NORMA! Wywodzicie się ze zgniłej tradycji to Wam się zdaje, że propaguję niemożliwe ale to jest niemożliwe tylko w waszych dziadowskich umysłach i nigdzie poza nimi. |
#87 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Moralni ludzie nie potrzebują taic swoich wyborów.Płacisz podatki od całości swoich zarobków? Płacisz alimenty w 100% na wianuszek swoich dzieci? Moralni ludzie nie potrzebują taić swoich wyborów..
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#88 2 na 2 | uxbridge (5980 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Działam we własnym interesie, chodzi mi o mnie, inni są z boku mojego zainteresowania (...)Właśnie. I dlatego normalni ludzie darzą cię niechęcią lub nawet nienawiścią. Instynktownie bowiem wiedzą, że zafiksowany na własnej korzyści, przekonany o swojej krzywdzie i i chorobliwie pazerny na pieniądze należysz do pewnego specyficznego gatunku. Takich, którzy widząc nieprzytomnego człowieka najpierw sprawdzą jego portfel a dopiero potem puls (jesli w ogóle). Takich, którzy domagają się pomocy nawet jeśli jej nie potrzebują, ale sami jej nie udzielą nawet gdy mogą. Dla takich pasożytów mamy ewolucyjnie uwarunkowaną pogardę, bo są nie tylko społecznie nieużyteczni ale szkodliwi i potencjalnie niebezpieczni. Hamerlik, jesteś stereotypem glisty, tasiemca społecznego. Więc nie dziw się, że budzisz obrzydzenie. Nie pocieszaj się, że "inni" (w tym ja) są tacy sami. To nieprawda. Jesteś w mniejszości, bo osobnicy z twoimi cechami są usuwani przez ewolucję. Co prawda, w dzisiejszych czasach dobrobytu niezbyt intensywnie. |
#89 2 na 2 | uxbridge (5980 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Dla mnie to żadna utopia, tylko absolutna NORMA!Norma to coś, co funkcjonuje i obowiązuje w szerszej skali. Twoje pomysły nie funkcjonują nigdzie poza brzydkimi zakamarkami twego umysłu. Nie mogą być więc żadną normą z definicji. |
#90 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >Dla mnie to żadna utopia, tylko absolutna NORMA!> Norma to coś, co funkcjonuje i obowiązuje w szerszej skali. Twoje pomysły nie funkcjonują nigdzie poza brzydkimi zakamarkami twego umysłu. Nie mogą być więc żadną normą z definicji.NORMĄ jest to co jawi się jako normalne, właściwe, racjonalne, korzystne. Tak mi się właśnie jawi księga kapitału i podatek od własności określany jawnie w demokracji bezpośredniej przelewany w zasadniczej części bezpośrednio z majątków właścicieli do majątków pracowników najemnych. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|