Racjonalista - Strona głównaDo treści
Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
08-02-2020 22:17Mariusz Agnosiewicz (moderator)Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
Ocena 2 na 2
W niemieckim RMF wyśmiano przejęcie przez LOT niemieckich linii lotniczych Condor, lecz wirtemberska prasa widzi w tym część większego planu. Jak pisze Stuttgarten Zeitung: "Prawicowy rząd PiS chce doprowadzić Polskę ekonomicznie do europejskiej czołówki do roku 2040. Wszystko zaczęło się od przejęcia niemieckiej linii lotniczej Condor oraz budowy megaportu lotniczego pod Warszawą - Centralny Port Komunikacyjny 'Solidarność' znalazłby się w pierwszej dziesiątce w Europie, przyćmiewając pogrążony w skandalach port lotniczy w Berlinie, a nawet uzależniając Niemcy od nowego lotniska." Czy Unia pozwoli na to?
www.stuttg(*)49-4e71-a8a0-cf7e834840cd.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..
#31
10-02-2020 07:04
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>Napisałem, że w czasie kiedy ktoś w ciemnej hali zapieprza od świtu do nocy na taśmie, Ty prawdopodobnie w domu popijasz sobie 3 kawkę.
>Pomylilem się?

Nie. Celowo skłamałeś

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#32
10-02-2020 08:22
 Ocena 3 na 3
uxbridge (5980 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Elasp
>Pozwólmy Polakom spokojnie się bogacić. "Dumę narodową" można uznać za przydatny czynnik motywacyjny. Drużyna, która przed meczem nie wmawia sobie, że jest silna i wspaniała, przegrywa.
A ta która to sobie wmawia, a w rzeczywistości jest słaba nie tylko przegrywa, ale na dodatek się ośmiesza. A jeszcze gorsze jest kiedy tego ośmieszenia nie dostrzega, tylko wynajduje dziesiątki innych powodów swej porażki (np. spisek sędziów).
Tam gdzie jesteś mocny, pielęgnuj i trenuj umiejętności. Tam gdzie jesteś słaby przyznaj to, naśladuj lepszych i pracuj. W obydwu przypadkach skup się na działaniu a nie na ględzeniu.

Proces wnoskowania typu: "husaria była wspaniała, husaria była polska, my (ja!) jesteśmy Polakami więc my (ja!) jesteśmy wspaniali" jest pozbawioną podstaw i logiki bzdurą. W dodatku szkodliwą. Karmienie się przeszłymi i CUDZYMI (w sensie bez mojego udziału) sukcesami żeby poprawić sobie samopoczucie jest drogą donikąd. Jeśli to stanie się marginesem, to zniknie potrzeba ośmieszania takiego podejścia.
Natomiast świadomość przeszłych porażek, zarówno cudzych jak i własnych może służyć unikaniu błędów z przeszłości. Jeśli ta świadomość będzie powszechna, to zniknie potrzeba podkreślania tego w dyskursie.

#33
10-02-2020 10:16
 Ocena 1 na 1
uxbridge (5980 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>Polityka kadrowa PiS-u w sposób oczywisty nie opiera się na kompetencjach.
>Jakie kompetencje masz konkretnie na myśli?
Nie zrozumiesz, ponieważ ty nie masz żadnych przydatnych komukolwiek. Jesteś leniem spędzającym większość czasu na ględzeniu w necie zamiast na nauce czegoś pożytecznego. Ale skoro każda praca jest wg ciebie wyzyskiem, to może zamiast bzdecić o kompetencjach społecznych i marnować czas na forum daj przykład i zacznij pomagać potrzebującym? Chorym, samotnym, słabym? Za darmo. Lub za dach nad głową i wyżywienie. Ale tak się nie stanie, bo jesteś bezużytecznym, egoistycznym, roszczeniowym LENIEM. Cała ta twoja oszukańcza wizja i pseudo filozoficzne rozważania nieudolnie ukrywają twój jedyny, prawdziwy cel - żeby ktoś na ciebie zapierdalał.

#34
10-02-2020 15:46
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Dragan Dargomier
>    Morawicki, słyszałeś?! Hamer chce, żebyś mu naopowiadał głupot, to sobie wybierze jakieś naiwne wyobrażenie, które przekuje w nadzieję zwalczenia nihilizmu. Morawicki, weź, opowiedz mu coś o heraldyce, że będzie miał symetrycznego ptaka, ale za to ze złotymi butkami. On tego potrzebuje, żeby wierzyć w Polskę, bo jak patrzy, to nic nie widzi. Musi być w transie wojennym. Musi walczyć, choćby z nihilizmem! Nihiliści wszystkich krajów, strzeżcie się! Nadchodzi Hamer ze smartfonem, tam ma aplikację Nadzieja Niepodległej! Jak zdobywa punkty na promocji, to ptaszek do niego macha skrzydełkami, a jak wygra to dostanie artefakt - złote butki od krasnoludka! To mu nadaje sens, wartość i treść. Nie możecie mu z Dudą tego zabrać!
>****** *******

A tak na poważnie. Bardzo poważnie w niektórych kręgach towarzyskich PiS-u, rozważana jest myśl zmiany godła państwa krytykowana nawet przez innych członków PiS-u. Polegać ma ona na umieszczeniu symbolu krzyża, chyba na piersi tego ptaka. Nadto napór jest na umieszczenie krzyża na fladze prezydenckiej jego samochodu służbowego. Mnie nie zaskoczyła usłużna postawa PiS-u wobec Kościoła (bo Kościół tego nie żądał). Że jest to pęd do łamania zapisów zasadniczych Konstytucji państwa, to jest widoczne. Ale jak Kaczyński to zaakceptuje, to będzie się działo w tym kierunku, oj będzie się działo. Mnie symbol krzyża kojarzy się źle dla interesów Polski. Bo to historycznie i Krzyżacy i wspomnienie stylizowanych na różne sposoby krzyży wszelkiego sprzętu wojskowego walecznych wojsk herosów faszystowskich w II W.Ś.. Bryluje za to promieniście głupota osób, które nie wiedzą po co ich wyborcy wybrali.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

#35
10-02-2020 16:23
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>Czy "płacenie podatku" ma jeszcze w ogóle pozytywny wydźwięk, bo mi kojarzy się wyłącznie z "frajerami".

Czyżbyś znów pisał o sobie. Twoje osobiste urazy i kompleksy chcesz na tym forum nadal forsować? Masz swój blog i trzy bodajże wypowiedzi na nim, więc się popisuj. Wprowadzenie podatku katastralnego od wartości, czego wprowadzać go nie chce żadne państwo, bo jest źródłem finasowania istnienia państwa podatnym na niesamowite przekręty. Sam przecież podpowiadasz jak to robić. Podatek zaraz automatycznie przekazywany jest innym ("robolom") w formie ukrytej, bo rozproszonej, zwolenniku jawności, tak by ślad po nim zaginął i państwo go nie odszukało.
Rzeczywiście język polski znów się acanowi kłania.
Często pomieszkujący w zakładach karnych nazywają się "człowiekiem" a "frajer" czy "cwel" to określenia pogardliwe w więziennej grypserze, tych którzy szanują istniejące prawo stanowione.
A Ty namawiasz do łamania tego prawa (czyli promujesz anarchizm), taisz przez taką formę ukrywania podatków dochody państwa (Janosik, taki bohater ludowy przecież skończył na wieszaku do zwłok) i jeszcze takich porządnych obywateli, szanujących prawo, obrażasz obelgami typu "frajerzy". Ile u Ciebie tego zła jeszcze siedzi? Do czego zmierzasz? Zobacz co bolszewizm w Rosji zrobił, przez ideę rozdawnictwa, złego z tym narodem, państwem. Chcesz wprowadzić swoim systemem piekło dla ludzi pracy? Jak "robol" wytłumaczy nagły przyrost swoich zasobów pieniężnych przez urzędem kontroli finansów państwa? Bo Ty chciałeś ten podatek (katastralny) forsować? To jest jawne namawianie do przestępstwa skarbowego.
Pokaż mi jakiekolwiek państwo na świecie, które taką metodę opodatkowywania stosuje! POKAŻ!
I co? Masz po kolei w głowie, czy też coś Tobie nie gra w połączeniach neuronów?

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

#36
10-02-2020 18:34
 Ocena 1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi uxbridge
>>>Polityka kadrowa PiS-u w sposób oczywisty nie opiera się na kompetencjach.
>>Jakie kompetencje masz konkretnie na myśli?
>Nie zrozumiesz, ponieważ ty nie masz żadnych przydatnych komukolwiek. Jesteś leniem spędzającym większość czasu na ględzeniu w necie zamiast na nauce czegoś pożytecznego. Ale skoro każda praca jest wg ciebie wyzyskiem, to może zamiast bzdecić o kompetencjach społecznych i marnować czas na forum daj przykład i zacznij pomagać potrzebującym? Chorym, samotnym, słabym? Za darmo. Lub za dach nad głową i wyżywienie. Ale tak się nie stanie, bo jesteś bezużytecznym, egoistycznym, roszczeniowym LENIEM. Cała ta twoja oszukańcza wizja i pseudo filozoficzne rozważania nieudolnie ukrywają twój jedyny, prawdziwy cel - żeby ktoś na ciebie zapierdalał.

Ooooo przyjacielem to Ty mi nie jesteś.
Jak sobie ciężej popracuję jak dziś i naczytam się wyzwiak od roszczeniwych leni to mi się dysonans poznawczy włącza.

Jak ja mam o Tobie pomyśleć dobrze?
No jak?
Jak Ci sprzyjać mój wrogu?

Dobrze, że mam rozluźniającą muzykę na uszach, bo dzięki niej trochę mi zwisla twoja wrogość i nie muszę Ci życzyć piekła.

#37
10-02-2020 18:54
 Ocena-2 na 2
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Wenancjusz
>Podatek zaraz automatycznie przekazywany jest innym ("robolom") w formie ukrytej, bo rozproszonej, zwolenniku jawności, tak by ślad po nim zaginął i państwo go nie odszukało.

Panstwo to ludzie a nie zadni poborcy, coś Ci się pomyliło.
Jeżeli robotnik dostanie kasę od właściciela z podatku od własności, obok wynagrodzenia za pracę, to już żadnemu biurokrwcie nic do tego.

>Chcesz wprowadzić swoim systemem piekło dla ludzi pracy? Jak "robol" wytłumaczy nagły przyrost swoich zasobów pieniężnych przez urzędem kontroli finansów państwa?

Robol nikomu niczego nie będzie tłumaczył, bo to jego kasa i zrobi z nią co zechce. Może dla przykładu całą wydać na wódkę wolną od konsupcyjnych podatków.

>Bo Ty chciałeś ten podatek (katastralny) forsować? To jest jawne namawianie do przestępstwa skarbowego.

Zgadza się. Namawiam do zakwestionowania waszego i nie mojego prawa utajnionej i nieopodatkowanej własności, bo to jest idea Szatana, która ma doprowadzić ludzkość do wymordowania się w wojnie o własność.

>Pokaż mi jakiekolwiek państwo na świecie, które taką metodę opodatkowywania stosuje! POKAŻ!

Takie państwo dopiero powstanie i poróżni się z obecnymi poziomem ludzkiego rozwoju.

>I co? Masz po kolei w głowie, czy też coś Tobie nie gra w połączeniach neuronów?

Na tyle po kolei, żeby propagować eksperyment społeczny (PUBLICZNIE JAWNY) zamiast zmiany prawa.
Stanownienie Wam praw, tak jak Wy mi je stanowicie, nie interesuje mnie, bo nie jestem ani jednym z Was ani nawet do Was podobny.

#38
10-02-2020 19:02
 0 na 2
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi szarley
>>Napisałem, że w czasie kiedy ktoś w ciemnej hali zapieprza od świtu do nocy na taśmie, Ty prawdopodobnie w domu popijasz sobie 3 kawkę.
>>Pomylilem się?
>Nie. Celowo skłamałeś

Widzisz to, co chcesz zobaczyć.
Kiedy już nie masz argumentów na dalsze usprawiedliwianie waszego podlego kapitalizmu, to uciekasz w "obrażonego", nierzadko grożąc procesem i odbieraniem środków utrzymania.
Już się przyzwyczaiłem.

#39
10-02-2020 20:05
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>Zgadza się. Namawiam do zakwestionowania waszego i nie mojego prawa utajnionej i nieopodatkowanej własności,

Złodziej

>>Pokaż mi jakiekolwiek państwo na świecie, które taką metodę opodatkowywania stosuje! POKAŻ!
>Takie państwo dopiero powstanie

Debil

>żeby propagować eksperyment społeczny (PUBLICZNIE JAWNY) zamiast zmiany prawa.

Leń

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#40
10-02-2020 20:09
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>Napisałem, że w czasie kiedy ktoś w ciemnej hali zapieprza od świtu do nocy na taśmie, Ty prawdopodobnie w domu popijasz sobie 3 kawkę.
>Pomylilem się?
Nie. Celowo skłamałeś

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#41
10-02-2020 20:17
 Ocena 4 na 4
salek (4701 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Wenancjusz
>Wprowadzenie podatku katastralnego od wartości, czego wprowadzać go nie chce żadne państwo
Owszem, nie chce wprowadzać, bo większość (przynajmniej w Europie) już od dawna go niestety wprowadziła.

Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Wenancjusz

   Morawiecki! Weź, ratuj nadzieję dla krajowej gospodarki! Żądaj godła całego złotego! Stać cię! Mamy farbę. Starczy, żeby wszystko ozłocić. Będzie tu wtedy więcej złota niż w całej Szwajcarii sera i czekolady!
****** *******

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska

#43
10-02-2020 21:17
 Ocena 1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi salek
>>Wprowadzenie podatku katastralnego od wartości, czego wprowadzać go nie chce żadne państwo
>Owszem, nie chce wprowadzać, bo większość (przynajmniej w Europie) już od dawna go niestety wprowadziła.

Postuluje podatek nie tylko od posiadania nieruchomości ale także od posiadania ruchomości i czynności wytwórczych. Postuluje własność czynności wytwórczych.

Postuluje zniesienie wszelkich form opodatkowania z wyjątkiem podatku od własności.

Postuluje wybór wysokości podatku od własności w jawnej demokracji bezpośredniej.

Jestem przeciwnikiem setek podatków od konsumpcji, przeciwnikiem rozwoju skarbu państwa i najgorętszym przeciwnikiem wyboru wysokości podatków w tajnej demokracji pośredniej.

Tajna demokracja pośrednia to przyczyna bardzo wrogich stosunkow społecznych.

#44
10-02-2020 21:35
 Ocena 2 na 2
Paolo Monstro (6146 punktów)Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi uxbridge
>A ta która to sobie wmawia, a w rzeczywistości jest słaba nie tylko przegrywa, ale na dodatek się ośmiesza.

Problem oderwania od rzeczywistości, nie dotyczy tylko Polski i Polaków. To problem wielu naródów w Europie, która od stuleci traci dominację na świecie. Doskonałym przykładem jest BREXIT - marzenie Brytyjczyków o imperium (które już dawno upadło i z BREXITem czy bez nie wróci), postawa Francji - z kurczącą się gospodarką, statusem upadłego mocarstwa, ale dzięki propagandzie sukcesu Francuzi nadal myśla, że ich pozycja jest zdecydowanie silniejsza niż w rzeczywistości jest. Nawet Niemcy, którzy przegrali 2 wielkie wojny też nie odkręcili propagandy pruskiej i hitlerowskiej i nadal postępują często arogancko niedoceniając innych narodów - zwł tych położonych na wschód od swoich granic. Rosjanie - ciągle nie pogodzili się z upadkiem ZSRR a Putin z mocarstwową polityką triumfuje. Węgrzy -nie zaakceptowali jeszcze I wojny światowej, Turcy wracają do religijnego kraju, który przed stuleciami trząsł Europą itd ...

W większości państw UE ta frustracja daje paliwo różnym partiom typu Liga Nord w Italii, Złotej Jutrzenki w Grecji, AfD w Niemczech, Front National we Francji, UKIP w UK, PiS w Polsce itd ... Narody wolą wypierać rzeczywistość, wolą śnić o dawnym imperium niż zakasać rękawy i zmierzyć się z rzeczywistością. Nawet najsilniejsze sygnały (jak niewypłacalność kraju) nie zmieniają tej tendencji. Przeciwnie czym bardziej się zapieczesz w swojej pozycji tym bardziej na fakty jesteś odporny.

Popatrz na Polskę - system ubezpieczeń społecznych splajtuje i doprowadzi do poteżnych napięć - to nie jest potencjalny scenariusz tylko wynik matematycznej kalkulacji biorącej pod uwagę demografię. Mimo tego PiS mówi - 'skracamy wiek emerytalny i nie będzie żadnego krachu' - a ludzie to (w głosującej większości) kupują. Popatrz na 'zamach smoleński'. Facet w TV wystąpił i złajał kapitana, że jest tchórzem i wyrzucił go z pracy, za rok z członkiem tej samej załogi leci, rozbija się o ziemię a jednak okazuje się, że był bohaterem, że to Rosjanie z Tuskiem zamach przeprowadzili, przepraszam - nie - trotyl podłożyli, ach , przepraszam ... to była bomba termobaryczna, 'eksperci' dowiedli i w TVPiS pokazli bez cienia wątpliwości... nawet 3 różne wersje tej samej historii nie przeszkadzają wyborcom PiS.

Pozdrawiam
Paolo Monstro

#45
10-02-2020 22:04
 Ocena 1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
W odpowiedzi Paolo Monstro
>ach , przepraszam ... to była bomba termobaryczna, 'eksperci' dowiedli i w TVPiS pokazli bez cienia wątpliwości... nawet 3 różne wersje tej samej historii nie przeszkadzają wyborcom PiS.
>Pozdrawiam
>Paolo Monstro

A komu wyborcy PISu mają zaufać?
Cwaniakom, którzy po przykrywką pozorów, w rzeczywistości nimi gardzą?
Cwaniakom, których jeśli nie powstrzymać, zostawia ich w samych skarpetkach?

Człowiek, którego poczucie własnej wartości nieustannie atakuje się i poniża, wchodzi w stan psychozy. W psychozie wszytko wydaje się możliwe.

Jesli chcesz kogoś winić za to, że zwykli ludzie wierzą w strzygi, win elitę.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365