 |
Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-02-2020 22:17 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
2 na 2 | W niemieckim RMF wyśmiano przejęcie przez LOT niemieckich linii lotniczych Condor, lecz wirtemberska prasa widzi w tym część większego planu. Jak pisze Stuttgarten Zeitung: "Prawicowy rząd PiS chce doprowadzić Polskę ekonomicznie do europejskiej czołówki do roku 2040. Wszystko zaczęło się od przejęcia niemieckiej linii lotniczej Condor oraz budowy megaportu lotniczego pod Warszawą - Centralny Port Komunikacyjny 'Solidarność' znalazłby się w pierwszej dziesiątce w Europie, przyćmiewając pogrążony w skandalach port lotniczy w Berlinie, a nawet uzależniając Niemcy od nowego lotniska." Czy Unia pozwoli na to? www.stuttg(*)49-4e71-a8a0-cf7e834840cd.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Pies się sam nie wyszkoli.Czy ludzki umysł rozwija się inaczej niż umysł psa? Oświeć mnie. Znam psy, do których na podstawie wiedzy o ich bytowaniu podchodzę bez żadnego lęku. Znam także psy, do których na podstawie wiedzy o ich bytowaniu w ogóle nie podchodzę. > I co dalej, na co ma wskazywać twój przykład?Byt kształtuje świadomość. Chcesz żyć wśród ludzi o rozwiniętych emocjach wyższych to musisz się zmartwić o ich byt. Nie zmartwisz się, olejesz los innych ludzi, to będziesz żył wśród dzikich zwierząt. > Robotnicy pracujący w gorszych warunkach bywają emocjonalnie dojrzali.Bywają? Zdarza się? Raz na rusku rok? Tak często jak trzęsienie ziemi w Polsce? > Jeszcze raz: co chcesz przez swoje łopatologiczne porównania udowodnić? Możesz streścić?Chcę przez to wyrazić, że jeżeli nie zadbasz o warunki rozwojowe jednostek własnego społeczeństwa, to będziesz żył w prymitywnej dziczy, a przynajmniej do czasu, kiedy w ciemnej uliczce, ktoś Ci nie rozpłata głowy dla 100zł na narkotyki. Jeżeli komuś w życia urządzisz więzienie, ten zacznie zachowywać się jak więzień. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora |
> >>Przy czym własność hodowli krowy nie zapewnia prawa własności ciała krowy i własność programu nie zapewnia własności komputera.> >>Dopiero połączenie dwóch praw własności prawa do ciała krowy i prawa do hodowli krowy daje Ci prawo do wydojenia krowy> >To na czym polega posiadanie krowy?> Na związaniu jej ciała z własnym ciałem przy użyciu łańcucha, klatki, zagrody, na ograniczeniu jej woli do własnej woli, na podporządkowaniu jej egzystencji własnej egzystencji.Ale to są przecież elementy hodowli, co byłoby przedmiotem odrębnej własności!
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >>>Przy czym własność hodowli krowy nie zapewnia prawa własności ciała krowy i własność programu nie zapewnia własności komputera.> >>>Dopiero połączenie dwóch praw własności prawa do ciała krowy i prawa do hodowli krowy daje Ci prawo do wydojenia krowy> >>To na czym polega posiadanie krowy?> >Na związaniu jej ciała z własnym ciałem przy użyciu łańcucha, klatki, zagrody, na ograniczeniu jej woli do własnej woli, na podporządkowaniu jej egzystencji własnej egzystencji.> Ale to są przecież elementy hodowli, co byłoby przedmiotem odrębnej własności!> Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.Przywiązanie obcego/cudzego ciała do swojego to jedno a zwiazanie swojej czynności z czynnością obcego/cudzego ciała to drugie choć oba idą zawsze w parze. Ja to wiedzę tak. Zamknięcie krowy w zagrodzie jest opanowaniem jej ciała, przynależnością ciała krowy. Sztuczne zapłodnienie krowy i wydojenie jej mleka jest opanowaniem jej czynności, przynależnością czynności krowy. Uważam, że oba prawa przynależności/własności winny być zdefiniowane odrębnie, tak żeby właściciel krowy nie mógł zrobić z nią co tylko zechce lecz miał scisle określone prawem własności czynności jakie może w zakresie podjąć. |
#319 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Na związaniu jej ciała z własnym ciałem przy użyciu łańcucha, klatki, zagrody, na ograniczeniu jej woli do własnej woli, na podporządkowaniu jej egzystencji własnej egzystencji.> Przywiązanie obcego/cudzego ciała do swojego to jedno a zwiazanie swojej czynności z czynnością obcego/cudzego ciała to drugie choć oba idą zawsze w parze.> Ja to wiedzę tak.> Zamknięcie krowy w zagrodzie jest opanowaniem jej ciała, przynależnością ciała krowy.> Sztuczne zapłodnienie krowy i wydojenie jej mleka jest opanowaniem jej czynności, przynależnością czynności krowy.> Uważam, że oba prawa przynależności/własności winny być zdefiniowane odrębnie, tak żeby właściciel krowy nie mógł zrobić z nią co tylko zechce lecz miał scisle określone prawem własności czynności jakie może w zakresie podjąć.Z hamerlikańskiego na polski i bez wodolejstwa: Rolnik ma krowę
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#320 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Z hamerlikańskiego na polski i bez wodolejstwa:> Rolnik ma krowęOprócz krowy musi mieć potwierdzone świadectwem własności prawo do jej dojenia i prawo do jej zarzniecia. Bez tego odrebnego prawa do czynności krowy ani jej wydoic ani zarznac nie może. |
#321 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >Z hamerlikańskiego na polski i bez wodolejstwa:> >Rolnik ma krowę> Oprócz krowy musi mieć potwierdzone świadectwem własności prawo do jej dojenia i prawo do jej zarzniecia.> Bez tego odrebnego prawa do czynności krowy ani jej wydoic ani zarznac nie może.Ty to jednak nieuk jesteś. 1 Adyć jak krowy nie wydoisz, to będzie cierpieć. To jest znęcanie się nad zwierzęciem! Snadź paniczyk krowy na oczy nie widział i roboty przy krowie też nie. 2 Jeśli każdy rolnik ma kupić "prawo do dojenia krowy" od jakiegoś monopolisty, to oznacza to tylko jedno : Krystkonizm jest dziełem kretyna 2.1 Przypomnę: jesteś przeciwny ochronie patentowej polegającej na JAWNEJ i OPODATKOWANEJ intelektualnej własności będącej wynikiem PRACY, a jesteś zwolennikiem dziecięcego "zaklepania sobie" prawa do czynności wykonywanych od tysięcy lat. Kto pierwszy "zaklepie" będzie miał monopol na pozwalanie innym na dojenie krów, czyszczenie krów, karmienie krów, pasanie krów, pojenie krów, szczepienie krów, leczenie krów... w dodatku właściciel prawa do karmienia krów może w każdej chwili odebrać prawo do czynności lub zażądać za to prawo pierdyliona godzinek dziennie i zanim coś zdążysz naprostować krowa głodna będzie, pieprzony sadysto. Zanim wyjdę do obory, muszę sprawdzić ile za które prawo muszę zapłacić. godzinami w necie sprawdzać, aplikacje montować, a bydlątko " o pusty żłób zębami dzwoni"* Myślisz ty czasem? Nie sądzę. Każdy ekonomista powie ci, że monopol na cokolwiek jest SZKODLIWY. Gdybyś miał w ręku choć podręcznik ekonomii dla technikum, to byś to wiedział. Krystku..... zmilcz już.... skończ się błaźnić...... Debilku słodki, daj se już siana z tym p*****leniem, bo jeszcze twoje dziecko przeczyta i gańba będzie na cały Kłodzki powiat.. Z życzliwości do ciebie pisze zamilcz już, bo pipcys jak nawalony Inuit * Zanim podejdziesz do matury, dowiedz się z czego to cytat, bo gańba na maturze będzie aże gańba
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#322 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > 1 Adyć jak krowy nie wydoisz, to będzie cierpieć. To jest znęcanie się nad zwierzęciem! Snadź paniczyk krowy na oczy nie widział i roboty przy krowie też nie.Jak jej sztucznie nie zaplodnisz i cielaka jej nie zarzniesz, to cierpieć z braku wydojenia nie będzie. > 2 Jeśli każdy rolnik ma kupić "prawo do dojenia krowy" od jakiegoś monopolisty, to oznacza to tylko jedno : Krystkonizm jest dziełem kretynaKontrolowana produkcja mleka przez właściciela tej czynności, który będzie musiał konkurować z substytutami pożywienia doprowadzi do wzrostu jakości mleka a zatem i do wzrostu jakości życia krowy. agrodoradc(*)ownie-zacielic-krowy-4231.htmlNastępnie okaże się, że z kontrolowana produkcja mleka żyje się nie tylko lepiej krowom ale też ludziom, którzy zajmują się ich hodowlą dla mleka. Ostatecznie Szarley zrozumie, że lepiej się czuje wypijając dziennie jedną szklankę dobrego mleka zamiast wiadra niedobrego, bo lepiej się funkcjonuje z niską masą ciała zamiast z górą tłuszczu. > 2.1 Przypomnę: jesteś przeciwny ochronie patentowej polegającej na JAWNEJ i OPODATKOWANEJ intelektualnej własności będącej wynikiem PRACY, a jesteś zwolennikiem dziecięcego "zaklepania sobie" prawa do czynności wykonywanych od tysięcy lat. Kto pierwszy "zaklepie" będzie miał monopol na pozwalanie innym na dojenie krów, czyszczenie krów, karmienie krów, pasanie krów, pojenie krów, szczepienie krów, leczenie krów... w dodatku właściciel prawa do karmienia krów może w każdej chwili odebrać prawo do czynności lub zażądać za to prawo pierdyliona godzinek dziennie i zanim coś zdążysz naprostować krowa głodna będzie, pieprzony sadysto. Zanim wyjdę do obory, muszę sprawdzić ile za które prawo muszę zapłacić. godzinami w necie sprawdzać, aplikacje montować, a bydlątko " o pusty żłób zębami dzwoni"*> Myślisz ty czasem? Nie sądzę.> Każdy ekonomista powie ci, że monopol na cokolwiek jest SZKODLIWY. Gdybyś miał w ręku choć podręcznik ekonomii dla technikum, to byś to wiedział.> Krystku..... zmilcz już.... skończ się błaźnić......Tu banajmniej nie chodzi o zadne zaklepywane sobie praw. Twoje prawo własności jest ujawnione, przez wszytkich wycenione i na podstawie wartości z wyceny opodatkowane wg stawki określonej w jawnej demokracji bezpośredniej. Podatek odporowadasz w zasadniczej części na rzecz najemników/konsumentów bezpośrednio. Utrzymaj takie prawo własności i zapłać wszyatkim od niego podatek. Zobaczymy czy to będzie takie proste jak Ci się wydaje. |
#323 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Jak jej sztucznie nie zaplodnisz i cielaka jej nie zarzniesz, to cierpieć z braku wydojenia nie będzie.Skończ się już błaźnić idioto Masz ujemną wiedzę, to się doucz tępy matole 1 Krowie nie czyni różnicy sposób zapłodnienia, ale jak tak ci żal że nie ma orgazmu to ... do roboty 2 Nie trzeba zarzynać cielaka, żeby krowa dawała mleko, można go odchować, a krowa i tak da mleko Masz wiedzę mniejszą niż ta krowa a mędrzysz się jakbyś maturę zdał tępy ciołku > >2 Jeśli każdy rolnik ma kupić "prawo do dojenia krowy" od jakiegoś monopolisty, to oznacza to tylko jedno : Krystkonizm jest dziełem kretyna> Kontrolowana produkcja mleka przez właściciela tej czynności,MONOPOLISTĘ idioto, który nie włożył nawet cienia wysiłku w posiadanie monopolu. A właściciel patentu, który się napracował, ma oddawać patent za darmo... Ciulem jesteś ciulem umrzesz PRZECZYTAJ KRETYNIE CHOĆ JEDNĄ KSIĄŻKĘ Z EKONOMII J E D N Ą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! > Ostatecznie Szarley zrozumie, że lepiej się czuje wypijając dziennie jedną szklankę dobrego mleka zamiast wiadra niedobrego,Mości kretynie! Miszczu wymyślania innym życiorysów Mam dostęp do mleka bezpośrednio z gospodarstwa teścia, który mieszka po sąsiedzku i któremu czasem pomagam w robocie , więc łaskawie skretyniały pajacu, nie pisz o tym o czym nie masz pojęcia, Mimo wieku dobrze się czuję, w przeciwieństwie do twoich głodzonych dzieci sprzedawanych na Berlin Hbf za 10 Euro Wymyślasz innym życiorysy - to teraz już wiem z czego twoja 18-letnia córka miała tyle kasy, żeby zasponsorować ci podróż do Afryki Pracowita była na Nadodrzu. Przykro mi, to twój poziom dyskusji stręczycielu własnej córki > Tu banajmniej nie chodzi o zadne zaklepywane sobie praw.> Twoje prawo własności jest ujawnione, przez wszytkich wycenione i na podstawie wartości z wyceny opodatkowane ....Zamiast karmić, czyścić, poić krowę mam wyceniać jakieś monopole? KRETYNIE ! CIĘŻKI NAJARANY SADYSTYCZNY KRETYNIE. krowa potrzebuje PRACY a nie ślepienia w jakieś jawności w necie Lubisz się znęcać nad zwierzętami, oby tak nad tobą się znęcano. Znów p*****lisz swoje mantry skończ się błaźnić debilu Na niczym się nie znasz, nigdy w życiu nie pracowałeś, nie masz nawet matury a pieprzysz na każdy temat jak ostatni ciul
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > skończ się błaźnić debilu> Na niczym się nie znasz, nigdy w życiu nie pracowałeś, nie masz nawet matury a pieprzysz na każdy temat jak ostatni ciul> Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzebyTy pragniesz kontynuować dziadostwo. Nie chcesz i nie zaakceptujesz żadnej zmiany. Dlatego proponuję NA PRÓBĘ. I zobaczymy co z tego wyjdzie. Może masz rację może nie, to wszystko się okaże. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Jak jej sztucznie nie zaplodnisz i cielaka jej nie zarzniesz, to cierpieć z braku wydojenia nie będzie.Skończ się już błaźnić sadystyczny idioto Masz ujemną wiedzę, to się doucz tępy matole 1 Krowie nie czyni różnicy sposób zapłodnienia, ale jak tak ci żal że nie ma orgazmu to ... do roboty 2 Nie trzeba zarzynać cielaka, żeby krowa dawała mleko, można go odchować, a krowa i tak da mleko Masz wiedzę mniejszą niż ta krowa a mędrzysz się jakbyś maturę zdał tępy ciołku > >2 Jeśli każdy rolnik ma kupić "prawo do dojenia krowy" od jakiegoś monopolisty, to oznacza to tylko jedno : Krystkonizm jest dziełem kretyna> Kontrolowana produkcja mleka przez właściciela tej czynności,MONOPOLISTĘ idioto, który nie włożył nawet cienia wysiłku w posiadanie monopolu. A właściciel patentu, który się napracował, ma oddawać patent za darmo... Ciulem jesteś ciulem umrzesz PRZECZYTAJ KRETYNIE CHOĆ JEDNĄ KSIĄŻKĘ Z EKONOMII J E D N Ą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! > Ostatecznie Szarley zrozumie, że lepiej się czuje wypijając dziennie jedną szklankę dobrego mleka zamiast wiadra niedobrego,Mości kretynie! Miszczu wymyślania innym życiorysów Mam dostęp do mleka bezpośrednio z gospodarstwa teścia, który mieszka po sąsiedzku i któremu czasem pomagam w robocie , więc łaskawie skretyniały pajacu, nie pisz o tym o czym nie masz pojęcia, Mimo wieku dobrze się czuję, w przeciwieństwie do twoich głodzonych dzieci sprzedawanych na Berlin Hbf za 10 Euro Wymyślasz innym życiorysy - to teraz już wiem z czego twoja 18-letnia córka miała tyle kasy, żeby zasponsorować ci podróż do Afryki Pracowita była na Nadodrzu. Przykro mi, to twój poziom dyskusji stręczycielu własnej córki > Tu banajmniej nie chodzi o zadne zaklepywane sobie praw.> Twoje prawo własności jest ujawnione, przez wszytkich wycenione i na podstawie wartości z wyceny opodatkowane ....Zamiast karmić, czyścić, poić krowę mam wyceniać jakieś monopole? KRETYNIE ! CIĘŻKI NAJARANY SADYSTYCZNY KRETYNIE. krowa potrzebuje PRACY a nie ślepienia w jakieś jawności w necie Lubisz się znęcać nad zwierzętami, oby tak nad tobą się znęcano. Znów p*****lisz swoje mantry skończ się błaźnić debilu Na niczym się nie znasz, nigdy w życiu nie pracowałeś, nie masz nawet matury a pieprzysz na każdy temat jak ostatni ciul > Dlatego proponuję NA PRÓBĘ.Pieprzysz jak impotent o seksie > I zobaczymy co z tego wyjdzie.Gówno zobaczymy, bo na żaden ekonomiczny uniwersytet nie pójdziesz intelektualny onanisto
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#326 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >Z hamerlikańskiego na polski i bez wodolejstwa:> >Rolnik ma krowę> Oprócz krowy musi mieć potwierdzone świadectwem własności prawo do jej dojenia i prawo do jej zarzniecia.> Bez tego odrebnego prawa do czynności krowy ani jej wydoic ani zarznac nie może.> A koguta na rosół będzie można ubić czy trzeba też mieć potwierdzone świadectwem własności wykupić? I rybę...rybę czy można będzie też złowić i zjeść czy mieć potwierdzone świadectwem własności...do jednego i drugiego. A jajka od kury? Miód z ula można wybrać? jabłka pozrywać z drzewa jak drzewo owocowe? A marchew w ziemi to można będzie bez zezwolenia posadzić? |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >>Z hamerlikańskiego na polski i bez wodolejstwa:> >>Rolnik ma krowę> >Oprócz krowy musi mieć potwierdzone świadectwem własności prawo do jej dojenia i prawo do jej zarzniecia.> >Bez tego odrebnego prawa do czynności krowy ani jej wydoic ani zarznac nie może.> >> A koguta na rosół będzie można ubić czy trzeba też mieć potwierdzone świadectwem własności wykupić? I rybę...rybę czy można będzie też złowić i zjeść czy mieć potwierdzone świadectwem własności...do jednego i drugiego.> A jajka od kury? Miód z ula można wybrać? jabłka pozrywać z drzewa jak drzewo owocowe?> A marchew w ziemi to można będzie bez zezwolenia posadzić?Postuluje własność czynności wytwórczych. Myślę, że można zbudować taki kompromis, jeżeli posiadasz świnię i zabijesz ją, pocwiartujesz, żeby ją zjeść samemu to możesz, ale jeżeli chcesz jej mięso sprzedać innym to potrzebujesz prawa do takiej czynności. Przypominam, że postulowane prawo do czynności wytwórczej podlega wolnemu obrotowi handlowemu, wycenie i opodatkowaniu. |
#328 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | Stawiam beczkę dowolnego czeskiego piwa każdemu, kto znajdzie kretyna głupszego od tego ciula z Lądka
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#329 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >>>Z hamerlikańskiego na polski i bez wodolejstwa:> >>>Rolnik ma krowę> >>Oprócz krowy musi mieć potwierdzone świadectwem własności prawo do jej dojenia i prawo do jej zarzniecia.> >>Bez tego odrebnego prawa do czynności krowy ani jej wydoic ani zarznac nie może.> >>> >A koguta na rosół będzie można ubić czy trzeba też mieć potwierdzone świadectwem własności wykupić? I rybę...rybę czy można będzie też złowić i zjeść czy mieć potwierdzone świadectwem własności...do jednego i drugiego.> >A jajka od kury? Miód z ula można wybrać? jabłka pozrywać z drzewa jak drzewo owocowe?> >A marchew w ziemi to można będzie bez zezwolenia posadzić?> Postuluje własność czynności wytwórczych. Myślę, że można zbudować taki kompromis, jeżeli posiadasz świnię i zabijesz ją, pocwiartujesz, żeby ją zjeść samemu to możesz, ale jeżeli chcesz jej mięso sprzedać innym to potrzebujesz prawa do takiej czynności.> Przypominam, że postulowane prawo do czynności wytwórczej podlega wolnemu obrotowi handlowemu, wycenie i opodatkowaniu.Aby na pewno? Nie rozdzielasz tego na prywatne czy firmowe. www.racjon(*).php/z,0/d,16/s,808979#w809515> Przy czym postuluję zmianę natury własności z prawa rzeczowego na prawo obiektowe. Postuluję własność ciał i czynności.Z tego co napisałeś to mieć konia nie znaczy że na tym koniu można jeździć ani zapinać do wozu. Trzeba co najmniej trzy świadectwa. |
| farmer (22440 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Stawiam beczkę dowolnego czeskiego piwa każdemu, kto znajdzie kretyna głupszego od tego ciula z Lądkawww.youtube.com/watch?v=2aMg0Y2RNVEWierzchowce....wierzchowiec to ten co siedzi na wierzchu  polecam do końca |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|