 |
Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-02-2020 22:17 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
2 na 2 | W niemieckim RMF wyśmiano przejęcie przez LOT niemieckich linii lotniczych Condor, lecz wirtemberska prasa widzi w tym część większego planu. Jak pisze Stuttgarten Zeitung: "Prawicowy rząd PiS chce doprowadzić Polskę ekonomicznie do europejskiej czołówki do roku 2040. Wszystko zaczęło się od przejęcia niemieckiej linii lotniczej Condor oraz budowy megaportu lotniczego pod Warszawą - Centralny Port Komunikacyjny 'Solidarność' znalazłby się w pierwszej dziesiątce w Europie, przyćmiewając pogrążony w skandalach port lotniczy w Berlinie, a nawet uzależniając Niemcy od nowego lotniska." Czy Unia pozwoli na to? www.stuttg(*)49-4e71-a8a0-cf7e834840cd.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > f) brak delikatności i kultury, gruboskórnośćNie to co skrajna nieprzychylność kryjąca się za giętkim językiem? Odrzucilem wasze maniery, bo wg mnie oznaczają wroga manipulację. Nie wierzę, żeby za waszymi konwenasami kryła się wyższa kultura, raczej kryje się za nimi prawdziwe zło. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora |
> 100 to już dużo i być może wystarczy, żeby zaobserwować tendencje systemuSto osób to grupa, w której każdy zna każdego, a to nie jest społeczeństwo.
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz. |
#423 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >Kup sobie książkę do historii a dowiesz się ile trwają przemiany jak upadają gospodarki.> >Jak radzono sobie z protestami ludzi których masowo chciano zwalniać. W jakim położeniu była Polska po 89 r względem RFN gdzie teraz jesteś.> >Jak zakłady były wstanie konkurować.> >Powiesz mi wtedy czy wszystkich nie uwzględniam po 30 latach.> >Bo chyba tylko w twojej zaczarowanej krainie wszyscy mają pracę i pracę jaką chcą ( takie jedno pytanie ilu roboli zmieści się u ciebie za twoim biurkiem )> > Ile podatku płacisz od swojego pomysłu o strefie? > >> Praca to rzecz niesamowicie prosta. Wstajesz i robisz coś sensownego, coś co przynosi korzyści.> Robisz to dobrze, wydatkujesz energię ale ten wydatek ma Ci się z naddatku odzyskanej energii opłacić.> Coś może ludzkość hamować przed taką prostota jeżeli nie wadliwy system stosunków społecznych.Czy osoba która sprząta pomieszczenie biurowe w którym pracujesz mogłaby pracować za biurkiem razem z tobą? Czy: > Praca to rzecz niesamowicie prosta. Wstajesz i robisz coś sensownego, coś co przynosi >korzyści.Zamienisz się rolami z nią? > Skoro tak chętnie wracasz do historii dziadostwa przypomnij sobie proszę jaka kiedyś panowała wzajemna bezwzględność i agresja.> Do czego w swoich wywodach zmierzasz?> Do tego, że bez wyzysku tracisz konkurencyjność?> Twierdzę, że to fałsz.Twierdzę że to wysoki frank i zastój w cenach. Przy niskim franku i galopujących cenach ziemi nigdy nie wpadłbyś na to. > Dlatego, że wyzysk prowadzi do redukcji fizycznej i psychicznej - człowiek zamienia się w mula pociągowego, który wszytko co potrafi to ciągnąć.Tak było jest i będzie aż jebnie w to wszystko Galaktyka Andromedy za jakiś czas. > Zgrupowanie wysokorozwiniętych ludzi, w którym nikt przez wyzysk nie został fizycznie i psychicznie zredukowany jest bardzo konkurencyjne względem systemów, które są zdolne zniszczyć wszytko dla zysku.Wymaga to żołnierzy którzy pokornie będą czyścic szamba a inni handlować zza biurka. Twój system sam w sobie wyzyskuje ludzi jesli nie jest zdolny zapewnić wszystkim naraz tego semaego a jesli nawet to: pl.wikiped(*)okresie_rozbicia_dzielnicowegoRozbicie dzielnicowe (inaczej rozdrobnienie feudalne) - okres w historii Polski trwający od 1138 roku do koronacji Władysława Łokietka w roku 1320. Cechą charakterystyczną tego okresu jest postępujące rozdrobnienie państwa polskiego na coraz mniejsze, w znacznej mierze niezależne, władztwa terytorialne. Proces ten był związany z rozradzaniem się dynastii Piastów, której każdy członek, zgodnie z polskim prawem zwyczajowym, miał prawo do posiadania części ojcowizny. Już to przerabiano. Brak silnego środka decyzyjnego potrafiącego skupić w swych rękach siły całego królestwa, a także częsty brak współpracy między poszczególnymi książętami przyczynił się do osłabienia państwaDlatego tyle razy wklejałem ci za przykład Mayflower compact. Coś co ty wypierasz. Wypierasz to że ludzie są leniwi tak qrwa zwyczjnie i potrafią pasożytować na pracy innych. Nie posiadają kwalifikacji ale zajmują się pracą taką która nie zostawi odcisków na ich dłoniach. Ile razy dzwoniłeś do jakiegoś Hansa i pytałeś się jak tam dzień czy wszystko okej choć tak naprawdę miałeś to w dupie a jedyne co to chciałeś ożenić mu trochę towaru? Ile razy powiedziałeś nein nien nie mogę już opuścić choć mogłeś ale wtedy prowizja była by mniejsza? Zastanawiałeś się kiedyś ile to jest 1% na towarze dla kogoś pracy? Zastanawiałeś się ze ktoś musiał albo z czegoś zrezygnować albo jebac dodatkowe nadgodziny dla tego 1% ? |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Brak silnego środka decyzyjnego potrafiącego skupić w swych rękach siły całego królestwa, a także częsty brak współpracy między poszczególnymi książętami przyczynił się do osłabienia państwaDlatego tyle razy wklejałem ci za przykład Mayflower compact. Coś co ty wypierasz.Czy o takim silnym ośrodku władzy i takiej jedności tu mówisz?  Słyszałeś jak reagują zarządy koncernów na informacje, że w Bangladeszu fabryka ludziom zwaliła się na łeb? Oni nie wiedzieli. Oni nic nie wiedzą i nie rozumieją. Oni kupują tanio, żeby sprzedać drogo ale jak do tego dochodzi tego nie wiadomo. Ten świat jest chory. A Ty nie chcesz dopuścić możliwości jego leczenia. O co Ci chodzi? O to, że nasi przodkowi byli małpami i ja muszę zaakceptować małpią kulturę? NIE! |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >100 to już dużo i być może wystarczy, żeby zaobserwować tendencje systemu> Sto osób to grupa, w której każdy zna każdego, a to nie jest społeczeństwo.200, 300, którzy wcześniej się nie znali. Da się już coś stwierdzić zanim się poznają. |
#426 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora |
> Ten świat jest chory.> A Ty nie chcesz dopuścić możliwości jego leczenia.> O co Ci chodzi?> O to, że nasi przodkowi byli małpami i ja muszę zaakceptować małpią kulturę?> NIE!Akceptujesz wyzysk pracownika robiącego nadgodziny na rzecz swojej premii!!!!!!!!!!!! Zamień się ze sprzątaczką. Dlaczego ona ma sprzątać po tobie. NIE! Dlaczego inni maja sprzątać po tobie? Dlaczego akceptujesz wyzysk pracownika w hucie robiącego blachę którą handlujesz? oddaj mu swoją marżę |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Dlaczego inni maja sprzątać po tobie? Dlaczego akceptujesz wyzysk pracownika w hucie robiącego blachę którą handlujesz? oddaj mu swoją marżęSam zacznie bronić się jeżeli zrozumie społeczną rzeczywistość. Dlaczego nie pozwolisz mu zrozumieć? Boisz się, że nie wstanie rano i nie ruszy w kierat? Można stworzyć nowy pt równowagi, w którym drugi człowiek przestanie być Ci wrogiem. |
#428 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >Dlaczego inni maja sprzątać po tobie? Dlaczego akceptujesz wyzysk pracownika w hucie robiącego blachę którą handlujesz? oddaj mu swoją marżę> Sam zacznie bronić się jeżeli zrozumie społeczną rzeczywistość.> Dlaczego nie pozwolisz mu zrozumieć?> Boisz się, że nie wstanie rano i nie ruszy w kierat?To ty go zmuszasz do wyzysku. Dlaczego ma robić w kieracie na twoją premie? Bo może jest ŚWIADOMY że nie ma szans na siedzenie za biurkiem tam gdzie ty bo jest za mało miejsca więc musi poddać się twojemu dyktatowi i robić blachę tak tanio byś kupił ją od niego. > Można stworzyć nowy pt równowagi, w którym drugi człowiek przestanie być Ci wrogiem.Równowaga między sprzątaczką a tobą? Jak sobie to wyobrażasz? Powiesz pani tu tylko sprząta więc nie może pani zarabiać tyle co ja po studiach? kto jest wrogiem dla ciebie? Pani sprzataczka? Och nie, wiesz że to nie jest twój wróg. Kto jest wrogiem? każdy lepszy handlowiec który sprzeda więcej niż ty i szef powie ze już cie potrzebuje. A że hutnik zazyczył sobie więcej więc cię zwalnia bo jestes kosztem |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora |
> >Sto osób to grupa, w której każdy zna każdego, a to nie jest społeczeństwo.> 200, 300, którzy wcześniej się nie znali.> Da się już coś stwierdzić zanim się poznają.Fajnie by było taki eksperyment poobserwować. 
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Fajnie by było taki eksperyment poobserwować.  Też tak uważam dlatego namawiam. Dla odkryć warto eksperymentować, nawet wtedy, kiedy dowiadujemy się z eksperymentu tylko tego, czego należy unikać. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Bo może jest ŚWIADOMY że nie ma szans na siedzenie za biurkiem tam gdzie ty bo jest za mało miejscaSądzisz, że nie dostrzegam własnych przywilejów? Wiesz na czym moja praca polega? W znacznym stopniu na udziale w imprezach, gdzie się pije, je i rozmawia w luksusie takim jakiego biedota w ogóle nie zna. Jestem to winny sobie i wszystkim ludziom, z którymi pracowałem, kiedy znalazłem się na społecznym dnie. To jest moja powinność. Robię to co należy, to co jest właściwe, to co jest dobre dla mnie i dla innych. |
#432 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >Bo może jest ŚWIADOMY że nie ma szans na siedzenie za biurkiem tam gdzie ty bo jest za mało miejsca> Sądzisz, że nie dostrzegam własnych przywilejów?> Wiesz na czym moja praca polega?> W znacznym stopniu na udziale w imprezach, gdzie się pije, je i rozmawia w luksusie takim jakiego biedota w ogóle nie zna.> Jestem to winny sobie i wszystkim ludziom, z którymi pracowałem, kiedy znalazłem się na społecznym dnie.> To jest moja powinność. Robię to co należy, to co jest właściwe, to co jest dobre dla mnie i dla innych.Wyzysk innych dla premii? To jest dobre? Kosztem....za drogo musicie nam to sprzedać taniej. ktoś tam mówi że w tym roku nie będzie wakacji rodzinnych bo odbiorca zagroził ze znajdzie taniej wiec trzeba ciąć koszty. Przyjdzie młody wilk i zrobi dwa razy tyle co ty. To jest twój wróg i dobrze o tym wiesz. Stęchłe układy marże wyniki plany rauty biznesowe gdzie dzieli się tort o którym robol nawet nie marzy bo na jego miejsce przyjmą bez kwalifikacji niemal każdego. Dadzą mu sprane ubranie pokazą normę i postraszą kryzysem. To jest twoja powinność? To jest dobre dla robola twoja marża? Po wszystkim przyjdzie service i posprząta po tobie co czyniłeś dobro dla innych. TFU!!!! |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Fajnie by było taki eksperyment poobserwować.  Owszem, ale nie doczekasz
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora |
> >Fajnie by było taki eksperyment poobserwować.  > Owszem, ale nie doczekaszGrozisz mi? 
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Wyzysk innych dla premii? To jest dobre?O czym mówisz? W moim modelu robole mogą właścicielowi narzucic ile procent swojego mienia ma im w podatku zwrócić. Pisz w sposób jasny, zrozumiały i zwiezly. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|