Racjonalista - Strona głównaDo treści
Prześladowania chrześcijan w Polsce

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
27-12-2009 10:21Koraszewski (82900 punktów)Prześladowania chrześcijan w Polsce
Ocena 44 na 46
„...prześladowanie wierzących jawi się we współczesnym świecie także przez działania zmierzające do usuwania krzyży z miejsc publicznych.” –ks. profesor Jan Dyduch.
Od czasów rzymskich prześladowania chrześcijan nigdy nie były w Polsce tak okrutne. Kapłanów wygnano z kościołów, zabroniono im wygaszania kazań, każdego dnia dziesiątki chrześcijan rzuca się lwom na pożarcie. Zostali wypchnięci do katakumb, gdzie każdego dnia muszą słuchać w radio i w telewizji sączącej się od rana do nocy ateistycznej propagandy. Głodne lwy biegają od sanktuarium do sanktuarium wyłapując wystraszonych chrześcijan przemykających pod ścianami, żeby zanieść błagania do Maryi. Sterroryzowani chrześcijanie nigdzie nie znajdują spokoju. Leżą krzyżem w piwnicach i nie odważają sie wyjść na ulice, gdzie czyhają na nich watahy strasznych ateistów. Trybunały odmawiają im prawa do oddychania. Biedni chrześcijanie, ateiści rozbestwili się tak bardzo, że odważają się zadawać pytania, kwestionować biskupia moralność, krytykować, a nawet mówią, że państwo nie musi być własnością Kościoła. Czy nie powinniśmy ograniczyć troszkę prześladowania chrześcijan?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 Dalej..
#121
02-01-2010 00:53
 Ocena 3 na 3
Autografka (10638 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Konowal

>Po to są sądy.

Sprytne. Niby tak, ale zakładając, że zdajesz sobie sprawę z "rychliwości" polskich sądów, to wiesz, że zwrócenie się do wymiaru sprawiedliwości, tylko odwleka decyzję w wiadomej sprawie.

Swoją drogą, chciałoby się, żeby dochodzenie do wzajemnego porozumienia, nie musiałoby się odbywać na drodze sądowej.


Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]

#122
02-01-2010 01:02
 Ocena 6 na 6
Autografka (10638 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Konowal
>Wolałbyś szariat?

Wszyskie prawa, jakim cieszy się dziś katolicyzm, w przyszłości będziemy musieli przyznać również islamowi. Dlatego i dla Ciebie, zwiększenie laickości państwa powinno być ważne.


Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]

#123
02-01-2010 01:06
 Ocena 2 na 2
Smith (10069 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Konowal
Próbujesz zestawić dżumę z cholerą do wyboru

#124
02-01-2010 01:10
 Ocena 2 na 2
Smith (10069 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Konowal
>>To nie rozumiem dlaczego bronisz darmowy marketing istniejący dzięki ochronie państwa.
>Trzeba było uważać na lekcjach historii - to naprawdę proste do zrozumienia.
Najwyraźniej w odróżnieniu od Ciebie uważałem.

#125
02-01-2010 01:15
 Ocena 1 na 1
Smith (10069 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi J.S.
>Po co karmisz trolla Konowala?
No właśnie dzięki za to oprzytomniające pytanie.
Zwyczajnie się zagapiłem.

#126
02-01-2010 01:16
 Ocena 1 na 1
Smith (10069 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Konowal
Bez komentarza.
Wierz więcej abyś mógł zrozumieć

#127
02-01-2010 07:36
 Ocena 11 na 11
Adamiak (36436 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Autografka
>>Po to są sądy.
>Sprytne.

   Tylko, że jest to spryt chłopka-buraka, który zaorał Ci bezczelnie miedzę, a teraz podparł się pod boki i śmieje się złośliwie w kułak radząc pójście do sądu, gdzie sędzią jest jego szwagier, megaburak, ferujący wyroki na podstawie prawa uchwalonego przez ich wspólnych pociotków, hiperburaków, oraz interpretowanego przez inne, watykańskie roślinki.

   A wszystko to dotyczy buraczanego prawa uchwalonego pod kątem dalszego zaorywania miedzy na rzecz obcego państwa.

    J.S. ma rację - pielęgnowanie buraków skutkuje zaburaczeniem działki wszelkiego autoramentu Miłującymi. W tym przypadku Miłującym Prawo i Sprawiedliwość ze wskazaniem na to pierwsze z powodów jw., bo wykładnię Sprawiedliwości te warzywka mają od Kalego watykańskiego.

P.S. Ode mnie Konowal dostanie cały magazynek minusów za arogancję pospolitą.

#128
02-01-2010 09:35
 Ocena 7 na 7
(Alicja)Duda (25557 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Konowal

>A jeżeli to będzie publiczna szkoła katolicka, bo takie też są to co?
Albo publiczna albo katolicka, żydowska, protestancka. Państwo nie powinno finansować żadnej religii

#129
02-01-2010 10:05
 Ocena 8 na 8
Adamiak (36436 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi (Alicja)Duda
>>A jeżeli to będzie publiczna szkoła katolicka, bo takie też są to co?
>Albo publiczna albo katolicka, żydowska, protestancka. Państwo nie powinno finansować żadnej religii

   Ale Konowal nawet nie jest w stanie wyobrazić sobie wyznaniowej innej, niż katolicka.
   Jego wyobraźnia kończy się na granicy watykańskiej spódnicy.

Konowal (6291 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Autografka
>>>>To Ty tak twierdzisz - masz jakieś paragrafy za sobą, czy ot tak z zasady olejemy prawo ?
>>>Oczywiście, że ja tak twierdzę. Piszę za siebie. A jednak, przeciw innym symbolom, teoretycznie można by podeprzeć się Konstytucją. A krzyż, było nie było, jest szczególnie wyróżniony w rozporządzeniu MEN.
>>Bo jest szczególnym znakiem, zarówno dla Europy jak i dla Polski, nie mówiąc już o Polsce powojennej, która praktycznie jest państwem jednonarodowym i jednokulturowym. Dyskusja o symbolach równoważnych religii w obecnej Polsce jest bezprzedmiotowa, dlatego nie dyskutujemy o krzyżu prawosławnym, gwiździe Dawida czy półksiężycu nie mówiąc już o jakichś symbolach ugrupowań o organizacji sektowej.
>Darowałbyś sobie takie usprawiedliwiające interpretacje tego rozporządzenia. Raz piszesz, że ważne jest prawo, a za chwilę, że ważniejsza (nawet wbrew prawu) jest tradycja historyczna. Dobierasz wybiórczo argumenty tak, jak Ci w danym momencie wygodnie.

Ważne jest prawo - a przypominam, że nie ma żadnego paragrafu na zakaz wieszania krzyża. Po drugie prawo żeby nie było martwe musi się opierać m.in. o tradycję. Rozumiem że Ty byś odniosła się do wszystkich znaków i symboli na świecie w swej politycznej poprawności i jeszcze zostawiła kilka linijek na te które się pojawią w przyszłości. Wybacz ale to jest śmieszne.


Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Konowal (6291 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Autografka
>>Po to są sądy.
>Sprytne. Niby tak, ale zakładając, że zdajesz sobie sprawę z "rychliwości" polskich sądów, to wiesz, że zwrócenie się do wymiaru sprawiedliwości, tylko odwleka decyzję w wiadomej sprawie.

Oczywiście. Jednak jak chcesz rozstrzygać inaczej sporne kwestie jeżeli stoimy na całkiem odmiennych stanowiskach? Wierz mi, że chciałbym aby sądy o wiele sprawniej działały sądy - ułatwiłoby to wiele spraw, choć obecna jakość pozostawia wiele do życzenia.

>Swoją drogą, chciałoby się, żeby dochodzenie do wzajemnego porozumienia, nie musiałoby się odbywać na drodze sądowej.

Dlaczego? Jest to jedna z najbardziej cywilizowanych metod rozstrzygania sporów, choć jakiś arbitraż polubowny też mógłby być.


Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

#132
02-01-2010 10:54
 Ocena 1 na 1
Konowal (6291 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Smith
>Próbujesz zestawić dżumę z cholerą do wyboru
a Ty HiV z ptasią grypą

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

#133
02-01-2010 11:02
 Ocena-1 na 1
Konowal (6291 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Autografka
>>Wolałbyś szariat?
>Wszyskie prawa, jakim cieszy się dziś katolicyzm, w przyszłości będziemy musieli przyznać również islamowi.

Oczywiście, że nie. Kto nam to karze - przecież jesteśmy wolnym krajem ........ no chyba że jakieś mośki z UE w ramach politycznej poprawności.

> Dlatego i dla Ciebie, zwiększenie laickości państwa powinno być ważne.

Zgoda, aby to nie promowało ateizmu, do czego dąży wiele organizacji zasłaniając się tym hasłem.

pl.wikipedia.org/wiki/Laicyzm


Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Konowal (6291 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Smith
>>>To nie rozumiem dlaczego bronisz darmowy marketing istniejący dzięki ochronie państwa.
>>Trzeba było uważać na lekcjach historii - to naprawdę proste do zrozumienia.
>Najwyraźniej w odróżnieniu od Ciebie uważałem.
Uważałeś a nie rozumiesz - dziwne.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Konowal (6291 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Adamiak
>P.S. Ode mnie Konowal dostanie cały magazynek minusów za arogancję pospolitą.

Argumentacja powalająca, po prostu rzuciła mnie na kolana ........ więc pomodlę się za Ciebie.


Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365