Racjonalista - Strona głównaDo treści
Prześladowania chrześcijan w Polsce

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
27-12-2009 10:21Koraszewski (82900 punktów)Prześladowania chrześcijan w Polsce
Ocena 44 na 46
„...prześladowanie wierzących jawi się we współczesnym świecie także przez działania zmierzające do usuwania krzyży z miejsc publicznych.” –ks. profesor Jan Dyduch.
Od czasów rzymskich prześladowania chrześcijan nigdy nie były w Polsce tak okrutne. Kapłanów wygnano z kościołów, zabroniono im wygaszania kazań, każdego dnia dziesiątki chrześcijan rzuca się lwom na pożarcie. Zostali wypchnięci do katakumb, gdzie każdego dnia muszą słuchać w radio i w telewizji sączącej się od rana do nocy ateistycznej propagandy. Głodne lwy biegają od sanktuarium do sanktuarium wyłapując wystraszonych chrześcijan przemykających pod ścianami, żeby zanieść błagania do Maryi. Sterroryzowani chrześcijanie nigdzie nie znajdują spokoju. Leżą krzyżem w piwnicach i nie odważają sie wyjść na ulice, gdzie czyhają na nich watahy strasznych ateistów. Trybunały odmawiają im prawa do oddychania. Biedni chrześcijanie, ateiści rozbestwili się tak bardzo, że odważają się zadawać pytania, kwestionować biskupia moralność, krytykować, a nawet mówią, że państwo nie musi być własnością Kościoła. Czy nie powinniśmy ograniczyć troszkę prześladowania chrześcijan?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 Dalej..
Konowal (6291 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi mała Mi

>O, niekoniecznie za nic !
>Właśnie cała rzecz w zapisach !
>Ogólnie przyjmuje się, że w państwie demokratycznym różnie kolej rzeczy toczyć się może, zależy czego obywatele sobie zażyczą. Demokracja może dryfować raz w kierunku konserwy, albo i gorzej, a zaraz w stronę przeciwną. Akcja-reakcja, te rzeczy. Im mniejsza amplituda tych wahań, tym system doskonalszy.
>Tym lepszy, im lepiej trzymają się kupy zapisy, zwłaszcza te najważniejsze. Bo wtedy mniej podatny na chwilowe kaprysy (lub po prostu wady) zarówno rządzących, jak i rządzonych.
>Widocznie zapisy mamy wyjątkowo kulawe, skoro nasza demokracja aż tak odbiega od demokracji krajów , w których żyje się jakby trochę znośniej.
>I chyba one inne nie będą w najbliższym czasie.
>Kto się odważy renegocjować konkordat, kto przeredaguje Konstytucję tak, żeby haniebne umowy międzynarodowe nam z Konstytucja się nie kłóciły, bo będzie ona z góry wykluczać idiotyzmy , niedomówienia i inne możliwości mieszania w prawie?
>Odważni by się nawet znaleźli, lecz kiedy i jak mają odwagą się wykazać, skoro już uskutecznione mataczenie przy prawie raczej ich od świetlanego celu oddala, niz przybliża. I to wbrew temu, co za miedzą...
>
Zapisy ważne , ale ważniejsza tradycja/obyczaje te polityczne oczywiście. Amerykańska Konstytucja tak ogólnie jest zapisana że i aktualna do teraz a realizuje sie ją za pomocą ustaw, ale mają takie standardy że u nas 3/4 polityków musiałoby zrezygnować z polityki.

Pokutuje u nas wybita inteligencja i 40 lat komuny - ale Polska to silny kraj

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

#437
19-01-2010 00:43
 Ocena 2 na 2
Autografka (10638 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Konowal

>No cóż jest opieka społeczna , fundacje , organizacje charytatywne itd. Nie doceniasz ludzi - teraz nie płacą bo nie muszą, jakby musieli to odsetek niepłacących by był niski. Twoje postawa jest do połowy szlachetna, tylko odpowiedz sobie skąd będą pieniądze na ludzi którzy nie płacą za siebie.

A tej opiece pieniądze spadają z nieba jak manna Mojżeszowi. Przecież to będzie musiało być opłacane z podatków lub innych datków (że pozwolę sobie na zrymowanie).

Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]

Konowal (6291 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Jacek Tabisz
>Gdy tatuś katuje swoją pociechę, szpiegowanie jest na miejscu. Gdy zamyka ją w świecie średniowiecznej wyobraźni na zawsze, nie jest to zbyt miłe.

nie manie to oceniać , a szpiegowanie rodziców to zawsze patologia.


Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

#439
19-01-2010 00:49
 Ocena-1 na 1
Konowal (6291 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Jacek Tabisz
>Wiesz, są nawet takie obrazy polskich malarzy, jak to się szerzy wspaniałe chrześcijaństwo ogniem i mieczem. A jeśli chodzi o Mieszka, to nie wiemy, na ile bał się, pragnął władzy, czy nie wiedział. Nie wiemy. Możemy za to przypuszczać, że poddani Mieszka nie tryskali radością gdy musieli przyjąć obcą sobie religię i gdy byli do tego przemocą zmuszani. Ten proces odbywał się stopniowo, jeszcze w baroku było w Polsce wielu politeistów, ich los nie zawsze był radosny.

jasne i teraz za tych politeistów trzeba gnębić chrześcijan gdzie się da - ot głęboka myśl


Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Konowal (6291 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Jacek Tabisz
> Cytat:
Mao nie plasuje się przed Franco i Pinochetem.
>świetny żart

>Dla wierzących prawda to jedynie żart.

Jak to dobrze że Ci nie wierze i nie żartuje z prawdy.

> Cytat:
Hitler był bardziej reformatorem chrześcijaństwa, niż socjalistąnarodowy socjalizm to reformacja chrześcijaństwa - no ciekawa teoria
>(zauważ, kto go poparł, a kto z nim walczył, zanim doszedł w Niemczech do władzy).
>nie ma to nic do rzeczy, to że go popierali i nie zdołali wykorzystać do swoich celów to całkiem inna sprawa.

>Wierzący łatwo manipuluje faktami dla własnej korzyści. ALe nie jest to inna sprawa, o czym doskonale wiesz, tylko że w modlitwie ci szkodzi myślenie o prawdzie.

Bzdura - dla wierzących prawda jest bardzo ważna bo Prawda cię wyzwoli , zaś dla -istów wystarczy rozkaz, albo jakaś uchwała, w końcu co ich powstrzymuje, przecież nie sumienie i Bóg.

> Cytat:
Zapomniałeś też o Mussolinim, Ustaszach, i wielu innych katolickich i prokatolickich oprawcach, którzy plasują się przed Mao.
>a Ty o stalinie Pol pocie Kim ir senie , Carto, Che Gewarze itd
.

>Nie zapomniałem. Skąd taki wniosek?
>
Bo jakbyś pamiętał to byś takich przekłamań nie przytaczał.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Konowal (6291 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Jacek Tabisz
>Zastanów się nad dolą socjalistów niemieckich i kleru niemieckiego podczas II Wojny Światowej. Odnieś się nie do manipulacji faktami na rzecz "Jedynie Słusznej" ale do samych faktów. Kto komu słodził, kto z kim współpracował, a kto protestował i ginął.

A co mnie obchodzi że niemieccy socjaliści sie wyżynali. Hitler wprowadził niemcy na drogę narodowego socjalizmu i dla większości niemców to było faje do póki była kasa z podbojów.


Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Konowal (6291 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Jacek Tabisz
>A nie przyszło ci nigdy do głowy, że to religijne idee wykorzystują ludzi i ich społeczności instrumentalnie?

Taaaa a ściany domów ich mieszkańców do ogrzewania.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Konowal (6291 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi liliac
>>kalumie? skąd ten pomysł Oczywiście przejaskrawiam pewne fakty ale, u nas np. żeby kumpla nie wyrzucili ze szkoły musiał brać udział w olimpiadzie o PZPR, czy peany na 1-go maja głosić
>Ok. niech będzie- przejaskrawiłeś. Ale co te wspomnienia późnego PRLu mają wspólnego z rzekomą propagandą ideologiczną współczesnej szkoły?

Jeszcze kadra się nie wymieniła, ani w szkołach na kierowniczych stanowiskach, ani w kuratoriach.


Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

#444
19-01-2010 01:57
 Ocena 3 na 3
Jacek Tabisz (30006 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Konowal
Jak tatuś wraz z pociechami popełnia rytualne samobójstwo, albo mamusia dolewa LSD do buteleczki z mleczkiem to ingerencja osób z zewnątrz nie jest patologią, tylko normalnością. Dzieci nie są własnością tylko swoich rodziców, lecz również społeczeństwa. Dlatego istnieje też na przykład obowiązek szkolnictwa. Gdy ktoś ma pociechę i nie puszcza jej do szkoły, przychodzi policja.

#445
19-01-2010 01:59
 Ocena 2 na 2
Jacek Tabisz (30006 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Konowal
Jeśli w miejscu publicznym nie wisi znak "Jedynie Słusznej" religii, nie jest to żadne gnębienie. Chrześcijanie mogą chodzić do kościołów, mają nawet szkoły religijne. To, że ja na przykład nie wieszam krzyża w moim domu, to nie znaczy, że ciebie gnębię Konowale.

#446
19-01-2010 08:48
 Ocena 1 na 1
Autografka (10638 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Konowal

>Bzdura - dla wierzących prawda jest bardzo ważna bo Prawda cię wyzwoli , zaś dla -istów wystarczy rozkaz, albo jakaś uchwała, w końcu co ich powstrzymuje, przecież nie sumienie i Bóg.

Nie sumienie? Dlaczego tak myślisz?

Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]

#447
19-01-2010 11:32
 Ocena 3 na 3
Chlodwig (10939 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Konowal
>>>Tak jak jest bardzo możliwe że chrześcijaństwo wcześniej przyszło niż chrzest Mieszka.
>>Nie przyszło, tylko zostało narzucone. Z Moraw
>Jasienica twierdzi że wybrał.

Ale kto wybrał?
Wygooglaj tekst zaczynający się od "Był na Wiślech książę pogański, silny wielce..."

#448
19-01-2010 11:37
 Ocena 7 na 7
Chlodwig (10939 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Konowal
>>Wiesz, są nawet takie obrazy polskich malarzy, jak to się szerzy wspaniałe chrześcijaństwo ogniem i mieczem. A jeśli chodzi o Mieszka, to nie wiemy, na ile bał się, pragnął władzy, czy nie wiedział. Nie wiemy. Możemy za to przypuszczać, że poddani Mieszka nie tryskali radością gdy musieli przyjąć obcą sobie religię i gdy byli do tego przemocą zmuszani. Ten proces odbywał się stopniowo, jeszcze w baroku było w Polsce wielu politeistów, ich los nie zawsze był radosny.

>jasne i teraz za tych politeistów trzeba gnębić chrześcijan gdzie się da - ot głęboka myśl

Jeżeli wykazanie że ktoś bredzi jest gnębieniem, to tak, trzeba gnębić.

#449
20-01-2010 06:29
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi mała Mi
>>   A mnie się wydaje, że im większy pisarz, tym mniejszą wagę przywiązuje do recenzji czytelników po x latach, jeśli przywiązuje w ogóle.
>>
>A mnie się wydaje, że to zupełnie inaczej i dlatego wszyscy macie rację po trosze, ale już na pewno nikt w części lepszej, czyli większej, hueheue..
   Z chęcią się posprzeczam z racją największą.

>Mały pisarz pisze tylko dla czytelników, a Wielki Pisarz tylko dla siebie ?
   Oboje dla siebie.

>To po co On w ogóle pisze, a potem jeszcze publikuje, zboczeniec jeden?
   Dobra taktyka, tak siebie pytać.

>A dla kogo sie maluje?
   Np. kobita dla siebie.

>Twórca zawsze jest ekstrawertykiem, nawet jeśli deklaruje coś zgoła odmiennego.
   Więc ten większy pisarz jest większym ekshibicjonistą, co się w tę wielkość niczym ołów w złoto przemienia za pomocą magiczniejszej mocy kamienia filozoficznego, czyli talentu.

>A jak tak musi, to przecie nie po to, żeby sobie samemu uzewnętrzniać, to, co powinno zostać wewnętrzne...
   W ten sposób talent pisarza ma przemożniejszy wpływ i odzwierciedlenie w szczerości jego pisaniny, niźli potrzeba akceptacji publiki.

   Wszyscy wielcy pisarze z których dziełami miałem okazję obcować, byli wielcy w swych literkach nie pod publiczkę, tylko właśnie pomimo niej.

   Egoizm jest najlepszym twórcą, a nonkonformizm katalizatorem wielkości.
   Tak se pomyślałem porannie.

#450
20-01-2010 08:42
 Ocena 4 na 4
Chlodwig (10939 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Konowal
Ale co te wspomnienia późnego PRLu mają wspólnego z rzekomą propagandą ideologiczną współczesnej szkoły?

>Jeszcze kadra się nie wymieniła, ani w szkołach na kierowniczych stanowiskach, ani w kuratoriach.

I ta sama kadra, aby się przypodobać, ochoczo przechodzi od propagowania realnego socjalizmu do propagandy wiary jedynej słusznej.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365