Racjonalista - Strona głównaDo treści
Prześladowania chrześcijan w Polsce

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
27-12-2009 10:21Koraszewski (82900 punktów)Prześladowania chrześcijan w Polsce
Ocena 44 na 46
„...prześladowanie wierzących jawi się we współczesnym świecie także przez działania zmierzające do usuwania krzyży z miejsc publicznych.” –ks. profesor Jan Dyduch.
Od czasów rzymskich prześladowania chrześcijan nigdy nie były w Polsce tak okrutne. Kapłanów wygnano z kościołów, zabroniono im wygaszania kazań, każdego dnia dziesiątki chrześcijan rzuca się lwom na pożarcie. Zostali wypchnięci do katakumb, gdzie każdego dnia muszą słuchać w radio i w telewizji sączącej się od rana do nocy ateistycznej propagandy. Głodne lwy biegają od sanktuarium do sanktuarium wyłapując wystraszonych chrześcijan przemykających pod ścianami, żeby zanieść błagania do Maryi. Sterroryzowani chrześcijanie nigdzie nie znajdują spokoju. Leżą krzyżem w piwnicach i nie odważają sie wyjść na ulice, gdzie czyhają na nich watahy strasznych ateistów. Trybunały odmawiają im prawa do oddychania. Biedni chrześcijanie, ateiści rozbestwili się tak bardzo, że odważają się zadawać pytania, kwestionować biskupia moralność, krytykować, a nawet mówią, że państwo nie musi być własnością Kościoła. Czy nie powinniśmy ograniczyć troszkę prześladowania chrześcijan?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 Dalej..
#241
09-01-2010 14:20
 Ocena 1 na 1
Smith (10069 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Sylwek
Znasz takie przysłowie o garnkach, prawda.

#242
09-01-2010 14:28
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Sylwek
>>   A tu nie widzę błędu, bo wszystkie z wymienionych preferencji seksualnych są zboczeniami.
>To smutne Panie Adamiak, żeś się świadomie zmieszał z gnojowicą. Pana wola. Choć Pana poglądy zawsze zalatywały gnojem, to jednak nie sądziłem, że problem jest aż tak głęboki.

   Twoje smutki mnie nie interesują, user, ale udowodnij tę swoją, "oborową" tezę, bo twoje nagie poglądy nigdy mnie nie przekonywały, że o innych odruchach nie wspomnę.

#243
09-01-2010 14:30
 Ocena 1 na 1
Smith (10069 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Autografka
>W ten sposób każdą zorganizowaną postać społeczeństwa, można przyrównać do totalitaryzmu. (...) I dobrze, bo im większa władza, tym bardziej uderza do głowy.
Dlatego populizm ma takie wzięcie w systemach opartych na parodii demokracji liberalnej.
>>>Ale nie upieram się, że to co napisałam, nie jest jakąś piramidalną bzdurą.
>>Moim zdanie zupełnie nie potrzebnie
>Przyjmuję krytykę.
Pogubiłem się w podwójnych przeczeniach. W każdym bądź razie to nie był wyraz krytyki.

Autografka (10638 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Smith
>>W ten sposób każdą zorganizowaną postać społeczeństwa, można przyrównać do totalitaryzmu. (...) I dobrze, bo im większa władza, tym bardziej uderza do głowy.
>Dlatego populizm ma takie wzięcie w systemach opartych na parodii demokracji liberalnej.

A jaka demokracja nie byłaby parodią?

Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]

#245
09-01-2010 14:36
 Ocena 1 na 1
Jacek Tabisz (30006 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Adamiak
Pisarz też jest swoim własnym czytelnikiem i recenzentem

#246
09-01-2010 14:59
 Ocena 1 na 1
Smith (10069 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Autografka
>A jaka demokracja nie byłaby parodią?
Przykładowo taka, która przetrwała dzięki specyficznym warunkom geograficznym obszaru jej występowania i dzięki zdeponowaniu na jej terytorium, gigantycznych zasobów językowych, najbardziej uniwersalnej mowy ze względu na jej zrozumiałość w całym cywilizowanym świecie. Za cenę tajemnicy na temat źródeł ich pochodzenia jak i osób deponujących, która to właśnie jest największym gwarantem nietykalności w.w. demokracji.

#247
09-01-2010 15:05
 Ocena 1 na 1
Autografka (10638 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Smith

>Przykładowo taka, która przetrwała dzięki specyficznym warunkom geograficznym obszaru jej występowania i dzięki zdeponowaniu na jej terytorium, gigantycznych zasobów językowych, najbardziej uniwersalnej mowy ze względu na jej zrozumiałość w całym cywilizowanym świecie. Za cenę tajemnicy na temat źródeł ich pochodzenia jak i osób deponujących, która to właśnie jest największym gwarantem nietykalności w.w. demokracji.

To co? Przenosimy szwajcarskie banki do Polski?

Oczywiście widzisz chyba, że i ta demokracja nie jest wolna od grzechu populizmu.

Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]

Sylwek (15472 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Smith
A coś taki samokrytyczny nagle?

dnoterlikowskiego.blogspot.com/

#249
09-01-2010 15:19
 Ocena 1 na 1
Sylwek (15472 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Adamiak

>   Twoje smutki mnie nie interesują, user, ale udowodnij tę swoją, "oborową" tezę
Po pierwsze nie muszę.
Po drugie jaki koń jest, każdy widzi.
Po trzecie patologiczne (nie wiem czy zboczone) to są twoje postawy.


dnoterlikowskiego.blogspot.com/

#250
09-01-2010 15:25
 Ocena 1 na 1
Smith (10069 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Autografka
>To co? Przenosimy szwajcarskie banki do Polski?
Nie wykonalne ze względu na cirkabout sześćdziesięcioprocentowy udział zachodnich inwestorów w "naszych" bankach.
>Oczywiście widzisz chyba, że i ta demokracja nie jest wolna od grzechu populizmu.
To już leży w definicji tego systemu. Ale w wypadku w.w. typu demokracji jest on poważnie ograniczony.
>
Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]


#251
09-01-2010 15:32
 Ocena 2 na 2
Smith (10069 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Sylwek
>A coś taki samokrytyczny nagle?
Nie nagle. Tylko od dziecka.
Znowu pojawia się problem oceny na podstawie braku informacji.

#252
09-01-2010 16:46
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Jacek Tabisz
>Pisarz też jest swoim własnym czytelnikiem i recenzentem
   To był jeden z powodów, dla których poprzestałem na kilku tysiącach książeczek.

#253
09-01-2010 16:48
 Ocena 1 na 1
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Adamiak

Jurku, daruj sobie proszę argumenty ad personam. Nie dajesz rady?
Cytat:
po lobotomii zostawili ci tylko jedno włókienko łączące wzrok z niebem.

Cytat:
Kono wale.


Pozdrawiam - Zbyszek
P.S: Na marginesie.
Już jakiś czas temu uznałem, że z Konowałem nie uda mi się dogadać i zrezygnowałem.


Wiara kończy się wtedy, gdy zaczynają się wątpliwości.

#254
09-01-2010 16:50
 Ocena 3 na 3
Kowaluk (207 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Konowal
Powiem Ci że gadasz od rzeczy.To właśnie państwo daje prezenty kościołowi katolickiemu.Oddaje działki i budynki którym miał być właścicielem kk nawet w średniowieczu. Moje miasto /w nim mieszkam /jest zadłużone a daje prezenty w postaci działki budowlanej wartości 1 mln. zł,za działkę która była własnością kk faktycznie miasto płaci dwa razy.Funkcjonariusze kk bez mrugnięcia okiem biorą pieniądze. To jest prześladowanie katolików?

#255
09-01-2010 17:01
 Ocena 1 na 1
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Sylwek

> a gdzie symbol najważniejszego z kultów?
Niestety, nic mi ten symbol nie mówi, podobnie jak większość zamieszczonych powyżej.

Pozdrawiam - Zbyszek

P.S: Strzelam:
The Rolling Stones? Grzech pierworodny? Choroby weneryczne?

Wiara kończy się wtedy, gdy zaczynają się wątpliwości.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365