 |
Prześladowania chrześcijan w Polsce Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 27-12-2009 10:21 | Koraszewski (82900 punktów) | Prześladowania chrześcijan w Polsce
44 na 46 | „...prześladowanie wierzących jawi się we współczesnym świecie także przez działania zmierzające do usuwania krzyży z miejsc publicznych.” –ks. profesor Jan Dyduch. Od czasów rzymskich prześladowania chrześcijan nigdy nie były w Polsce tak okrutne. Kapłanów wygnano z kościołów, zabroniono im wygaszania kazań, każdego dnia dziesiątki chrześcijan rzuca się lwom na pożarcie. Zostali wypchnięci do katakumb, gdzie każdego dnia muszą słuchać w radio i w telewizji sączącej się od rana do nocy ateistycznej propagandy. Głodne lwy biegają od sanktuarium do sanktuarium wyłapując wystraszonych chrześcijan przemykających pod ścianami, żeby zanieść błagania do Maryi. Sterroryzowani chrześcijanie nigdzie nie znajdują spokoju. Leżą krzyżem w piwnicach i nie odważają sie wyjść na ulice, gdzie czyhają na nich watahy strasznych ateistów. Trybunały odmawiają im prawa do oddychania. Biedni chrześcijanie, ateiści rozbestwili się tak bardzo, że odważają się zadawać pytania, kwestionować biskupia moralność, krytykować, a nawet mówią, że państwo nie musi być własnością Kościoła. Czy nie powinniśmy ograniczyć troszkę prześladowania chrześcijan?
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 Dalej..#241 1 na 1 | Smith (10069 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | Znasz takie przysłowie o garnkach, prawda. |
#242 1 na 1 | Adamiak (36436 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > > A tu nie widzę błędu, bo wszystkie z wymienionych preferencji seksualnych są zboczeniami.> To smutne Panie Adamiak, żeś się świadomie zmieszał z gnojowicą. Pana wola. Choć Pana poglądy zawsze zalatywały gnojem, to jednak nie sądziłem, że problem jest aż tak głęboki. Twoje smutki mnie nie interesują, user, ale udowodnij tę swoją, "oborową" tezę, bo twoje nagie poglądy nigdy mnie nie przekonywały, że o innych odruchach nie wspomnę.  |
#243 1 na 1 | Smith (10069 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > W ten sposób każdą zorganizowaną postać społeczeństwa, można przyrównać do totalitaryzmu. (...) I dobrze, bo im większa władza, tym bardziej uderza do głowy.Dlatego populizm ma takie wzięcie w systemach opartych na parodii demokracji liberalnej. > >>Ale nie upieram się, że to co napisałam, nie jest jakąś piramidalną bzdurą.  > >Moim zdanie zupełnie nie potrzebnie  > Przyjmuję krytykę.  Pogubiłem się w podwójnych przeczeniach. W każdym bądź razie to nie był wyraz krytyki.  |
| Autografka (10638 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > >W ten sposób każdą zorganizowaną postać społeczeństwa, można przyrównać do totalitaryzmu. (...) I dobrze, bo im większa władza, tym bardziej uderza do głowy.> Dlatego populizm ma takie wzięcie w systemach opartych na parodii demokracji liberalnej.A jaka demokracja nie byłaby parodią?
Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe] |
#245 1 na 1 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | Pisarz też jest swoim własnym czytelnikiem i recenzentem  |
#246 1 na 1 | Smith (10069 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > A jaka demokracja nie byłaby parodią?Przykładowo taka, która przetrwała dzięki specyficznym warunkom geograficznym obszaru jej występowania i dzięki zdeponowaniu na jej terytorium, gigantycznych zasobów językowych, najbardziej uniwersalnej mowy ze względu na jej zrozumiałość w całym cywilizowanym świecie. Za cenę tajemnicy na temat źródeł ich pochodzenia jak i osób deponujących, która to właśnie jest największym gwarantem nietykalności w.w. demokracji. |
#247 1 na 1 | Autografka (10638 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce |
> Przykładowo taka, która przetrwała dzięki specyficznym warunkom geograficznym obszaru jej występowania i dzięki zdeponowaniu na jej terytorium, gigantycznych zasobów językowych, najbardziej uniwersalnej mowy ze względu na jej zrozumiałość w całym cywilizowanym świecie. Za cenę tajemnicy na temat źródeł ich pochodzenia jak i osób deponujących, która to właśnie jest największym gwarantem nietykalności w.w. demokracji.To co? Przenosimy szwajcarskie banki do Polski?  Oczywiście widzisz chyba, że i ta demokracja nie jest wolna od grzechu populizmu.
Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe] |
| Sylwek (15472 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | |
#249 1 na 1 | Sylwek (15472 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce |
> Twoje smutki mnie nie interesują, user, ale udowodnij tę swoją, "oborową" tezęPo pierwsze nie muszę. Po drugie jaki koń jest, każdy widzi. Po trzecie patologiczne (nie wiem czy zboczone) to są twoje postawy. dnoterlikowskiego.blogspot.com/ |
#250 1 na 1 | Smith (10069 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > To co? Przenosimy szwajcarskie banki do Polski?  Nie wykonalne ze względu na cirkabout sześćdziesięcioprocentowy udział zachodnich inwestorów w "naszych" bankach. > Oczywiście widzisz chyba, że i ta demokracja nie jest wolna od grzechu populizmu.To już leży w definicji tego systemu. Ale w wypadku w.w. typu demokracji jest on poważnie ograniczony. > Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe] |
#251 2 na 2 | Smith (10069 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > A coś taki samokrytyczny nagle?Nie nagle. Tylko od dziecka.  Znowu pojawia się problem oceny na podstawie braku informacji.  |
#252 2 na 2 | Adamiak (36436 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > Pisarz też jest swoim własnym czytelnikiem i recenzentem  To był jeden z powodów, dla których poprzestałem na kilku tysiącach książeczek.  |
#253 1 na 1 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce |
Jurku, daruj sobie proszę argumenty ad personam. Nie dajesz rady? Cytat:po lobotomii zostawili ci tylko jedno włókienko łączące wzrok z niebem. Cytat:Kono wale. Pozdrawiam - Zbyszek  P.S: Na marginesie. Już jakiś czas temu uznałem, że z Konowałem nie uda mi się dogadać i zrezygnowałem.
Wiara kończy się wtedy, gdy zaczynają się wątpliwości. |
#254 3 na 3 | Kowaluk (207 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | Powiem Ci że gadasz od rzeczy.To właśnie państwo daje prezenty kościołowi katolickiemu.Oddaje działki i budynki którym miał być właścicielem kk nawet w średniowieczu. Moje miasto /w nim mieszkam /jest zadłużone a daje prezenty w postaci działki budowlanej wartości 1 mln. zł,za działkę która była własnością kk faktycznie miasto płaci dwa razy.Funkcjonariusze kk bez mrugnięcia okiem biorą pieniądze. To jest prześladowanie katolików? |
#255 1 na 1 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce |
> a gdzie symbol najważniejszego z kultów?Niestety, nic mi ten symbol nie mówi, podobnie jak większość zamieszczonych powyżej. Pozdrawiam - Zbyszek  P.S: Strzelam: The Rolling Stones? Grzech pierworodny? Choroby weneryczne?
Wiara kończy się wtedy, gdy zaczynają się wątpliwości. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|