Racjonalista - Strona głównaDo treści
Prześladowania chrześcijan w Polsce

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
27-12-2009 10:21Koraszewski (82900 punktów)Prześladowania chrześcijan w Polsce
Ocena 44 na 46
„...prześladowanie wierzących jawi się we współczesnym świecie także przez działania zmierzające do usuwania krzyży z miejsc publicznych.” –ks. profesor Jan Dyduch.
Od czasów rzymskich prześladowania chrześcijan nigdy nie były w Polsce tak okrutne. Kapłanów wygnano z kościołów, zabroniono im wygaszania kazań, każdego dnia dziesiątki chrześcijan rzuca się lwom na pożarcie. Zostali wypchnięci do katakumb, gdzie każdego dnia muszą słuchać w radio i w telewizji sączącej się od rana do nocy ateistycznej propagandy. Głodne lwy biegają od sanktuarium do sanktuarium wyłapując wystraszonych chrześcijan przemykających pod ścianami, żeby zanieść błagania do Maryi. Sterroryzowani chrześcijanie nigdzie nie znajdują spokoju. Leżą krzyżem w piwnicach i nie odważają sie wyjść na ulice, gdzie czyhają na nich watahy strasznych ateistów. Trybunały odmawiają im prawa do oddychania. Biedni chrześcijanie, ateiści rozbestwili się tak bardzo, że odważają się zadawać pytania, kwestionować biskupia moralność, krytykować, a nawet mówią, że państwo nie musi być własnością Kościoła. Czy nie powinniśmy ograniczyć troszkę prześladowania chrześcijan?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 Dalej..
#196
07-01-2010 17:17
 Ocena 1 na 1
Kowaluk (207 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Konowal
Czy do Ciebie nie dociera argument,że to nie ateiści wchodzą Wam w drogę tylko Wy ateistom.Natomiast wiarę w Boga należy mieć w sercu, a nie na pokaz czy też w symbolach.

#197
08-01-2010 00:46
 Ocena-1 na 1
Konowal (6291 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Jacek Tabisz
>Moim zdaniem funkcja ta nie jest oczywiście korzystna. Natomiast stawianie kościoła ponad meczetem (świątynią hinduistyczną, gurudwarą etc.) wydaje mi się cokolwiek kontrowersyjne i nie sądzę aby miało solidne racjonalne podstawy.
Piszesz o Polsce, Turcji czy jakimś świecie księżycowym.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

#198
08-01-2010 23:25
 Ocena-3 na 3
Konowal (6291 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Autografka
>>>Moim zdaniem promuje się świeckość państwa, czyli ideę państwa dla wszystkich. Czy państwo "nawraca" Cię na ateizm?
>>No tak.
>A kto Cię nagabuje i w jaki sposób?

Uczyłem się za PRL więc to chyba oczywistość. Teraz również jestem zmuszony (gdyż państwo zabiera mi pieniądze na naukę) posyłać moje dzieci do coraz bardziej przepojonych ateizmem i innymi eksperymentami przedszkoli i szkół.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Konowal (6291 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Autografka
>>Nie chodzi o obawy jako takie tylko o dużą zmianę w świadomości, którą się próbuje wymusić na siłę.
>Na siłę? Ktoś na siłę zdejmuje krzyże, czy też grzecznie wystąpił z petycją?

Dla mnie ta grzeczność wygląda jak we fraszce Leca
"Pogrożę ci tylko palcem, rzekł kładąc palec na spuście"

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Konowal (6291 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Sylwek
>>Nie chodzi o obawy jako takie tylko o dużą zmianę w świadomości, którą się próbuje wymusić na siłę. Jak byś się czuła jeżeli np. ateizm miał tysiąc letnią tradycję i nagle ktoś chciał zrobić państwo wyznaniowe, bo uważa że tak jest słusznie? Jako konserwatysta uważam że dobre jest wrogiem lepszego, więc wolę żeby ten krzyż w klasie wisiał.
>Oczywiście wiesz że konserwatyzm jest wewnętrznie sprzeczny? Przecież świat się zmienia. Jeślibyś uważał ze zmiana jest zła, to musiałbyś odrzucić poglądy konserwatystów, bo przecież to co dzisiaj jest tradycją wczoraj było nowinką.

Jakbyś nie wiedział to konserwatyzm przyjmuje zmiany tyle że ewolucyjne a nie rewolucyjne, zaś popularną wykładnią jest, że lepsze jest wrogiem dobrego, więc nie ma potrzeby zmieniać czegoś na siłę. Dajmy na to że chrześcijaństwo zamiera to w końcu wybudują jakiś obiekt otworzą go bez księdza i kropidła i nie powieszą krzyża bo nie będzie chętnych, tak jak to jest w Czechach czy Niemczech ot naturalna kolej rzeczy, a nie od razu wszystko w nakazach ujmować.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Konowal (6291 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi (Alicja)Duda
>O jakiej więc tradycji piszesz?
1000-letniej chrześcijańskiej

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

#202
08-01-2010 23:48
 Ocena 2 na 2
Sylwek (15472 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Konowal

>Jakbyś nie wiedział to konserwatyzm przyjmuje zmiany tyle że ewolucyjne a nie rewolucyjne, zaś popularną wykładnią jest, że lepsze jest wrogiem dobrego, więc nie ma potrzeby zmieniać czegoś na siłę.

A czymże jest jeśli nie ewolucją na przykład stopniowe zrównywanie praw homoseksualistów i heteroseksualistów?
Od penalizacji przez patologizację do tolerancji. Teraz związki i w końcu (w niektórych krajach już) likwidacja ostatniej dyskryminacyjnej bariery - adopcji dzieci?

Oczywiście konserwatystom i tak to się nie podoba.
Ciekaw jestem jak wedle konserwatywnego wyobrażenia wyglądałoby ewolucyjne zrównywanie praw mniejszości seksualnych.

dnoterlikowskiego.blogspot.com/

#203
08-01-2010 23:54
 Ocena-1 na 1
Konowal (6291 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Adamiak

>   Państwo nie płaci mu za to, by interpretował przepisy wg swojego zakochanego widzimisię, lub epatował symbolami swojej miłości w postaci krzyża, trumny, kajdanek, zdjęcia gołej Niuni, swastyki, Pana Franka w pieluchach lub zestawem gustownych pejczy z równie przystojnym fallusem ogiera ze stadniny w Janowie Podlaskim... wiszących na ścianach, bo jest wysoce prawdopodobne, że interesant ma zupełnie inny gust.
>   Pan Franek w pieluchach może nawet u niektórych interesantów z niską odpornością budzić obrzydzenie, a urząd jest stworzony właśnie dla tegoż interesanta, a nie urzędnika zakochanego we Frankowych pampersach.

Wszystko się zgadza z gadżetami które opisałeś tyle, że krzyż to całkiem inna sprawa i tyle. Zresztą uczmy się tolerancji - jak nauczymy się tolerować ten jeden symbol z innymi pójdzie nam łatwiej, a na końcu wszyscy się będziemy kochać.

>   Urząd i wszystkie obiekty państwowe w państwie powinny służyć wszystkim jego obywatelom jednakowo transparentnie.

Hmm... już kiedyś chyba słyszałem o projekcie szklanych domów - chyba nie wyszło

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

#204
08-01-2010 23:54
 Ocena 2 na 2
Sylwek (15472 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Zbyszek Bryłowski
a gdzie symbol najważniejszejszego z kultów?



dnoterlikowskiego.blogspot.com/

Konowal (6291 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi (Alicja)Duda
>Teraz będą mieli znowu powód do lamentów. Tym razem krzyż w urzędzie gminy komuś przeszkadza.
>Zamiast się wycofać z niesłusznie zagarniętego terytorium kler będzie bił w bęben wielce pokrzywdzonego. Rola prześladowanego kościoła tak mu się podobała w minionej epoce , że musi sobie znaleźć pole gdzie byłby prześladowany.
>wiadomosci(*)ruszyc_lawina_pozwow,item.html

Jak dla mnie git, jak wszędzie na akcję jest reakcja, a że katoli jest więcej to wygramy. Dawajcie dalej pozwy :-D

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

#206
09-01-2010 00:05
 Ocena-1 na 1
Konowal (6291 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Adamiak

>   Poza tym, że zawsze mieli potrzebę przynależności do jakiegoś stada ze wszystkimi jego akcesoriami w postaci ośrodków integracji, czyli kościołów, oraz symbolicznych sztandarków, krzyżyków i zaklęć, prócz naczelnie wspólnej ideologii.
>   Nie przypadkiem najbardziej zagorzałymi katolami są/byli dawni członkowie PZPRu z gorliwością neofitów katolickich i dla wymazania "błędów" przeszłości promujący chrześcijaństwo w przestrzeni państwowej, vide Mazowiecki, u którego schizofrenia ideologiczna jest dominująca w działalności.

no i teraz co niektórzy zobaczyli nową religię i przerzucili się na głoszenie ateizmu i neutralności światopogladowej

>>Jak byś się czuła jeżeli np. ateizm miał tysiąc letnią tradycję i nagle ktoś chciał zrobić państwo wyznaniowe, bo uważa że tak jest słusznie?
>   Homosowieticusy też uważają, że im się wszystko należy przez "zasiedzenie", to nic, że cudzym kosztem.

Tak jak ateiści którzy korzystają z owoców pracy większości chrześcijańskiej.

>>Jako konserwatysta uważam że dobre jest wrogiem lepszego, więc wolę żeby ten krzyż w klasie wisiał.
>   Nie jesteś konserwatystą, tylko schizofrenikiem, bo w życiu codziennym jest dla ciebie oczywiste, że kamień spadnie na ziemię, ale już w kościele może zacząć fruwać.
>   I to tylko dlatego, że jakiś pajac pokropi go czarodziejską wodą.
>

No kiedyś też uważali że coś cięższego od powietrza nie może latać ..... dziwne prawda.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

#207
09-01-2010 00:08
 Ocena 8 na 8
Adamiak (36436 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Konowal
>Dla mnie ta grzeczność wygląda jak we fraszce Leca
>"Pogrożę ci tylko palcem, rzekł kładąc palec na spuście"
   Bo już pora zakończyć waszych odpustów bezguście.

>Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Po naciśnięciu spustu - masz cały OIOM dla siebie.

> Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
   Bo gdy już spustu użyją - zostanie tylko się zdumieć.
św. Augustyn i Boski Juruś.

#208
09-01-2010 00:10
 Ocena-1 na 1
Konowal (6291 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Kowaluk
>Czy do Ciebie nie dociera argument,że to nie ateiści wchodzą Wam w drogę tylko Wy ateistom.

A niby dlaczego? Mogą iść gdzie chcą przecież.

>Natomiast wiarę w Boga należy mieć w sercu, a nie na pokaz czy też w symbolach.
jedno nie wyklucza drugiego


Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

#209
09-01-2010 00:29
 Ocena-2 na 2
Konowal (6291 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Sylwek
>>Jakbyś nie wiedział to konserwatyzm przyjmuje zmiany tyle że ewolucyjne a nie rewolucyjne, zaś popularną wykładnią jest, że lepsze jest wrogiem dobrego, więc nie ma potrzeby zmieniać czegoś na siłę.
>A czymże jest jeśli nie ewolucją na przykład stopniowe zrównywanie praw homoseksualistów i heteroseksualistów?

A w którym miejscu są niby nierówne ? tylko konkrety prosze które prawa dyskryminują homoseksualistów.

>Od penalizacji przez patologizację do tolerancji. Teraz związki i w końcu (w niektórych krajach już) likwidacja ostatniej dyskryminacyjnej bariery - adopcji dzieci?

Nie jest to ewolucja tylko inżynieria społeczna.

>Oczywiście konserwatystom i tak to się nie podoba.
>Ciekaw jestem jak wedle konserwatywnego wyobrażenia wyglądałoby ewolucyjne zrównywanie praw mniejszości seksualnych.

W ogóle byśmy sie tym tematem nie zajmowali z uwagi na to że każdy w swojej sypialni może robić co mu się podoba (oczywiście zgodnie z prawem) Wedle prawa rzymskiego chcącemu nie dzieje sie krzywda więc jak ktoś chce być w związku homoseksualnym jego sprawa.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

#210
09-01-2010 00:29
 Ocena 1 na 1
Autografka (10638 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Konowal
>>>Nie chodzi o obawy jako takie tylko o dużą zmianę w świadomości, którą się próbuje wymusić na siłę.
>>Na siłę? Ktoś na siłę zdejmuje krzyże, czy też grzecznie wystąpił z petycją?
>Dla mnie ta grzeczność wygląda jak we fraszce Leca
>"Pogrożę ci tylko palcem, rzekł kładąc palec na spuście"

Nie bądź śmieszny, Chyba jednak niewspółmierne do całej sytuacji jest to porównanie.

Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365