 |
Prześladowania chrześcijan w Polsce Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 27-12-2009 10:21 | Koraszewski (82900 punktów) | Prześladowania chrześcijan w Polsce
44 na 46 | „...prześladowanie wierzących jawi się we współczesnym świecie także przez działania zmierzające do usuwania krzyży z miejsc publicznych.” –ks. profesor Jan Dyduch. Od czasów rzymskich prześladowania chrześcijan nigdy nie były w Polsce tak okrutne. Kapłanów wygnano z kościołów, zabroniono im wygaszania kazań, każdego dnia dziesiątki chrześcijan rzuca się lwom na pożarcie. Zostali wypchnięci do katakumb, gdzie każdego dnia muszą słuchać w radio i w telewizji sączącej się od rana do nocy ateistycznej propagandy. Głodne lwy biegają od sanktuarium do sanktuarium wyłapując wystraszonych chrześcijan przemykających pod ścianami, żeby zanieść błagania do Maryi. Sterroryzowani chrześcijanie nigdzie nie znajdują spokoju. Leżą krzyżem w piwnicach i nie odważają sie wyjść na ulice, gdzie czyhają na nich watahy strasznych ateistów. Trybunały odmawiają im prawa do oddychania. Biedni chrześcijanie, ateiści rozbestwili się tak bardzo, że odważają się zadawać pytania, kwestionować biskupia moralność, krytykować, a nawet mówią, że państwo nie musi być własnością Kościoła. Czy nie powinniśmy ograniczyć troszkę prześladowania chrześcijan?
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 Dalej..#121 3 na 3 | Autografka (10638 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce |
> Po to są sądy.Sprytne. Niby tak, ale zakładając, że zdajesz sobie sprawę z "rychliwości" polskich sądów, to wiesz, że zwrócenie się do wymiaru sprawiedliwości, tylko odwleka decyzję w wiadomej sprawie.  Swoją drogą, chciałoby się, żeby dochodzenie do wzajemnego porozumienia, nie musiałoby się odbywać na drodze sądowej.
Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe] |
#122 6 na 6 | Autografka (10638 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > Wolałbyś szariat?Wszyskie prawa, jakim cieszy się dziś katolicyzm, w przyszłości będziemy musieli przyznać również islamowi. Dlatego i dla Ciebie, zwiększenie laickości państwa powinno być ważne.
Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe] |
#123 2 na 2 | Smith (10069 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | Próbujesz zestawić dżumę z cholerą do wyboru |
#124 2 na 2 | Smith (10069 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > >To nie rozumiem dlaczego bronisz darmowy marketing istniejący dzięki ochronie państwa.> Trzeba było uważać na lekcjach historii - to naprawdę proste do zrozumienia.Najwyraźniej w odróżnieniu od Ciebie uważałem. |
#125 1 na 1 | Smith (10069 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > Po co karmisz trolla Konowala?No właśnie dzięki za to oprzytomniające pytanie. Zwyczajnie się zagapiłem. |
#126 1 na 1 | Smith (10069 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | Bez komentarza. Wierz więcej abyś mógł zrozumieć |
#127 11 na 11 | Adamiak (36436 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > >Po to są sądy.> Sprytne. Tylko, że jest to spryt chłopka-buraka, który zaorał Ci bezczelnie miedzę, a teraz podparł się pod boki i śmieje się złośliwie w kułak radząc pójście do sądu, gdzie sędzią jest jego szwagier, megaburak, ferujący wyroki na podstawie prawa uchwalonego przez ich wspólnych pociotków, hiperburaków, oraz interpretowanego przez inne, watykańskie roślinki. A wszystko to dotyczy buraczanego prawa uchwalonego pod kątem dalszego zaorywania miedzy na rzecz obcego państwa. J.S. ma rację - pielęgnowanie buraków skutkuje zaburaczeniem działki wszelkiego autoramentu Miłującymi. W tym przypadku Miłującym Prawo i Sprawiedliwość ze wskazaniem na to pierwsze z powodów jw., bo wykładnię Sprawiedliwości te warzywka mają od Kalego watykańskiego. P.S. Ode mnie Konowal dostanie cały magazynek minusów za arogancję pospolitą. |
#128 7 na 7 | (Alicja)Duda (25557 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce |
> A jeżeli to będzie publiczna szkoła katolicka, bo takie też są to co?Albo publiczna albo katolicka, żydowska, protestancka. Państwo nie powinno finansować żadnej religii |
#129 8 na 8 | Adamiak (36436 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > >A jeżeli to będzie publiczna szkoła katolicka, bo takie też są to co?> Albo publiczna albo katolicka, żydowska, protestancka. Państwo nie powinno finansować żadnej religii Ale Konowal nawet nie jest w stanie wyobrazić sobie wyznaniowej innej, niż katolicka. Jego wyobraźnia kończy się na granicy watykańskiej spódnicy.  |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > >>>To Ty tak twierdzisz - masz jakieś paragrafy za sobą, czy ot tak z zasady olejemy prawo ?> >>Oczywiście, że ja tak twierdzę. Piszę za siebie. A jednak, przeciw innym symbolom, teoretycznie można by podeprzeć się Konstytucją. A krzyż, było nie było, jest szczególnie wyróżniony w rozporządzeniu MEN.> >Bo jest szczególnym znakiem, zarówno dla Europy jak i dla Polski, nie mówiąc już o Polsce powojennej, która praktycznie jest państwem jednonarodowym i jednokulturowym. Dyskusja o symbolach równoważnych religii w obecnej Polsce jest bezprzedmiotowa, dlatego nie dyskutujemy o krzyżu prawosławnym, gwiździe Dawida czy półksiężycu nie mówiąc już o jakichś symbolach ugrupowań o organizacji sektowej.> Darowałbyś sobie takie usprawiedliwiające interpretacje tego rozporządzenia. Raz piszesz, że ważne jest prawo, a za chwilę, że ważniejsza (nawet wbrew prawu) jest tradycja historyczna. Dobierasz wybiórczo argumenty tak, jak Ci w danym momencie wygodnie.Ważne jest prawo - a przypominam, że nie ma żadnego paragrafu na zakaz wieszania krzyża. Po drugie prawo żeby nie było martwe musi się opierać m.in. o tradycję. Rozumiem że Ty byś odniosła się do wszystkich znaków i symboli na świecie w swej politycznej poprawności i jeszcze zostawiła kilka linijek na te które się pojawią w przyszłości. Wybacz ale to jest śmieszne.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > >Po to są sądy.> Sprytne. Niby tak, ale zakładając, że zdajesz sobie sprawę z "rychliwości" polskich sądów, to wiesz, że zwrócenie się do wymiaru sprawiedliwości, tylko odwleka decyzję w wiadomej sprawie.  Oczywiście. Jednak jak chcesz rozstrzygać inaczej sporne kwestie jeżeli stoimy na całkiem odmiennych stanowiskach? Wierz mi, że chciałbym aby sądy o wiele sprawniej działały sądy - ułatwiłoby to wiele spraw, choć obecna jakość pozostawia wiele do życzenia. > Swoją drogą, chciałoby się, żeby dochodzenie do wzajemnego porozumienia, nie musiałoby się odbywać na drodze sądowej.Dlaczego? Jest to jedna z najbardziej cywilizowanych metod rozstrzygania sporów, choć jakiś arbitraż polubowny też mógłby być.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#132 1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > Próbujesz zestawić dżumę z cholerą do wyborua Ty HiV z ptasią grypą
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#133 -1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > >Wolałbyś szariat?> Wszyskie prawa, jakim cieszy się dziś katolicyzm, w przyszłości będziemy musieli przyznać również islamowi.Oczywiście, że nie. Kto nam to karze - przecież jesteśmy wolnym krajem ........ no chyba że jakieś mośki z UE w ramach politycznej poprawności. > Dlatego i dla Ciebie, zwiększenie laickości państwa powinno być ważne.Zgoda, aby to nie promowało ateizmu, do czego dąży wiele organizacji zasłaniając się tym hasłem. pl.wikipedia.org/wiki/Laicyzm
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > >>To nie rozumiem dlaczego bronisz darmowy marketing istniejący dzięki ochronie państwa.> >Trzeba było uważać na lekcjach historii - to naprawdę proste do zrozumienia.> Najwyraźniej w odróżnieniu od Ciebie uważałem.Uważałeś a nie rozumiesz - dziwne.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > P.S. Ode mnie Konowal dostanie cały magazynek minusów za arogancję pospolitą.Argumentacja powalająca, po prostu rzuciła mnie na kolana ........ więc pomodlę się za Ciebie.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|