 |
Prześladowania chrześcijan w Polsce Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 27-12-2009 10:21 | Koraszewski (82900 punktów) | Prześladowania chrześcijan w Polsce
44 na 46 | „...prześladowanie wierzących jawi się we współczesnym świecie także przez działania zmierzające do usuwania krzyży z miejsc publicznych.” –ks. profesor Jan Dyduch. Od czasów rzymskich prześladowania chrześcijan nigdy nie były w Polsce tak okrutne. Kapłanów wygnano z kościołów, zabroniono im wygaszania kazań, każdego dnia dziesiątki chrześcijan rzuca się lwom na pożarcie. Zostali wypchnięci do katakumb, gdzie każdego dnia muszą słuchać w radio i w telewizji sączącej się od rana do nocy ateistycznej propagandy. Głodne lwy biegają od sanktuarium do sanktuarium wyłapując wystraszonych chrześcijan przemykających pod ścianami, żeby zanieść błagania do Maryi. Sterroryzowani chrześcijanie nigdzie nie znajdują spokoju. Leżą krzyżem w piwnicach i nie odważają sie wyjść na ulice, gdzie czyhają na nich watahy strasznych ateistów. Trybunały odmawiają im prawa do oddychania. Biedni chrześcijanie, ateiści rozbestwili się tak bardzo, że odważają się zadawać pytania, kwestionować biskupia moralność, krytykować, a nawet mówią, że państwo nie musi być własnością Kościoła. Czy nie powinniśmy ograniczyć troszkę prześladowania chrześcijan?
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 Dalej..#136 5 na 5 | Adamiak (36436 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > >P.S. Ode mnie Konowal dostanie cały magazynek minusów za arogancję pospolitą.> Argumentacja powalająca, po prostu rzuciła mnie na kolana ........ Nawet tu prostacko mylisz pojęcia - to była informacja. > ... więc pomodlę się za Ciebie. Ćwicz, niedługo będziesz miał dla siebie, jak znalazł.  |
#137 -1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > >A jeżeli to będzie publiczna szkoła katolicka, bo takie też są to co?> Albo publiczna albo katolicka, żydowska, protestancka. Państwo nie powinno finansować żadnej religiiOk. z tym się mogę zgodzić, ale co to przeszkadza żeby szkoła charakter społecznościowy ? Szkoła również ma zadanie wychowawcze i powinna wychowywać w duchu danej społeczności lokalnej, a nie odgórnego widzimisię władz centralnych. Nie wiem czy to da się pogodzić, dlatego uważam że najlepiej szkolnictwo sprywatyzować.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > >>A jeżeli to będzie publiczna szkoła katolicka, bo takie też są to co?> >Albo publiczna albo katolicka, żydowska, protestancka. Państwo nie powinno finansować żadnej religii> Ale Konowal nawet nie jest w stanie wyobrazić sobie wyznaniowej innej, niż katolicka.A Ty ateistycznej. > Jego wyobraźnia kończy się na granicy watykańskiej spódnicy.  Nie masz pojęcia gdzie się kończy moja wyobraźnia.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#139 4 na 4 | Adamiak (36436 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > > Ale Konowal nawet nie jest w stanie wyobrazić sobie wyznaniowej innej, niż katolicka.> A Ty ateistycznej. Pisałem o wyznaniowej - państwowa powinna być neutralna światopoglądowo. > Jego wyobraźnia kończy się na granicy watykańskiej spódnicy.  > Nie masz pojęcia gdzie się kończy moja wyobraźnia. I nie żałuję - nie mam zamiaru zaglądać pod tę spódnicę. |
#140 5 na 5 | Smith (10069 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | Pomódl się o zdrowe nogi, jak mawiała moja babcia |
#141 2 na 2 | Smith (10069 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > Uważałeś a nie rozumiesz - dziwne.To zajmij się poszukiwaniem wyjaśnienia tego dziwu w książkach albo uznaj go za cud i pomódl się o wiarę w zrozumienie. |
#142 1 na 1 | Autografka (10638 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > >>Wolałbyś szariat?> >Wszyskie prawa, jakim cieszy się dziś katolicyzm, w przyszłości będziemy musieli przyznać również islamowi.> Oczywiście, że nie. Kto nam to karze - przecież jesteśmy wolnym krajem ........ no chyba że jakieś mośki z UE w ramach politycznej poprawności.Wtedy trzeba by się wyrzec prawa do wolności religijnej, a to pierwszy krok do stworzenia państwa wyznaniowego. To by mi się nie podobało.  > > Dlatego i dla Ciebie, zwiększenie laickości państwa powinno być ważne.> Zgoda, aby to nie promowało ateizmu, do czego dąży wiele organizacji zasłaniając się tym hasłem.> pl.wikipedia.org/wiki/LaicyzmCzy zamieszczając ten link, chciałeś zasugerować, że państwo francuskie promuje ateizm?
Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe] |
#143 1 na 1 | Autografka (10638 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce |
> J.S. ma rację - pielęgnowanie buraków skutkuje zaburaczeniem działki wszelkiego autoramentu Miłującymi.Marudzicie obaj - ogrodniczy puryści. 
Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe] |
#144 4 na 4 | Autografka (10638 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce |
> Ważne jest prawo - a przypominam, że nie ma żadnego paragrafu na zakaz wieszania krzyża. Po drugie prawo żeby nie było martwe musi się opierać m.in. o tradycję. Rozumiem że Ty byś odniosła się do wszystkich znaków i symboli na świecie w swej politycznej poprawności i jeszcze zostawiła kilka linijek na te które się pojawią w przyszłości. Wybacz ale to jest śmieszne.To Ty wybacz, mam wrażenie, że to Ty narażasz się na śmieszność, podając argument, na temat którego wypowiedziałam się już wcześniej (przecież napisałam, że wiem, że nie ma zakazu). Jest też jednak konstytucyjna zasada neutralności państwa, w związku z którą tworzenie dodatkowych zakazów może wydać się zbędne.
Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe] |
#145 5 na 5 | bockxer I (1165 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce |
> To do kogo masz pretensje? Podeślij przeciwnikom krzyża.Nie to nie. Jak nie chcesz słyszeć to nie słyszysz- wolna wola. > Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebieŻyjąc w nieprzyjaznym europejskim środowisku trudno prawdziwemu prawicowcowi zachować zdrowie, właściwie jest to praktycznie niemożliwe. Europa jest socjalna, mniej lub bardziej, a już to co nad nami to prawdziwy nowotwór socjalistyczny, więc prawdziwy prawicowiec nie ma wyboru, musi zachorować, a potem już chorować i chorować bez nadziei na wyzdrowienie. SZAP są zdrowsze, ale też nie całkiem, a jak prezydent-czarnuch wprowadzi kilka swoich pomysłów w życie, to będą jeszcze mniej zdrowe. Na szczęście są na świecie oazy zdrowia i normalności, choćby taka Somalia - podatków płacić nie trzeba, pozwolenie na broń niepotrzebne, żadnego socjalizmu - no raj po prostu, do którego przeciętny Duńczyk czy Szwed zwiałby natychmiast, gdyby tylko mógł. W trosce o twoje zdrowie, jeśli cię nie stać (zaglądając na fora i blogi prawicowe łatwo się zorientować, że większość z was groszem nie śmierdzi, klepie biedę na państwowych posadkach, albo walczy z trądzikiem) , mogę ci sfinansować przelot do tejże Somalii, pod warunkiem, że zostaniesz tam na zawsze. Ten azyl zdrowia na pewno cię wyleczy i z głuchoty i że ślepoty i paru innych przypadłości, więc warto tam się osiedlić. |
#146 5 na 5 | (Alicja)Duda (25557 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > Oczywiście, że nie. Kto nam to karze - przecież jesteśmy wolnym krajem ........ no chyba że jakieś mośki z UE w ramach politycznej poprawności. Proszę panować nad językiem. W imię poprawności politycznej właśnie |
#147 1 na 1 | Myflowers (2721 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > >-jedna z protestujących to Zuzanna Niemier,prywatnie dziewczyna Mariusza Gawlika (Agnosiewicza)redaktora naczelnego i współzałożyciela portalu Racjonalista.pl.> Ty dostałeś kosza? Jak mi przykro.... Zamiast gromów i urągań przedstawiłem na kazaniu podczas Pasterki fakty które miały miejsce w Polsce (własne podwórko zawsze bliższe) w sprawie krzyży w liceum we Wrocławiu.M.in:J.S. Czy to Ci kogoś nie przypomina? Tylko nick jakiś taki ... Ale może wyrobił się towarzysko przez te parę lat? 
(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/ |
#148 -2 na 2 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > >> Ale Konowal nawet nie jest w stanie wyobrazić sobie wyznaniowej innej, niż katolicka.> >A Ty ateistycznej.> Pisałem o wyznaniowej - państwowa powinna być neutralna światopoglądowo.Też piszesz o wyznaniu - tyle że "neutralnym" Jak rozumiem w takiej szkole powinni uczyć nauczyciele bo lobotomii, żeby czasem nie przemycili treści światopogladowo wyznaniowych. > > Jego wyobraźnia kończy się na granicy watykańskiej spódnicy.  > >Nie masz pojęcia gdzie się kończy moja wyobraźnia.> I nie żałuję - nie mam zamiaru zaglądać pod tę spódnicę.Typowe - nie wiesz a piszesz.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > Pomódl się o zdrowe nogi, jak mawiała moja babciaProszę bardzo
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > >Uważałeś a nie rozumiesz - dziwne.> To zajmij się poszukiwaniem wyjaśnienia tego dziwu w książkach albo uznaj go za cud i pomódl się o wiarę w zrozumienie.Zrozumiałem - już się nie dziwię Twoim wypowiedziom.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|