 |
Prześladowania chrześcijan w Polsce Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 27-12-2009 10:21 | Koraszewski (82900 punktów) | Prześladowania chrześcijan w Polsce
44 na 46 | „...prześladowanie wierzących jawi się we współczesnym świecie także przez działania zmierzające do usuwania krzyży z miejsc publicznych.” –ks. profesor Jan Dyduch. Od czasów rzymskich prześladowania chrześcijan nigdy nie były w Polsce tak okrutne. Kapłanów wygnano z kościołów, zabroniono im wygaszania kazań, każdego dnia dziesiątki chrześcijan rzuca się lwom na pożarcie. Zostali wypchnięci do katakumb, gdzie każdego dnia muszą słuchać w radio i w telewizji sączącej się od rana do nocy ateistycznej propagandy. Głodne lwy biegają od sanktuarium do sanktuarium wyłapując wystraszonych chrześcijan przemykających pod ścianami, żeby zanieść błagania do Maryi. Sterroryzowani chrześcijanie nigdzie nie znajdują spokoju. Leżą krzyżem w piwnicach i nie odważają sie wyjść na ulice, gdzie czyhają na nich watahy strasznych ateistów. Trybunały odmawiają im prawa do oddychania. Biedni chrześcijanie, ateiści rozbestwili się tak bardzo, że odważają się zadawać pytania, kwestionować biskupia moralność, krytykować, a nawet mówią, że państwo nie musi być własnością Kościoła. Czy nie powinniśmy ograniczyć troszkę prześladowania chrześcijan?
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 Dalej..#406 4 na 4 | liliac (147340 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > taka to szkoła że o Piłsudskim i Dmowskim się prawie nie słyszało a za to się pisało wypracowania "Kto jest twoim idolem i dlaczego Lenin"Zdawało mi się, że mówiliśmy raczej o współczesnej szkole (chyba mówiliśmy- za twoich czasów szkolnych, zdaje się, Szymborska nie była przecież aż tak popularna). Co do wypracowań o Leninie w twoich czasach- Mężczyzna jest od ciebie nieco starszy, a mówi, że... Powiedzmy dyplomatycznie, że twierdzi, że bzdury rozpowszechniasz. Nie wiem skąd ten rozdźwięk we wspomnieniach  P.S. Pozwolę sobie uprzedzić fakty i kalumnie- nie, Mężczyzna nie jest fanem ani socjalizmu, ani poprzedniego ustroju. |
#407 1 na 1 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | Cytat:Bardzo rzadko to ma miejsce, zaś o wiele częściej ma miejsce wykorzystywanie religi w sposób instrumentalny. Często bywało tak, że w miarę dobre prawo państwowe religia doprowadzała do skrajnych form zbrodni i barbarzyństwa. To na przykład zniszczyło Hiszpanię i jej kolonie. |
#408 1 na 1 | mała Mi (45 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > >>Demokracja się opiera o populizm, taki ustrójI tak, i nie. Tak, jeśli populizm ogranicza się do schlebiania i obiecywania wyborcom. Nie, jeśli to, co w wyniku schlebiania i obiecywania po wyborach daje karykaturę obiecanego mirażu, ze skuteczną demokracją włącznie. > >Masz rację. A znasz lepszy ustrój?> Monarchia - patrz LuxemburgHmmm... Luxemburg jest monarchią konstytucjyjną, która w konstytucji ma zadeklarowaną demokrację parlamentarną, jako formę sprawowania władzy. Monarchią jest też Watykan, Kambodża, Emiraty Arabskie... Lesotho, Bhutan.. wybierz najlepszą. Tak się składa, że tylko w tych monarchiach, gdzie monarcha jest jedynie ozdobnikiem spadkobranym historycznie, a faktycznie podlega demokratycznej konstytucji, jak cała reszta, w tym motłoch, jest - lub bywa - znośnie. Chcesz powiedzieć, że byłoby dobrze reanimować jakiś ród królewski w Polsce? Czy raczej złozyć hołd Wielkiemu Księciu Luxemburga? Albo zrobić coś, co kiedyś Smoleń w kabarecie Tey lansował jako SRU ? |
#409 1 na 1 | lotrek (14275 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > Całkiem możliwe, że niektórzy z tych katolików, dzięki temu, że nie są chrześcijanami, są lepszymi ludźmi. To nic dobrego być chrześcijaninem.Czy aby na pewno Jacku nie odwrotnie? W moim poście wykorzystałem znane mi powiedzenie: "W Polsce jest dużo katolików, lecz mało chrześcijan". Spójrz krytycznie na znanych Ci z mediów katolickich polityków, którzy podkreślają swój katolicyzm i ich oceń.
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks) |
#410 1 na 1 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | Nie spodziewałbym się niczego więcej po chrześcijanach niż po katolikach. Nie uważam, że katolicyzm jakoś straszliwie odszedł od doktryn Jezusa i świętego Pawła. Jezus (o ile był postacią historyczną) i Paweł nie byliby lepsi od polityków, których wspominasz. Wręcz przeciwnie. Stworzyli religie, która stała się korytem na ocean krwi. Żaden z naszych polityków, nawet najgorszy z najgorszych nie dokonał czegoś równie strasznego... Może któryś by chciał, zdarza się ludziom czuć jak bóg albo prorok boga, ale póki co dawni krwawi wynalazcy są nie do pobicia dla nich. |
| lotrek (14275 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > Nie spodziewałbym się niczego więcej po chrześcijanach niż po katolikach.Jednym słowem "wszystkich do wora i wrzucić do Wisły", jak mawiała moją babcia.  Miłej niedzieli Jacku, ja "spadam" do pracy. 
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks) |
| Kowaluk (207 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | Masz całkowitą rację.Język polski faktycznie jest bogaty i można wszystko poprawnie wyrazić.Ale jest jeszcze jedna sprawa :my potrafimy przyznać się do błędów. Katolicy natomiast nie.Przepraszam za niefortunną wypowiedż,chociaż i tak zrozumiałeś o czym pisałem Pozdrawiam. |
#413 1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | To taka troszkę ironiczna odpowiedź była, bo oczywiście pytanie nawiązywało do słynnego powiedzenia że "demokracja jest złym ustrojem , ale czy jest lepszy"? Wszystko leży w zapisach. Ogólnie się przyjmuje że w Szwajcarii i Polsce jest demokracja - ale różnicę widać gołym okiem. Tak samo mówi się o demokracjach przy rzadach kanclerskich i prezydenckich - całkiem dwa światy. Demokracja wcale nie czyms ostatecznym , tyle że całkiem przyjemnym dla rządzących bo za nic nie odpowiadają.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > W takim razie najlepiej wogóle usunąć biologię, historię i astronomię ze szkół. Wprowadzić też katolickie bojówki, aby pilnowały aktywności na lekcjach religii wprowadzonych zamiast tych niepotrzebnych przedmiotów (większościowej, "Jedynie Słusznej"). Jakie kursy proponujesz dla nowych inkwizytorów - torturologię, szkoły walki, szkoły posłuchu?A może usuńmy religię i wogle światopogląd ze szkół, szkolmy dzieci w szpiegowaniu rodziców - niepraworzadnych do gułagu itp. Wprawdzie nic to nie ma do rzeczy , ale pomyślałem że nawiążę do Twojej wypowiedzi 
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > >>>Więc wolałbym nie powtarzać historii komunizmu jeszcze raz.> >>Ja też nie. Ale komunizm nie wynikał z ateizmu.> >Ja uważam że tak.> To napisz, w jaki sposób.Bo ideologia powstała na dzieła człowieka który uważał że religia to opium dla mas - więc religię zastąpiło się ateizmem.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > >A ja konserwatywnym liberałem i szkoły bym sprywatyzował i już  > Prywatyzacja, to jedna sprawa, a obowiązek szkolny druga. Jedno z drugim nie musi mieć nic wspólnego.> >Ubezpieczenia to inna bajka> To znaczy? Jakie jest Twoje zdanie?Ogólnie zmuszanie ludzi do czegokolwiek nie jest cool więc musz być aprawdę solidne usprawiedliwienia do takich rzeczy. Obecnie wszystkie usprawiedliwienia to jedynie dym w oczy.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > Jasienica wybrał.> Było wielkie powstanie politeistów, o którym nie czytałeś, albo zapomniałeś. Krwawo stłumione, jak zwykle. Z uwagi na "jedyność" religii chrześcijańskiej.Odpowiedż dotyczyła się wyboru Mieszka , a nie jakichś politeistów.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Autografka (10638 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > >>>>Więc wolałbym nie powtarzać historii komunizmu jeszcze raz.> >>>Ja też nie. Ale komunizm nie wynikał z ateizmu.> >>Ja uważam że tak.> >To napisz, w jaki sposób.> Bo ideologia powstała na dzieła człowieka który uważał że religia to opium dla mas - więc religię zastąpiło się ateizmem.Daj spokój. Przecież jedno z drugim, nie musiało mieć nic wspólnego. Religię uważał za wroga tylko dlatego, że wspierała porządek społeczny, któremu się przeciwstawiał.
Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe] |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > Mao nie plasuje się przed Franco i Pinochetem.świetny żart > Hitler był bardziej reformatorem chrześcijaństwa, niż socjalistąnarodowy socjalizm to reformacja chrześcijaństwa - no ciekawa teoria > (zauważ, kto go poparł, a kto z nim walczył, zanim doszedł w Niemczech do władzy).nie ma to nic do rzeczy, to że go popierali i nie zdołali wykorzystać do swoich celów to całkiem inna sprawa. > Zapomniałeś też o Mussolinim, Ustaszach, i wielu innych katolickich i prokatolickich oprawcach, którzy plasują się przed Mao.a Ty o stalinie Pol pocie Kim ir senie , Carto, Che Gewarze itd.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Autografka (10638 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce |
> Ogólnie zmuszanie ludzi do czegokolwiek nie jest cool więc musz być aprawdę solidne usprawiedliwienia do takich rzeczy. Obecnie wszystkie usprawiedliwienia to jedynie dym w oczy.A jak sobie wyobrażasz, kto będzie płacił za chorych ludzi, którzy się nie ubezpieczyli (bo nie musieli) i nie mają pieniędzy na leczenie?
Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe] |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|