 |
Prześladowania chrześcijan w Polsce Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 27-12-2009 10:21 | Koraszewski (82900 punktów) | Prześladowania chrześcijan w Polsce
44 na 46 | „...prześladowanie wierzących jawi się we współczesnym świecie także przez działania zmierzające do usuwania krzyży z miejsc publicznych.” –ks. profesor Jan Dyduch. Od czasów rzymskich prześladowania chrześcijan nigdy nie były w Polsce tak okrutne. Kapłanów wygnano z kościołów, zabroniono im wygaszania kazań, każdego dnia dziesiątki chrześcijan rzuca się lwom na pożarcie. Zostali wypchnięci do katakumb, gdzie każdego dnia muszą słuchać w radio i w telewizji sączącej się od rana do nocy ateistycznej propagandy. Głodne lwy biegają od sanktuarium do sanktuarium wyłapując wystraszonych chrześcijan przemykających pod ścianami, żeby zanieść błagania do Maryi. Sterroryzowani chrześcijanie nigdzie nie znajdują spokoju. Leżą krzyżem w piwnicach i nie odważają sie wyjść na ulice, gdzie czyhają na nich watahy strasznych ateistów. Trybunały odmawiają im prawa do oddychania. Biedni chrześcijanie, ateiści rozbestwili się tak bardzo, że odważają się zadawać pytania, kwestionować biskupia moralność, krytykować, a nawet mówią, że państwo nie musi być własnością Kościoła. Czy nie powinniśmy ograniczyć troszkę prześladowania chrześcijan?
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 Dalej..#256 3 na 3 | Sylwek (15472 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | |
#257 1 na 1 | Smith (10069 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > Profan  > Religia jedynego prawdziwego prorokaZnaczy, że zamachowcy mieli iPody, kupione w Iranie czy o co chodzi? |
#258 3 na 3 | Sylwek (15472 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | Ach i jeszcze jedno - prawicowe zaburzeni odjęło ci rozum w takim stopniu, że nawet nie raczysz zauważyć, że KAŻDE dziecko ma wyzwanie odnalezienia się w swojej rodzinie i szerzej świecie. Ponadto dramatyczne już powtarzanie mantry o nienormalności jest po prostu żałosne - przejawiasz typowy prawacki sposób myślenia, który próbuje racjonalizować swoje fobie konstruowaniem zupełnie dowolnej, przyjmowanej ad hoc na potrzeby argumentacji normy, i wykluczania obiektu swojej fobii z obrębu tej normy. Jest prawdziwie zasmucającym obserwowanie jak staczasz się w towarzystwo fanatycznego talibstwa i za ideowych braci bierzesz sobie ludzi, którzy ciebie, z racji antyreligijnego nastawienia, uważają za takiego samego groźnego dewianta jak mnie. O, przypadkiem dałem ci tez wyjaśnienie uwag o gnojowicy. Pozdrawiam z nadzieją, ze znajdziesz lekarza zdolnego wyleczyć cię z twoich głębokich zaburzeń. dnoterlikowskiego.blogspot.com/ |
#259 1 na 1 | Sylwek (15472 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | Oprócz tego, że to żart - to jednak wokół Apple naprawdę wykształciło się coś w rodzaju kultu. Zresztą, wpisz w googlu "cult of mac". dnoterlikowskiego.blogspot.com/ |
| Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce |
> Profan  Dzięki, już skojarzyłem skąd znam ten znaczek. Firma Apple. Wypadło z pamięci, tym bardziej, że nie korzystam z ich produktów. Komórki nie posiadam(nie jest mi potrzebna). Inne gadżety również niespecjalnie mnie "rajcują". Pozdrawiam - Zbyszek 
Wiara kończy się wtedy, gdy zaczynają się wątpliwości. |
#261 1 na 3 | Adamiak (36436 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > Zauważyłem już, że nie mieści ci się w głowie, że para homo może po prostu chcieć mieć dziecko... Mieści się, że po prostu, ale mieści się również, że po prostu nie tylko. > ... w wielu krajach homoadopcje już są od dawna i nikomu krzywda z tego powodu się nie dzieje. Już to przerabialiśmy - brak wiarygodnych źródeł. > Sorry ale bredzisz. Jakby nie chcieli to by nie chcieli. To chcą i nie chcą, aha, to ma też swoją nazwę w psychiatrii. Albo: chcą, ale wyłącznie cudze - poszukasz jakiegoś eufemizmu na to zboczenie? > I właśnie dlatego Adamiak, zakaz homo-adopcji jest dyskryminacją - ona naprawdę nie różni się od stwierdzenia należy leczyć czy zabijać gejów BO TAK. Zakaz homoadopcji nie jest dyskryminacją, tylko prewencją mającą chronić dzieci i naprawdę różni się od leczenia lub zabijania gejów - przeczytaj kilka razy, to zrozumiesz, przez różnicę w literkach, choćby. > Cóż, ja czytałem o kilkudziesięciu tysiącach takich dzieci. Poproszę o źródełka. > > Zupełnie bezinteresownie- bo mnie to nic nie kosztuje- ci życzę, byś swoją pozycję społeczną poprawił, ale na tę poprawę kosztem dzieci się nie zgadzam.> Koszt dzieci, to ponoszą z racji istnienia takich postaw jak twoje. Brak potencjalnych strat u dzieci nie jest żadnym kosztem, kosztem mogą być jedynie frustracje gejów z niezaspokojonym chciejstwem. > Reszta "kosztu" to cyniczna egoistyczna manipulacja... Wiem, na tym się znasz. > ... wstrętna retoryka... Na tym też. > ... będąca homofobicznym chwytaniem się brzytwy... Co ty wiesz o brzytwie, user.  |
#262 3 na 3 | Adamiak (36436 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > Jurku, daruj sobie proszę argumenty ad personam. Nie dajesz rady? A gdzie...?  > Cytat:po lobotomii zostawili ci tylko jedno włókienko łączące wzrok z niebem. Aaa, to tylko opis objawów - mam bardzo realistyczne postrzeganie rzeczywistości. > Cytat:Kono wale. To tylko literówka, a raczej jej brak. > Pozdrawiam - Zbyszek  Pozdrawiam. > P.S: Na marginesie.> Już jakiś czas temu uznałem, że z Konowałem nie uda mi się dogadać i zrezygnowałem. Podziwiam Twoją stanowczość i zdecydowanie. |
#263 2 na 2 | Sylwek (15472 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce |
> To chcą i nie chcą, aha, to ma też swoją nazwę w psychiatrii.To ty potrzebujesz psychiatry - ty twierdzisz, że geje chcący dzieci, nie chcą dzieci, ewentualnie tłumaczysz się, że gejów niechęć do wykorzystywania kobiecej waginy i reszty jej ciała i umysłu jako źródła przyjemności seksualnej świadczy o ich niecnych zamiarach. Boshe muj, naprawdę nie widzisz jakiego... oryginała z siebie robisz? Och, i ci, którym zależy by dziecko miało ich geny po prostu je płodzą albo zwyczajnie albo in vitro. Ale to w twojej głowie (główeczce? główiątku? jakim eufemizmem nazwać tak malutką pojemność?) też się nie mieści. . > Zakaz homoadopcji nie jest dyskryminacją, tylko prewencją mającą chronić dzieci i naprawdę różni się od leczenia lub zabijania gejów - przeczytaj kilka razy, to zrozumiesz, przez różnicę w literkach, choćby.Adamiak, twoje chciejstwo niczego nie zmienia - ja dobrze rozumiem co czytam, ty chyba nie zdajesz sobie jakie bzdury wypisujesz. Bo to raz słyszeliśmy jakim zagrożeniem dla rodziny i dzieci jest tolerowanie obnoszenia się gejów? Ostatnio twoi mentalni bracia chcieli to przekuć w prawo na Litwie. Ty analogiczne prawo wynikające z paranoicznej, wykrzywionej patologicznie percepcji, próbujesz zakonserwować w Polsce posługując się, za przeproszeniem z dupy wziętym argumentem prewencji. > >Cóż, ja czytałem o kilkudziesięciu tysiącach takich dzieci.> Poproszę o źródełka.Poproś kogoś innego. Ktoś kto ma dość "zdolności" by wygłaszać takie dyrdymały gdyby miał minimum przyzwoitości sprawdziłby najpierw jak się one mają do rzeczywistości. Nie widzisz homorodzin wokół siebie? Dziwisz się. Nie daj boże jakieś dziecko z twojego sąsiedztwa miałoby dwóch ojców a mogłoby się dowiedzieć od ciebie, że jest zrozpaczonym biedactwem wykorzystywanym przez dwóch zboczeńców w jakiś niecnych celach. Jeśli ci nie starcza wyobraźni by pojąć, czemu dyskutowane zjawisko nie jest ci widoczne jak na dłoni, to może przestań korzystając z tego nader nieskutecznego narzędzia w kształtowaniu innych swoich poglądów na świat. > Brak potencjalnych strat u dzieci nie jest żadnym kosztem, kosztem mogą być jedynie frustracje gejów z niezaspokojonym chciejstwem.W kółko ta sama brednia, no tak, ale "kilkoro" dzieci rocznie, których rodziny w myśl prawa są dosłownie nielegalne to żaden koszt dla Adamiaka, pragnącego utwierdzić się w swojej normie. NIe jesteś cyniczny, o nie... > Co ty wiesz o brzytwie, user. Często się nią golę. dnoterlikowskiego.blogspot.com/ |
| Smith (10069 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > Oprócz tego, że to żart - to jednak wokół Apple naprawdę wykształciło się coś w rodzaju kultu.Używam komputerów firmy Apple nie dlatego, że uwiódł mnie znak logo, bo gdy zacząłem to nawet wyglądał trochę inaczej. Ale ze względu na: jakość podzespołów, stabilność systemu operacyjnego i estetykę oraz solidność ich wykonania. > Zresztą, wpisz w googlu "cult of mac".Nikt nie pisze już o " The cult of Coca-cola"? Zajrzyj tutaj albo od razu idź do empiku i kup książkę "No logo". > dnoterlikowskiego.blogspot.com/ |
#265 1 na 1 | Sylwek (15472 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | Wiesz, ja sam pisze swoje słowa z Macintosha, więc nie trzeba mnie przekonywać, nic nie zapowiada bym się przesiadał na łindołsa. Ale nie wiem czy wiesz, gdy Apple było zagrożone bankructwem w USA pojawiło się intrygujące nieinspirowane działaniami firmy zjawisko gdy użytkownicy makówek agitowali w sklepach innych klientów za kupnem tych komputerów. Za darmo, często po wiele godzin w tygodniu. Jednak Coca cola takiego kultu chyba nigdy nie miała. dnoterlikowskiego.blogspot.com/ |
#266 1 na 1 | Smith (10069 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > Wiesz, ja sam pisze swoje słowa z Macintosha, więc nie trzeba mnie przekonywać, nic nie zapowiada bym się przesiadał na łindołsa.> Ale nie wiem czy wiesz, gdy Apple było zagrożone bankructwem w USA pojawiło się intrygujące nieinspirowane działaniami firmy zjawisko gdy użytkownicy makówek agitowali w sklepach innych klientów za kupnem tych komputerów. Za darmo, często po wiele godzin w tygodniu. Jednak Coca cola takiego kultu chyba nigdy nie miała.A co powiesz na wizję braku alternatywy dla taniego chłamu podbijającego świat ceną. John Pilger nakręcił kiedyś taki dokument "Burp! Pepsi v Coke in The Ice Cold War" o historii strategii marketingowej dwóch gigantów. O ile w wypadku Apple założymy kult to przypomina mi działalność Ś.J.. Natomiast szerzenie kultu Coca-coli, wyglądało bardziej jak działalność KK. Polecam ten dokument. Szczególnie końcowe stwierdzenie jakiegoś chairmana Coca-coli zwyczajnie rozwaliło mnie na drobne. > dnoterlikowskiego.blogspot.com/ |
#267 1 na 1 | Adamiak (36436 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > ... KAŻDE dziecko ma wyzwanie odnalezienia się w swojej rodzinie i szerzej świecie. Co wcale nie znaczy, że każde dziecko cierpi na zew funkcjonowania w nienormalnej rodzinie - niektóre są społecznymi sierotami z tegoż właśnie powodu. > ... typowy prawacki sposób myślenia> ... dowolnej, przyjmowanej ad hoc na potrzeby argumentacji normy> ... staczasz się w towarzystwo fanatycznego talibstwa Nic bardziej nie przypomina cynizmu, niż jasność widzenia. > O, przypadkiem dałem ci tez wyjaśnienie uwag o gnojowicy. Choć- zważywszy dogłębną znajomość jej walorów- nie przypadkiem z jej dna. |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > A to dziwne. We Wrocławiu ciężko znaleźć przedszkole, gdzie nie uczą religii katolickiej... A przecież już dawno się okazało, że nie ma nic wspólnego z prawdą... Do czego zatem służy szkoła? Do ogłupiania czy do oświaty?No to zależny kto czego uczy. Najgorsze jest to że obecnie szkoła służy do nauki tego światopoglądu kto jest przy władzy - a chyba nie o to chodzi.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > A święty Augustyn po prostu usuwał politeistów... Miał palec nie na spuście, ale raczej na gladiusie swoich żołdaków. Takie czasy 
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#270 2 na 2 | Sylwek (15472 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | Oj słabujesz Adamiak coraz bardziej. Aforystycznością swych wypowiedzi lada moment dogonisz dokowskiego i obaj będziecie mogli nas oświecać co do natury świata. dnoterlikowskiego.blogspot.com/ |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|