Racjonalista - Strona głównaDo treści
Prześladowania chrześcijan w Polsce

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
27-12-2009 10:21Koraszewski (82900 punktów)Prześladowania chrześcijan w Polsce
Ocena 44 na 46
„...prześladowanie wierzących jawi się we współczesnym świecie także przez działania zmierzające do usuwania krzyży z miejsc publicznych.” –ks. profesor Jan Dyduch.
Od czasów rzymskich prześladowania chrześcijan nigdy nie były w Polsce tak okrutne. Kapłanów wygnano z kościołów, zabroniono im wygaszania kazań, każdego dnia dziesiątki chrześcijan rzuca się lwom na pożarcie. Zostali wypchnięci do katakumb, gdzie każdego dnia muszą słuchać w radio i w telewizji sączącej się od rana do nocy ateistycznej propagandy. Głodne lwy biegają od sanktuarium do sanktuarium wyłapując wystraszonych chrześcijan przemykających pod ścianami, żeby zanieść błagania do Maryi. Sterroryzowani chrześcijanie nigdzie nie znajdują spokoju. Leżą krzyżem w piwnicach i nie odważają sie wyjść na ulice, gdzie czyhają na nich watahy strasznych ateistów. Trybunały odmawiają im prawa do oddychania. Biedni chrześcijanie, ateiści rozbestwili się tak bardzo, że odważają się zadawać pytania, kwestionować biskupia moralność, krytykować, a nawet mówią, że państwo nie musi być własnością Kościoła. Czy nie powinniśmy ograniczyć troszkę prześladowania chrześcijan?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 Dalej..
#361
12-01-2010 00:52
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Sylwek
>... licząc, że sam krzyk wystarczy?
   Na razie widzę twoje miotanie, user.

> już sodomia i gomoria porównywalna z sytuacją gdy jeden ojciec gra a drugi odprowadza?
   Zapomniałeś o trzeci ojcu robiącym z drugą mamusią czwartego dzieciaka - prototyp do homoadopcji.

#362
12-01-2010 00:56
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Chlodwig
>Do szkoły odprowadzał mnie ojciec
   Ja chodziłem sam.

>w piłkę rżnąłem tylko na lekcjach WF
   Nie lubię "sportów" stadnych.

>zakupy robił ojciec, nigdy mnie nie zabierał
   Zakupy robiła mama moimi rękami.

>nikt się nie darł. Zgłodniałem, sam przylazłem.
   Dokładnie, jak ja.

   I co z tego?

Adamiak (36436 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Chlodwig
>Wyjaśnij co to "pełny wzorzec zachowań" i czym się różni od wzorców wynikających z codziennego obcowania w rodzinie tworzonej przez parę homo.

   A jak wyglądają wzorce codziennego obcowania w rodzinie tworzonej przez parę homo?

#364
12-01-2010 15:25
 Ocena 2 na 2
Chlodwig (10939 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Adamiak
>>Do szkoły odprowadzał mnie ojciec
>   Ja chodziłem sam.
>>w piłkę rżnąłem tylko na lekcjach WF
>   Nie lubię "sportów" stadnych.
>>zakupy robił ojciec, nigdy mnie nie zabierał
>   Zakupy robiła mama moimi rękami.
>>nikt się nie darł. Zgłodniałem, sam przylazłem.
>   Dokładnie, jak ja.
>   I co z tego?

i to z tego, że tyle jest obrazów rodziny ile rodzin.Można mówić o generalnie podobnych zachowaniach większości, a nie normalności lub nie.

Chlodwig (10939 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Smith
>>Wyjaśnij co to "pełny wzorzec zachowań" i czym się różni od wzorców wynikających z codziennego obcowania w rodzinie tworzonej przez parę homo.
>Pełny znaczy męski i żeński, chyba że uznasz homoseksualny za trzeci czyli nijaki.

Owszem, uznaję, ale nie za nijaki, tylko inny, nie gorszy.

Chlodwig (10939 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Adamiak
>>Wyjaśnij co to "pełny wzorzec zachowań" i czym się różni od wzorców wynikających z codziennego obcowania w rodzinie tworzonej przez parę homo.
>   A jak wyglądają wzorce codziennego obcowania w rodzinie tworzonej przez parę homo?

na pytanie nie odpowiada się pytaniem.

#367
12-01-2010 16:37
 Ocena 1 na 1
Smith (10069 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Chlodwig
>Owszem, uznaję, ale nie za nijaki, tylko inny, nie gorszy.
Skoro nie czujesz, że jest gorszy to po co to bicie piany mające za jedyny cel sztuczne uznanie przeinteletualizowanego i sprzecznego z naturą wzorca zachowań seksualnych, za lepszy niż jest w rzeczywistości?

#368
12-01-2010 17:05
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Chlodwig
>na pytanie nie odpowiada się pytaniem.
   Odpowiada się - popatrz wyżej.

#369
12-01-2010 17:25
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Chlodwig
>i to z tego, że tyle jest obrazów rodziny ile rodzin.Można mówić o generalnie podobnych zachowaniach większości, a nie normalności lub nie.
   Nie widzę powodów, by fundować dziecku adopcję w związkach powszechnie uważanych za margines.

   "Prosimy wycinać niepotrzebne cytowanie poprzedników."

Chlodwig (10939 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Adamiak
>
>   Nie widzę powodów, by fundować dziecku adopcję w związkach powszechnie uważanych za margines.

A ja tak.

#371
16-01-2010 11:09
 Ocena 1 na 1
Konowal (6291 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Zbyszek Bryłowski
>Jurku, daruj sobie proszę argumenty ad personam. Nie dajesz rady?
>Cytat:
po lobotomii zostawili ci tylko jedno włókienko łączące wzrok z niebem.

>Cytat:
Kono wale.

> Pozdrawiam - Zbyszek
>P.S: Na marginesie.
>Już jakiś czas temu uznałem, że z Konowałem nie uda mi się dogadać i zrezygnowałem.
>
Wiara kończy się wtedy, gdy zaczynają się wątpliwości.


Przecież nie zawsze musimy się dogadać, ale nieraz uda sie coś zrozumieć i o ile nie akceptować to tolerować się da. Bez dyskusji nie ma porozumienia czy choćby tylko nawet zrozumienia więc dlatego warto gadać. Ale faktycznie rozmowa się kończy jak zaczynają się epitety.

Pozdrawiam i polecam się na przyszłość

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Konowal (6291 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Kowaluk
>Powiem Ci że gadasz od rzeczy.To właśnie państwo daje prezenty kościołowi katolickiemu.Oddaje działki i budynki którym miał być właścicielem kk nawet w średniowieczu. Moje miasto /w nim mieszkam /jest zadłużone a daje prezenty w postaci działki budowlanej wartości 1 mln. zł,za działkę która była własnością kk faktycznie miasto płaci dwa razy.Funkcjonariusze kk bez mrugnięcia okiem biorą pieniądze. To jest prześladowanie katolików?

daje czy oddaje bo to różnica


Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

#373
16-01-2010 11:26
 Ocena 2 na 2
(Alicja)Duda (25557 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Konowal
>daje czy oddaje bo to różnica
Daje dobrowolnie pod przymusem
Powiedziałabym, że Kościół wymusza. Jeżeli nie dostaje tego co chce rozpętuje nagonkę na polityków którzy ośmielili się sprzeciwić "dobrowolnej darowiźnie". A politycy boją się o swoje stołki.

#374
16-01-2010 11:43
 Ocena 2 na 2
lotrek (14275 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce

>Od czasów rzymskich prześladowania chrześcijan nigdy nie były w Polsce tak okrutne.
Jeśli pozwolisz...mała uwaga. W Polsce jest dużo katolików, lecz czy to na pewno są chrześcijanie, to mam spore wątpliwości.

Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)

#375
16-01-2010 16:16
 Ocena 1 na 1
Kowaluk (207 punktów)Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce
W odpowiedzi Konowal
Brak argumentów nadrabiasz łapaniem za słowa. Ale jest to charakterystyczne dla katolików.Nawet dziecko nie uwierzy że kościół katolicki może coś dać bezinteresownie.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365