 |
Prześladowania chrześcijan w Polsce Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 27-12-2009 10:21 | Koraszewski (82900 punktów) | Prześladowania chrześcijan w Polsce
44 na 46 | „...prześladowanie wierzących jawi się we współczesnym świecie także przez działania zmierzające do usuwania krzyży z miejsc publicznych.” –ks. profesor Jan Dyduch. Od czasów rzymskich prześladowania chrześcijan nigdy nie były w Polsce tak okrutne. Kapłanów wygnano z kościołów, zabroniono im wygaszania kazań, każdego dnia dziesiątki chrześcijan rzuca się lwom na pożarcie. Zostali wypchnięci do katakumb, gdzie każdego dnia muszą słuchać w radio i w telewizji sączącej się od rana do nocy ateistycznej propagandy. Głodne lwy biegają od sanktuarium do sanktuarium wyłapując wystraszonych chrześcijan przemykających pod ścianami, żeby zanieść błagania do Maryi. Sterroryzowani chrześcijanie nigdzie nie znajdują spokoju. Leżą krzyżem w piwnicach i nie odważają sie wyjść na ulice, gdzie czyhają na nich watahy strasznych ateistów. Trybunały odmawiają im prawa do oddychania. Biedni chrześcijanie, ateiści rozbestwili się tak bardzo, że odważają się zadawać pytania, kwestionować biskupia moralność, krytykować, a nawet mówią, że państwo nie musi być własnością Kościoła. Czy nie powinniśmy ograniczyć troszkę prześladowania chrześcijan?
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 Dalej..#361 1 na 1 | Adamiak (36436 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > ... licząc, że sam krzyk wystarczy? Na razie widzę twoje miotanie, user. > już sodomia i gomoria porównywalna z sytuacją gdy jeden ojciec gra a drugi odprowadza? Zapomniałeś o trzeci ojcu robiącym z drugą mamusią czwartego dzieciaka - prototyp do homoadopcji.  |
#362 1 na 1 | Adamiak (36436 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > Do szkoły odprowadzał mnie ojciec Ja chodziłem sam. > w piłkę rżnąłem tylko na lekcjach WF Nie lubię "sportów" stadnych. > zakupy robił ojciec, nigdy mnie nie zabierał Zakupy robiła mama moimi rękami. > nikt się nie darł. Zgłodniałem, sam przylazłem. Dokładnie, jak ja. I co z tego? |
| Adamiak (36436 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > Wyjaśnij co to "pełny wzorzec zachowań" i czym się różni od wzorców wynikających z codziennego obcowania w rodzinie tworzonej przez parę homo. A jak wyglądają wzorce codziennego obcowania w rodzinie tworzonej przez parę homo? |
#364 2 na 2 | Chlodwig (10939 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > >Do szkoły odprowadzał mnie ojciec> Ja chodziłem sam.> >w piłkę rżnąłem tylko na lekcjach WF> Nie lubię "sportów" stadnych.> >zakupy robił ojciec, nigdy mnie nie zabierał> Zakupy robiła mama moimi rękami.> >nikt się nie darł. Zgłodniałem, sam przylazłem.> Dokładnie, jak ja.> I co z tego?i to z tego, że tyle jest obrazów rodziny ile rodzin.Można mówić o generalnie podobnych zachowaniach większości, a nie normalności lub nie. |
| Chlodwig (10939 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > >Wyjaśnij co to "pełny wzorzec zachowań" i czym się różni od wzorców wynikających z codziennego obcowania w rodzinie tworzonej przez parę homo.> Pełny znaczy męski i żeński, chyba że uznasz homoseksualny za trzeci czyli nijaki.Owszem, uznaję, ale nie za nijaki, tylko inny, nie gorszy. |
| Chlodwig (10939 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > >Wyjaśnij co to "pełny wzorzec zachowań" i czym się różni od wzorców wynikających z codziennego obcowania w rodzinie tworzonej przez parę homo.> A jak wyglądają wzorce codziennego obcowania w rodzinie tworzonej przez parę homo?na pytanie nie odpowiada się pytaniem. |
#367 1 na 1 | Smith (10069 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > Owszem, uznaję, ale nie za nijaki, tylko inny, nie gorszy.Skoro nie czujesz, że jest gorszy to po co to bicie piany mające za jedyny cel sztuczne uznanie przeinteletualizowanego i sprzecznego z naturą wzorca zachowań seksualnych, za lepszy niż jest w rzeczywistości? |
#368 1 na 1 | Adamiak (36436 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > na pytanie nie odpowiada się pytaniem. Odpowiada się - popatrz wyżej. |
#369 1 na 1 | Adamiak (36436 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > i to z tego, że tyle jest obrazów rodziny ile rodzin.Można mówić o generalnie podobnych zachowaniach większości, a nie normalności lub nie. Nie widzę powodów, by fundować dziecku adopcję w związkach powszechnie uważanych za margines. "Prosimy wycinać niepotrzebne cytowanie poprzedników." |
| Chlodwig (10939 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > > Nie widzę powodów, by fundować dziecku adopcję w związkach powszechnie uważanych za margines.A ja tak. |
#371 1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > Jurku, daruj sobie proszę argumenty ad personam. Nie dajesz rady?> Cytat:po lobotomii zostawili ci tylko jedno włókienko łączące wzrok z niebem. > Cytat:Kono wale. > Pozdrawiam - Zbyszek  > P.S: Na marginesie.> Już jakiś czas temu uznałem, że z Konowałem nie uda mi się dogadać i zrezygnowałem.> Wiara kończy się wtedy, gdy zaczynają się wątpliwości.Przecież nie zawsze musimy się dogadać, ale nieraz uda sie coś zrozumieć i o ile nie akceptować to tolerować się da. Bez dyskusji nie ma porozumienia czy choćby tylko nawet zrozumienia więc dlatego warto gadać. Ale faktycznie rozmowa się kończy jak zaczynają się epitety. Pozdrawiam i polecam się na przyszłość 
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > Powiem Ci że gadasz od rzeczy.To właśnie państwo daje prezenty kościołowi katolickiemu.Oddaje działki i budynki którym miał być właścicielem kk nawet w średniowieczu. Moje miasto /w nim mieszkam /jest zadłużone a daje prezenty w postaci działki budowlanej wartości 1 mln. zł,za działkę która była własnością kk faktycznie miasto płaci dwa razy.Funkcjonariusze kk bez mrugnięcia okiem biorą pieniądze. To jest prześladowanie katolików?daje czy oddaje bo to różnica
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#373 2 na 2 | (Alicja)Duda (25557 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | > daje czy oddaje bo to różnicaDaje dobrowolnie pod przymusem Powiedziałabym, że Kościół wymusza. Jeżeli nie dostaje tego co chce rozpętuje nagonkę na polityków którzy ośmielili się sprzeciwić "dobrowolnej darowiźnie". A politycy boją się o swoje stołki. |
#374 2 na 2 | lotrek (14275 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce |
>Od czasów rzymskich prześladowania chrześcijan nigdy nie były w Polsce tak okrutne. Jeśli pozwolisz...mała uwaga. W Polsce jest dużo katolików, lecz czy to na pewno są chrześcijanie, to mam spore wątpliwości.
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks) |
#375 1 na 1 | Kowaluk (207 punktów) | Odp: Prześladowania chrześcijan w Polsce | Brak argumentów nadrabiasz łapaniem za słowa. Ale jest to charakterystyczne dla katolików.Nawet dziecko nie uwierzy że kościół katolicki może coś dać bezinteresownie. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|