 |
Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-02-2020 22:17 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
2 na 2 | W niemieckim RMF wyśmiano przejęcie przez LOT niemieckich linii lotniczych Condor, lecz wirtemberska prasa widzi w tym część większego planu. Jak pisze Stuttgarten Zeitung: "Prawicowy rząd PiS chce doprowadzić Polskę ekonomicznie do europejskiej czołówki do roku 2040. Wszystko zaczęło się od przejęcia niemieckiej linii lotniczej Condor oraz budowy megaportu lotniczego pod Warszawą - Centralny Port Komunikacyjny 'Solidarność' znalazłby się w pierwszej dziesiątce w Europie, przyćmiewając pogrążony w skandalach port lotniczy w Berlinie, a nawet uzależniając Niemcy od nowego lotniska." Czy Unia pozwoli na to? www.stuttg(*)49-4e71-a8a0-cf7e834840cd.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..#241 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >>Każdy właściciel zapłaci najemnikom.> >prezes? Ty wiesz co to prezes? prezes zarabiający milion euro dostanie i od informatyka i od kucharki podatek.> Nie przenos wycen wzajemnych świadczeń z waszego podlego kapitalizmu niejawnej i nieopodatkowanej własności na mój model, to nie ma sensu.Nic nie nie przenosze. To się samo robi > W moim modelu najemnik bez mienia ma 200 godzinek limitu oszczędności pieniężnych. Taki najemnik bez mienia, który w waszym modelu uzyskuje ich milion w moim modelu musiałby bardzo spieszyć się z ich wydawaniem z limitem 200 do przyjęcia.Nie zmuszaj mnie tu do wymyślania na kolanie optymalizacji podatkowej. Ale jego szwagier założy firmę dobór kolorów do ścian i ten prezes będzie mu co miesiąc przelewał kasę za pomoc w wyborze koloru a prezes będzie mu wynajmował mu samochód i będą tłukli tą kasę w te i wewte. Tylko proszę nie pisz mi o cenie rynkowej. > Który z waszych prezesów wielkich koncernów nie ma mienia?> Który jest takim zależnym od swojego właściciela frajerem?> Zmyslasz sytuacje, które nie istnieją, żeby wesprzeć własne racje?To twój świat opisuje nie to co jest teraz. |
#242 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >Bingo qrwa.> Czyniąc założenia do własnego modelu stosunków społecznych olewam waszą "sprawiedliwość", bo widzę jak ta działa.Tylko że robisz wyliczanki z których nic nie wychodzi. Właściwie to po drodze dowiadujesz się o efektach swoich założeń. Nie mam pojęcia kto będzie beneficjentem tej twojej sprawiedliwości i czy ona jest rozumiana jak ty rozumujesz niewolnictwo. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Nie zmuszaj mnie tu do wymyślania na kolanie optymalizacji podatkowej.> Ale jego szwagier założy firmę dobór kolorów do ścian i ten prezes będzie mu co miesiąc przelewał kasę za pomoc w wyborze koloru a prezes będzie mu wynajmował mu samochód i będą tłukli tą kasę w te i wewte.> Tylko proszę nie pisz mi o cenie rynkowej.W moim modelu to wszystko o czym tu piszesz nie ma za zupełnie znaczenia, bo w nim istnieje tylko jeden podatek od własności i ma tylko jedną funkcją - rozproszenie własności. Mozesz zarobić 1.000.000 w miesiąc i jeśli tylko wszytko roztrwonisz nic za to nie kupując na własność, to w moim modelu nie zapłacisz na 1 godzinki podatku, przeciwnie jeszcze dochód podatkowy od właścicieli uzyskasz. Tak wygląda sprawiedliwość w moim modelu, proszę nie myślic z waszym podlym kapitalizmem zbudowanym na utajnionej, nieopodatkowanej, państwowo, przymusowo egzekwowanej własności. Należy jednak o czymś pamiętać, o czym zapewne starasz się zapomnieć, żeby uchronić własność od opodatkowania i utrzymać konsupcyjne podatki od biedy. Zarabiasz milion, wydajesz milion a po miesiącu Pan właściciel mówi Ci - tobie już dziękujemy. I oto znajdujesz się w miejscu, w którym nie masz zupełnie nic i jestes całkowicie zależny od cudzego. Nie dam sie nabrać na te wasze bajeczki o sprawiedliwosci dziejowej w podatkach od konsumpcji i dochodu. To zwykła bujda jest. Wielkie światowe kłamstwo! Wynaturzenie istoty podatku. PODATEK POWINIEN SŁUŻYĆ WYŁĄCZNIE ROZPROSZENIU WŁASNOŚCI I NICZEMU WIĘCEJ! |
#244 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > kto będzie beneficjentem tej twojej sprawiedliwościKażdy kto dzięki wiedzy o rozkładzie dobra w społeczenstwie uchroni się przed zrobieniem przez innych ludzi w konia. Człowiek może być największym przyjacielem jeśli masz nad nim kontrolę i największym wrogiem jeśli utracisz kontrolę. Żaden robol upuszczajacy własne soki życiowe do koryta nie może stracić kontroli nad tym, komu i jak z koryta jest rozdawane. Ujawnienie mienia i opodatkowanie mienia w miejsce podatków od biedy, nie narusza w żaden sposób istoty własności. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora |
> w moim modelu podatek placi się WYŁĄCZNIE od posiadania, od własności, OD WLADZY CZŁOWIEKA NAD CZŁOWIEKIEMA mimo to posiadanie będzie oznaczało władzę?
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz. |
#246 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >w moim modelu podatek placi się WYŁĄCZNIE od posiadania, od własności, OD WLADZY CZŁOWIEKA NAD CZŁOWIEKIEM> A mimo to posiadanie będzie oznaczało władzę?Własność pozostaje własnością. > najszersze, podstawowe prawo rzeczowe, pozwalające właścicielowi korzystać z rzeczy i rozporządzać nią z wyłączeniem innych osóbpl.wikipedia.org/wiki/WłasnośćZe swoi, po wyjawieniu i po opodatkowaniu, właściciel robi co chce i nikomu nic do tego. Każdy także musi podporządkować się woli właściciela w zakresie przedmiotu jego własności. Przy czym postuluję zmianę natury własności z prawa rzeczowego na prawo obiektowe. Postuluję własność ciał i czynności. |
#247 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >Nie zmuszaj mnie tu do wymyślania na kolanie optymalizacji podatkowej.> >Ale jego szwagier założy firmę dobór kolorów do ścian i ten prezes będzie mu co miesiąc przelewał kasę za pomoc w wyborze koloru a prezes będzie mu wynajmował mu samochód i będą tłukli tą kasę w te i wewte.> >Tylko proszę nie pisz mi o cenie rynkowej.> W moim modelu to wszystko o czym tu piszesz nie ma za zupełnie znaczenia, bo w nim istnieje tylko jeden podatek od własności i ma tylko jedną funkcją - rozproszenie własności.Jeśli właściciel mieszkania sprzeda auto za 100tys to jego mieszkanie nagle nie zacznie kosztować 100k wiecej. Zapłaci podatek od poprzedniej wartości. Własciciel hali o wartości 1milion zapłaci podatek od 1miliona wartości hali a nie od zysków. pracownik który jakimś qrwa cudem bo to dalej jest tajemnica kupi dom czy mieszkanie zapłaci podatek ze swojej pracy. Twój system premiuje bogaczy. Bo pani kucharka jak sam napisałeś nie jest władna w twoim systemie kupić mieszkania. Informatyk zarabijący 10 razy tyle co ona wyda wiekszośc na czynsz choć mieszkają w tym samym bloku. Dlaczego ukarałeś informatyka domiarem? > Nie dam sie nabrać na te wasze bajeczki o sprawiedliwosci dziejowej w podatkach od konsumpcji i dochodu. To zwykła bujda jest. Wielkie światowe kłamstwo! Wynaturzenie istoty podatku.Kucharka bez mieszkania informatyk z domiarem i bogacz z milionami zysków to efekt twojego modelu. Dla mnie jest to niedorzeczne tak jak wiele rzeczy jest niedorzecznych gdzie indziej. > PODATEK POWINIEN SŁUŻYĆ WYŁĄCZNIE ROZPROSZENIU WŁASNOŚCI I NICZEMU WIĘCEJ!Jakiej własności? Jakiemu rozproszeniu? Jak inwestować skoro jebiesz domiarami? Robisz jednorazowy skok na kasę i nic więcej. |
#248 -1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > I uciekasz od argumentów i pytańwiadomosci(*)tuczki-jak-je-ukrywaja/yfllfnkI po co to? Rozwija ludzkość? Chroni ja przed tyranią? Jak na załączonym obrazku? Naprawdę gotów jesteś trzymac świat pod panowaniem podlego kapitalizmu zbudowanego na utajnionej i nieopodatkowanej własności byleby tylko swój dom i ogród utrzymac w spokoju oraz uzyskać tłuste świadczenia pod postacią renty kapitałowej? Tłumaczę Ci, że możesz mieć więcej, lepiej, bogaciej. Ulegasz fałszywemu złudzeniu, że zmiana stosunków społecznych musi oznaczać, że Ci wszytko zabiorą. Nic Ci nie zabiorą lecz dadzą Ci jeszcze więcej i Ty też dasz z siebie więcej innym. Świat się nie zawali. Powinniśmy przynajmniej eksperymentalnie spróbować. Jesteś to winny innym ludziom za to, że przez twoje życie byli Ci przychylni. Przynajmnej spróbować żyć w innych stosunkach społecznych, żeby się przekonać, że nie może być już lepiej i spełnione jest już uniwersalnie najlepsze. |
#249 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >kto będzie beneficjentem tej twojej sprawiedliwości> Każdy kto dzięki wiedzy o rozkładzie dobra w społeczenstwie uchroni się przed zrobieniem przez innych ludzi w konia.Kucharka jak sam napisałeś z tą wiedzą nie zrobi nic a nic jedynie złodziej będzie wiedział ile ma na koncie. > Człowiek może być największym przyjacielem jeśli masz nad nim kontrolę i największym wrogiem jeśli utracisz kontrolę.Co? To chyba o psie gadasz. > Żaden robol upuszczajacy własne soki życiowe do koryta nie może stracić kontroli nad tym, komu i jak z koryta jest rozdawane.Ile zarobi ekipa która wie że zysk to 100k jedna ekipa malowała płot za 10k a druga za 90k czysiła mazut. Z koryta ( ja p*****le) jest 100k do wzięcia. Czy pierwsza ekipa ma prawo czerpać zyski z pracy tej drugie i wziąść jej z koryta cześć ich pracy? > Ujawnienie mienia i opodatkowanie mienia w miejsce podatków od biedy, nie narusza w żaden sposób istoty własności.Podatek będzie od hali za milion a nie od zysków . Cały zysk minus koszta zgarnie właściciel. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >>Nie zmuszaj mnie tu do wymyślania na kolanie optymalizacji podatkowej.> >>Ale jego szwagier założy firmę dobór kolorów do ścian i ten prezes będzie mu co miesiąc przelewał kasę za pomoc w wyborze koloru a prezes będzie mu wynajmował mu samochód i będą tłukli tą kasę w te i wewte.> >>Tylko proszę nie pisz mi o cenie rynkowej.> >W moim modelu to wszystko o czym tu piszesz nie ma za zupełnie znaczenia, bo w nim istnieje tylko jeden podatek od własności i ma tylko jedną funkcją - rozproszenie własności.> Jeśli właściciel mieszkania sprzeda auto za 100tys to jego mieszkanie nagle nie zacznie kosztować 100k wiecej. Zapłaci podatek od poprzedniej wartości.> Własciciel hali o wartości 1milion zapłaci podatek od 1miliona wartości hali a nie od zysków.> pracownik który jakimś qrwa cudem bo to dalej jest tajemnica kupi dom czy mieszkanie zapłaci podatek ze swojej pracy.> Twój system premiuje bogaczy. Bo pani kucharka jak sam napisałeś nie jest władna w twoim systemie kupić mieszkania. Informatyk zarabijący 10 razy tyle co ona wyda wiekszośc na czynsz choć mieszkają w tym samym bloku.> Dlaczego ukarałeś informatyka domiarem?> >Nie dam sie nabrać na te wasze bajeczki o sprawiedliwosci dziejowej w podatkach od konsumpcji i dochodu. To zwykła bujda jest. Wielkie światowe kłamstwo! Wynaturzenie istoty podatku.> Kucharka bez mieszkania informatyk z domiarem i bogacz z milionami zysków to efekt twojego modelu.> Dla mnie jest to niedorzeczne tak jak wiele rzeczy jest niedorzecznych gdzie indziej.> >PODATEK POWINIEN SŁUŻYĆ WYŁĄCZNIE ROZPROSZENIU WŁASNOŚCI I NICZEMU WIĘCEJ!> Jakiej własności? Jakiemu rozproszeniu? Jak inwestować skoro jebiesz domiarami? Robisz jednorazowy skok na kasę i nic więcej.No dobrze a teraz wyjaśnij wszytkim te brednie, bo mój model to jasna jak Słońce prostota. 1. Posiadasz jawnie hale o wartości 1.000. 000 jednostek pieniężnych to płacisz podatek od 1.000.000, tzn. ułamek tej wartości wybrany jawnie w demokracji bezpośredniej. 2. Masz mieszkanie o wartości 100.000 j. płacisz ułamek tej kwoty. 3 Nic nie masz, nie płacisz żadnego podatku lecz uzyskujesz dochód podatkowy bezpośrednio od właścicieli. Nie ma przy tym żadnego znaczenia czy jesteś informatykiem, kucharzem, dziadkiem klozetowym, pastorem czy grabarzem. Jestes właścicielem płacisz podatek. Nie jestes właścicielem nie płacisz podatku i dochód podatkowy uzyskujesz. Czy ta prostota jawi Ci się jako niezrozumiała? Czy raczej starasz się o to, żeby dla innych przestała być zrozumiała, bo chcesz manipulować ich przekonaniami, żeby chronić własne racje przed upadkiem? |
#251 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora |
> Czy ta prostota jawi Ci się jako niezrozumiała?Wyjaśnij mi gdzie podział się miliard zysku z tej hali? |
#252 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Powinniśmy przynajmniej eksperymentalnie spróbować.Pieprzysz o tym eksperymencie jak impotent o seksie Na czym ma polegać? Ucieczka Tylko nie wal mi tu andronów o księdze kapitału Ja czekam na KONKRET Zacząłem od pojedynczego prostego pytania Czy ci uczestnicy eksperymentu będą mieszkali między nieuczestnikami Jeśli tak, to jak będą wymieniać dobra bez korzystania z dróg nieużytkownikow? Załóż wątek poświęcony takiem eksperymentowi i rozmawiaj o tym bez ucieczek. może się czegoś nauczysz
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#253 -1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >Czy ta prostota jawi Ci się jako niezrozumiała?> Wyjaśnij mi gdzie podział się miliard zysku z tej hali?Kompletnie bez znacznienia w moim modelu. Mógł w całości rozejść się w burdelach i w sklepach alkoholowych i jeśli nie został przeznaczony na nabycie kolejnej własności to nie rodzi żadnych zobowiązań podatkowych. W moim modelu wszelka konsumpcja wolna jest od opodatkowania. Opodatkowana jest wyłącznie WŁASNOŚĆ i zasadnicza części podatku od własności trafia bezpośrednio w ręce ludzi bez mienia. Jak już wcześniej pisałem w dupie ma waszą "sprawiedliwość" i podatek od każdej zjedzonej kromki chleba i każdego wypitego kieliszka wódki, bo doskonale wiem jak ta wasza "sprawiedliwość" działa, przekonałem się o tym na własnej skórze, wiem że ta "sprawiedliwość" jest wroga zwykłym ludziom. Przypomnę może jeszcze, ze w moim modelu za wyjawiona i opodatkowana własnością zawsze postępuje automatyczny nieoprocentowany debet i automatycznie wzradtajacy limit oszczędności pieniężnych. Kto chce się zadłużyć w moim modelu ten może, wystarczy że kupi opodatkowana własność i zapłaci od niej podatek. |
#254 -1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >Powinniśmy przynajmniej eksperymentalnie spróbować.> Pieprzysz o tym eksperymencie jak impotent o seksie> Na czym ma polegać?> Ucieczka> Tylko nie wal mi tu andronów o księdze kapitału> Ja czekam na KONKRET> Zacząłem od pojedynczego prostego pytania> Czy ci uczestnicy eksperymentu będą mieszkali między nieuczestnikami> Jeśli tak, to jak będą wymieniać dobra bez korzystania z dróg nieużytkownikow?> Załóż wątek poświęcony takiem eksperymentowi i rozmawiaj o tym bez ucieczek.> może się czegoś nauczysz> Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzebyNa początek ekaperent ma być pół żartem pół serio wymianą drobnych świadczeń pomiędzy studentami studiow ekonomii. Korepetycje, kursy, gry, jedzenie, napoje, zabawy, wyjazdy, ubrania, książki, programowanie - co im przyjdzie do głowy. To wszystko na bazie publicznie jawnej księgi kapitału, żebyś mógł podglądać co i jak robią. Uczelnia mogłaby do tego użyczyć lokali, terenu, narzędzi, materiałów na czas eksperymentu, których użyczenie zostałoby wpisane do księgi jako "akt własności" na potrzeby eksperymentu. Taki proponuję pierwszy etap eksperymentu. Co Ty na to? Wchodzisz w to? |
#255 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | Zacząłem od pojedynczego prostego pytania Czy ci uczestnicy eksperymentu będą mieszkali między nieuczestnikami Jeśli tak, to jak będą wymieniać dobra bez korzystania z dróg nieużytkownikow? I już ucieczka > Wchodzisz w to?W co? > Korepetycje, kursy, gry, jedzenie, napoje, zabawy, wyjazdy, ubrania, książki, programowanie - co im przyjdzie do głowy.> To wszystko na bazie publicznie jawnej księgi kapitału, żebyś mógł podglądać co i jak robią.Kilku ludzi ma sobie wzajem świadczyć jakieś usługi i wpisywać w tabelkę ile kto komu? Nie dostrzegam żadnego sensu.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|