 |
Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-02-2020 22:17 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
2 na 2 | W niemieckim RMF wyśmiano przejęcie przez LOT niemieckich linii lotniczych Condor, lecz wirtemberska prasa widzi w tym część większego planu. Jak pisze Stuttgarten Zeitung: "Prawicowy rząd PiS chce doprowadzić Polskę ekonomicznie do europejskiej czołówki do roku 2040. Wszystko zaczęło się od przejęcia niemieckiej linii lotniczej Condor oraz budowy megaportu lotniczego pod Warszawą - Centralny Port Komunikacyjny 'Solidarność' znalazłby się w pierwszej dziesiątce w Europie, przyćmiewając pogrążony w skandalach port lotniczy w Berlinie, a nawet uzależniając Niemcy od nowego lotniska." Czy Unia pozwoli na to? www.stuttg(*)49-4e71-a8a0-cf7e834840cd.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Zacząłem od pojedynczego prostego pytania> Czy ci uczestnicy eksperymentu będą mieszkali między nieuczestnikami> Jeśli tak, to jak będą wymieniać dobra bez korzystania z dróg nieużytkownikow?> I już ucieczkaUczestnicy będą mogli sypiać w pokoju z osobami, które w eksperymencie nie uczestniczą jak również korzystac z obecnie publicznych dróg. Mimo, że sami tych dróg nie zbudowali. To tylko eksperyment - działanie na próbę. > >Wchodzisz w to?> W co?> >Korepetycje, kursy, gry, jedzenie, napoje, zabawy, wyjazdy, ubrania, książki, programowanie - co im przyjdzie do głowy.> >To wszystko na bazie publicznie jawnej księgi kapitału, żebyś mógł podglądać co i jak robią.> Kilku ludzi ma sobie wzajem świadczyć jakieś usługi i wpisywać w tabelkę ile kto komu?> Nie dostrzegam żadnego sensu.Nie tylko. Pojawia się tam własność ciał i czynności, pojawia się pieniądz systemowy, pojawia się podatek, który przelewany jest między użytkownikami niezależnie od ceny za usługi, pojawia się demokratyczny wybór podatku w jawnej demokracji bezpośredniej, pojawia się automatyczny debet i limit oszczędności. To jest znacznie więcej niż zapis kto co i komu. Jeżeli okaże się, że stanie za tym doskonała współpraca ludzka i organizacja społeczna to wówczas okaże się głęboki sens tego eksperymentu. Kapujesz? |
#257 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Uczestnicy będą mogli sypiać w pokoju z osobami, które w eksperymencie nie uczestniczą jak również korzystac z obecnie publicznych dróg.Kto płaci za ogrzewanie pokoju? > >Kilku ludzi ma sobie wzajem świadczyć jakieś usługi i wpisywać w tabelkę ile kto komu?> >Nie dostrzegam żadnego sensu.> Nie tylko. Pojawia się tam własność ciał i czynności,A po polsku? > Kapujesz?Nie
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Kto płaci za ogrzewanie pokoju?Studenci korzystają ze świadczeń obecnego systemu społecznego eksperymentując z innym. To nie będzie żadna tragedia ani zdrada. Po prostu naukowy eksperyment pod kontrolą uczelni i pod publiczną kontrolą jako, że księga kapitału ma być publicznie jawna. Nie widzę problemu. Wykorzystujesz narzędzia obecnego systemu, żeby wykazać jego niedoskonałości i dokonać niezbędnej korekty. Wg mnie to jest OK! |
#259 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >>Czy ta prostota jawi Ci się jako niezrozumiała?> >Wyjaśnij mi gdzie podział się miliard zysku z tej hali?> Kompletnie bez znacznienia w moim modelu.Raj dla milionerów. > Mógł w całości rozejść się w burdelach i w sklepach alkoholowych i jeśli nie został przeznaczony na nabycie kolejnej własności to nie rodzi żadnych zobowiązań podatkowych.> W moim modelu wszelka konsumpcja wolna jest od opodatkowania.> Opodatkowana jest wyłącznie WŁASNOŚĆ i zasadnicza części podatku od własności trafia bezpośrednio w ręce ludzi bez mienia.Którą oddają w czynszu. > Jak już wcześniej pisałem w dupie ma waszą "sprawiedliwość" i podatek od każdej zjedzonej kromki chleba i każdego wypitego kieliszka wódki, bo doskonale wiem jak ta wasza "sprawiedliwość" działa, przekonałem się o tym na własnej skórze, wiem że ta "sprawiedliwość" jest wroga zwykłym ludziom.Zarobisz 2000. Na czynsz i podatek od mienia którego nie masz 1200, 800 na jedzenie. Podatek zapłaci najemca bez mienia. Podatek za chleb zapłacisz w chlebie bo o tyle będzie droższy. Zapłacisz każde jedno obciążenie podatkowe które wynikło z posiadania nieruchomości....własciwie za wszystko Właściciel mieszkania zapłaci podatek od mieszkania i od każdej rzeczy którą kupi. Prezes zarobi milion nie zapłaci podatku od nieruchomości i jakieś grosze wyda na podatek w chlebie > Przypomnę może jeszcze, ze w moim modelu za wyjawiona i opodatkowana własnością zawsze postępuje automatyczny nieoprocentowany debet i automatycznie wzradtajacy limit oszczędności pieniężnych.> Kto chce się zadłużyć w moim modelu ten może, wystarczy że kupi opodatkowana własność i zapłaci od niej podatek.Kto? I jak? Milionerzy nie będą się zadłużać bo oni to juz nie bedą wiedzieć co robić z pieniędzmi. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Zarobisz 2000. Na czynsz i podatek od mienia którego nie masz 1200, 800 na jedzenie.> Podatek zapłaci najemca bez mienia.Z dochodu podatkowego zapłacisz za czynsz wynajętego mieszkania a z wynagrodzenia za pracę, której ma być w bród, sfinansujesz sobie jedzenie i odpoczynek. Tragedii nie ma, masz wikt i opowrunek, choć niczego prócz wynagrodzenia za pracę nie masz. Teraz kiedy nic nie masz, nikt Ci dochodu podatkowego nie wypłaci a jeszcze z Ciebie zedrą przy każdej kromce chleba. Różnica jest potężna. |
#261 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >Kto płaci za ogrzewanie pokoju?> Studenci korzystają ze świadczeń obecnego systemu społecznego eksperymentując z innym.  > Po prostu naukowy eksperyment pod kontrolą uczelni i pod publiczną kontrolą jako, że księga kapitału ma być publicznie jawna.Po roku życia na koszt innych przekonasz się tylko że Adaś Bogusiowi cztery razy częściej ugotował obiad niż Boguś Adasiowi uprał koszulę ZERO WNIOSKÓW, a już totalnie nie ma to niczego wspólnego z systemem który proponujesz dla całego społeczeństwa Nawet gdyby przyjąć że rozliczenia między nimi są w "godzinkach" to po roku dowiesz się ile który ma więcej "godzinek" z czego wniosek tylko taki, że pranie koszul jest więcej warte od gotowania Przykro mi, to jest eksperyment na poziomie przedszkola a nie uniwersytetu > Wykorzystujesz narzędzia obecnego systemu, żeby wykazać jego niedoskonałości i dokonać niezbędnej korekty.Niczego nie wykażesz i dlatego nawet nie pójdziesz z tym do Rady wydziału . Kolejny raz udowodniłeś, że kłamiesz, że studiowałeś ekonomię > Wg mnie to jest OK!Najbardziej OK wg ciebie jest to, że świat zewnętrzny ma finansować twoje mrzonki
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Prezes zarobi milion nie zapłaci podatku od nieruchomości i jakieś grosze wyda na podatek w chlebieWłaśnie opisałeś wasz model społeczny > Kto? I jak? Milionerzy nie będą się zadłużać bo oni to juz nie bedą wiedzieć co robić z pieniędzmi.Zatem nie ma żadnej wątpliwości, że mój model nie stanie na drodze bogacenia się. Niech sie każdy właściciel w moim modelu bogaci ile wlezie, tylko niech podatek od jawnej własności zapłaci pracownikom najemnym - na zdrowie! Ja nikomu na drodze do wielkiego bogactwa nie stoję. |
#263 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >Prezes zarobi milion nie zapłaci podatku od nieruchomości i jakieś grosze wyda na podatek w chlebie> Właśnie opisałeś wasz model społecznyCały czas od 5 lat pisze o twoim i jego skutkach. > >Kto? I jak? Milionerzy nie będą się zadłużać bo oni to juz nie bedą wiedzieć co robić z pieniędzmi.> Zatem nie ma żadnej wątpliwości, że mój model nie stanie na drodze bogacenia się.Milionerom nie pani kucharce > Niech sie każdy właściciel w moim modelu bogaci ile wlezie, tylko niech podatek od jawnej własności zapłaci pracownikom najemnym - na zdrowie!Informatyk pomimo ze zarabia 10x tyle co kucharka dostał domiar od ciebie i wyda na czynsz większośc swoich dochodów. > Ja nikomu na drodze do wielkiego bogactwa nie stoję.Milionerom nie. Ja nie widzę prócz zwykłego zapier.alania gdzieś w fabryce za grosze i mieszkania w wynajmowanym mieszkaniu całe życie niczego innego. Zwykły gnój jak codzień tylko że bogaci nie zapłacą dochodowego i chyba do końca pojebie im sie od tej kasy |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Po roku życia na koszt innych przekonasz się tylko że Adaś Bogusiowi cztery razy częściej ugotował obiad niż Boguś Adasiowi uprał koszulęChyba, że mylisz się i że nędzne zycie studentów w waszym modelu w moim nagle nabierze rumiencow a student odkryje, że można żyć lepiej zamiast gorzej. > ZERO WNIOSKÓW, a już totalnie nie ma to niczego wspólnego z systemem który proponujesz dla całego społeczeństwaA kiedy student to odkryje to oleje twoje i moje wnioski i wszytkie poza swoimi, nie zrezygnuje już z lepiej by żyć gorzej dla dziadowskiego dobrobytu. Rozumiem, że znasz wynik eksperymentu zanim się rozpoczął, bo potrafisz wyciągać wnioski ale ja twoim wnioskom nie wierzę ani trochę. One są naznaczone dziadowskim interesem. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Zwykły gnój jak codzień tylko że bogaci nie zapłacą dochodowego i chyba do końca pojebie im sie od tej kasyOd kiedy bogaci w waszym modelu płacą dochodowy? Wg moich informacji jadą na permanentnej stracie, tyle buła za używanie logo czy inne bzdety spółkom zarejestrowanym w skrzynkach na listy na egzotycznych wyspach, o których nigdy nie widomo do kogo należą. |
#266 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >Po roku życia na koszt innych przekonasz się tylko że Adaś Bogusiowi cztery razy częściej ugotował obiad niż Boguś Adasiowi uprał koszulę> Chyba, że mylisz się i że nędzne zycie studentów w waszym modelu w moim nagle nabierze rumiencow a student odkryje, że można żyć lepiej zamiast gorzej.Bo? Zrozum, nie podajesz ŻADNYCH przesłanek za tym, żeby w tym modelu miało im się żyć lepiej! Będą sobie wzajem świadczyć usługi tak jak dziś tylko w zamkniętym kręgu, no i bez płacenia podatków (dopóki ktoś nie powie Płaćcie za wodę i prąd) Tu nie powstaje żaden kapitał, nie powstają żadne środku produkcji i "strefa" wymaga permanentnego dotowania z zewnątrz w jedzenie, ciepło ubrania itp Dużo prościej jest ogłosić inny eksperyment: Pozwólcie Hamerlikowi nie płacić żadnych podatków i zobaczmy na co wyda zaoszczędzone pieniądze > Rozumiem, że znasz wynik eksperymentu zanim się rozpoczął,Tak, podobnie jak wiem co się stanie z jajkiem, które wyrzucę przez okno. Nie muszę go wyrzucać > bo potrafisz wyciągać wnioski ale ja twoim wnioskom nie wierzę ani trochę.A to już twój problem 1 Twój eksperyment jest cienki jak nudle 2 Nie ma niczego wspólnego ze społecznym systemem który proponujesz 3 Polega na naciąganiu otoczenia: Płaćcie VAT na wodę i ciepło w moim mieszkaniu Przykro mi, nie przekonałeś mnie Teraz możesz wrócić do swoich invektyw typu dziadostwo itp
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Zwykły gnój jak codzień tylko że bogaci nie zapłacą dochodowego i chyba do końca pojebie im sie od tej kasyAkwizycja kolejnej własności to u Was zdaje się koszt uzyskania przychodu, obniżający dochód a zatem i podatek dochodwy - zgadza się? Organizujecie dopłaty dla właścicieli z konsupcyjnych podatków od biedy. To jest gnój. Co Ty będziesz mi tu o gnoju prawił? |
#268 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Od kiedy bogaci w waszym modelu płacą dochodowy?> Wg moich informacji jadą na permanentnej stracie,A niedawno Jackowi pisałeś, że płacisz Zastanów się w końcu płacisz czy jedziesz na stracie? Plączesz się jak krętacz > bzdety spółkom zarejestrowanym w skrzynkach na listy na egzotycznych wyspach,W twoim systemie właściciel 1000 samochodów zapłaci jeszcze mniej Pokazałem ci jak oszukać twój skarbowy system . Uciekłeś Krysitianie... proszę Cię... skończ już p*****lić i wytrzeźwiej wreszcie Dzisiejszy świat wcale nie jest dobry, ale ty proponujesz o wiele gorszy Propnujesz macowy głód bezrtobocie i bezdomność pod rządami kliku zmówionych cwaniaków. Ilu ludzi jeszcze musi ci to powiedzieć żebyś POMYŚLAŁ nad swoimi postulatami?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#269 -1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Zrozum, nie podajesz ŻADNYCH przesłanek za tym, żeby w tym modelu miało im się żyć lepiej!W moim modelu kapitał pozostanie umiarkowanie rozproszony, własność nie skoncentruje się tak jak w waszym podlym kapitalizmie utajnionej i nieopodatkowanej własności przez co zwykli ludzie zachowują znacznie więcej wpływu na własne życie. W moim modelu nie będzie odpływu pieniądza z rynku tak jak w waszym podlym kapitalizmie, przez co nie będzie blokowana wzajemna wymiana świadczeń i tylko po to, żeby cwaniakow mogło nacieszyć się rentą kapitalowa W moim modelu nie będzie wrogiego nastawienia do drugiej strony umowy nacelowanego na zrobienie drugiego człowieka w konia na bazie przemocy państwowej. Mógłbym tak jeszcze. > Będą sobie wzajem świadczyć usługi tak jak dziś tylko w zamkniętym kręgu, no i bez płacenia podatków (dopóki ktoś nie powie Płaćcie za wodę i prąd)Jak bez płacenia podatków skoro od 5 lat kłócimy się o system podatkowy w moim modelu? Sobie nawzajem będą płacić podatek od własności. To jest eksperyment. Jeżeli organizatorzy eksperymentu zechcą uczestnikom odciąć wodę i prąd to będzie znak, że eksperyment się skończył. > Tu nie powstaje żaden kapitał, nie powstają żadne środku produkcji i "strefa" wymaga permanentnego dotowania z zewnątrz w jedzenie, ciepło ubrania itpSkąd wiesz? Zgadłes? Poznałeś już wszelkie alternatywy i możliwości ich rozwoju? A może powiedzą - już nie chcemy waszego jedzenia, waszego odzienia, waszego ciepła, wszystko sami sobie zapewnimy. > Dużo prościej jest ogłosić inny eksperyment:> Pozwólcie Hamerlikowi nie płacić żadnych podatków i zobaczmy na co wyda zaoszczędzone pieniądzeNIE wierzę w twoje proste rozwiązania. > Tak, podobnie jak wiem co się stanie z jajkiem, które wyrzucę przez okno. Nie muszę go wyrzucacTak, wiesz ze lepiej będzie, kiedy twoje mienie pozostanie utajnionej i nieopodatkowane a państwo będzie napełniać koryto podatkiem od biedy ale dla kogo lepiej? > >bo potrafisz wyciągać wnioski ale ja twoim wnioskom nie wierzę ani trochę.> A to już twój problem> 1 Twój eksperyment jest cienki jak nudle> 2 Nie ma niczego wspólnego ze społecznym systemem który proponujesz> 3 Polega na naciąganiu otoczenia: Płaćcie VAT na wodę i ciepło w moim mieszkaniu> Przykro mi, nie przekonałeś mnie> Teraz możesz wrócić do swoich invektyw typu dziadostwo itpNaukowy obowiązekiem każdego naukowca jest rozwijać i badać różne uklady i systemy. Również ten, który sam proponuję. Dlaczego chcesz pozbawić studentów ekonomii nowych spostrzeżeń, nowych poglądów? Bo sam już wszytko wiesz, to ktoś inny nie może się dowiedzieć? |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >Od kiedy bogaci w waszym modelu płacą dochodowy?> >Wg moich informacji jadą na permanentnej stracie,> A niedawno Jackowi pisałeś, że płacisz> Zastanów się w końcu płacisz czy jedziesz na stracie?> Plączesz się jak krętaczJa nie mam nic wspólnego z inżynieria podatkowa w waszym modelu ale wiem, że bogaci mają wiele wspólnego. Tajemnica poliszynela. Podatki płacą tylko biedni frajerzy. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|