 |
Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-02-2020 22:17 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
2 na 2 | W niemieckim RMF wyśmiano przejęcie przez LOT niemieckich linii lotniczych Condor, lecz wirtemberska prasa widzi w tym część większego planu. Jak pisze Stuttgarten Zeitung: "Prawicowy rząd PiS chce doprowadzić Polskę ekonomicznie do europejskiej czołówki do roku 2040. Wszystko zaczęło się od przejęcia niemieckiej linii lotniczej Condor oraz budowy megaportu lotniczego pod Warszawą - Centralny Port Komunikacyjny 'Solidarność' znalazłby się w pierwszej dziesiątce w Europie, przyćmiewając pogrążony w skandalach port lotniczy w Berlinie, a nawet uzależniając Niemcy od nowego lotniska." Czy Unia pozwoli na to? www.stuttg(*)49-4e71-a8a0-cf7e834840cd.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..#46 3 na 3 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > A komu wyborcy PISu mają zaufać?> Cwaniakom, którzy po przykrywką pozorów, w rzeczywistości nimi gardzą?> Cwaniakom, których jeśli nie powstrzymać, zostawia ich w samych skarpetkach?> Człowiek, którego poczucie własnej wartości nieustannie atakuje się i poniża, wchodzi w stan psychozy. W psychozie wszytko wydaje się możliwe.> Jesli chcesz kogoś winić za to, że zwykli ludzie wierzą w strzygi, win elitę.Nie wiem co było pierwsze - czy zła, cyniczna 'elita', która ogłupiła ludzi, czy głupi ludzie, którzy wybrali złą i cyniczną elitę, która daje im to czego pragną - głupie mrzonki? Pozdrawiam Paolo Monstro |
| Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >Podatek zaraz automatycznie przekazywany jest innym ("robolom") w formie ukrytej, bo rozproszonej, zwolenniku jawności, tak by ślad po nim zaginął i państwo go nie odszukało.> Panstwo to ludzie a nie zadni poborcy, coś Ci się pomyliło.Na pewno nie. Raczej przyjrzyj się swoim mrzonkom. > Jeżeli robotnik dostanie kasę od właściciela z podatku od własności, obok wynagrodzenia za pracę, to już żadnemu biurokrwcie nic do tego.Skoro państwo to ludzie, to co ma państwo z tego podatku? Państwa już nie włączasz do podziału? A państwo to właśnie biurokracja i urzędnicy. Dlaczego co napiszesz to same sprzeczne brednie? > >Chcesz wprowadzić swoim systemem piekło dla ludzi pracy? Jak "robol" wytłumaczy nagły przyrost swoich zasobów pieniężnych przez urzędem kontroli finansów państwa?> Robol nikomu niczego nie będzie tłumaczył, bo to jego kasa i zrobi z nią co zechce.> Może dla przykładu całą wydać na wódkę wolną od konsupcyjnych podatków.Pierwej taką wódkę musisz mieć/stworzyć. Ściąganie podatków na rynku wyrobów monopolowych jest najbardziej przewidywalne i pewne (wódka, tytoń, gry loteryjne, paliwo). Więc dlaczego państwo ma wg Ciebie z tego zrezygnować? A jeśli robotnik nie pije i zechce za gotówkę kupić mercerdesa, gdzie jego dochody nie wskazują, że może mieć takie możliwości to co? Twoja głupota sięga rzeczywiście zenitu. Wystarczy malutki donosik. I w Niemczech są tacy np. Hamerlik zawistny. Masz kontrolę skarbową czy nie? Udowodni, że to ze swoich oszczędności? Kontrola zarządzi sobie od wskazanego banku wydruków stanu konta za np. dwa ostatnie lata. I co? Państwo ma prawo pilnować spodziewanych przychodów czy nie? No widzisz jak przykładowo świecisz głupotą? Nawet się nie zastanowisz co piszesz. > >Bo Ty chciałeś ten podatek (katastralny) forsować? To jest jawne namawianie do przestępstwa skarbowego.> Zgadza się. Namawiam do zakwestionowania waszego i nie mojego prawa utajnionej i nieopodatkowanej własności, bo to jest idea Szatana, która ma doprowadzić ludzkość do wymordowania się w wojnie o własność.Ale ją propagujesz baranie, przez ukrywanie metodą rozpraszania kwot podatku, tak by odnalezienie go było niemożliwe. I nie ma pojęcia baranie wasze czy moje, bo mówimy o nowym systemie opodatkowania, ekonomicznym "novum", niezależnie od systemu gospogarczo-politycznego. > >Pokaż mi jakiekolwiek państwo na świecie, które taką metodę opodatkowywania stosuje! POKAŻ!> Takie państwo dopiero powstanie i poróżni się z obecnymi poziomem ludzkiego rozwoju.Aha! To dopiero powstanie! Na początek na tym forum! Tak? A dlaczego nie na Twoim blogu? Nie chce nikt z Tobą wymieniać się polemiką? Jak myślisz dlaczego? > >I co? Masz po kolei w głowie, czy też coś Tobie nie gra w połączeniach neuronów?> Na tyle po kolei, żeby propagować eksperyment społeczny (PUBLICZNIE JAWNY) zamiast zmiany prawa.Jak to technicznie widzisz? A widzisz choć? Jak to ma organizacyjnie wyglądać? Ani półsłowem nie wspomniałeś. Kto ma ten system robić? "Robole"? Przecież oni nie mają czasu bo pracują 16 godz. na dobę i myślą tylko przyjść z roboty i położyć się spać. Więc padło na Ciebie nygusie. Ale Ty nic nie potrafisz zrobić. Tylko jadaczyć potrafisz bez sensu. Nie wiesz nawet jak do tego podejść. Wiesz co to społeczny eksperyment? Musi być na to społeczne przyzwolenie? A masz takie? Choćby zainteresowanie? Na tym forum choćby? Twoim blogiem choćby? > Stanownienie Wam praw, tak jak Wy mi je stanowicie, nie interesuje mnie, bo nie jestem ani jednym z Was ani nawet do Was podobny. No widzisz anarchisto? Prawdziwa natura chcąc nie chcąc z Ciebie wyłazi.Cytat:Stanownienie Wam praw, tak jak Wy mi je stanowicie, nie interesuje mnie, bo nie jestem ani jednym z Was ani nawet do Was podobny. Powiedz, do cholery, kto z nas Tobie ustanawia jakieś prawa? Czy te prawa są skuteczne w stosunku do Ciebie? Nie? No to co za moc mają takie prawa w stosunku do Ciecie? Są nieskuteczne więc co to za prawa? Powiesz do cholery czy nie? Sam przecież pokazujesz, że nasze uwagi masz głęboko w d..ie. To są prawa? Bredzisz znów. Zawsze, skoro zrozumiałeś, iż nie jesteś podobny do nas to z kim chcesz się na tym forum chcesz wymieniać swoimi odkryciami? Zawsze możesz powiedzieć, że "możecie mnie pocałować w rurę wydechową" i sobie iść tak jak to robisz w dyskusjach nad swoimi głupawymi wątkami, mającymi z pozoru odcień filozoficzny. Dlaczego więc tu trujesz bez przerwy atmosferę forum swoimi bzdurami? Skorzystaj ze swoich praw. Dlaczego tego w końcu nie zrobisz? Bo ty i nawet tego, nygusie nie potrafisz. Niezły z Ciebie leser. Dwie lewe i to drewniane masz i tyle, a w głowie sieczka..
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
| Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >Wprowadzenie podatku katastralnego od wartości, czego wprowadzać go nie chce żadne państwo> Owszem, nie chce wprowadzać, bo większość (przynajmniej w Europie) już od dawna go niestety wprowadziła.Wybacz, ale pytałem Hamerlika. Nie umiał mi odpowiedzieć niezależnie czy była to podpucha czy nie. Podatek katastralny jest podatkiem od wartości, więc zależy od "humorów" klienta na rynku, a przede wszystkim od prawa podaży i popytu. Tak, że stosowanie go w całej rozciągłości na całą gospodarkę jest niebezpieczne. Np. może się sprawdzać na rynku nieruchomości ale..... by za różowo nie było, jest związany z dużym ryzykiem. Hamerlik proponuje ustanawianie w ramach jawnej demokracji wycenę wartości nieruchomości, dającą podstawę do ustalania wysokości podatku, która to w rękach dyletantów powodować może duże rozbieżności. A demokracja choćby jawna to tylko znaczy, że każdy, znający się czy też nie, ma prawo nieruchomość wyceniać wg własnego pomysłu. Czy może to prowadzić do ciągłych spekulacji czy nie? Trudno też na ten przykład wycenić wartość produkcji w toku. Warsztat, mała fabryczka, może mieć wartość rynkową 25 mln PLN. ale robi produkty wyrafinowane technicznie, że schodzą na rynku jak ciepłe bułeczki. Nagle z dnia na dzień, zmienia się moda, upodobania klienta, lub pojawi się konkurencja robiąca jeszcze lepsze wyroby. Warsztat zatyka się własną produkcją "na magazyn" ale podatek już demokratycznie ustalony musi płacić za coś co nie przynosi dochodu. To tylko przyspiesza upadek firmy i bezrobocie dla ludzi. To raczej jest podła metoda prowadząca do stagnacji gospodarczej, a jego metoda rozdawnictwa eliminuje nawet interwencjonizm państwa, czy uzyskanie kredytu w banku na ratowanie własności. No bo nie podał jeszcze jak będą pracować wtedy banki. Ach, co tam, tyle zagadnień omija, że pożywił by się z nich niejeden wątek. Ogólnie to nie ma doskonałych rozwiązań, a gospodarka to cholernie skomplikowana maszyneria. Ja tylko chcę wiedzieć jak mają działać, ze strony technicznej propozycje prowadzanych zmian przez Hamerlika. Wszystko co proponuje jest podane encyklopedycznie, więc pytania o techniczne szczegóły do niego kierowane, mają podstawę jak najbardziej sensowną. I tu wtedy Hamerlik ucieka od odpowiedzi a nawet ucieka z linii tematycznej i zaczyna nowy inny całkiem wątek jakby się nic nie stało. Stąd i podejrzenia, że i wiedzę ma skromną.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
#49 2 na 2 | salek (4701 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >Owszem, nie chce wprowadzać, bo większość (przynajmniej w Europie) już od dawna go niestety wprowadziła.> Wybacz, ale pytałem Hamerlika.To akurat nie było pytanie do hamerlika, tylko twierdzenie niezgodne ze stanem faktycznym, zresztą nie jedyne. Stąd i moja uwaga. > Stąd i podejrzenia, że i wiedzę ma skromną.Wysoko cenisz bałwana, sądząc po jego wymysłach. Osobiście jednak sądzę, że to po prostu trol, trudno zatem sądzić o stanie wiedzy osobnika, który intensywnie od lat rżnie głupa. Jedynym co dziwi tylko to, że chce się jeszcze komukolwiek wchodzić w jakiekolwiek dywagacje z trolem, choć patrząc po ich jakości co poniektórych dawno sprzedałbym ich uczestnikom po ostrzegawczym banie. |
#50 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Nie wiem co było pierwsze - czy zła, cyniczna 'elita', która ogłupiła ludzi, czy głupi ludzie, którzy wybrali złą i cyniczną elitę, która daje im to czego pragną - głupie mrzonki?> Pozdrawiam> Paolo MonstroSądzisz, że zwykli ludzie wybrali sobie elitę komunistyczną? A potem kapitalistyczną? Czy ta wypełza gdzieś spod ziemi i oznajmia, że teraz będzie przymusowo egzekwowac utajniona i nieopodatkowana własność, bo Bóg tak chce? Nie zdejmuje odpowiedzialności że zwykłych ludzi ale jak rozwinac się spędzając życie na taśmie? Czy wiesz jakie uczucia opanowują umysł człowieka, poświęcającego większość swojego aktywnego życia uczestnictwie w procesach produkcji taśmowej? Obchodzi Cię to w ogóle? |
#51 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > dawno sprzedałbym ich uczestnikom po ostrzegawczym banie.Komuchy i faszysci tak działali. Kiedy ktoś krytykował ich idee i przeczył, że propagują sprawiedliwość dziejową, to go na przykład internowali a jeśli się nie łamał to mieli jeszcze lepsze sposoby, ze skasowaniem osobnika włącznie. Ponadto najwięcej że mną dyskutował Szarley, Wenancjusz też niemało, to pojechałeś po ludziach  |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >Panstwo to ludzie a nie zadni poborcy, coś Ci się pomyliło.> Na pewno nie. Raczej przyjrzyj się swoim mrzonkom.Panstwo to ludzie związani określoną kulturą, którą można opisać jeszcze jako instynkt. > Skoro państwo to ludzie, to co ma państwo z tego podatku? Państwa już nie włączasz do podziału? A państwo to właśnie biurokracja i urzędnicy. Dlaczego co napiszesz to same sprzeczne brednie?Podatek powinien służyć wyłącznie rozproszeniu własności/kapitału, rozproszeniu dobra. Podatek nie powinien mieć żadnej innej funkcji. Spoleczrnstwo ma z takiego podatku zdrowie i rozwój. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Pierwej taką wódkę musisz mieć/stworzyć. Ściąganie podatków na rynku wyrobów monopolowych jest najbardziej przewidywalne i pewne (wódka, tytoń, gry loteryjne, paliwo). Więc dlaczego państwo ma wg Ciebie z tego zrezygnować? A jeśli robotnik nie pije i zechce za gotówkę kupić mercerdesa, gdzie jego dochody nie wskazują, że może mieć takie możliwości to co? Twoja głupota sięga rzeczywiście zenitu. Wystarczy malutki donosik. I w Niemczech są tacy np. Hamerlik zawistny. Masz kontrolę skarbową czy nie? Udowodni, że to ze swoich oszczędności? Kontrola zarządzi sobie od wskazanego banku wydruków stanu konta za np. dwa ostatnie lata. I co? Państwo ma prawo pilnować spodziewanych przychodów czy nie?Podatek ma służyć wyłącznie rozproszeniu własności i jest potrzebny wtedy tylko gdy ta jest nadmiernie skoncentrowana. Jeżeli własność jest już rozproszona albo wręcz nadmiernie rozproszona, co dla spoleczenstwa jest szkodliwe tak samo jak jej nadmierne skoncentrowanie, wówczas nie ma być żadnego podatku. Podatek musi być elastyczny zmienny i odpowiadać stopniowi koncentracji własności. Struktura społeczna w żadnym razie nie powinna być sztywna ani nawet stała. Nie powinno być ani stałych cen, ani stałych wynagrodzeń, ani też stałych podatków. Wszytko płynie, społeczeństwo musi dostosowywać się do nieustających zmian. > No widzisz jak przykładowo świecisz głupotą? Nawet się nie zastanowisz co piszesz.Dobrze się zastanawiam i wiem, że naprzeciw moim ideom stoi wasza tradycja. > Ale ją propagujesz baranie, przez ukrywanie metodą rozpraszania kwot podatku, tak by odnalezienie go było niemożliwe. I nie ma pojęcia baranie wasze czy moje, bo mówimy o nowym systemie opodatkowania, ekonomicznym "novum", niezależnie od systemu gospogarczo-politycznego.Propaguje jawną księgę kapitału o rozproszonym zapisie, w której zapis świadectwa własności, w tym jednostek pieniężnych będzie krypotograficznie zabezpieczony. W jawności rozkładu i przepływów kapitału nie ma żadnej tajemnicy, zobaczyłbyś wszystkie wydatki i przychody każdego użytkownika księgi. Postuluje automatyczny przelew podatku od własności w zasadniczej części bezpośrednio z majątków właścicieli do majątków robotników najemnych. W tej idei nikt nie ma niczego do szukania. Kasa z podatków należy się pracownikom najemnym tuż obok ich wynagrodzenia za pracę. Żadnemu poborcy nic do tego. |
#54 1 na 1 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >dawno sprzedałbym ich uczestnikom po ostrzegawczym banie.> Komuchy i faszysci tak działali.> Kiedy ktoś krytykował ich idee i przeczył, że propagują sprawiedliwość dziejową, to go na przykład internowali a jeśli się nie łamał to mieli jeszcze lepsze sposoby, ze skasowaniem osobnika włącznie.> Ponadto najwięcej że mną dyskutował Szarley, Wenancjusz też niemało, to pojechałeś po ludziach  Co sądzisz, ze na tym forum nie ma ludzi z własnym rozumem? Gdyby szarley i Wenancjusz się nie odzywali, to by nikt się nie odezwał? Naiwność Twoja jest powalająca. Inni zachowali tylko uprzejmy dystans do naszej wymiany opinii, bo po prostu mają inną kindersztubę jak Ty. Po jakich ludziach pojechał "salek"? Co to za mowy tronowe Ty wygłaszasz? To jest tylko g..o warta ocena nieprzytomnego wariata.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
#55 -2 na 2 | klaio (1068 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Nie myślałem, że jeszcze kiedykolwiek piosenka Tureckiego z Kabaretu Olgi Lipińskiej z 1981r nabierze takiej aktualności.Pamiętajmy o kontekście tej piosenki. Reżimowa artystka stawała po stronie władzy, przemocy. |
#56 1 na 1 | klaio (1068 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Morawiecki! Weź, zlituj się nad Hamerem! Opowiedz mu jeszcze o serach! Wtedy wszystkie oszczędności umieści w banku spółdzielczymOstrzegam, właśnie "zrestrukturyzowano" Podkarpacki Bank Spółdzielczy. Szpital w Sanoku, Przemyślu i kilka innych i kilkanaście biednych gmin bieszczadzkich nie licząc kilkunastu tysięcy ciułaczy potraciło miliony. Sejmik Podkarpacki jednomyślnie wystąpił do Morawieckiego o rekompensaty dla poszkodowanych. |
| klaio (1068 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Morawiecki! Weź, zlituj się nad Hamerem! Opowiedz mu jeszcze o serach! Wtedy wszystkie oszczędności umieści w banku spółdzielczymOstrzegam, właśnie "zrestrukturyzowano" Podkarpacki Bank Spółdzielczy. Szpital w Sanoku, Przemyślu i kilka innych i kilkanaście biednych gmin bieszczadzkich nie licząc kilkunastu tysięcy ciułaczy potraciło miliony. Sejmik Podkarpacki jednomyślnie wystąpił do Morawieckiego o rekompensaty dla poszkodowanych. |
#58 2 na 2 | uxbridge (5980 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >Nie myślałem, że jeszcze kiedykolwiek piosenka Tureckiego z Kabaretu Olgi Lipińskiej z 1981r nabierze takiej aktualności.> Pamiętajmy o kontekście tej piosenki. Reżimowa artystka stawała po stronie władzy, przemocy.Co za bzdura! Piosenka pochodzi z przedstawienia "Misiek". Ostatniego przed stanem wojennym w 1981 r. Potem Kabaret Olgi Lipiskiej został zdjęyy z anteny i wrócił dopiero w 1990 r. Ten odcinek był akurat nafaszerowany krytyką władzy i bezlitośnie nabijał się zarówno z "komuny" jak i jej przaśnej propagandy. Po stanie wojennym Lipińska jak wielu innych twórców bojkotowała TVP z wzajemnością. Zresztą już w 1978 r Kabaret Lipińskiej został czasowo zdjęty z anteny za tekst: "kto zamawiał ruskie? Nikt, same przyszli!" "Reżimowa artystka". Idź na uj dziecko. |
#59 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Zresztą już w 1978 r Kabaret Lipińskiej został czasowo zdjęty z anteny za tekst: "kto zamawiał ruskie? Nikt, same przyszli!"> "Reżimowa artystka". Idź na uj dziecko.Co za ironia. Wtedy polska produkcja pociągami szła na Wschód a teraz tirami jedzie na Zachód. Widziałem nawet, że Amazona zbudowali na samej granicy z Niemcami, choć po polskiej stornie. To chyba nie do obsługi Polaków? Co? Jak zagraniczny Pan nie powie, to Polak nie wie co robić? |
| klaio (1068 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Piosenka pochodzi z przedstawienia "Misiek". Ostatniego przed stanem wojennym w 1981 r. Potem Kabaret Olgi Lipiskiej został zdjęty z anteny i wrócił dopiero w 1990 r. Ten odcinek był akurat nafaszerowany krytyką władzy i bezlitośnie nabijał się zarówno z "komuny" jak i jej przaśnej propagandy. Po stanie wojennym Lipińska jak wielu innych twórców bojkotowała TVP z wzajemnością.> Zresztą już w 1978 r Kabaret Lipińskiej został czasowo zdjęty z anteny za tekst: "kto zamawiał ruskie? Nikt, same przyszli!"> "Reżimowa artystka". Idź na uj dziecko.Nieprawda! Nawet Wikipedia ma inną wiedzę niż twoja. Jej program spadł z ramówki po wprowadzeniu stanu wojennego nie dlatego, że naraził się komunie, a dlatego, że aktorzy odmówili występowania w nim i w TVP. Wtedy O.Lipińska domagała się od władz, by aktorom bojkotującym jej program nie dawać kartek na żywność. Pamiętam, jak rodzice czytali pisemko drugiego obiegi z tą właśnie informacją i komentowali między sobą ze zgrozą. Program przed stanem wojennym to była krytyka koncesjonowana, piętnująca wypaczenia komunizmu, ale nie komunizm - funkcjonowała na podobnej zasadzie jak tygodnik "Polityka", tyle że w kulturze. Jako jedyna chyba dyrektorka teatru ("Komedia" w Warszawie) nie została przez reżim odwołana. odwołano ja za to w 1990 roku i to łagodnie nastawioną do komuchów ekipę Mazowieckiego, tak bardzo miała zaszarganą opinię. Inteligenta, błyskotliwa, która się sprzedała reżimowi. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|