 |
Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-02-2020 22:17 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora
2 na 2 | W niemieckim RMF wyśmiano przejęcie przez LOT niemieckich linii lotniczych Condor, lecz wirtemberska prasa widzi w tym część większego planu. Jak pisze Stuttgarten Zeitung: "Prawicowy rząd PiS chce doprowadzić Polskę ekonomicznie do europejskiej czołówki do roku 2040. Wszystko zaczęło się od przejęcia niemieckiej linii lotniczej Condor oraz budowy megaportu lotniczego pod Warszawą - Centralny Port Komunikacyjny 'Solidarność' znalazłby się w pierwszej dziesiątce w Europie, przyćmiewając pogrążony w skandalach port lotniczy w Berlinie, a nawet uzależniając Niemcy od nowego lotniska." Czy Unia pozwoli na to? www.stuttg(*)49-4e71-a8a0-cf7e834840cd.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..#211 -1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Do Berlina, Pragi czy Warszawy jeżdżę zawsze pociągiemPrzyjeżdżasz systematycznie do Berlina i jeszcze nie zaproponowałeś spotkania? Ja zaproponowałbym gdybym wiedzial gdzie mieszkasz i podróżował w okolicy. Przecież my spędzamy ze sobą myślami kilka godzin dziennie. Znamy się kilka lat a ja nie wiem nawet gdzie żyjesz. Proponowales, że mi przelejesz kasę skoro mi brakuje. Twojej kasy nie chcę ale zaproszenie na kawę w Berlinie przyjmuję. Nie bądź dziadem i mnie zaproś, kiedy tu znowu będziesz. Chętnie się z Tobą spotkam twarzą w twarz. Wiesz gdzie mnie znaleźć? moc.liamg@akponokkilremahnaitsyrKMoj adres też znasz. Zaprawszam Cię do swojego domu. Poznasz moją rodzinę. |
#212 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >>Az sie wydarzy eksperyment, który pokaże, jak twierdzicie, że się myliłem, albo jak ja sądzę, że nie.> >To nie będzie eksperyment tylko rozpoznanie w boju. Gdy jakaś flanka zgłosi problem to określisz ich mianem dywersantów gdyż Amazon ludzieroboty wasz system jawność mienia bla bla.> 1. Nie koncentruje się na stanowieniu innym zasad społecznych a jedynie przekonuje do innych zachowań społecznych.. Nie zapowiadam kar za odrzucenie moich wartości.> 2. To jest bój o wizję świata. Nie będę nazywał w moim przekonaniu zła dobrem dlatego, że ktoś będzie tego chciał.Ile to już lat? jak ten czas leci www.racjon(*)m.php/z,0/d,5/s,638814#w639493> Odpowiem krotko bo w niewoli.> Po poersze nie z pracy a z prawdziwej niewoli.Dla ciebie praca za granicą to niewola. Dla mnie to była ziemia obiecana, praca. W czasie gdy tobie się jeszcze nie siło o tym o czym teraz piszesz. praca za granica może być ciężka ale nie jest prawdziwą niewola per se. Nie są to pola Alabamy w USA 200 lat temu. > Saszisz, że z takiego eksperymentu nie sposób się wycofać i zahamowac jego rozwoju?> Ja też ale pod warunkiem, że ten eksperyment przyniesie jego uczestnikom znaczące korzyści. Nikt nie będzie brnął w straty.Nie masz pojęcia o czym piszesz. Raz że nie potrafisz przewidzieć konsekwencji swojego eksperymentu. Dwa że startujesz z motyką na galaktykę. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > 20 lat temu bezrobocie chyba ze 20%.Twierdzę, że bezrobocie wynika z nadmiernie skoncentrowanej własności (władzy). Twierdzę, że nadmierna koncentracja własności to WYŁĄCZNA przyczyna bezrobocia. Tego twierdzenia, między innymi, w eksperymencie ekonomicznym spróbuję dowieść. W komiizmie był problem własności państwowej w podlym kapitalizmie utajnionej i nieopodatkowanej własności pojawia się problem monopolu. Dwa jednakowe mechanizmy potężnej koncentracji własności, w dwóch różnych systemach prawnych, których konsekwencją jes bezrobocie. |
#214 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Ile to już lat? jak ten czas leci> www.racjon(*)m.php/z,0/d,5/s,638814#w639493Świat nie jest łatwo odmienić. To wymaga konsekwencji > Dla ciebie praca za granicą to niewola. Dla mnie to była ziemia obiecana, praca. W czasie gdy tobie się jeszcze nie siło o tym o czym teraz piszesz.Nie praca jest niewolą lecz brak własności i całkowita zależność od cudzego. Nie tylko brak własności ale brak jakichkolwiek perspektyw na nią. To jest prawdziwa niewola. |
Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora |
> Mowi się, że homo sapiens nie ma wrogów naturalnych.> Otóż ma. Innych homo sapiens. Nie wyłączając siebie. ****** *******
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Nie praca jest niewolą lecz brak własności i całkowita zależność od cudzego.Czyli każda TWOJA praca jest niewolą Podasz jakiś przykład pracy, która nie byłaby dla ciebie niewolą? > Nie tylko brak własności ale brak jakichkolwiek perspektyw na nią.Z twoim dochodem, każdy polski robotnik miałby dom Wytrzeźwiej
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#217 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >Nie praca jest niewolą lecz brak własności i całkowita zależność od cudzego.> Czyli każda TWOJA praca jest niewolą> Podasz jakiś przykład pracy, która nie byłaby dla ciebie niewolą?> >Nie tylko brak własności ale brak jakichkolwiek perspektyw na nią.> Z twoim dochodem, każdy polski robotnik miałby dom> WytrzeźwiejKażda praca dla innych, w całości oparta na cudzym i w żadnym zakresie na własnym jest niewolą. Każde panstwo, które egzekwuje z użyciem przemocy utajniona i nieopodatkowana własnośc oraz wymusza od najemnych pracowników bez mienia podatki od konsumpcji, żeby ich część przekazać właścicielom na dalszy rozwój ich własności, jest państwem niewolniczym. Najemni robole bez mienia są niewolnikami właścicieli i tylko państwowa propaganda w państwowych przymusowych szkołach finansowanych z krwawicy roboli, programując potomstwo roboli falszywymi ideami o ich wolnym wyborze i wpływie w tajnej demokracji pośredniej skutecznie zaciemnia u roboli świadomość tego kim są w rzeczywistości. Każdy najemny robol bez żadnej własności to NIEWOLNIK! |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Nie masz pojęcia o czym piszesz. Raz że nie potrafisz przewidzieć konsekwencji swojego eksperymentu. Dwa że startujesz z motyką na galaktykę.Wasza wizja ludzkości już się spełniła. Pozwól, że ja będę dążyl do spełnienia mojej wizji. Potrafiłbyś przysiąc na rany Chrystusa, że w moim modelu kreacji i emisji pieniądza wzajemna wymiana świadczeń umrze? Czy nie wiesz, nie potrafisz przewidzieć? Potrafiłbyś przysiąc na rany Chrystusa zgodnie z twierdzeniem Wenancjusza, że tam gdzie jedna osoba lub wąska grupa osób nie kontroluje wszytkich dóbr, tam nie ma żadnego dobra? Czy nie wiesz, nie potrafisz przewidzieć? Przewiduje wynik swojego eksperymentu społecznego ale Wy z moim przewidywaniem nie potraficie się zgodzić. Eksperyment prowadzony jest w tak niewielkiej skali i w tak słabym związku z podstawami egzystencjalnymi, że nikomu krzywdy nie wyrządzi. Dużo grozniejsze od skutków proponowanego eksperymentu mogą być niesprawdzone ideologie wprowadzane w życie przemocą. |
#219 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >>Nie praca jest niewolą lecz brak własności i całkowita zależność od cudzego.> >Czyli każda TWOJA praca jest niewolą> >Podasz jakiś przykład pracy, która nie byłaby dla ciebie niewolą?Podasz jakiś przykład pracy, która nie byłaby dla ciebie niewolą? Znów uciekłeś od odpowiedzi na sprowokowane przez ciebie pytanie. Rozumiem, że ty jako "robol bez mienia" jesteś niewolnikiem. Kto jest twoim panem? Ile bierze za numerek z twoją żoną? przecież niewolnicę wolno najmować do wszystkiego. Rozumiesz własne p*****lety?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Eksperyment prowadzony jest w tak niewielkiej skali ...... że kompletnie nie ma sensu Trzech studentów z których jeden sprząta, drugi gotuje a trzeci daje im korepetycje Co dalej kiedy skończą im się zapasy jedzenia? Skończ pieprzyć o tym swoim "eksperymencie" 1 gadasz i gadasz o nim jak impotent o seksie 2 pruje się przy każdym pytaniu
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#221 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >Nie masz pojęcia o czym piszesz. Raz że nie potrafisz przewidzieć konsekwencji swojego eksperymentu. Dwa że startujesz z motyką na galaktykę.> Wasza wizja ludzkości już się spełniła. Pozwól, że ja będę dążyl do spełnienia mojej wizji.Moja wizja to było wyjechać zarobić i wrócić gdy tobie się jeszcze nie śniło o swojej wizji. Dlaczego? Dlaczego nie byłeś zmuszony być niewolnikiem 20 lat temu? jaką wizje miałeś wówczas? Wg ciebie ja bez pracy bez własnego domu zjebałem ci życie jak ty robiłeś w windykacji a potem miałeś własną firmę? I to ja gdy dzień po dniu gdy pracowałem zarabiając na życie bo co qrwa miałem do wyboru zdychać i czekać ma mesjasza i zbawienie? I ty zostałeś niewolnikiem w pracy o jakiej ja mogłem marzyć? > Potrafiłbyś przysiąc na rany Chrystusa, że w moim modelu kreacji i emisji pieniądza wzajemna wymiana świadczeń umrze? Czy nie wiesz, nie potrafisz przewidzieć? Na co?> Potrafiłbyś przysiąc na rany Chrystusa zgodnie z twierdzeniem Wenancjusza, że tam gdzie jedna osoba lub wąska grupa osób nie kontroluje wszytkich dóbr, tam nie ma żadnego dobra? Czy nie wiesz, nie potrafisz przewidzieć?Ty nie potrafisz przewidzieć konsekwencji tego co proponujesz. > Przewiduje wynik swojego eksperymentu społecznego ale Wy z moim przewidywaniem nie potraficie się zgodzić.Ja przewiduje że się mylisz. Po 25latach pracy tu i tam po poznaniu różnych szczebli życia sądzę że się mylisz. > Eksperyment prowadzony jest w tak niewielkiej skali i w tak słabym związku z podstawami egzystencjalnymi, że nikomu krzywdy nie wyrządzi.Huteryci Amisze Mennonici żyją na tak małą skalę. > Dużo grozniejsze od skutków proponowanego eksperymentu mogą być niesprawdzone ideologie wprowadzane w życie przemocą.5 lat klepiemy ten temat. kto chciał to pisał jak to widzi. poddawano tu typowe życiowe sytuacje jak budowa domu kupno mieszkania praca ubezpieczenia itd. itd. |
| farmer (22440 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >Ile to już lat? jak ten czas leci> >www.racjon(*)m.php/z,0/d,5/s,638814#w639493> Świat nie jest łatwo odmienić. To wymaga konsekwencjiKomuna lata transformacji i gospodarczej i ustrojowej wejście do Unii to ostatnie 43 lata mego twego życia. Można narzekać ale qrwa trzeba być ślepym żeby nie wiedzieć jak zmieniło się życie. ja w tej strefie żyje już 43lata. > >Dla ciebie praca za granicą to niewola. Dla mnie to była ziemia obiecana, praca. W czasie gdy tobie się jeszcze nie siło o tym o czym teraz piszesz.> Nie praca jest niewolą lecz brak własności i całkowita zależność od cudzego.> Nie tylko brak własności ale brak jakichkolwiek perspektyw na nią.> To jest prawdziwa niewola.Na polach Alabamy ale nie dziś. Nigdy nie potrafiłeś powiedzieć ile lat zajmie kupno mieszkania w twoim systemie. O jakich perspektywach piszesz? |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > >Eksperyment prowadzony jest w tak niewielkiej skali ...> ... że kompletnie nie ma sensu> Trzech studentów z których jeden sprząta, drugi gotuje a trzeci daje im korepetycje> Co dalej kiedy skończą im się zapasy jedzenia?> Skończ pieprzyć o tym swoim "eksperymencie"> 1 gadasz i gadasz o nim jak impotent o seksie> 2 pruje się przy każdym pytaniu> Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzebyNie ma sensu próbować innych zachowań społecznych? Bo na obecnych zbudowales swój dobrobyt? Ale inni go nie zbudowali. Dla Ciebie nie ma sensu ale dla innych to może mieć wiele sensu. Na przeszkoszie przed okryciem tego sensu stoim im jednak przemoc państwowa, waszego państwa. Życie sobie jak chcecie. Kto Wam zabroni? Ale innym pozwólcie próbować innego życia, takiego, w którym oni też będą mogli zbudować własny dobrobyt. Świat nie jest tylko dla Was! |
#224 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Na polach Alabamy ale nie dziś. Nigdy nie potrafiłeś powiedzieć ile lat zajmie kupno mieszkania w twoim systemie. O jakich perspektywach piszesz?Zyskanie własności mieszkania przestaje być tak istotne w świecie, w którym robolom bez mienia, niepłacącym żadnych podatków, przysługuje dochód podatkowy od właścicieli z podatku od jawnej własności, z którego mogą sfinansować zapłatę czynszu za wynajem cudzego mieszkania. Odpowiedz brzmi - najprawdopodobniej NIGDY. To Cię nie powinno porażać. W waszym świecie to norma de.m.wikipedia.org/wiki/WohneigentumsquoteJak zauważysz w Berlinie tylko 14% ludzi mieszka w swoich mieszkaniach. Różnica pomiedzy moim modelem a waszym ma polegać głównie na tym, że w moim modelu właściciele maja płacić podatek od jawnej własności pracownikom najemnym a w waszym pracownicy najemni płacą podatki od konsumpcji właścicielom, którzy żadnych podatkow nie płacą i swoją własność tają. |
#225 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Niemiecka prasa zaniepokojona przejęciem Condora | > Eksperyment prowadzony jest w tak niewielkiej skali ...... że kompletnie nie ma sensu Trzech studentów z których jeden sprząta, drugi gotuje a trzeci daje im korepetycje Co dalej kiedy skończą im się zapasy jedzenia? Odniesiesz się do tego argumentu? Może warto zanim przedstawisz pomysł na eksperyment Radzie wydziału? > Życie sobie jak chcecie. Kto Wam zabroni? Ale innym pozwólcie próbować innego życia, takiego, w którym oni też będą mogli zbudować własny dobrobyt.A co to jest dobrobyt w hamerlikańskim języku? Znów jakieś słówko, które znaczy zupełnie co innego niż w polszczyźnie? Masz kilkanaście tysięcy złotych miesięcznego dochodu To już nie jest dobrobyt, to bogactwo > Świat nie jest tylko dla Was!Jest też dla ciebie. tylko wytrzeźwiej.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|